Seouln / Incheon

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od tygrlive »

Zdravim, budu mit v ICN asi 7,5h pauzicku a nechce se mi sedet na letisti. Zaroven neprahnu po nejakem dostihu videt co nejvice, protoze tam budu v dubnu znova a na dele. Rad bych vyrazil nekam posedet, nasat atmosferu a neco pojist. Ma nekdo nejaky dobry tip??


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od OR »

Dá se popojet dvě stanice pomalým vlakem směr centrum do Unseo a tam se trochu projít a jít do hospody. Případně od terminálu městským autobusem k moři na pláž. To je na druhou stranu - směr západ od letiště. Ale nevím, jak tam bude v zimě živo či mrtvo. Procházka by to mohla být poměrně příjemná.

Proti příletům jsou informace i o místní dopravě, kde se dá dostat mapka s ostrovem na kterém je letiště.
Za 7,5 hodiny se do Soulu a zpět dá dojet + něco pojíst a vidět rychle tak jeden z paláců, ale pokud tam budeš na déle za dva měsíce, asi bych se na to vykašlal.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od tygrlive »

OR píše:Dá se popojet dvě stanice pomalým vlakem směr centrum do Unseo a tam se trochu projít a jít do hospody. Případně od terminálu městským autobusem k moři na pláž. To je na druhou stranu - směr západ od letiště. Ale nevím, jak tam bude v zimě živo či mrtvo. Procházka by to mohla být poměrně příjemná.

Proti příletům jsou informace i o místní dopravě, kde se dá dostat mapka s ostrovem na kterém je letiště.
Za 7,5 hodiny se do Soulu a zpět dá dojet + něco pojíst a vidět rychle tak jeden z paláců, ale pokud tam budeš na déle za dva měsíce, asi bych se na to vykašlal.

Děkuji za tip.. vzhledem k zime se na plaz asi kodrcat nebudu, pokud tedy nenapises, ze je to pecka to videt :)
ale to Unseo to by asi slo...

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od firefly »

Právě jsem utratila poslední OK míle za letenku s KE PRG - HNL přes Seoul, při cestě zpět tam na letišti budu čekat nějakých 20 hodin. Jelikož za bonusovku nemám nárok na hotel od KE, přes booking jsem si zarezervovala hotel 2 km od letiště Incheon - Incheon Airport Gogo House. Nemáte s tímto hotelem někdo zkušenost? Poletím sama, tak se trochu obávám, jak to vše najdu.
Další dotaz: Budu potřebovat měnit nějaké korejské Wony nebo si vystačím s kreditkou, případně cash dolary?
Do Seolu přiletím z HNL kolem 16.50 a další let ze Seolu mám příští den ve 13.50, tak nevím, jak s kufrem, musím si ho vyzvednout nebo z HNL odbavit až do PRG? Co je lepší?
Ptám se, protože jsem ještě nikdy s takovým dlouhým čekáním přes noc neletěla.
Vzhledem k tomu, že taxy + poplatek za vystavení letenky celkem 4.200 Kč, nestěžuji si, jen sháním všechny informace. :D
Předem děkuji za všechny případné rady a doporučení.
Letím až v říjnu, takže času dost, ale jelikož OK Plus velice razantně od 1.4.2013 mění podmínky pro bonus.letenky na Havaj, musela jsem radši objednat teď.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od dejavu »

Za stejne situace nam loni odbavili kufr v HNL az do PRG, takze v Soulu jsme to nemuseli resit.
A jeste pro tygrlive: za 7,5 hodiny jsme dali centrum tim courakem. Vyslo to v pohode, najedli jsme se u nadrazi a brouzdali chvili okolo, ale znova bych to uz asi nedelal. Jak pise OR, na druhe stanici je nejake centrum, tam bych jel priste....


dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od dedik77 »

Pre nedostatok míľ, som urobil rezerváciu 2 bonusových leteniek: Business a economy s KE, PRG - HNL (via ICN). Zaujíma, či cestujúci Skyteamu (letenky z OK Plus FF - member card) má možnosť vstúpiť na ICN, do KAL Lounge (Prestige Class), ak má economy letenku, resp. za aký doplatok. Na ich webe nie je žiadne info. Máte zkúsenosti?

