Přestup ve Frankfurtu

Odpovědět
Lucie17
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 08. 01. 2017, 17:59
Stav: Offline

Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Lucie17 »

Dobrý den,

v únoru letím let z Prahy s přestupem ve Frankfurtu do Buenos Aires. Cestou tam mám na přestup 2 hodiny, ale nikdy jsem nepřestupovala, tak si tím nejsem moc jistá, navíc Frankfurt nemá moc dobrou pověst. Oba lety jsou terminál 1 s Lufthansou, takže by to neměl být problém? Zatím to vypadá, že z Prahy se přilétá na A18, do BA se odlétá z C16. Je nutné projít znovu security kontrolou? Co dalšího musím na letišti absoloovat? Na cestu zpátky mám pouze 1 h a 10 minut. Všem moc děkuji za rady.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

2h na odletu jsou ve FRA v pohode, 1h10 na ceste zpet dost natesno. Gaty nejsou jeste znamy, takhle dopredu se to rozhodne urcit neda, nevim odkud mas tu informaci, ze z Prahy se prileta na A18 - dnes jsem napriklad priletel z PRG na B46 a odtud nas brali busem do A (ale taky vas muzou vysadit "v polich", tzn. na vzdalene stojance mimo terminal, nebo v optimalnim pripade nekam na A, je to pokazde jinak v zavislosti na aktualnim provozu). Stejne tak odlet do Bs.As. - pokud bude z gatu B nebo Z, tak zadna dalsi bezpecnostni prohlidka nebude (jen pasovka), ale do EZE se leta take z gatu C a tam pak bezpecnostni prohlidka je. Dva extremy jsou prilet nekam na A12-16 a odlet ze Z12-15 nebo Z50-52 (rychla varianta bez security zvladnutelna za pet minut) anebo prilet na A36-42 a odlez z C13-15 (dlouha varianta vc.security, jen ciste chuze skoro 20 minut + cas na security); no a realita bude nekde mezi tim. Dopadnout to muze jakkoliv a fakt se to neda predpovedet. Cestou zpatky budes mit security stoprocentne (a samozrejme i pasovku).

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od micaello »

Frankfurtu bych se nebál, dobrá organizace, lidi ze zpožděných letů nebo na lety, co bezprostředně navazují, tak jsou schopni rychle dopravit, kde je třeba.
A cestu zpět neřeš, maximálně tě přebookují na další let a z FRA to do PRG lítá velmi často :-*

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Night fly »

micaello píše:A cestu zpět neřeš, maximálně tě přebookují na další let a z FRA to do PRG lítá velmi často :-*


Taky pravda, na let z EZE normalne navazuje let do PRG ve 12:40, ale LH ma kazdy den jeste dva prime lety do PRG v prubehu odpoledne/vecera, takze prinejhorsim pockas ve FRA o par hodin dyl.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od pepa007 »

Já bych byl v klidu, tuplem s Lufthansou. Času je dostatek. Dokonce i v případě zpoždění tam na vás nejspíš bude čekat člověk od Lufthansy kterej si vás odchytí a expresně dopraví k navazujícímu letu.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup ve Frankfurtu

Příspěvek od Fabo »

Mel jsem uz i kontrolu z A do Z.

Nicmene bych se 2 hodin fakt nebal, i ta hodina lze, kdyz bude vsechno nacas.


Odpovědět