Pozdní příchod na letiště

Odpovědět
RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Pozdní příchod na letiště

Příspěvek od RAdek »

Dnes jsem se komlet zpotil na Lutonu. Při odjezdu z Londýna napřed nejelo kvůli výluce metro, potom nám kvůli tomu ujel bus z centra, dalším jsme se dostali na letiště méně než 40 minut před odletem. Následovala fronta u rengenu. Bylo nás šest včetně dětí, tak jsem se u rengenu probil dopředu a letěl na gate. Jako naschvál to bylo č. 3, tedy až úplně na konci (nikdy jsem na Lutonu nebyl, takže trochu zmatku při hledání cesty k tomu). Do gatu jsem doběhl 11:38 (12:00 byl odlet a samozřejmě jsem si byl vědom pravidla o zavření 30 minut před odletem, ale naděje umírá poslední). Když jsem zavolal mobilem zbytku, kde jsou, poslední vycházel z rengenu....... Napřed jsem přesvědčil lidi v gatu, ať počkají, pak jsem letěl zpět pomoci zbytku s dětma a kufry. Gatem jsme prošli tak 11:48, 11:54 se zavřely dveře letadla a ve 12:0? jsme odletěli. Pásek do kalhot jsem si nasazoval a boty zavazoval až v letové hladině a propocený tryčko mně uschlo až před přistáním v Bratislavě. A tak je letadlo stále jediný dopravní prostředek, který mně ještě neujel............... :)

PS zažil jsem více podobných vynucených i nevynucených situací s pozdním příchodem, ale přece jen ta takovém letišti a s takovou společností (Ryanair), jsem v odlet už moc nevěřil.


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: pozdní příchod na letiště

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

tak nejak premyslim, co je na tom pribehu tak "sileneho" (nevim, jak to rict?)? 30 minut pred odletem se zavira odbaveni (+/- , nekdy 40 minut apod) a gejt se touto dobou teprve otevira. kdyz pomineme naslednou scenu s nahanenim zbytku vypravy po letisti (to asi zrovna moc prijemne nemuselo byt :), tak prichod ve 1238 k gejtu pri odletu v 1300 je v podstate tak akorat ... ja bych klidne prisel i o neco pozdejc, aby clovek nemusel cekat ve fronte a jen v klidu prosel uz uprazdnenou ulickou :)

mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Re: pozdní příchod na letiště

Příspěvek od mareček »

Taky nevim, konkretne v UK jsem nekolikrat dorazil do letadla cca 3min pred planovanym odletem. Proste pockali, zavreli za mnou dvere a leteli jsme :)

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: pozdní příchod na letiště

Příspěvek od tygrlive »

RAdek píše:Dnes jsem se komlet zpotil na Lutonu. Při odjezdu z Londýna napřed nejelo kvůli výluce metro, potom nám kvůli tomu ujel bus z centra, dalším jsme se dostali na letiště méně než 40 minut před odletem. Následovala fronta u rengenu. Bylo nás šest včetně dětí, tak jsem se u rengenu probil dopředu a letěl na gate. Jako naschvál to bylo č. 3, tedy až úplně na konci (nikdy jsem na Lutonu nebyl, takže trochu zmatku při hledání cesty k tomu). Do gatu jsem doběhl 11:38 (12:00 byl odlet a samozřejmě jsem si byl vědom pravidla o zavření 30 minut před odletem, ale naděje umírá poslední). Když jsem zavolal mobilem zbytku, kde jsou, poslední vycházel z rengenu....... Napřed jsem přesvědčil lidi v gatu, ať počkají, pak jsem letěl zpět pomoci zbytku s dětma a kufry. Gatem jsme prošli tak 11:48, 11:54 se zavřely dveře letadla a ve 12:0? jsme odletěli. Pásek do kalhot jsem si nasazoval a boty zavazoval až v letové hladině a propocený tryčko mně uschlo až před přistáním v Bratislavě. A tak je letadlo stále jediný dopravní prostředek, který mně ještě neujel............... :)

