Manila

Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Manila

Příspěvek od whiskey »

Ma niekto skusenosti s prestupom v MNL? Nastastie to bude v ramci T2 vsetko, ale aj tak by som uvital akekolvek info o nevyhnutnom case, pripadne co sa tam da robit 2 a pol hodiny. Dakujem.


aknel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 26. 06. 2009, 15:55
Stav: Offline

Re: Manila

Příspěvek od aknel »

Na letišti MNL jsem byla v prosinci 08, přílet na T1 s TG (při příletu mi to letiště připadalo jako obývák, malý a dost rodinný...hehe) odlet pak z T2 s PR do HKG. Takže žádný přestup, jen odlet, ale můj hlavní dojem: klimatizace puštěná na absolutní max, takže jsem mrzla - doporučuju si na 2,5 hodiny tam vzít tlustý ponožky a svetr :)
Letadla jsem tam ale měla jako na dlani, čumák těsně u skla odletový haly, moc pěkný :) Duty free shopy skoro vůbec, jedno nebo dvě café, jestli si to správně pamatuju... já se tenkrát hodně snažila najít pohledy a hlavně známky, což se mi nakonec v takovým maličkatým shopu těsně za security checkem povedlo - poštovní schánka nebyla v dohledu, ale paní v shopu mě ujistila, žev oni slouží i jako pošta a ano, pohledy nakonec vážně dorazily!
Hmm, ještě jeden off topic: hlavní dojem z MNL všeobecně: NAPROSTO každý tam umí anglicky - i paní uklízečka v továrně na šrouby (doslova)... v porovnání s ČR dost šok...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Manila

Příspěvek od whiskey »

Poletim PR-PR, takze to snad bude v pohode, dik za tip na pohladnice :D

Cvertl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 15. 12. 2009, 21:09
Stav: Offline

Re: Manila

Příspěvek od Cvertl »

aknel píše:NAPROSTO každý tam umí anglicky - i paní uklízečka v továrně na šrouby (doslova)... v porovnání s ČR dost šok...

Ještě aby ne když je to tam úřední jazyk :D

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Manila

Příspěvek od cocik »

Pokud jsou to mezinarodni lety PR-PR, tak jsi v pohode, protoze poletis z novyho mezinarodniho terminalu. Ten starej (plus vnitrostatni) je trochu chaotictejsi a veci na nem trvaj dyl. Kdyz jsem tam byl loni, tak bylo na letisti celkem pohodovy free wifi, aktualni situaci ti reknu pristi ctvrtek, az tam zase budu

2 a pul hodiny budes muset stravit na letisti - i kdyz imigracni funguje skvele rychle, tak smerem do centra bejva vetsinu casu silena zacpa. Zas tolik veci ale na tom letisti neni - par obchudku, nejaky jidlo (ceny celkem v pohode) a prave ta wifina :D Pokud bys nahodou sel ven, tak mej u sebe pas a hlavne vytistenou kopii elektronicky letenky (budou ji po tobe chtit, nez pujdes zase do terminalu)


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Manila

Příspěvek od whiskey »

mam relativne kratky layover, takze zostanem na letisku. Web dinersclubu tvrdi, ze tam ma lounge, tak spolieham na to.

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: Manila

Příspěvek od padre22 »

Neabsolvoval jste někdo v poslední době přesun z T3 na T4 Domestic? Prý to jde i busem v tranzitu, jezdí ve vnitřním prostoru letiště, ale nejde dohledat víc informací.

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Manila

Příspěvek od manilair »

padre22 píše:Neabsolvoval jste někdo v poslední době přesun z T3 na T4 Domestic? Prý to jde i busem v tranzitu, jezdí ve vnitřním prostoru letiště, ale nejde dohledat víc informací.


Zdravim, zadny buss co jezdil uvnitr letiste mezi mez terminalem a domestic neni. Mezi T3 a T4 je potreba pocitat minimalne tak 2 az 3 hodiny na prejezd, podle zacpy. Neni to sice daleko, ale dost se tu stavi a vznikaj zacpy. Mezi terminaly jezdi okruzni shuttle bus, pry kazdou pulhodinu, nicmene doporucuji vzit taxika, cena i s dobrym tuzeme max 220 peso.( zlute letistni taxi)

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: Manila

Příspěvek od padre22 »

to manilair:

Díky za info. Ten vnitřní bus asi existuje. Mám info od kluka co se včera z MNL vrátil. Případně sem dám info po mém návratu v listopadu.

Zde je jeho info:
Jezdí to jednou za cca 30-45min. Nejezdí to kolem po silnici, ale přímo skrz letiště. Musíš se předem zapsat a pak tě zavolají. Každopádně nevycházej z letiště a hned se po tom transferu ptej. Chtěli jsme s tím jet, ale nakonec jsme šli pěšky se zastávkou na jídlo.

Doplňuji, už jsem to našel, zmínku o tom busu jsem četl na Tripadvisoru.

info.Tripadvisor.PNG
info.Tripadvisor.PNG (44.86 KiB) Zobrazeno 7814 x


A na Flyertalku.

info.Flyertalk.PNG

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Manila

Příspěvek od manilair »

padre22 píše:to manilair:

Díky za info. Ten vnitřní bus asi existuje. Mám info od kluka co se včera z MNL vrátil. Případně sem dám info po mém návratu v listopadu.

Zde je jeho info:
Jezdí to jednou za cca 30-45min. Nejezdí to kolem po silnici, ale přímo skrz letiště. Musíš se předem zapsat a pak tě zavolají. Každopádně nevycházej z letiště a hned se po tom transferu ptej. Chtěli jsme s tím jet, ale nakonec jsme šli pěšky se zastávkou na jídlo.

Doplňuji, už jsem to našel, zmínku o tom busu jsem četl na Tripadvisoru.

info.Tripadvisor.PNG


A na Flyertalku.

info.Flyertalk.PNG


Tak to je novinka, pokud to opravdu jezdi tak je to dobre, uz jen kvuli te zacpam. BTW kam letite ? ( klidne SZ )

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: Manila

Příspěvek od padre22 »

MNL-KLO
KLO-CEB
CEB-PPS
PPS-MNL

Vše s Cebu Pacific Air.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Manila

Příspěvek od bugr »

manilair píše:
padre22 píše:Neabsolvoval jste někdo v poslední době přesun z T3 na T4 Domestic? Prý to jde i busem v tranzitu, jezdí ve vnitřním prostoru letiště, ale nejde dohledat víc informací.


Zdravim, zadny buss co jezdil uvnitr letiste mezi mez terminalem a domestic neni. Mezi T3 a T4 je potreba pocitat minimalne tak 2 az 3 hodiny na prejezd, podle zacpy. Neni to sice daleko, ale dost se tu stavi a vznikaj zacpy. Mezi terminaly jezdi okruzni shuttle bus, pry kazdou pulhodinu, nicmene doporucuji vzit taxika, cena i s dobrym tuzeme max 220 peso.( zlute letistni taxi)


třeba se to někomu bude hodit, bus tam je, jezdí každou půl hodiny ale kontrolujou letenky.

A bus okolo jezdí za pár šušňů a je to zas 20-30 minut. zbytečný brát taxi.


Odpovědět