Dubaj

Odpovědět
oto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 13. 03. 2009, 22:27
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od oto »

pes94 píše:Na podzim plánuji cestu do Nepálu. Cenově výhodné letenky vychází s Aerosvit do Dubaje a dál s Kingfisher do Kathmandu. V Dubaji cestou tam by byly cca 3 hodiny na přestup, cestou zpátky asi 8 hodin, takže podle mě času dost.
Ale netuším, jak se dá takový přestup realizovat. V Dubaji musím vyzvednout zavazadla a znovu se odbavit, takže opustím tranzitní prostor? Tím pádem potřebuji tranzitní vízum, který nedostanu na letišti?
Nebo mě kontrola pustí k odbavení se zavazedlem, když se prokážu letenkou z Dubaje do Nepálu?

Nikdo psovi94 neodpověděl, ale mě by to také zajímalo. Je možné v DXB přestoupit mezi terminály z jedné společnosti na druhou (například přílet Emirates, odlet Gulf Air, bez tranzitu, jako dvě samostatné letenky), aniž by bylo třeba "vstoupit do země" a tudíž mít vízum?
Díky


tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od tygrlive »

oto píše:
pes94 píše:Na podzim plánuji cestu do Nepálu. Cenově výhodné letenky vychází s Aerosvit do Dubaje a dál s Kingfisher do Kathmandu. V Dubaji cestou tam by byly cca 3 hodiny na přestup, cestou zpátky asi 8 hodin, takže podle mě času dost.
Ale netuším, jak se dá takový přestup realizovat. V Dubaji musím vyzvednout zavazadla a znovu se odbavit, takže opustím tranzitní prostor? Tím pádem potřebuji tranzitní vízum, který nedostanu na letišti?
Nebo mě kontrola pustí k odbavení se zavazedlem, když se prokážu letenkou z Dubaje do Nepálu?

Nikdo psovi94 neodpověděl, ale mě by to také zajímalo. Je možné v DXB přestoupit mezi terminály z jedné společnosti na druhou (například přílet Emirates, odlet Gulf Air, bez tranzitu, jako dvě samostatné letenky), aniž by bylo třeba "vstoupit do země" a tudíž mít vízum?
Díky


pokud je potreba opustit tranzitni sektor, nedovedu si to predstavit jak by to bylo kontrolovano... vezmu si zavazadlo za pasovou kontrolou, kde jsem se prokazal letenkou na dalsi let... kdo a jak me prinuti, abych odletel? Co kdyz se let zrusi? Musim cekat na letisti? :)

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od Yirina »

Já zrovna tuhle informaci zjišťuji, protože mě to taky zajímá, neb to budu potřebovat, tak dám vědět. Podle Timaticu na tranzit skrze DXB víza potřeba nejsou, o terminálech tam není ani slovo. Já si to přesně nevybavuju jak to tam je, ale nejsou ty terminály propojené? Že by se v rámci tranzitu dalo projít z jednoho na druhý?

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od tygrlive »

Yirina píše:Já zrovna tuhle informaci zjišťuji, protože mě to taky zajímá, neb to budu potřebovat, tak dám vědět. Podle Timaticu na tranzit skrze DXB víza potřeba nejsou, o terminálech tam není ani slovo. Já si to přesně nevybavuju jak to tam je, ale nejsou ty terminály propojené? Že by se v rámci tranzitu dalo projít z jednoho na druhý?


terminaly propojene jsou.

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od Yirina »

Tak v tom případě je to jasný. Timatic říká, že při tranzitu víza netřeba.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od hafi »

otazka je kde si vezmes odbavena zavazadla. pasy se zavazadly byvaji po pasove kontrole a pokud mas dve letenky tak ti zavazadlo pravdepodobne neprelozi.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od tygrlive »

hafi píše:otazka je kde si vezmes odbavena zavazadla. pasy se zavazadly byvaji po pasove kontrole a pokud mas dve letenky tak ti zavazadlo pravdepodobne neprelozi.


specielne u emirates i s jednou letenkou... mel jsem letos kombinaci Emirates s pripojem OK, koupeno na 1 letence a stejně smolik pacholik

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od Yirina »

Aha, tak já bych dolů nikdy nic neposlala, cestuju zásadně jen s kabinkou, takže zavazadla neřeším. Nicméně to teda zjistím aspoň pro ostatní.

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od Yirina »

Takže jsem našla tohle info, co se týče přestupu v DXB z terminálu na terminál:

Transfer from Terminal 2 to Terminal 3

On arrival, the passengers contact the Marhaba desk at T2 and are issued with a voucher that entitles them for free transportation to T3.

Passengers are then referred to the Dnata transfer desk (which is located in the vicinity of the Marhaba desk) where they are checked-in on the onward EK flight.

If bags are tagged only till DXB, a baggage rerouting message is sent to the baggage area for retagging and transfer to T3. Before they leave T2, the passengers are informed, whether their bags have been located and are being transferred to T3. The new claim tags are handed over to them.
The passengers are then transported from T2 to T3 by Marhaba/Dnata. On arrival in T3, they go directly to the gate of their EK flight.
No charges are levied on EK for this transfer facility of passengers and baggage.
(Other airlines are charged a fee of USD 63 or equiv. AED 225 for the transfer of baggage.)

Transfer from Terminal 3 to Terminal 2

On arrival at T3, the passengers are directed to transfer desk 'E', at T1, where the Dnata transfer desks are located.

