Tel Aviv

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Tel Aviv

Příspěvek od Tonda 2 »

na konci března se chystám na pár dnů do Izraele,máte někdo nějáké zkušenosti,doprava z letiště a cestování vůbec.....


Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Příspěvek od Tonda 2 »

Takže,pro ty,kteří tam budou mít namířeno:taxi do centra cca 100NIS večer o 25% více,vlak přímo z letiště do centra 12NIS(jezdí i v noci).Jinak v Tel Avivu lístek na bus na jeden den bez omezení je za 12 NIS
Pokud někdo pojede do Jeruzaléma,tak sběrný taxik z letiště vychází cca na 10USD.
Na letišti raději dříve,kontroly jsou ntrochu důkladnější.....

BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od BA001 »

Nevíte někdo jaká jsou záložní letiště pro případ špatného počasí / uzavření letiště v TVL? Kam se divertuje? Larnaca?

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od FlightDetent »

El Al si dava Amman, cizi spolecnosti Ovdu, nebo Larnaku, ktera dava jistou klidnejsi rezervu pro pripad nahle zmeny bezpecnostni situace.

BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od BA001 »

Amman pro EL AL bych netipoval, to je zajímavý. Ovda mi přijde jako hodně komplikovaná let. trasa a přiblížení (kvůli bezpečnosti) a málo stojánek.

Bývá taky někdy přiblížení na TLV s přistáním od moře a startem směrem na východ?


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od whiskey »

BA001 píše:Amman pro EL AL bych netipoval, to je zajímavý. Ovda mi přijde jako hodně komplikovaná let. trasa a přiblížení (kvůli bezpečnosti) a málo stojánek.

Bývá taky někdy přiblížení na TLV s přistáním od moře a startem směrem na východ?


Jordansky kral Hussein uzavrel mier s Izraelom uz pred nejakym casom, tak preco nie Amman? To skor Damascus ci Beirut by bol prekvapenim :)
Od mora sme tusim v TLV pristavali vo februari 1998 co si pamatam.

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od FlightDetent »

Nocni lety, ktere historicky z Ceska provozujeme, pristavaji temer na 100% na drahu 12, vzlety po ukonceni nocniho zakazu (curfew) jsou z drahy 26. Denni rotace maji, pravdepodobne s ohledem na vitr zpusobeny typicky pobreznim rozvrzenim teplot, vetsinou na pristani 26 a vzlety na 30.

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od FlightDetent »

BA001 píše:Ovda mi přijde jako hodně komplikovaná let. trasa a přiblížení (kvůli bezpečnosti)
:?:

okJET
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 06. 11. 2003, 20:57
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od okJET »

BA001 píše:Amman pro EL AL bych netipoval, to je zajímavý. Ovda mi přijde jako hodně komplikovaná let. trasa a přiblížení (kvůli bezpečnosti) a málo stojánek.

?


Asi si to pletes s Eilatem/ETH, ktery ma vicemene dve letiste. Jedno je prave Ovda, coz je vojensky letiste uprostred pouste a pouziva ho par charterovych spol. na letech do Evropy
http://www.jetphotos.net/viewphoto.php? ... 572&nseq=9

Druhy je Eilat/ETH, coz pokud se nepletu je pouze vnitrostatni letiste a ma vsechny tebou popsane neduhy.
http://www.airliners.net/photo/-/-/0755902/L/

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od Alexx »

Tak to jsem zvědav, v pátek letím s El Al z TLV do ETH, tak jsem zvědavý co bude... radši rezervu, dvě hodiny před odletem na vnitrostátní let snad budou stačit.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od Lkprak »

Alexx píše:Tak to jsem zvědav, v pátek letím s El Al z TLV do ETH, tak jsem zvědavý co bude... radši rezervu, dvě hodiny před odletem na vnitrostátní let snad budou stačit.


Vím, že už je to hodně staré vlákno, ale můžu se zeptat, jak pro probíhalo? Čeká mně něco podobného příští čtvrtek, z Eliatu si udělám na půl dne odskok do TLV a pak letím zpátky do ETH. Ty dvě hodiny stačily nebo by dokonce tam mohl být člověk i později?

