Singapur

Anelyx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 16. 05. 2007, 19:34
Stav: Offline

Singapur

Příspěvek od Anelyx »

Máte někdo zkušenosti s přestupem v Singapuru? Díky za odpověď :)


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od Jafa »

S přestupem sice ne, byla to pro mě finální destinace. Každopádně je to zážitek - je to jedno z nejlepších/nejhezčích letišť na světě a proto je na něm přestup velmi příjemný!

Anelyx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 16. 05. 2007, 19:34
Stav: Offline

Příspěvek od Anelyx »

už se těším :)

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Anelyx píše:už se těším :)

Ze singapuru nemej nejmensi strach.... je radost pres toto letiste letet.... dokonce i smoking rooms jsou vonavejsi nez nejaky Ocygen bar... a to jsem alergic na cigarety...

gosoft
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 27. 05. 2004, 11:43
Oblíbené typy letadel: A380, B737-800
Pohlaví: muž
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od gosoft »

Moje nejoblíbenější letiště. Čekal jsem na přestupu i 12 hodin :cry: taky i od 10 večera do 5 rána. To letiště je na to stavěné. Jídlo vcelku levné (resp. neměl jsem pocit "předraženosti" co mám na Ruzyni. Jsou tam k dispozici "letáčky" s radami, co dělat, když čekáš 2,5, a více hodin. Zdarma vyhlídkové jízdy do města, bazén, taky dvě venkovní zahrady. Jo, taky vyzkoušej stroje na masáž nohou ... už vím, jaké to je, když ti končetinu žere medvěd :lol: . Všude se dá platit eurem nebo USD, vrací peníze v Singapurských dolarech, kurz je pevně daný pro všechny prodejce na celém letišti. Prostě, mám to letiště opravdu rád (a to mám s čím srovnávat).


Tok
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 14. 12. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Tok »

Bezkonkurenčně mé nejoblíbenější a nejpříjemnější letiště. Srovnejte například tlumené modrofialové barvy a tropickou vegetaci s vodotrysky v Singapuru s chladnymi modernimi koridory v "sousednim" Kuala Lumpuru.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Tok píše:Bezkonkurenčně mé nejoblíbenější a nejpříjemnější letiště. Srovnejte například tlumené modrofialové barvy a tropickou vegetaci s vodotrysky v Singapuru s chladnymi modernimi koridory v "sousednim" Kuala Lumpuru.


nebo chaos, neschopnost a absolutni nezajem v letiste v BKK. Chteli byt HUB celeho south east asia a dopadlo to ze maji letiste za desitek milliard EUR ktere je jen rok stary ale uz chatra, nic poradne nefunguje a jde to od 10 ku 5..

Zatim SIN vede a to ve vsem....

Tok
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 14. 12. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Tok »

No, takova Jakarta zrovna taky neni moc prijemne letiste. Singapur u mne vede, pak Kuala Lumpur, v Bangkoku jsem byl jen na Don Muang.. prumer, v Hongkongu a na Taiwanu zatim ne... v Manile jsem byl kdysi, pry je tam ted taky novy terminal.

Dotaz: muzes napsat, jak vypada situace na Suvarnabhumi ted?
Moje manzelka ma OW ticket z Jakarty do Frankfurtu s Thai Airways (7 hodin cekani na pripoj v Bangkoku)... ale jestli zrovna nepraskne runway pred priletem, nemel by to byt problem ani na problematickem Suvarnabhumi...

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Tok píše:No, takova Jakarta zrovna taky neni moc prijemne letiste. Singapur u mne vede, pak Kuala Lumpur, v Bangkoku jsem byl jen na Don Muang.. prumer, v Hongkongu a na Taiwanu zatim ne... v Manile jsem byl kdysi, pry je tam ted taky novy terminal.

