S TVS do Thajska

Odpovědět
firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

S TVS do Thajska

Příspěvek od firefly »

Včera jsem se vrátila, tak se pokusím trochu poreferovat o našem skvělém letu.Byl to zájezd přes CK Firo, původně avizovaný komfortní let nonstop bez přestupů. Ovšem asi 14 dnů před odletem při převzetí pokynů na cestu v pobočce CK Firo na Národní mi bylo jen tak mezi řečí sděleno, že bohužel TVS svévolně změnil typ letadla a že tedy budeme mít mezipřistání na doplnění paliva tam i zpět v Ománu. Že prý to CK Firo moc mrzí, lale nemůže s tím nic dělat, to vše zavinil TVS. No dojemné, že? Až by člověk slzičku uronil, jak zlý TVS porušil smlouvu a hodnému Firu změnil letadlo.
Až zde na tomto fóru jsem se dozvěděla, jak to bylo doopravdy, že CK Firo, Čedok, Eso a Alexandria, které měly klienty na tomnto letu, si samy vyžádaly B737-800, z důvodu úspor.
Tak tedy ve čtvrtek 14.1.2010 v 18.15 z PRG. Měla jsem s sebou mámu (72 let), tak proto jsem se snažila dosáhnout toého, abychom seděly samy, což se mi nakonec podařilo, i zásluhou skvělých lidí zde na Airways. Měly jsme předposlední řadu 31A,B a nikoho k nám nedaly, myslím, že jsme byly jediní, kdo seděly jen ve dvou.
V Muscatu jsme museli vystoupit se všemi příručními zavazadly do tranz.prostoru, kde jsme byli asi n15 minut, pak už hlásili nástup zpět do letadla.
Našimi piloty byli p.Pačes a p.Svoboda. Let byl celkem v pohodě, dokonce palubní servis byl na dost dobré úrovni - 2x teplé jídlo, 1x studený snack a pití neustále nabízeli.
Do BKK jsme přiletěli asi ve 13.40 místního času ( rozdíl +6 hodin). Zavazadla byla odbavena jen do BKK, tak jsme si je vyzvedli a šli jsme do příletové haly, kde měli čekat delegáti CK. Od Fira tam byla paní (Češka) s cedulí, tak jsme k ní přišly, řekly , že jedeme až na Ko Samui, ona jen mávla rukou někam před sebe, tam že prý je výtah do 4.patra a tam že jsou vnitrostátní odlety. To bylo vše. No, mně je to celkem jedno, já se domluvím ve 4 jazycích, ovšem jak víme, dost Čechů létá s CK kvůli jazykové bariéře a ti asi měli problém to najít.
Tak jsme se zbavily kufrů, dostaly palubní lístky a šly čekat na náš let na Ko Samui, který byl bohužel až v 18.15, čili času víc než dost. Naštěstí je letiště v BKK krásné a velké, tak se člověk má na co koukat.
Odlet byl úplně přesně, malý letoun ATR 72. Let trval hodinu a 10 minut, přesto jsme dostali občerstvení a nápoje.
Bohužel při příletu na Samui byla již tma jak v pytli, tak jsem si nemohla pořádně prohlédnout letiště, spíše letišťátko, to až na zpáteční cestě. Kufry přijely dost rychle, tak jsme je popadly a šly hledat někoho, kdo nás má odvézt do hotelu. Z celého českého letadla jsme byly jen 4 osoby , co letěli na Samui. Ta druhá dvojice byli starší manželé dle přízvuku z Moravy, z CK Alexandria a ti byli dost vyjevení, jelikož neuměli žádnou řeč a nikdo na ně nečekal.Tam to totiž bylo tak, že čekal zástupce místní agentury s cedulí a jménem klientů. Toho si všimli až poté, co málem brečeli zoufalstvím. My to měly bez problémů, na nás čekal minivan, slečna s velkou ncedulí se jmény, spolu s námi ještě 4 anglicky mluvící lidé, které jsme vysadili u 2 hotelů, k našemu jsme dorazili jako poslední. Rovnou jsme i dostali cedulky s časem odjezdu od hotelu za 14 dní na letiště, takže to bylo také dobré.
Dovolená utekla bohužel velice rychle a nastal pátek 29.1. v 8 ráno, odjezd od hotelu. Cestou jsme přibrali jen 2 další lidi.
Na letiště Ko Samui jsme dorazili asi v 9, tak jsme měli hodinu na odbavení a hlavně prohlídku tohoto malého, ale velice pěkného letiště. Gaty vypadají spíš jako zahradní restaurace, udělala jsem tam nějaké fotky, během dneška požádám manžela, aby je někam umístil, pak napíšu odkaz ( já to bohužel moc neumím :( :( ).Odlet ze Samui byl úplně přesně v 10 hodin, tenokrát to byl Airbus A319, tam i zpět Bangkok airways. Opět malé občerstvení a za hodinu jsme přistáli v BKK.
