Michalovy tripy: Na otočku v Bergamu

michal4
Cestující Economy (low-cost)
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Re: Michalovy tripy: Srdečné pozdravy z Moskvy

Příspěvekod michal4 » 02. 08. 2017, 18:38

Což takhle dát si Rusko aneb ruská Máša není česká Máša

Ahoj, v tomto teplíčku se mi podařilo dopsat cestopis z chladného Ruska. Do země, kde včera stále ještě znamená zítra, jsem se vypravil na začátku července, abych tam oslavil příchod českých věrozvěstů a prohlédl si Moskvu a Petrohrad. Byl to fakt nabytý týden, který mě přesvědčil, že s ČSA už nepoletím nikdy, pokud nebudu zrovna muset (nebo neokopírují ceny od Ryanairu). Za danou cenu nenabízejí nic navíc, jen poslední řadu nesklopitelných sedadel a zevnitř špinavá okénka. Tentokrát je to pojato víc do bulváru vzhledem k historkám, co se mi staly. Ještě týden a chytil bych manýry modelek :-D V Moskvě mi dá recepční bonboniéru se vzkazem "Děkuji za příjemné seznámení", v Petrohradě mě jiná sveze a na závěr mě Praha přivítá profilem mé bývalky na Badoo (online seznamka) :))

:arrow: Cestopis: https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2 ... rusko.html

Itinerář:
- let s ČSA do Moskvy
- Moskva (Kreml, Chrám Vasila Blaženého, Muzeum kosmonautiky, GUM, Mauzoleum)
- Sergijev Posad (město s klášterem u Moskvy)
- let s Aeroflotem do Petrohradu
- Petrohrad (Chrám Kristova vzkříšení, Alexandro-Něvská lávra, zvedání mostů, Petěrgof, Ermitáž, Katedrála sv. Izáka)
- let s ČSA do Prahy
Přílohy
m22.jpg
Moskva

michal4
Kontaktovat uživatele:

Re: Michalovy tripy: Což takhle dát si Rusko

Příspěvekod michal4 » 14. 08. 2017, 20:53

Tak se mi rodí nový plán na leden. Téměř 3 týdenní úprk do jihovýchodní Asie. Začíná a končí se v Bangkoku u kamarádky (jak jinak?). Ve zbylých 2 týdnech zatím plánuji Siem Reap - Kuala Lumpur - Krabi. Teď čekám, jestli přijde Air Asia sale na leden a plánuji. Lety z/do Siem Reapu nevycházejí vůbec dobře. Naopak lety Kuala Lumpur - Hong Kong jsou úplně jiná liga cena/délka letu. 4 hodiny za čtrnáct stovek. Jen se mi to nedaří zakomponovat do mého plánu jinak než dvěma lety z/do KUL. Ceny do HK odjinud už tak fajn nejsou... :))
th.PNG

michal4
Kontaktovat uživatele:

Re: Michalovy tripy: Což takhle dát si Rusko

Příspěvekod michal4 » 01. 09. 2017, 18:27

Peru se už blíží. Přináším malou sondu do toho, jak se plánuje taková cesta:
https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2 ... -peru.html

michal4
Kontaktovat uživatele:

Re: Michalovy tripy: Na otočku v Bergamu

Příspěvekod michal4 » 06. 09. 2017, 19:25

O víkendu jsem se na otočku proletěl do Bergama a tentokrát vzal s sebou i kamaráda.

PRG-BGY (Ryanair): LF 99%
BGY-PRG (Wizzair): LF approx. 100%

http://michal-na-cestach.blogspot.com/2017/09/jen-tak-se-proletet-do-bergama-na-otocku.html
Přílohy
P9025187.JPG
P9025187.JPG (95.72 KiB) Zobrazeno 365 x

michal4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod michal4 » 09. 09. 2017, 14:26

Tak nejnovější letecky zážitek z neletecké cesty. Ačkoliv kamarád odřekl, vydal jsem se s Flixbusem do Brna za 50 kaček. Už několik dní mírně nervózně pozoruji hurikány prohánějící se Karibikem, ale zároveň se uklidňuji, že až do Atlanty se nedostanou. Od pobřeží daleko a nestává se to každý pátek. Jako na potvoru si v autobuse otevřu iDnes a jako hlavní zprávu si přečtu "Hurikaá Irma zesílil. Vygooglím si frázi "Atlanta Irma" a najde mi to zpravodajský článek s hezkou mapkou oznamující, že Irma pravděpodobně udeří na Atlantu ve středu v 14h, čili v čase, kdy bych tam měl přímo přistávat. Příští týden totiž s Deltou letím z Mnichova do Limy.