A nebo jinak, máte někdo čerstvou zkušenost z vnitrostátních letů v Izreaeli? Jak rychle se dá dojít ze stanice vlaků do terminálu, kde se odbavují vnitrostátní lety? Nerad bych prošvihnul let, ale čekat na letišti zbytečně brzo, když mám na město doslova jen pár hodin, se mi taky nechce. Děkuji všem za případné odpovědi.

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od vladivostok »

Lkprak píše:
Alexx píše:Tak to jsem zvědav, v pátek letím s El Al z TLV do ETH, tak jsem zvědavý co bude... radši rezervu, dvě hodiny před odletem na vnitrostátní let snad budou stačit.


Vím, že už je to hodně staré vlákno, ale můžu se zeptat, jak pro probíhalo? Čeká mně něco podobného příští čtvrtek, z Eliatu si udělám na půl dne odskok do TLV a pak letím zpátky do ETH. Ty dvě hodiny stačily nebo by dokonce tam mohl být člověk i později?

A nebo jinak, máte někdo čerstvou zkušenost z vnitrostátních letů v Izreaeli? Jak rychle se dá dojít ze stanice vlaků do terminálu, kde se odbavují vnitrostátní lety? Nerad bych prošvihnul let, ale čekat na letišti zbytečně brzo, když mám na město doslova jen pár hodin, se mi taky nechce. Děkuji všem za případné odpovědi.


Tak sa mozno v Eilat stretneme :) Ja tam budem od stredy do soboty ..... Ako letis do Eilat ? My letime v stredu z BUD do Ovda.Kolko ta vyšla letenka do TLV ?

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od Lkprak »

vladivostok píše:
Lkprak píše:
Alexx píše:Tak to jsem zvědav, v pátek letím s El Al z TLV do ETH, tak jsem zvědavý co bude... radši rezervu, dvě hodiny před odletem na vnitrostátní let snad budou stačit.


Vím, že už je to hodně staré vlákno, ale můžu se zeptat, jak pro probíhalo? Čeká mně něco podobného příští čtvrtek, z Eliatu si udělám na půl dne odskok do TLV a pak letím zpátky do ETH. Ty dvě hodiny stačily nebo by dokonce tam mohl být člověk i později?

A nebo jinak, máte někdo čerstvou zkušenost z vnitrostátních letů v Izreaeli? Jak rychle se dá dojít ze stanice vlaků do terminálu, kde se odbavují vnitrostátní lety? Nerad bych prošvihnul let, ale čekat na letišti zbytečně brzo, když mám na město doslova jen pár hodin, se mi taky nechce. Děkuji všem za případné odpovědi.


Tak sa mozno v Eilat stretneme :) Ja tam budem od stredy do soboty ..... Ako letis do Eilat ? My letime v stredu z BUD do Ovda.Kolko ta vyšla letenka do TLV ?



Tak to letíme tím samým letem, narazil jsem na to náhodou a nešlo tomu odolat (segmane BUD-OVD asi za 650 korun), vracím se taky v sobotu, to pro změnu s Ryanem do KRK (taky asi za 650 korun).

Zpáteční letenka vyšla s Arkií na 80 Euro (ráno tam tam 30, brzo odpoledne zpátky za 50), kupováno předevčírem.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od procvi »

A nechystá se někdo z vás do Jordánska ? :) Můžete mi pak napsat jestli na letišti Ovda dávají razítko do pasu nebo vydávají taky ten štítek jen pro založení. díkec

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Tel Aviv

Příspěvek od vladivostok »

procvi píše:A nechystá se někdo z vás do Jordánska ? :) Můžete mi pak napsat jestli na letišti Ovda dávají razítko do pasu nebo vydávají taky ten štítek jen pro založení. díkec


Jo chystame sa aj do Jordanska do Aquaba len medzi Izraeloma Jordanskom nevediu žiadne cesty ale na nete som sa dočital že sa tam da isť aj peši a netreba ani viza ....no uvidime


Odpovědět