Ještě bych chtěla říct, že jsem celou dovolenou přemýšlela, jak to zařídit, abychom zase do PRG seděly jen ve dvou. Takže než přijeloy kufrřy, skočila jsem zjistit, kterým směrem se jde k mezinárodním odletům, naše kufry přijely mezi prvními, tak jsme hned vyrazily, ovšem bylo teprve 12 a odlet do PRG byl až v 15hod.Hledala jsem na tabulích, u jaké přepážky bude odbavení a koukám, náš let QS 903 tam byl uveden s cílem v Bahrajnu. No překvápko, v Bahrajnu jsem ještě nebyla. Počkaly jsme teda asi 20 minut u odbavovací přepážky, abychmo byly jako první, což se i stalo, požádala jsem tedy slečnu, aby k nám nikoho nedávala, nebude-li letadlo plně obsazeno. Slečna byla moc hodná, vyhověla nám a dokonce jsme měly úplně stejná sedadala, opět 31A,B.
Problém byl ale s umístěním příručních zavazadel v binech, protože nad posledními 3 řadami byly biny již obsazeny věcmi CC. No a já samozřejmě ještě k příruční tašce měla krabici s 30 orchidejemi :D . No ale tašku se mi podařilo umístit někde nad 15 řadou a krabici s kytkami mi velice hodná letuška dala někam do jejiích prostoru. Musím říct, že všechny biny byly tak plné, že měly letušky co dělat, aby to vůbec pozavíraly.
Startovali jsme asi v 15.40 a bylo nám řečeno, že budeme mít dokonce 2 mezipřistání na tankování, první po 6 hodinách letu v indickém Ahmedabádu, tam jsme zůstali v letadle, ovšem trvalo to asi 2 hodiny.
Pak asi 3 a půl hodiny letu a další tankování tentokrát v Bahrajnu a to jsme museli vystoupit se všemi příručními zavazadly, já naštěstí bez těch kytek, to mi dovolila letuška, že prý to je v jejich prostoru, takže nemusím. To jsem byla fakt ráda, protože tohle vystupování do tranzitu je děsně otravné.
Prý že tam budeme asi 2 hodiny, tak jsem si říkala, prohlídnu si letiště, mrknu do shopů a třeba ještě něco koupím. Ovšem sotva jsme si našly s mámou místa na sezení, já jí koupila kafe, tak nebylo ani 10 minut a už nás volali ki nástupu, takže jsem si jen taktak skočiloa na WC, což bylo teda děsný zážitek, takovou špínu, bez toal.papíru bych čekala spíš na nádraží na Masaryčce a ne na letišti v bohatém Bahrajnu. Takže co měli v shopech bohužel nevím. Akorát jsem si všimla, že na ploše vypadal ten náš B737 mezi těmi ostatními letadly tak malinký :D :D . Naštěstí byla již dost tma.
Takže pak ještě dalších 6 hodin letu a v PRG jsme přistáli v sobotu ráno ve 4 hodiny, původní čas byl pátek 23.45, čili "pouhé" 4 hodinky sekera. Kapitánem byl p.Jirmus, druhé jméno jsem nerozuměla. Také při zpátečním letu byl velice slušný servis, opět 2 teplá jídla, dokonce při obou jídlech možnost výběru ze dvou druhů. CC moc fajn, hlavně jedna blonďatá letuška, asi kolem 30 let, ta byla moc hodná a komunikativní, musím říct, že to byla asi nejsympatičtější česká letuška, co jsem kdy zažila a to neříkám jen kvůli těm mým kytkám.
Takže abych to shrnula, toto byl můj poslední let s jakoukoliv CK. Nejen s českou, protože v našem hotelu bylo pár Čechů, kteří tam byli přes německou CK, letěli z Berlína, ovšem přestup měli v Kataru, při cestě tam 8 hodin a zpět už "jen" 6 hodin, čili také nic moc a cenově je to vyšlo pouze o 1500 Kč míň než nás, při stejné délce pobytu. Oni byli z Loun, takže pak ještě autem prý asi 4 nebo 5 hodin.
Ještě jsem zapoměla pochválit letiště v BKK, je moc krásné
Takže při zpátečním letu jsme měli možnost poznat letiště v dalších 2 zemích ( Indie a Bahrajn), vlastně bych měla být ráda, že CK nebude za to požadovat ještě nějaký příplatek. :D :D

