Berlin Brandenburg Airport - BER

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

pavelpmi píše:No mám letenku na sobotu na SXF i na neděli na TXL, pak pokračuju v neděli hned do Palmy. Tak pojedu asi až v neděli, SXF a BER nechám na jindy a budu chvilku pokukovat na terase na TXL.

Jak dlouho budeš mít na přestup? Pošlu Ti večer nebo zítra jeden tip.


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od pavelpmi »

Myslim, ze tak ctyri hodiny. Diky!

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

Na terase jsem nebyl, ale možná je zajímavější toto:
Od TXL jezdí každých 10 minut autobus 128 směr U-bahnhof Osloer strasse. Po 9 minutách je autobus na U-bahnhof Kurt Schumacher Platz. Na jedné straně náměstí je U-bahnhof, tedy stanice metra a přímo proti ní na druhé straně je obchoďák viz můj podzimní TR, který jsi četl :)
viewtopic.php?f=42&t=7969

"Po exkurzi jsem se odebral do hostelu pro kufřík a jel s předstihem na letiště. Při přestupu z metra na autobus jsem ale objevil výborné spotterské místo: Na Kurt-Schumacherplatz je obchoďák (kde je mj.Saturn, Rewe a Reno), výtahem se vyjede do posledního patra garáží, které je na střeše a jste cca 600 metrů od prahu dráhy, na kterou máte kompletní výhled (a přibližující letadla létají nad vámi). Doporučuji dopoledne, později to máte proti sluníčku. V jednom okamžiku byla ve mě (a ve dvou Polkách, které tam byly) malá dušička a čekal jsem go around, neboť se blížil A343 Bundeswehru a na dráhu začal najíždět stroj Qataru. Ten odstartoval a přesně za minutu dosedl A343."

Lístek potřebuješ za 1,40 € "kurzstrecke" na každou cestu, platit se dá i v autobusu (je pochopitelně nutno říci při nástupu, kam jedeš, aby Ti nenaúčtoval standardní lístek).

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od pavelpmi »

Díky za super tip!

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od pavelpmi »

Byli by měli hezký slunečný den (i když mrazivý a větrný) na otevření nového letiště.

Globíku, využil jsem tvůj tip, i když se létadlo ve směru 08, foukal čerstvý východní až jihovýchodní vítr o rychlosti 30-40 km. Obchoďák je v neděli zavřený, ale nahoru na parkoviště se dalo dostat. Ze začátku to vypadalo, že tam chcípnul pes, ale pak i něco přistávalo a startovalo. Ale při letech v západním směru to může být samozřejmě asi mnohem lepší. Chvilku jsem tam v zimě a větru vydržel, pak jsem se výborně najedl u Italů na náměstí.

Jinak Lufthansa z Berlína dává dobré občerstvení v economy, už jsem to zažil minule, a v krabičce mají i berlínského čokoládového medvídka.

meda.jpg
meda.jpg (10.39 KiB) Zobrazeno 5864 x


beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od beedat »

Soud rozhodl, že obyvatelé okolních obcí mají nárok na ztišení hluku z letiště. Dle předběžných odhadů to bude znamenat nárůst nákladů o dalších 300 milionů EUR.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

beedat píše:Soud rozhodl, že obyvatelé okolních obcí mají nárok na ztišení hluku z letiště. Dle předběžných odhadů to bude znamenat nárůst nákladů o dalších 300 milionů EUR.

A nemohly by tam létat jen větroně? :?
P.S.moje dcera se již chystá na první let, snad se toho ještě dožiju
P1110779.JPG

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od happyna »

Rozestavěné berlínské letiště dostalo další ránu. Brusel chce přezkoumat jeho vliv na přírodu.
Asi by měli vypsat kurzy na to, jestli se letiště vůbec někdy otevře a kolik se ještě vyhodí peněz z okna :crazy:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

Myslím, že by EU měla zakázat leteckou dopravu a byl by klid. Takový hluk a exhalace se nemůžou trpět!

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od MEA »

globik a ty si co myslis, ze aerovleky alebo navijaky su bezhlucne? bud by tam mohli vetrone len pristavat, alebo je povolena po specialnej vynimke sarkanova prevadzka...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Fabo »

MEA: vetrone by startovaly vytiahnutim pod teplovzdusnym balonom pripadne vzducholodou na solarny pohon. Po dosiahnuti dostatocnej vysky by sa vetron odputal a pokracoval v lete, vzducholod by sa vratila na letisko odletu, balon proste niekam dole.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

Sice se nelétá, ale hlavně že se jezdí:
http://www.zelpage.cz/zpravy/8934

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od tygrlive »

Globik píše:Sice se nelétá, ale hlavně že se jezdí:
http://www.zelpage.cz/zpravy/8934


taky jsem to sem chtel dat s odkazem na to, jak je dnesni svet lehce na hlavu :)) aneb ze se da podepsat smlouva, kdy vyhodnejsi mit provozni ztratu nez platit penale... vzhledem k zelenání mozků v EU na to ale očekávám nějaké kontra.. třeba zelenou daň :crazy:

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od MEA »

Fabo píše:MEA: vetrone by startovaly vytiahnutim pod teplovzdusnym balonom pripadne vzducholodou na solarny pohon. Po dosiahnuti dostatocnej vysky by sa vetron odputal a pokracoval v lete, vzducholod by sa vratila na letisko odletu, balon proste niekam dole.


ekologicky vyborne, technicky neprijatelne, ale pri teme o brandenburgu je mozne a zelane vsetko. aj aerovlek psim zaprahom, hlavne n ech to fici...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Berlin Brandenburg Airport - BER

Příspěvek od Globik »

Globik píše:Sice se nelétá, ale hlavně že se jezdí:
http://www.zelpage.cz/zpravy/8934

Buď se jednalo o kachnu nebo se to již zastavilo. Nebo to jezdí, ale není uvedeno nikde v jízdních řádech. Resp.má někdo náhodou nějaké informace? Pokud by někdo jel na exkurzi, všimněte si prosím, zda je vstup do nádraží zatarasen nebo je otevřen. Díky.


Odpovědět