Newark (EWR) - doprava do mesta

Odpovědět
alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Newark (EWR) - doprava do mesta

Příspěvek od alesesl »

Rad bych se zeptal tech vice zkusenych, jak nejlepe a nejlevneji se dostat z EWR do Long Island City.
O vikendu jsem koupil pro segru a mamu letenku s BA a AA na trase PRG-LHR-EWR, JFK-LHR-PRG. Na Newark maji prilet nekdy okolo 13:30 hod. Potrebuji se dostat na hotel do Comfort Inn Long Island City (42-24 Crescent St, Long Island City, NY). Krome taxiku, existuje nejaky smysluplna a ekonomicka doprava z EWR do tohoto hotelu?

Predem dekuji.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Newark (EWR) - doprava do mesta

Příspěvek od Globik »

Nejpohodlnější je IMHO kombinace expresní bus (odjíždí od terminálu každých 15 minut, 28 USD RT nebo 16 USD OW) na nádraží Grand Central a odtud 4 stanice metrem 7 (na Queensborro Plaza, což je nejbližší stanice, 120 metrů od hotelu). Vlakem by to bylo asi rychlejší, ale s 2 dalšími přestupy a asi i dražší.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Newark (EWR) - doprava do mesta

Příspěvek od s543 »

alesesl píše:Rad bych se zeptal tech vice zkusenych, jak nejlepe a nejlevneji se dostat z EWR do Long Island City.
O vikendu jsem koupil pro segru a mamu letenku s BA a AA na trase PRG-LHR-EWR, JFK-LHR-PRG. Na Newark maji prilet nekdy okolo 13:30 hod. Potrebuji se dostat na hotel do Comfort Inn Long Island City (42-24 Crescent St, Long Island City, NY). Krome taxiku, existuje nejaky smysluplna a ekonomicka doprava z EWR do tohoto hotelu?

Predem dekuji.


podrobně to máš tady:
http://gonyc.about.com/cs/airlinesairpo ... to_ewr.htm

Osobně jsem před půl rokem jel z EWR na Manhattan někdy kolem 0130 a vlaky jezdili vše fungovalo OK - celé i s čekáním a přestupem až na Pensylvania station to bylo asi hodina a půl.


Odpovědět