Erik
Naposledy upravil(a) dedik77 dne 20. 02. 2013, 06:37, celkem upraveno 1 x.

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od dedik77 »

firefly píše:Právě jsem utratila poslední OK míle za letenku s KE PRG - HNL přes Seoul, při cestě zpět tam na letišti budu čekat nějakých 20 hodin. Jelikož za bonusovku nemám nárok na hotel od KE, přes booking jsem si zarezervovala hotel 2 km od letiště Incheon - Incheon Airport Gogo House. Nemáte s tímto hotelem někdo zkušenost? Poletím sama, tak se trochu obávám, jak to vše najdu.
Další dotaz: Budu potřebovat měnit nějaké korejské Wony nebo si vystačím s kreditkou, případně cash dolary?
Do Seolu přiletím z HNL kolem 16.50 a další let ze Seolu mám příští den ve 13.50, tak nevím, jak s kufrem, musím si ho vyzvednout nebo z HNL odbavit až do PRG? Co je lepší?
Ptám se, protože jsem ještě nikdy s takovým dlouhým čekáním přes noc neletěla.
Vzhledem k tomu, že taxy + poplatek za vystavení letenky celkem 4.200 Kč, nestěžuji si, jen sháním všechny informace. :D
Předem děkuji za všechny případné rady a doporučení.
Letím až v říjnu, takže času dost, ale jelikož OK Plus velice razantně od 1.4.2013 mění podmínky pro bonus.letenky na Havaj, musela jsem radši objednat teď.



Ak letíš 22.10, 18:30 z Prahy a nazpátek 04.11 z HNL, uvidíme sa :-) (TAX 2309 Kč)

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od firefly »

Letím 30.9.2013 z PRG a 15.10.2013 z HNL. To by asi byla moc velká náhoda, kdyby zrovna někdo z Vás cestoval ve stejnou dobu..... :sick: Snad to nějak zvládnu, i když sama :o .

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od context »

...nejake aktualne skusenosti s hotelom od KE na award letenku od OK?

Janur
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 15. 07. 2009, 13:45
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od Janur »

context píše:...nejake aktualne skusenosti s hotelom od KE na award letenku od OK?


Na economy to rozhodne nejde, minuly tyden jsem se na to ptal...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Seouln / Incheon

Příspěvek od flyingblue »

context píše:...nejake aktualne skusenosti s hotelom od KE na award letenku od OK?


Jakej hotel si koupis, takovej mas.

Pisu z hotelu v ICN, kde jsme na ceste zpet z award tripu do SYD.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od context »

Janur píše:
context píše:...nejake aktualne skusenosti s hotelom od KE na award letenku od OK?


Na economy to rozhodne nejde, minuly tyden jsem se na to ptal...


C

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od whiskey »

flyingblue píše:
context píše:...nejake aktualne skusenosti s hotelom od KE na award letenku od OK?


Jakej hotel si koupis, takovej mas.

Pisu z hotelu v ICN, kde jsme na ceste zpet z award tripu do SYD.

presne tak isto som to mal aj ja. Hotel v ICN za vlastne. Award od M&M na OZ/LH metal.
Takze dobre vidiet, ze nielen Asiana, ale aj Koren su skrblici :clap:

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od context »

Niekto tu pisal ze mu po prilete na ICN hotel ponukali napriek awardu od KE. Nejde o tych par € za hotel len spekulujem ci spat v meste alebo radsej na letisku

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od tygrlive »

context píše:Niekto tu pisal ze mu po prilete na ICN hotel ponukali napriek awardu od KE. Nejde o tych par € za hotel len spekulujem ci spat v meste alebo radsej na letisku


premyslim take spat na letisti, tak pokud vezmes hotel tam, hoď tipa :) dík


Odpovědět