PS zažil jsem více podobných vynucených i nevynucených situací s pozdním příchodem, ale přece jen ta takovém letišti a s takovou společností (Ryanair), jsem v odlet už moc nevěřil.


to jsi mi připomněl situaci z léta, kdy jsme s kolegou nerozvážně zvolili odlet z Kyjeva v 7:00, chtěl být na letišti 5:30 a v 5 odjížděli z centra... ještě k tomu jsme tak ve 4:30 přišli domů, takže únava byla velká a asi 5min od letiště kolega říká, že si na bytě nechal komplet české doklady, pas atd. Takže otočka, na byt a na letiště. Tam jsme dorazili přesně 6:29, kdy 6:30 zaviraji check-in. Stihli jsme to krasně :)

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: pozdní příchod na letiště

Příspěvek od MK »

jen k pozdnim prichodum: kazda spolecnost miva cas nastupu jinak, standard je 30 min do odletu u normalni linky, 40 min do odletu na dalkovce...ja se snazim nechodit pozdeji nez 20 min do odletu...(kdyby nastal nejaky problem, at je jeste cas ho resit...)...k zavirani gate: nevim jak to chodi u jinych spolecnosti, u CSA to je tak, ze 15 min do odletu se gate zavira...vzhledem k tomu, ze tou dobou vetsinou je nastoupena tak pulka letadla, zavira se 5 min do odletu..nekdy mnohem pozdeji.ALE par frajeru, kteri na to spolehali, jsme tak nemile prekvapili. Byla-li bezproblemova linka kde jsem mel skoro vsechny pax v letadle nebo v autobusu, a chybel clovek, zacinajici v PRG a bez kufru...tak obzvlast u ATR linek, aby lide nemuseli cekat v buse na jednoho opozdilce, se proste ten dotycny zrusil :) samozrejme, ohled se bral na kartickare, nebo na ty, kteri o sobe dali nekde vedet, ze uz jsou na ceste a do doby odletu dobehnou...no a pokud mel pax kufr, tak se vetsinou take cekalo, protoze kufry z PRG se nakladaji jako prvni do letadla a hledat je by bylo pomerne casove narocne...
- nejcasteji se rusi web check-in bez kufru - jednou se pax vyhlasi, neni tu, nazdar, rusime
obcas jsem ale nechapal lidi, co se odbavili zde v PRG (treba i dve hodiny do odletu), s kufrem...a 5 minut po odletu jeste na gatu nebyli....takovi pax letadlo treba o 15-20 min zpozdili, z duvodu hledani jejich kufru...a na rannim AMS nebo CDG, kde je spousta rychlych pokracek, jsem mel sto chuti vzit dotycneho zruseno pax do letadle, a palubnim rozhlasem informovat vsechny v letadle, kvuli komu nestihnou svuj pripoj :)


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: pozdní příchod na letiště

Příspěvek od RAdek »

No já také přicházím v Brně, obzvláště u letu ráno, co už ode dneška neexistuje, 30 minut před odletem na letiště a jsem docela klidný. Stejně tak třeba v Praze jsem 30 minut do odletu ČSA v gate také jen ojediněle. Jenže u Ryanairu mám na letence výhružný nápis 30 minut a zavíráme a při jejich tempu a systému - rychle, rychle, jsou to trochu jiné poměry. V Brně už je první várka priority boarding před letišťní halou a letadlo teprve najíždí a když jsme v úterý odlétali z Bratislavy, tak skutečně gate zavřeli 25 minut před odletem. V tom Londýně jsem si skutečně myslel, že to nestihneme. Mimo jiné, když jsem byl u rengenů, svítilo už last call a přede mnou poctivých 7 minut běhu. Na jak je vidět z reakcí, měl jsem být klidnější. Na druhou stranu je potřeba uznat, že když sedím spořádaně v letadle a všichni čekají na dva "zkušené" cetovatele, pohledy jsou dost nevraživé.


Odpovědět