Hong Kong (HKG)

Farmakolog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 27. 12. 2009, 09:18
Stav: Offline

Hong Kong (HKG)

Příspěvek od Farmakolog »

Snažil jsem se tu najít topic s informacemi o letišti v Hong Kongu, ale k mému překvapení tu nic není. Letím na konci února z BKK do PRG s mezipřistáníma v HKG a DXB. Očekávaný čas příletu do HKG je v 17:20 a odlet pak v 0:30. Měl bych tedy mít cca 7 hodin času. Zavazadla bych měl mít odpravená z BKK až do PRG a vízum do HKG není potřeba (?). Je nějaká šance vidět něco z HKG? Už pro ten pocit :)


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od dejavu »

To je s Emirates? Divnej routing z BKK do DXB pres HKG... Trochu zajizdka, ale proc ne :-)
Za tech, rekneme, necelych pet hodin do mesta dojet lze, ale tak opravdu jen na okouknuti sviticiho mesta. Letiste je dost daleko od centra, autobusem, ktery je nejlevnejsi, to trva okolo hodiny. Vlak je o polovinu rychlejsi, ale drazsi, taxi asi taky bude o chlup rychlejsi, ale o dost drazsi nez autobus. Podrobnosti o doprave zde:
http://www.hongkongairport.com/eng/tran ... _hkia.html
http://www.hongkongairport.com/eng/tran ... press.html
A jel bych nekam na nabrezi v Kowlonu, aby bylo na co koukat.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2209
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od pavelpmi »

Teď jsem v Hongkongu, zítra dám vědět.

Farmakolog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 27. 12. 2009, 09:18
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od Farmakolog »

dejavu píše:To je s Emirates? Divnej routing z BKK do DXB pres HKG... Trochu zajizdka, ale proc ne :-)


Zajížďka to sice je, ale cena byla o 3000Kč nižší než kdybych letěl přímo do DXB :). Navíc se zase prolítnu A380 a snad stihnu i něco málo z HKG :).

Děkuju moc za rady!

Ještě bych se chtěl zeptat jak dlouho může trvat projít pasovou kontrolou ven a pak zase zpátky?

Edit: Ano let je s Emirates

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od meir13 »

Odpoledne muze byt na imigraci naval. Navic prileti plna A380, tak to neni zadny bingo. Vizum nepotrebujes. Airport Express te bude stat HKD 90 do Kowloonu and HKD 100 do Hong Kong Station. Chtej The same day return. Vlak jede asi 24 minut na HK station. Budes v HKG znovu checkovat zavazadla a BP?

Tip koukni na svetelnou show z nabrezi v TST. Hned u clocktower to bude oki. Je to v 8 vecer.


Farmakolog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 27. 12. 2009, 09:18
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od Farmakolog »

Díky za info. Předpokládám že zavazadla mi odbaví z BKK až do Prahy. Nevím jak to je s check in, jestli budu muset čekat u přepážky nebo ne, možná by šel vytisknout boarding pass z internetu ještě v Thajsku. Každopádně mám radost že ,,návštěva" HKG by mohla vyjít :)).

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od kuba.biker »

Farmakolog píše:
dejavu píše:To je s Emirates? Divnej routing z BKK do DXB pres HKG... Trochu zajizdka, ale proc ne :-)


Zajížďka to sice je, ale cena byla o 3000Kč nižší než kdybych letěl přímo do DXB :). Navíc se zase prolítnu A380 a snad stihnu i něco málo z HKG :).

Děkuju moc za rady!

Ještě bych se chtěl zeptat jak dlouho může trvat projít pasovou kontrolou ven a pak zase zpátky?

Edit: Ano let je s Emirates


Když budeš mít smůlu, strávíš na imigračním hodinu a půl. Zde doporučovaná cesta letiště-Tung Chung (bus)-Kowloon/Tsim Sha Tsui (metro) trvá zhruba 40 minut. Airport Express je pochopitelně rychlejší, ale také dražší...
Za tu dobu, co ti zbude, stihneš u výstupu z metra na Nathan Road odmítnout odhadem tak dvacet nabídek ke koupi superlevných Rolexek, stihneš se pokochat krásným výhledem z nábřežní promenády na noční Hong Kong (viz foto; Symphony of lights začíná ve 20:00, bacha na davy lidí!) a rychlou večeři u Vietnamců v Harbour City. No a pak rychle zpátky na letiště..... :wink:
Přílohy
154538_1665387645556_1563238066_31583087_5908476_n.jpg
155810_1660963134946_1563238066_31575207_5864223_n.jpg

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od meir13 »

To farmakolog: Mas nejaky FFP status? Mozna by se dalo vymyslet i neco s imigraci.