Tak jsem zavolal Pelikánovi, přes kterého jsem to kupoval, co s tím budeme dělat. Tam samozřejmě nic nevědí. Tak volám aspoň na německou infolinku Delty. Díky bohu mluví i anglicky. Tam si s nimi povídám a ptám se, jestli je možný bezplatný rerouting kvuli Irmě. Prý ano, ale nemůžou mi pomoci, jelikož jsem to nekupoval přímo. Musí to udělat Pelikán. Mimochodem volal jsem přes Skype a hovor nestál ani korunu. Podle všeho respektují německé zelené linky. Tak volám zpátky na Pelikána, že jsem volal na Deltu a že přesměrování možné je. Jestli by byli tak laskaví a začali to s Deltou řešit. Za půl hodiny telefon, jestli si přeji letět přes Amsterdam nebo Paříž. Volím Amsterdam, protože odlétá později než spoj do Paříže. Ale i tak o dvě hodiny dřív než ten původní do Atlanty. Z ticketu se posléze dozvídám, že let je operovaný KLM. Let Amsterdam - Lima bude jeden z mých nejlepších letů bez zastavení. Teď jen řeším, zda bus stavící v Mnichově na letišti v 5:00 má dost velkou časovou rezervu pro případné zpoždění a dopravní kolony, když odlet má být v 9:25.
Naposledy upravil(a) michal4 dne 10. 09. 2017, 00:00, celkem upraveno 1 x.

jencik
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod jencik » 09. 09. 2017, 20:09

O 5 rano este nie su kolony, takze na letisko to prichadza nacas, aj pri pripadnej kontrole v D ci pri Rozvadove

michal4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod michal4 » 09. 09. 2017, 23:55

Díky. To tuším. Na druhou stranu si říkám 4 1/2 hodinová rezerva, to moc není. "Flixbus, který čas od času má problémy s dochvilností už při výjezdu, nějaká malá kolona v Německu a jsou tři hodiny rychle pryč. Navíc ještě potřebuji přejít z Terminálu 2 na 1. Taky jsem párkrát tu trasu jel autem a vím, jaká zvěrstva dokážou vymyslet Bavoři na dálnicích od Prahy. Ještě určitě zkontroluji uzavírky po cestě.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747

Příspěvekod Airbus380 » 10. 09. 2017, 01:08

No... myslím, že v daném čase je 4,5 hodinová rezerva opravdu více než královská ;)

Marty-t
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod Marty-t » 10. 09. 2017, 07:21

noční přeshraniční Flixbusy co jsem s nimi zatím jel měly zpoždění nejčastěji max. 30min. Přes den to může býť díky neplánované zacpě horší. Zatím vítězem byl noční spoj s 4 hodinovým zpožděním - ale to byl extrém - chvíli před námi se stal na dálnici u Ambergu smrťák a tak němci na 3,5hodiny zcela zastavili veškerou dopravu.

Za ta zpoždění Flixbus ani jiná autobusová firma fakt nemůže - spíš nedostatečná kapacita dálniční sítě a velmi dlouhé plány nočních linek Flixbusu, které začínají písmenem N, kde PRG-MUC je jen malý přískok v rámci velmi dlouhé linky typu Varšava-Paříž... Kontroly bavorské policie jsem párkrát taky zažil, i když spíš v DB ICE busu nebo Regiojetu a bylo to zdržení jen na 15-20minut a navíc taky spíš přes den, v noci zatím byla grenzpolizei taky zalezlá...

Takže můj tip - díky Flixbusu do MUC přes noc se 4,5 h. rezerva smrskne jen na 3,5-4 hodinovou - i tak královskou rezervu...

Zpět na “Trip reporty”