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Ko Samui
Letiště Ko Samui

Letiště Bangkok
Letiště Bangkok

Letiště Bangkok
Letiště Bangkok

Letiště Bangkok
Letiště Bangkok

Letiště Bangkok
Letiště Bangkok

Letiště Bangkok
Letiště Bangkok

Letiště Bangkok
Letiště Bangkok

Let
Let

Let
Let
Naposledy upravil(a) firefly dne 25. 12. 2010, 11:51, celkem upraveno 16 x.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od Globik »

Perfektní zpráva! A k tomu obětavě psaná v neděli tak brzy ráno :)
Jak jsi prosím Tě zdůvodnila žádost o neobsazování místa C? Asi kromě ochoty agentů jste měly i velké štěstí, že se to podařilo?

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od procvi »

To se divím,že při zpáteční cestě se to letadlo odlepilo od země:D vetšinou se ze srandy říká,že všechny věci v zavazadlech jsou nasáknutý tou vlhkostí, tak to možná vysvětluje ty dvě mezipřistání:( jinak se těším na fotky..

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od firefly »

Na Ruzyni jsem požádala slečnu, jestli by to šlo, s ohledem na věk mámy a také s tím, že jsme počítaly s jiným letadlem. Slyšela jsem, jak slečna volala na své kolegyně zprava i zleva, ať neobsazují 31C. Pak už při čekání v gatu, když se předkládají k odtržení palubenky, tak tam byla ta slečna a hned mi hlásila, že se podařilo a že budeme sedět samy.Jak jsem si všimla, byly jsme fakt jediné, co takto seděly.No a v BKK jsem použila stejný argument, stáří mámy a jak vidět, též to pomohlo, ale do poslední chvíle jsme neměly jistotu, protože slečna pouze řekla, že se pokusí.Ale zapoměla jsem napsat, že přímo za námi, v poslední 32.řadě seděla matka s velmi mentálně postiženou dcerou, ta seděla za mnou a ta dcera po celou dobu vydávala více či méně artikulované zvuky a skřeky, různé hohó, jójó, ach jo, houkání atd.., takže to byla také fakt lahůdka.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od pavelpmi »

Díky firefly! :wink:


Kalamancharo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 81
Registrován: 20. 04. 2009, 20:12
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od Kalamancharo »

Taky děkuji za report, už jsem si začínal myslet, že reportníci vymřeli :). Dodatečně se těším na fotografie :)

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od firefly »

tak ty fotky mi daly zabrat!!! Bohužel jsem nepřišla na to, jak se to vkládá sem, takže jsem to chtěla uložit, jako všechny ostatní mé fotky z exotických cest, na www.123exotika.cz , ovšem tam je asi dnes nějaký problém, protože celý den jsem se o to snažila marně, prostě to nešlo. Takže jsem to zkusila na sesterském fóru o cestování www.cestujeme.name, iá když je to fórum spíše o evropských zemích, tam to šlo, tak jsem to tam dala :D :D . Asi mi tamní uživatelé budou nadávat, proč jim do "Evropy" cpu Thajsko, ale já se za to zároveň omluvila. Tak kdo se chcete mrknout, jděte na www.cestujeme.name , tam do Fotogalerie. Dala jsem tam 60 fotek.Zkusím zase zítra spíš tu 123exotiku, jestli by to už nešlo tam vložit.

Kalamancharo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 81
Registrován: 20. 04. 2009, 20:12
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od Kalamancharo »

Jdu to omrknout :)

PS: Foto zde na fóru: příspěvek -> upravit/editovat popř. nový -> pod oknem pro text přepnout z "možnosti" na "příloha" -> vybrat soubor -> přiložit .... dané tagy se pak nakopírují mezi text nebo zkrátka jen do okna pro text.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od firefly »

Teď se konečně podařilo vložit ty fotky na www.123exotika.cz , do Fotogalerie, je jich tam asi o 15 víc než na cestujeme.name, tak kdo chcete, tak se tam můžete podívat.

Kalamancharo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 81
Registrován: 20. 04. 2009, 20:12
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od Kalamancharo »


mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od mandrinka »

já to říkám furt, že ten luxus, co české cestovky nabízejí, si mohou dovolit jenom češi, kteří na to mají, cizinci by na to prostě neměli.
jinak co se týká (ne)výhodnosti cen německých cestovek, tak velkým problémem je slábnoucí korune/sílící euro, které to dost prodražuje, respp. smazává ten rozdíl mezi tím objednat si to u nás a v Německu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od Globik »

Kalamancharo píše:Jdu to omrknout :)

PS: Foto zde na fóru: příspěvek -> upravit/editovat popř. nový -> pod oknem pro text přepnout z "možnosti" na "příloha" -> vybrat soubor -> přiložit .... dané tagy se pak nakopírují mezi text nebo zkrátka jen do okna pro text.

Jelikož jsem počítačový analfabet, vím, že tento popis nemusí každý chápat. Dovolím si polopatičtěji:
Nejprve je potřeba všechny fotky upravit tak, aby měly max.800 kB.
Když se napíše příspěvek, dole je tlačítko "příloha" Po kliknutí na něj se rozbalí záložka, kde se klikne na "browse" a otevře se obsah Tvého počítače (jako když k emailu přikládáš přílohu). Vybereš správnou, její název se načte do políčka a pak je nutno kliknout na "přiložit soubor".
Po přiložení se objeví tlačítko "umístit do příspěvku" a také kolonka "poznámka", kam můžeš napsat text, který se u fotografie objeví.
Najedeš myší kurzorem na místo v textu, kde chceš tu fotku umístit a stiskneš tlačítko "umístit do příspěvku". Název souboru se objeví v textu příspěvku.
Takto postupuješ, než tam dáš všechny fotky.
A je to :D
Je to jednodušší, než to tady vypadá.

Lze také napřed načíst všechny fotky a pak je teprve postupně umístit, ale to už je detail.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S TVS do Thajska

Příspěvek od firefly »

Díky všem za pomoc, fotky úspěšně sem vloženy! :D :D :D


Odpovědět