Dallas Fort Worth

Odpovědět
ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Dallas Fort Worth

Příspěvek od ziletka »

Dobry den, jake jsou vase zkusenosti s timto letistem. Znama cca za mesic leti do MSY z Londyna prave pres toto letiste. Do USA leti s BA a do MSY pokracuje s AA. Na prestup ma 2 hodiny, jak moc je na tomto letisti casove narocne prestupovani? A jeste jeden dotaz na zkusenejsi. Vim, ze zavazadla je v USA nutne rucne prelozit. To se provadi jak? Cesta ji zacina ve VIE, tam ji zavazdlo opatri labelem az do cilove destinace,po imigracni kontrole si ho vezme a odevzda na drop-off prepazce, nebo jak se to dela? A co na zpatecni ceste tam ji zavazadlo odbavi az do VIE a nebude ho muset rucne prekladat?


holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Dallas Fort Worth

Příspěvek od holovsky »

No myslím, že DFW je docela slušně udělané letiště a dobře se na něm orientuje a 2 hodiny by měli stačit. Samozřejmě tady platí jako všude v US, že když je smůla a přilítne víc letadel, tak se můžete chvíli zdržet na imigračním. A protože je to Texas, tak jsou všichni tak říkajíc v klidu :D.
Se zavazadly je to jak píšete, musí se na cestě tam přeložit. Ve Vídni by je měli odbavit až do cíle (ale dobrý je si to zkontrolovat) a po imigračním si je vyzvednete, projdete celní prohlídkou (odevzdává se celní formulář) a pak se zavazadla odevzdají. Protože jsem v DFW končil (nepřestupoval), tak nevím, kde hned je tam ta přepážka drop-off pro zavazadla. Ale pozor, taky tam být nemusí (stalo se mi to v Las Vegas). Prostě mě vyhodili s kuframa na ulici (odbavenýma až do cíle) a musel jsem jít s nima jako všichni nastupující na check-in navazujícího letu. Tam na ně trochu koukali jak puci, že zavazadla už mají visačky dál, ale pak je vzali a žádný problém... Takže když přepážka není, lze je znovu lze pronést na check-in (snad někdo poradí jak je to pesně na DFW).
Na cestě zpět už Vám na 99% zavazadla odbaví až do cíle a nic se nepřekládá.
Ale jak jsem psal, vždy je dobré se kouknout na tu visačku, co tam lepí, zda je to odbavené až do cíle.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Dallas Fort Worth

Příspěvek od vita »

ziletka píše:Dobry den, jake jsou vase zkusenosti s timto letistem. Znama cca za mesic leti do MSY z Londyna prave pres toto letiste. Do USA leti s BA a do MSY pokracuje s AA. Na prestup ma 2 hodiny, jak moc je na tomto letisti casove narocne prestupovani? A jeste jeden dotaz na zkusenejsi. Vim, ze zavazadla je v USA nutne rucne prelozit. To se provadi jak? Cesta ji zacina ve VIE, tam ji zavazdlo opatri labelem az do cilove destinace,po imigracni kontrole si ho vezme a odevzda na drop-off prepazce, nebo jak se to dela? A co na zpatecni ceste tam ji zavazadlo odbavi az do VIE a nebude ho muset rucne prekladat?


Taky jsem měl z překládání zavazadel v USA strach, ale tak hrozné to není. Projít imigračním, vzít kufry, odevzdat ten modrobílý papír, a před security (předpokládám, že je to všude stejně, protože jak bychom protahovali kufry rentgenem na kabinová zavazadla?) bude nějaké místo na odevzdaní zavazadel pro transférové cestující

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Dallas Fort Worth

Příspěvek od ziletka »

Diky panove obema, dival jsem se jeste na web letiste a meli by prestupovat z terminalu D na C,podle webu tam jezdi nejaky vlacek a cesta by mela trvat 5-9 min. takze by to melo byt v pohode. Spis mam trochu obavu jak to zvladnou v Londyne na prestup maji neco malo pres hodinu a musi zmenit terminal + ty nove bez. prohlidky - no kazdopadne to maji na jedne letence, takze snad se o ne BA postaraji :wink:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Dallas Fort Worth

Příspěvek od whiskey »

Nejaky tip na hotel na prenocovanie na letisku okrem toho Hyattu? Mam prilet 14:35 a odlet dalsi den o 7:00, takze by som najradsej rovno na letisku nocoval, ale Hyatt velmi neoblubujem po skusenostiach z Atlanty.


outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Dallas Fort Worth

Příspěvek od outlier »

Na letišti nevím, ale minule jsem z DFW do města jel shuttlem s letuškama a ty spaly normálně v hotelu v downtownu.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Dallas Fort Worth

Příspěvek od whiskey »

outlier píše:Na letišti nevím, ale minule jsem z DFW do města jel shuttlem s letuškama a ty spaly normálně v hotelu v downtownu.

jo, bude to niekde v meste, posunul sa mi odlet zo 7.00 rano na poobedie.


Odpovědět