Wizz Air LWO-SIP-KBP-LWO

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Příspěvek od RadekFM »

Pěkný report. Ta hala ve Lvově je luxusní, to se jen tak nevidí :)


Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

yellow: díky za trip report i pěkný fotky. Vidím, že se toho na Ukrajině od loňského roku, kdy jsem tam byl naposled, moc nezměnilo. :) Mižnarodny aeroport Kiyv-Borispil je opravdu esence chaosu, neorganizovanosti, nepohodlí a postsovětského přístupu všech odpovědných k jakémukoli problému. Na Ukrajině začalo najednou i na vnitro-linkách lítat daleko víc lidí, a celý systém jaksi kapacitně nestačí a zaměstnanci na všech složkách zatím nejsou schopní adekvátně reagovat :) Mám dotaz - byl nějaký problém s focením na ploše a uvnitř terminálů? A druhý: nemáš informace, jestli po vstupu WU na trh šly z cenama vnitro-letenek dolů i ostatní dopravci? Díky

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

zajímavej report klidne bych si přečet i prubeh celý dovolený...koukam že ryanovi a marocký aeroporty hadr oproti ukrajině do toho kyjeva opravdu nic nelita??

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

mám dotaz, tušíte někdo jak je daleko vlakáč od letiště ajak se tam jde dostat? Pojedu tam asi příští týden vlakem přes košice, na letiště si chci u Sixtu vyzvednou auto a pokračovat dál.
Pak ho tam odevzdám a poletím do Kyjeva s Aerosvitem, letenka za 68USD se mi zdá dobrá a ještě je v ceně zážitek s YAKem 42 ;)
díky za info
zítra to tu celý pročtu, teď jdu spát..

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

sorry, koukám, že to tam není, jedu vlakem do Lvova takž mi šlo o LVOV, lístky už koupený. A vlakem to rozhodně není LC výlet :D


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

no já tam jedu s rodilou ukrajinkou takže domluva by měla být v pohodě. A vzhledem k vlaku pro dva za 4100Kč mi přijde ten taxik jako dobrá sranda :D
Uvidím jestli něco zplodím, když už tam musím jet tak jsem si to vymyslel zábavně, budeme sice bydlet na půl cesty mezi Lvovem a Kyjevem ale auto vrátit ve Lvově abych mohle letět tím YAKem do Kyjeva ;)
Koupil jsem včera dobrýho průvodce ukrajinou, 498kč ale jsou tam fakt dobrý věci. Asi dáme noc před odletem ve Lvově abych to tam trochu prolez.
Fascinují mě fotky letiště, to vypadá že to byl původně vakzal :-)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

ještě jeden dotaz, jak je to tam s nákupem letenek na letišti?
Chci koupit letenku Lvov-Kyjev a nevím jestli to mám kupovat tady z domova nebo počkat až tam aby to bylo zábavnější. Asi s Aerosvitem, překvapivě letí přímo na KBP takže žádné přejíždění..
díky

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

no já myslel, co kdyby to bylo levnější. Nebo co kdybych tam objevil nějaký let co není na webu, aerosvit letí ráno po osmý a let ČSA letí až po čtvrtý hodině tak se mi tam nechce moc čekat.
Stejně tam není žádná terasa a zas moc daleko od letiště se mi nechce s věcma.
Si říkám jestli by nebylo nakonec lepší přiletět na Zulhany ;)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

koupím zatím letenku z KBP do PRG a zbytek uvidím. Ještě můžu vrátit auto v Kyjevu ale radši bych lvov abych se proletěl nějakou vnitrostátní. I když si třeba potom budu nadávat :D:D:D:D
Ale ty fotky toho letiště mě fascinují, musím tam jít do půjčovny tak to uvidím na vlastní oči..

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

odpověď na off topic: jenže já tam musím, jedem tam něco životně důležitého řešit a musím se dostat 280km od Lvova a tam být mobilní, další možnost byla jet autem ale po přečtení pár reportů se mi nechce. Stát někde 20 hodin na hranicích, zničit si svoje auto, fakt ne.
A ta letenka zpět je sice drahá jak sviň ale po lítání LC se to jednou nezblázní. Koneckonců jsme neměli pořádnou dovolenou tak co :D

BTW: když jsem počítal kolik by mě vyšla cesta autem, myslím opotřebení,spotřeba a tak, kdy myslím, že 5kč/km je tak minumum tak se to zas nejeví tak špatně :-)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bugr »

a třeba až na místě zjistím, že jsem to vymyslel úplně debilně ale tu první zkušenost prostě získat musím a mám rád pohodlí. Už nejsem hardcore cestovatel s batohem :D

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air LWO-SIP-KBP-LWO

Příspěvek od bugr »

ještě trochu monologu
díval jsem se na ty lety a něco by i levně šlo
http://www.carpatair.com/

Je to ze Lvova vždy přes Timisoara buď DO VIE-MUC nebo FCO, když uvažuju ty co maji dobrý spojení do Prahy. Asi nejlepší mi přijde VIE a pak vlak nebo bus akorát ten přestup v Rumunsku mi přijde moc natěsno.
Když jsem pročet všechny reporty a zkušenosti mám chuť se vybodnout na KBP a jet ze Lvova busem, jen netuším odkud to jede a kde koupit lístek. Myslím jestli teda něco jede do Prahy. Slyšel jsem, že busy maji na hranicích přednost a nemusí stát ve frontě...

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air LWO-SIP-KBP-LWO

Příspěvek od Pan Am »

Ten Carpatair by nemusel být špatná volba, ale nejlevnější z VIE mi to ukázalo za 330 eur, což mi přijde docela dost.

Viděls stránky letiště - http://airport.lviv.ua/

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air LWO-SIP-KBP-LWO

Příspěvek od bugr »

viděl ale moc ruštiny.
Já v tom sloupci promo našel dobrý ceny ale asi na to kašlu a dám to přímo s ČSA. Ale až se tam budu vracet tak bych to zkusil, zajet autem do MCU a tam odsud třeba letět.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Wizz Air LWO-SIP-KBP-LWO

Příspěvek od Steve »

Pár postřehů z května tohoto roku (sorry za off topic):

nejlevnější a na tu cenu poměrně komfortní způsob, jak se dostat na UA, je vlakem nebo busem přes noc do Michalovců, odtud jede okolo 7:30 a 9.00 bus přes Vyšné Nemecké do Užhorodu, cesta (30 km) trvá asi 2 hodiny a přišla na nějakých 90 SKK včetně batohu. Na hranicích se stojí většinou hodinu až dvě, auta i 8 hodin. Na zpáteční cestě se dělá prohlídka zavazadel kvůli pašování cigaret a alkoholu, ale hlavně jdou po Ukrajincích, nás nechali.

Z Užhorodu pak jedí spousta busů i vlaků do všech koutů UA. Za 180 km busem jsme platili 27 UAH (asi 90 Kč), cesta vlakem Užhorod - Mukačevo 5 UAH (2 hodiny osobní vlak), hotel Zakarpatya v Užhorodu třílůžkový pokoj za 180 UAH na noc.


Odpovědět