Seouln / Incheon

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od whiskey »

context píše:Niekto tu pisal ze mu po prilete na ICN hotel ponukali napriek awardu od KE. Nejde o tych par € za hotel len spekulujem ci spat v meste alebo radsej na letisku

co by si spal na letisku, toto je rovno v Incheone, krcmicky vsade na okolo:
http://incheonairporthotel.net/en/index.html

limuzina z letiska na hotel i opacnym smerom. Pocitac na izbe, ktoru by v Europe kvalifikovali ako suite...


context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od context »

whiskey píše:
context píše:Niekto tu pisal ze mu po prilete na ICN hotel ponukali napriek awardu od KE. Nejde o tych par € za hotel len spekulujem ci spat v meste alebo radsej na letisku

co by si spal na letisku, toto je rovno v Incheone, krcmicky vsade na okolo:
http://incheonairporthotel.net/en/index.html

limuzina z letiska na hotel i opacnym smerom. Pocitac na izbe, ktoru by v Europe kvalifikovali ako suite...


nemyslel som krčiť sa niekde na lavičke ale spať na letisku v hoteli a nie v hoteli v meste...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od dejavu »

context píše:Niekto tu pisal ze mu po prilete na ICN hotel ponukali napriek awardu od KE. Nejde o tych par € za hotel len spekulujem ci spat v meste alebo radsej na letisku

Me to nabizeli loni v cervnu na award OK. Prisla s tim letuska uz za letu z HNL, pak to znovu resili po priletu s sefem kabiny a posilali me na nejakou prepazku. Jenze ja uz mel koupenej hotel v centru... Podle vsech informaci hotel neni a v mem pripade to byla asi chyba.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od RAdek »

prosim vsechny o radu. Netusil jsem, ze potrebuji do Australie VIZA / moje blbost samozrejme. Za 10 minut nasedam to letadla smer Seoul, ukecal jsem je v Praze, ze me odbavili do Seoulu a tam si to mam vyresit. V rychosti jsem si vygoogloval, ze jde pozadat on line, ale bohuzel jak na potvoru je udrzba systemu. Melo by to snad ale brzo jit a snad by melo prijit po zadani zadosti potvrzeni obratem. Ted v Praze uz to kazdopadne nestihnu. Muzete me napsat nejakou radu, co mam v Seoulu udelat. Zadat nekde osobne nebo on line. Mam na prestup 5 hodin. Diky moc vsem, jsem z toho trochu na nervy......

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od romul »

RAdek píše:prosim vsechny o radu. Netusil jsem, ze potrebuji do Australie VIZA / moje blbost samozrejme. Za 10 minut nasedam to letadla smer Seoul, ukecal jsem je v Praze, ze me odbavili do Seoulu a tam si to mam vyresit. V rychosti jsem si vygoogloval, ze jde pozadat on line, ale bohuzel jak na potvoru je udrzba systemu. Melo by to snad ale brzo jit a snad by melo prijit po zadani zadosti potvrzeni obratem. Ted v Praze uz to kazdopadne nestihnu. Muzete me napsat nejakou radu, co mam v Seoulu udelat. Zadat nekde osobne nebo on line. Mam na prestup 5 hodin. Diky moc vsem, jsem z toho trochu na nervy......


https://www.eta.immi.gov.au/ETA/etas.jsp

No, slušný adrenalin, když nepříjde autorizace včas tak holt bude nutné ukecat dopravce na změnu letenky - pozdější let...


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od RAdek »

Tak stranky se rozjely, kdyz uz jsem sedel v letadle. Nastesti si na me vzhledem k tomu, jak jsem vypadal, moc netroufli a nechali mne pracovat na notebooku az prakticky do odletu. Diky tomu se mne podarilo zadost vyplnit a odeslat. A pri pristani v Seoulu uz jsem mel potvrzujici email. Takze zdravim z nastupu do letadle smer Australie :wink:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od flyingblue »

RAdek píše:Tak stranky se rozjely, kdyz uz jsem sedel v letadle. Nastesti si na me vzhledem k tomu, jak jsem vypadal, moc netroufli a nechali mne pracovat na notebooku az prakticky do odletu. Diky tomu se mne podarilo zadost vyplnit a odeslat. A pri pristani v Seoulu uz jsem mel potvrzujici email. Takze zdravim z nastupu do letadle smer Australie :wink:


Jses docela adrenalinovy jezdec. Nastesti jde jen o penize, ale pri pripadne ceste do Balucistanu doporucuju lepsi pripravu :-)

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od dedik77 »

Ahojte,

21.10 ma caka prilet do ICN. Otazka: ak je bonusovka v economy, mozem poziadat o vstup do KAL Lounge za priplatok? Nie som kartickar... Kolko to stoji?

V priebehu letu, pretoze letim z FRA, s A380 je mozne navstivit mini saloniky na 2.poschodi paluby? Let je operovany KE. Viem, ze 2. posch. je Business class, ale mame 2 letenky: 1xC, 1xY.

Dakujem za reakcie,


Erik

PS: ak si odbavim kufry az do HNL, mozem bez problemov opustit letisko v ICN? Ak ano, kolko mi cca potrva navrat k gate - resp. ci su tam imigracne oddelenia a pod. Nikdy som takyto let s Hub mimo Europu neabsolvoval

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od kowal »

Odpovím aspoň na část.

Když budeš mít odbavená zavazadla, tak můžeš bez problémů vyrazit ven. Počítej s tím, že vymotání se z letiště je cca na půl hodiny.

Při cestě zpátky projdeš bezpečnostní prohlídkou a pohraniční kontrolou, osobně bych si na to vyhradil raději hodinu před boardingem. My jsme naposledy vyráželi v 11:00 ze Seoulu, vlak nabral trochu zpoždění a dorazili jsme na letiště v 11:47. Boarding začínal 12:15, stihli jsme to v pohodě, ale měli jsme prioritní průchod, který byl o hodně rychlejší.

Co se týká vstupu do salonku, tak většinou není problém získat placený vstup, možná by se daly ukecat dvě osoby na jednu letenku v C. Netuším ale, kolik salonek stojí, bývá to kolem 40-50 USD.

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od k.m »

Ještě je třeba počítat,že musíš vyplnit vstupní formulář a po průchodu imigračním(tam ti sejmou akorát otisky prstů) ještě celní formulář!

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od happyna »

Formuláře vyplní na palubě,nee? :wink:

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od kowal »

Přesně tak, jen to potom odevzdá 8)

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od k.m »

No má zkušenost je taková,že formuláře na palubě u Finnairu vůbec a s KA pouze vstupní!

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od loupeznik »

Nejlepší co se dá v ICN cestou na Havaj udělat, je vzít si na 6 hodin hotel přímo v terminálu a jít se vyspat.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od kowal »

Přesně tak jsme to řešili při cestě na Fiji a byla to nejlepší varianta. Cestou zpět jsme si udělali výlet do Seoulu, měli jsme na přestup skoro 20 hodin.


Odpovědět