Helsinki - přestup

Odpovědět
Martin M
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 04. 2014, 16:12
Stav: Offline

Helsinki - přestup

Příspěvek od Martin M »

Ahoj vsem,
1.10.2014 letim z Prahy do Helsinek tam mam 2h prestup , dale pokracuju do Shangaje kde mam 7h prestup. Chtel bych Vas poprosit o nejak komentare,nazory poznatky a hlavne na co si dat pozor. Letim do Asie poprve(pouze prestup) tak sem trochu nervozni jestli mi bude stacit 2h na prestup v Helsinkach a hlavne ta Shanghaj kdyz tam mam tech 7h tak jestli musim vylezat z tranzitniho prostoru? Bojim se treba aby mi nevyjeli kufry a ja dale nepokracoval vesele do cilove destinace? (Auckland). A jak je to treba s vizi? (CINA) bylo mi receno ze viza nemusim mit 72h a kdyby nahodou ze mi je na miste vystavej. Tak se chci zeptat jestli nahodou nekdo neletel s temito prestupy, ze by se mohl podelit o zkusenosti. Predeme Vam moc dekuji za odpovedi Martin M


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Helsinki-Shanghai

Příspěvek od cocik »

Jestli budes muset vyzvednout kufry na pasu v Sanghaji a nebo jestli pujdou az do Aucklandu ti reknou s jistotou nejspis az na check-inu v Praze. V Sanghaji na letisti jsou vsude transparenty o tom, ze je zarizenej primej transfer mezi LX, VS a LH z jedny strany a NZ z druhy strany, ale o Finnairu tam nic nepisou.

Kazdopadne bych nedelal kovbojku ani z jednoho ani z druhyho. Pokud budes mit kufry az do Aucklandu a vezme te trasnferova prepazka, tak se o tebe komplet postara letistni personal. A pokud budes muset v Sanghaji ven a znova checkovat bagaz, tak tim lip pro tebe, protoze za tech 7 hodin si v pohode stihnes prohlidnout kus mesta. Pokud se nepletu, dorazis nekdy kolem sedmy rano, takze proste vyjdi pres imigracni (je tam specialni prepazka pro lidi, co zadaj o to 72hodinovy vizum), vezmi na pasu bagaz, hod ji do uschovny, sedni na maglev do mesta a pak jed metrem na People's Square (Renmin Guangchang). Projdi se po pesi zone Nanjing road az k rece, vyfot si Pudong a pak se za 40 RMB svez sighseeing tunnelem pod rekou. Vylez ven a vyber si, jestli chces nahoru na vyhlidkovou vez, nebo jestli se podivas nahoru do World Financial Center (to je ten mrakodrap, co vypada jako otvirak na pivo). Dej si pak nekde jidlo a vrat se metrem na Longyang Road, odkud ti jede maglev zpatky na letiste. Vyber kufry a jdi na check-in Air New Zealand.

Je to jednoduchy a podobnej transfer zvladla v pohode i moje bejvala pritelkyne z vychodniho Slovenska, coz znamena, ze to zvladne opravdu kazdej.

Martin M
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 04. 2014, 16:12
Stav: Offline

Re: Helsinki-Shanghai

Příspěvek od Martin M »

Dekuju za prisipevek snad to tedy bude OK, jinak ano priletam tam v 7hodin rano. A Dekuji za trocha toho pruvodce:-).

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Helsinki-Shanghai

Příspěvek od cocik »

V pohode to bude, neboj :D Jenom jeste par rad nakonec:

- pokud bude u vystupu z vaseho letu v Sanghaji stat pani s cedulkou "transfer", tak se ji ohlas a delej, co ti rekne (u nekterych letu je, u nekterych zase ne)
- i kdyby te smerovali primo do tranzitni zony, kde bys mel cekat tech 7 hodin (tj. i bagaz by sla primo do Aucklandu), tak se s nima dohodni, ze bys rad sel ven do mesta (na letisti je priserna nuda, tech 7 hodin cekani by tam bylo jako za trest)
- pokud budes zadat o 72hodinovy visa-on-arrival, tak si rozhodne nezapomen vytisknutou letenku na navazujici let (PVG-AKL) a taky boarding pass z predchoziho letu (tu letenku urcite budou chtit na imigracnim videt a nekdy prudi i s boarding passem)

Martin M
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 04. 2014, 16:12
Stav: Offline

Re: Helsinki-Shanghai

Příspěvek od Martin M »

Ted mi byl receno (pres chlapka ktery mi letenky prodaval), tak rikal ze si to mohu vyridit uz v Praze na check-inu. Rici jim, ze chci zavazadla vykoupnout v Shanghaji. Nebo jim rici ze to chci az do Aucklandu. Pry to takto jde udelat. Takze dam na tvoji radu necham si to poslat jen do Shangaje, vyzvednu kufry a dam do uschovy:-)... a jen doufam ze se v meste nestratime jeste to budu muset nastudovat:-)... Jinak diky za rady aspon vim trochu co me tam muze cekat:-)...Diky :thumbup:


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Helsinki-Shanghai

Příspěvek od hafi »

proč? na pár hodin u čongů přece nepotřebuješ odbavený zavazadlo, ne? a ještě platit dardu za úschvonu...si to nech přímo do ACK, to ti nebrání vyrazit na výlet do města.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Helsinki-Shanghai

Příspěvek od cocik »

Martin M píše:Ted mi byl receno (pres chlapka ktery mi letenky prodaval), tak rikal ze si to mohu vyridit uz v Praze na check-inu. Rici jim, ze chci zavazadla vykoupnout v Shanghaji. Nebo jim rici ze to chci az do Aucklandu. Pry to takto jde udelat. Takze dam na tvoji radu necham si to poslat jen do Shangaje, vyzvednu kufry a dam do uschovy:-)... a jen doufam ze se v meste nestratime jeste to budu muset nastudovat:-)... Jinak diky za rady aspon vim trochu co me tam muze cekat:-)...Diky :thumbup:


My jsme si mozna nerozumeli - moje rada byla "pokud budes muset zavazadla vyzvednout, tak je dej do uschovny". Nejlepsi moznost je samozrejme nechat poslat kufry az do Aucklandu, protoze s nima nebudes mit starosti a nebudes muset cekat u pasu.

Martin M
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 04. 2014, 16:12
Stav: Offline

Re: Helsinki-Shanghai

Příspěvek od Martin M »

Chapu te:-)... Diky

Martin M
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 04. 2014, 16:12
Stav: Offline

Re: Helsinki-Shanghai

Příspěvek od Martin M »

Chtel sem se jeste zeptat mam letenky koupene. Plati se jeste bud v Helsinkach nebo v Shangaji dodatecne nejaka odletova taxa? A pak u koho se to plati nebo kde? Nemam s tim zkusenosti tak se ptam. Nebo je to vse zahrnuto v letence dekuji

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Helsinki-Shanghai

Příspěvek od nartym »

Martin M píše:Chtel sem se jeste zeptat mam letenky koupene. Plati se jeste bud v Helsinkach nebo v Shangaji dodatecne nejaka odletova taxa? A pak u koho se to plati nebo kde? Nemam s tim zkusenosti tak se ptam. Nebo je to vse zahrnuto v letence dekuji


Nic se neplati.

Martin M
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20. 04. 2014, 16:12
Stav: Offline

Re: Helsinki-Shanghai

Příspěvek od Martin M »

Ok dekuji


Odpovědět