Ubytování v Dubaji na letišti nebo u letiště

Odpovědět
storm221
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04. 08. 2011, 16:33
Oblíbené typy letadel: Boeing 767-200ER
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Ubytování v Dubaji na letišti nebo u letiště

Příspěvek od storm221 »

Nevíte někdo, kde se dá šikovně a ne moc draho ubytovat na letišti nebo v jeho blízkosti v Dubaji? Našel jsem jeden plánek terminálu 1 na http://www.dubaiairport.com/en/passenge ... arture.pdf tam je v horní části značka hotelu. Nevíte někdo prosím, co je to za hotel a jestli je opravdu takto na letišti? Je mi jasný, že na přespání je tam potřeba transitní vízum, ale nechce se mi prostě přes noc devět hodin sedět na židli .-) Díky moc!


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Ubytování v Dubaji na letišti nebo u letiště

Příspěvek od loupeznik »

Přímo na letišti v tranzitním prostoru (vízum není třeba) je Dubai International hotel. Přes rezervační servery jde zabukovat za cca 150 EUR. Rack rate přímo na místě je zhruba tak 2x vyšší.
Za půlku se dá v blízkosti letiště přespat třeba v Holiday Inn Expressu (bezplatný transfer na letiště, ale už je potřeba vízum).

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Ubytování v Dubaji na letišti nebo u letiště

Příspěvek od loupeznik »

Jo a EK platí v Dubaji nocleh při přestupech nad 8 hodin. Je tam ale nejspíš podmínka určité bukovací třídy letenky...

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Ubytování v Dubaji na letišti nebo u letiště

Příspěvek od gr09 »

storm221 píše:Nevíte někdo, kde se dá šikovně a ne moc draho ubytovat na letišti nebo v jeho blízkosti v Dubaji? Našel jsem jeden plánek terminálu 1 na http://www.dubaiairport.com/en/passenge ... arture.pdf tam je v horní části značka hotelu. Nevíte někdo prosím, co je to za hotel a jestli je opravdu takto na letišti? Je mi jasný, že na přespání je tam potřeba transitní vízum, ale nechce se mi prostě přes noc devět hodin sedět na židli .-) Díky moc!

Jednou jsem tam nechaval prespat zenu, asi predelali stranky, nejspis je to tenhle: http://www.dih-dca.com
Kazdopadne tam co byla se to bookovalo primo pres stranky hotelu a vizum nebylo potreba (nikdy jsem neslysel o "tranzitnim vizu" v UAE, ale to je mozna tim, ze jsem mel rezidenci v GCC, tak jsem nic takoveho nezkoumal). Ten hotel teda neni z nejlevnejsich, ale to je holt Dubaj, pokud nechces zaplatit, tak prespis na zemi :)

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Ubytování v Dubaji na letišti nebo u letiště

Příspěvek od loupeznik »

gr09 píše:... a vizum nebylo potreba (nikdy jsem neslysel o "tranzitnim vizu" v UAE, ale to je mozna tim, ze jsem mel rezidenci v GCC, tak jsem nic takoveho nezkoumal).

jo to bylo tou GCC rezidencí, ta se v gulfu hodí


storm221
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04. 08. 2011, 16:33
Oblíbené typy letadel: Boeing 767-200ER
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ubytování v Dubaji na letišti nebo u letiště

Příspěvek od storm221 »

Díky moc všem. To je dobrý vědět. Já měl informace o vízech, kde se psalo, že do osmi hodin na letišti není potřeba vízum, ale prý při delších čekacích dobách na letišti nebo jen pro přespání (mimo letiště) je nutné transitní vízum, které platí 8 - 96 hodin a dá se vyřídit třeba přes leteckou společnost u Emirates. Chtějí ho vyřízené dopředu. Na místě to jde taky u imigrační policie, ale složitě. Stejně tak - když se opustí byť na hodinu Dubai a vrací se zpět přes hranice (třeba z Ománu), chtějí komplet nová víza. Šílenost :-)


Odpovědět