Dotaz: muzes napsat, jak vypada situace na Suvarnabhumi ted?
Moje manzelka ma OW ticket z Jakarty do Frankfurtu s Thai Airways (7 hodin cekani na pripoj v Bangkoku)... ale jestli zrovna nepraskne runway pred priletem, nemel by to byt problem ani na problematickem Suvarnabhumi...


vesmes se to da prezit... blbe je ze chozeni tam je hodne a dost. kdyz ma 7 hodin tak neni uvnitr terminalu hotel..je jen jeden Novotel pred terminalem ale chteji nehorazne prachy... 7 hodin bez problemu muze skocit do mesta treba do Siam Paragon centre se odpocinout, nakoupit a jeste na masaz a pak fresh zpet na letiste. proceske pasy se da zaridit visa on arrival za 1000THB coz je cca 25EUR

v BKK problem je ze kvuli opravamhodne dlouholetistenedosahne kapacity ktere chteji... ale urcte s Thai se to da prezit..s nimi seleta bajecne.

na letisti mnoho obchodu alevetsinou stejne kramy jako vsude..jidlaje dost...ale jinak letiste nezazivne... klidne napis a mohu zaridit tu cestu do mesta

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

normalne se zeptas na infomacich na shuttle bus, ktery jede asi tak 10 minut na bus terminal u letiste......a pak na 556 ,ktera te zaveze az ke khao san....tak 40minut a stoji to nejakejch 32 THB. Muzes vyuzit i taxi, z letiste je drazsi, ale zpátky z centra ho sezenes za 300 THB

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Don intanon píše:normalne se zeptas na infomacich na shuttle bus, ktery jede asi tak 10 minut na bus terminal u letiste......a pak na 556 ,ktera te zaveze az ke khao san....tak 40minut a stoji to nejakejch 32 THB. Muzes vyuzit i taxi, z letiste je drazsi, ale zpátky z centra ho sezenes za 300 THB


akorat naslo se ze jezdi tak nejak kdyz to chce ridic.... nestaveji v oficialnich zastavkach a jeste bylo zjisteno ze lide "uctuhi" vic... taxik neni zas tak drahy... 200kc NA 40KM JIZDU SNAD NENI MOC

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

MS743 píše:
Don intanon píše:normalne se zeptas na infomacich na shuttle bus, ktery jede asi tak 10 minut na bus terminal u letiste......a pak na 556 ,ktera te zaveze az ke khao san....tak 40minut a stoji to nejakejch 32 THB. Muzes vyuzit i taxi, z letiste je drazsi, ale zpátky z centra ho sezenes za 300 THB


akorat naslo se ze jezdi tak nejak kdyz to chce ridic.... nestaveji v oficialnich zastavkach a jeste bylo zjisteno ze lide "uctuhi" vic... taxik neni zas tak drahy... 200kc NA 40KM JIZDU SNAD NENI MOC


Zastavky maj, ale je pravda ze Ti krome toho zastavi kde chces. ( Pri nastupu i pri vystupu )

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od RadekFM »

Nemáte někdo zkušenosti s přenocováním na letišti ? Večer v 18h přiletím z Londýna do SIN s A380 :) ale navazujíce let do Aucklandu je až ráno :(

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od pavelpmi »

RadekFM píše:Nemáte někdo zkušenosti s přenocováním na letišti ? Večer v 18h přiletím z Londýna do SIN s A380 :) ale navazujíce let do Aucklandu je až ráno :(

A jak to dopadlo? Prý jsou tam lehátka i se zabudovaným budíkem. :)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Singapur

Příspěvek od pavelpmi »

Nemáte někdo zkušenost s Free Singapore Tour (2hodinová vyjížďka do města nabízená letištěm, varianty Colonial Tour a Cultural Tour) :?:

Qantas mi změnil lety (o 10 hodin později ze SIN a tudíž i o 10 hodin LHR-SIN, z 388 na 744 :cry: ), tak jsem tam volal a nechal si let LHR-SIN změnit zpět na původní s A380, takže mám teď 11 hodin na přestup (ta krátká doba na přestup mě předtím mrzela) a tím pádem i čas na singapurské letiště a snad i na chvilku na Singapur. Už se těším, ten výlet bych rád absolvoval, máte někdo zkušenost?
Díky!


Odpovědět