Diners pure +

Odpovědět
tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Diners pure +

Příspěvek od tygrlive »

Mate nekdo zkusenost s kartou Diners? Jsou salonky zdarma nebo za poplatek? https://diners.mesec.cz diky


misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Diners pure +

Příspěvek od misob »

S touto kartou saloniky zdarma nemáš. Platí sa tuším 30 Eur. Salóniky zdarma sú vyhradené pre karty, kde je ročný poplatok oveľa vyšší.

Mirk0
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 08. 2014, 11:23
Stav: Offline

Re: Diners pure +

Příspěvek od Mirk0 »

Saloniky niesu zadarmo, Poplatok je 20e. Mas v tom iba to cestovne poistenie.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Diners pure +

Příspěvek od tygrlive »

Uz jsem to nasel, 490czk ... Budu patrat dal. Shanim nejaku kartu hlavne kvuli rusku....

Mirk0
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 08. 2014, 11:23
Stav: Offline

Re: Diners pure +

Příspěvek od Mirk0 »

Mas tam aj diners za 0 CZK ale nemas tam cest. poistenie..


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Diners pure +

Příspěvek od Fabo »

Ak zhanas nejaku kartu kvoli cestovaniu, zameraj sa na Visu, idealne, pripadne Mastercard.

Diners a Amex maju relativne caste problemy s akceptaciou, event. existuje realne riziko, ze v nudzi potrebnej nebudes moct kartu pouzit.
(priklad, pokusal som sa dinerskou zaplatit na madarskej MOLke, na parkovisku pri BUD, kupit nieco na samotnom letisku, potom v "neznackovej" pozicovni aut na Malpense a na talianskej pumpe. Platba - o ktoru som sa snazil z dovodu poistneho krytia spolucestujucich - sa podarila az pri plateni myta pri vyjazde z talianskej dialnice. Podobny problem moze nastat pri pokuse o platbu v hoteli, restauracii, pri pokuse o vyber z bankomatu...)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Diners pure +

Příspěvek od whiskey »

Fabo píše:Ak zhanas nejaku kartu kvoli cestovaniu, zameraj sa na Visu, idealne, pripadne Mastercard.

Diners a Amex maju relativne caste problemy s akceptaciou, event. existuje realne riziko, ze v nudzi potrebnej nebudes moct kartu pouzit.
(priklad, pokusal som sa dinerskou zaplatit na madarskej MOLke, na parkovisku pri BUD, kupit nieco na samotnom letisku, potom v "neznackovej" pozicovni aut na Malpense a na talianskej pumpe. Platba - o ktoru som sa snazil z dovodu poistneho krytia spolucestujucich - sa podarila az pri plateni myta pri vyjazde z talianskej dialnice. Podobny problem moze nastat pri pokuse o platbu v hoteli, restauracii, pri pokuse o vyber z bankomatu...)

pouzivam cca 15 rokov aerolinkami brandovany diners (najprv OK, potom OS). Zaklad je nespoliehat sa na jednu kartu, nech je akakolvek. Osobne momentalne pouzivam kombo diners+debetna visa (par mesiacov, odkedy som menil banku), predtym diners+debetny master. Z pohladu cloveka zijuceho v BTS to funguje nasledovne - kde sa da, platim dinersom, kde nie, tam debetkou. Billa, benzinove pumpy, Carrefour, McDonalds, Coop/Jednota, samozrejme rentaly, hotely, aerolinky (s vynimkou TK, ti diners neberu), taxiky na Schwechat, krajcir, vacsina obchodov/sluzieb/restauracii v nakupnych centrach, to vsetko sa da platit dinersom.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Diners pure +

Příspěvek od Fabo »

Na slovensku ano, u nas je akceptacia pomerne vysoka. Skor som narazal na zahranicie.
Debetna karta je fajn pokial mas dostatok penazi na ucte - ale taka visiaca blokacia od hotela ci autopozicovne na nej dokaze pomerne slusne zneprijemnit zivot.
Samozrejme najlepsia je kombinacia viacerych kariet, napr mat Diners na bezne pouzivanie a menej vyhodnu kreditku na pripady, kedy proste primarnu nevezmu.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Diners pure +

Příspěvek od whiskey »

prave preto v drvivej vacsine pripadov vyuzivam hotely a rentaly a aerolinky, kde beru diners :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Diners pure +

Příspěvek od Fabo »

Ked si mozes vyberat, tak je to sveta zit :D

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Diners pure +

Příspěvek od misob »

Mňa teda prekvapilo, že v USA nešlo Dinersom zaplatiť v skoro polovici hotelov a obchody tiež žiadna sláva. Častokrát kartu nekaceptovali ani tam, kde bolo logo Discoveru (ten vydáva v USA vlastné karty). Naštastie MC a Visa to istili :)


Odpovědět