Farmakolog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 27. 12. 2009, 09:18
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od Farmakolog »

meir13 píše:To farmakolog: Mas nejaky FFP status? Mozna by se dalo vymyslet i neco s imigraci.


Mám blue card ve Skywards - Emirates. Asi 17 000 mil před odletem.

Jinak ještě jednou díky všem za tipy a super fotky. Mohlo by to být příjemné zakončení 40 denního pobytu v Asii :)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2209
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od pavelpmi »

Ještě můžeš z Airport Expressu na Kowloonu přestoupit na shuttle K2 na Tsim Sha Tsui (třeba k hotelu Marco Polo), jezdí každých 12 min. Ze stanice Kowloon je to ještě totiž kus.
Symphony of Lights začíná v osm večer.
P1070448.JPG

Jinak na imigračním při příletu nám to trvalo asi 10 minut, odlétal jsem pak z T2, tam je to na delší loket.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od MS743 »

Je to uplne v poho.. Kupodivu muj kamarad letel minulou nedeli a stejne.... BKK-HKG-DXB-PRG

- leteli kolem 14h z BKK do HKG jelikoz chteli zkusit A380. Odbaveni uplne v pohode a kufry byly primo az do PRG.

- Na cesky pas neni potreba vizum.... muzes hezky vlakem do centra mesta (central station) a uzit si mesta...

vse probehlo bez problemu.... byla to jejich prvni cesta s A380 a jedine co rekli bylo "WOW" : tedy ohledne komfort letadla a tichost kabiny..

Uzij si to a uzij si tepla v BKK.... zda se ze zimu tu mame za sebou (trvala 3 dny nekdy v Rijnu) a teplota spise jde nahoru!

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2209
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od pavelpmi »

Na letišti můžeš zkusit taky Aviation Discovery Centre v T2, super terasa.

MS743, poslal jsem ti soukromou zprávu, mohl by ses na to kouknout? Díky!

Farmakolog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 27. 12. 2009, 09:18
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od Farmakolog »

Tak jsem zpět :o).

Vše proběhlo hladce a rychle. Pasovka zabrala asi 25 minut při cestě ven (bylo kolem 18h) a cca 2 minuty při cestě zpět (v 22h). Po 10. hodině večer prý pasovka jen velmi zřídka zabere víc jak 10 minut. Pro cestu do centra jsem si zvolil vlak - airport express. Cena za lístek do stanice Kowloon je 90HKD a platit se dá bez problému kartou. Je potřeba zdůraznit, že chcete same day return (stojí to stejně jako one way ticket). Po výstupu ve stanici Kowloon je možnost využít shuttle busu K2 do oblasti Shim Tsa Tsui zdarma. Doporučuji vystoupit na zastávce Hotel Kowloon. Odtud je to asi 3 minuty pěšky k věži, kde bude spousta lidí čekat na Light show, která začíná v 20h a trvá asi 20 minut. Hned u toweru je také možnost směnit peníze (minimum je 5USD) a koupit pohledy, známky, magnety... . Je zde také poštovní schránka ;o).

Pokud tedy máte stejný let - BKK - HKG - DXB - PRG se sedmihodinovým stopoverem v HKG určitě neváhejte a jeďte se podívat do centra. Vše jde hladce a za návštěvu to určitě stojí. Bez pohledů to vyjde na cca 200Kč ;)!

ANHILATOR
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 09. 08. 2008, 20:35
Stav: Offline

Smog... v Hong Kongu..

Příspěvek od ANHILATOR »

Zdravím.. ví někdo z vás jak je to s tím Smogem v HKG? Je to závislé třeba na určitém období?? Rád bych se tam vydal někdy konce října či začátkem listopadu.. a nerad bych měl na fotkách jen hnusnou mlhu (-: Minulý rok mi to bohužel nevyšlo...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Smog... v Hong Kongu..

Příspěvek od dejavu »

ANHILATOR píše:Zdravím.. ví někdo z vás jak je to s tím Smogem v HKG? Je to závislé třeba na určitém období?? Rád bych se tam vydal někdy konce října či začátkem listopadu.. a nerad bych měl na fotkách jen hnusnou mlhu (-: Minulý rok mi to bohužel nevyšlo...

V listopadu jsem mel krasne pocasi, na jare naopak skoro porad poprchavalo. Pokud se nepletu, tak podzim by tam mel byt nejlepsi.


Odpovědět