For Bags checked to Dubai (DXB) only Dnata will send an OBTM message for retagging and bags will be retagged by EK arrivals staff and input into the BHS system for delivery at BOSS 1(OAL sorting area.)

The connecting flight is opened for check-in, 3 hrs. prior departure. Dnata will check-in passenger and offer transport, which leaves for T2, from remote pick-up area 'B7'.

No chargers are levied to EK passengers, provided the passenger shows his inbound flight as EK.
(Other airlines are charged a fee of USD 63 or equiv. AED 225 for the transfer of baggage.).

It is recommended that bags are checked in to DXB only. There are no interline agreement with the carriers at T2 which are non- IATA.

Passenger flights operating from Terminal 2 and the FLC (Free zone and logistic centre)

1L NOVA AIR EP ASSEMAN AIRLINES
2A ARIA AIR FG ARIAN AGHAN AIR
5S STAR AFRICAN AIR FV PULKOVA AVIATION
5X UNITED PARCEL SERVICES FX FEDERAL EXPRESS
6R GEORGIAN AIR G5 ENKOR AIRLINES
6U AIR UKRAINE J5 JUBBA AIRLINES
7D DONBASS NGL NIZHEGORODSKY
7K KOLVIA AIR P7 EASTINE
9Y AIR KAZAKSTAN PC CONTINENTAL AIRLINES
AY FINNAIR R3 ARMENIAN AIRLINES
AYZ ATLANT SOYUZ S7 SIBERIA AIRLINES
C2 CASPIAN AIRLINES SS DHL AVIATION
DE CONDOR T5 TURKMENISTAN
DML DAMAL AIRLINES W5 MAHAN AIR
E4 AEROASIA Y9 KISH AIR
E5 SAMARA AIRLINES Z6 DNIEPRIVIA
E9 AJT AIR INTL1L NOVA AIR EP ASSEMAN AIRLINES

*** ten seznam airlines pokračuje, ale nejde mi to nakopírovat, jsou tam Kish Air, Mahan, ruské společnosti atd...

edited: dodatek k seznamu aerolinek
Naposledy upravil(a) Yirina dne 05. 08. 2010, 10:46, celkem upraveno 2 x.

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od Yirina »

A ještě přišla odpověď z imigračního v DXB, že mezi terminály v tranzitu operuje bus a není potřeba opouštět tranzit a tudíž víza netřeba.

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Dubai Civil Aviation First Class Lounge

Příspěvek od meir13 »

Cau,
nemate nekdo zkusenost jestli deti ktere cestuji s drzitelem Diners Club karty maji vstup do Dubai Civil Aviation First Class Lounge zdarma nebo za AED 27,50. Stranky Dinerse pisou oboji a ani V Joburgu a ani Hong Kongu to nevedeli. Do Prahy jsem nevolal. Karty mam 3 ale deti nemaji ani jednu. Neni to moc penez, ale ja jsem kolenovrt.

Dikes


Dubai International Airport – Dubai, United Arab Emirates
Lounge Name Dubai Civil Aviation First Class Lounge
Lounge Location Between gates 112 and 114 - coming from airport duty-free, go to the left, coming from arrivals go to the right.
Telephone +9714-2244000 Ext. 4061
Fax None
Hours Open 24 hours a day, 7 days a week
Languages Spoken English and Arabic
Entry Conditions Conditions of entry to any Diners Club Airport Lounge may change from time to time, subject to policies and procedures imposed by airport security.
Amenities Offered Telephone within UAE, magazines, satellite TV channels, food and beverages. For a fee: fax, internet, and bedrooms.
Fees Cardmembers please check with your issuer for terms and conditions of lounge access; Guests AED 55.00; AED 27.50 for children under 12 years.

Dubai International Airport – Dubai, United Arab Emirates
Lounge Name Dubai Civil Aviation First Class Lounge, Terminal 1
Lounge Location Between gates 112 and 114 - coming from airport duty-free, go to the left, coming from arrivals go to the right.
Telephone +9714-2244000 Ext. 4061
Fax 9714-2245118
Hours Open 24 hours a day, 7 days a week
Languages Spoken English and Arabic
Entry Conditions Conditions of entry to any Diners Club Airport Lounge may change from time to time, subject to policies and procedures imposed by airport security.
Amenities Offered Internet, Telephone, Magazines, Satellite TV, Food, Beverages, Shower facility and Massage chair. Fax and sleep rooms available for an additional fee.
Fees Cardmembers please check with your issuer for terms and conditions of lounge access. Guests AED 55.00; children under 12 years are free.

georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od georgo »

Kdyz jsem tam byl v lednu, tak nekdo s DC kartou platil za dite. Ale nevim jestli mu uz nebylo treba 13.

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od meir13 »

Diky. Ja si to jeste nechal overit na letisti. Kdyz jsem tam volal tak mi to nebyli schopni rict.

georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od georgo »

Jinak salonek moc prijemnej. Neni moc velkej, ale kdyz jsem tam byl kolem 11 vecer, tak nebylo plno. Velky vyber tepleho jidla a o piti ani nemluve.

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Dubaj

Příspěvek od meir13 »

georgo: Diky, ja uz jsem se tam parkrat povaloval. Zase tak maly mi neprisel, nezapomen na to horejsi patro. Jen mne nastvali, ze kdyz jim volam tak mi nebyli schopni rict kloudnou odpoved. Jidlo maji mozna lepsi v saloncich Emirates. Ale komfort je tu super.


Odpovědět