Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

johnczech
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 217
Registrován: 09. 04. 2010, 11:28
Oblíbené typy letadel: L 410 a vetsi
Pohlaví: muž
Bydliště: Malajsie - LGK
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od johnczech »

Tento příběh se stal už loni na letišti KLIA v KUL a k jeho napsání mě inspiroval článek "Dětská výprava" do NYC http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=6502. Je to spíš veselá historka než TR, ale dám to sem, kdyžtak to admin přehodí jinam.

Vloni sem za mnou na Langkawi přiletěla kamarádka, opravdová blondýna s obřím růžovým kufrem, která neumí anglicky ani good morning... No nic, cestu s KLM z MUC-AMS-KUL-LGK zvládla bez problémů, všechno jsem jí předem vysvětlil - check in, přestupy a podobné věci. A to letěla poprvé v životě. Tady strávila měsíc dovolené a nadešel den odletu. Zavezl jsem ji na letiště LGK, popřál šťastnou cestu a modlil se, aby v pořádku doletěla domů.

A tady začíná pointa příběhu. Byla neděle večer, let s MAS LGK-KUL proběhl normálně a v tom mi přišla SMS, že letadlo KLM z KUL do AMS neletí. No paráda, co teď, zkouknul jsem online přílety-odlety na KLIA a skutečne, její let byl canceled. Další SMS byla - vůbec nevím co mám dělat, kam jít, anglicky neumím... Zavolat jsem jí nemohl, její sim karta byla ta předplacená, kredit měla pár korun, čili by jen přijala můj hovor a spojení by se přerušilo.

Zavolal jsem tedy na letiště, na linku KLM, kde mi řekli, že éro sice z Jakarty - CGK přiletělo do KUL, ale kvůli technické závadě nemůže pokračovat do AMS a neví se kdy poletí, ale ať si slečna vyzvedne kufr a dostaví na přepážku xy, tam že dostane poukaz na hotel a další info. No a tak jsem Jitce napsal co mi řekli a ať ji jde hledat. Další SMS od ní - kufr mám, ale nemůžu to najít, no paráda. Píšu jí - kde jsi a co vidíš kolem sebe, odpověď - jsem na letišti, vidím obchody a letadla, za chvilku mi chcípne baterie...

To už byla půlnoc, já, společník a jeden kamarád jsme tu vymýšleli jak jí pomoci a v tom Rádža dostal spásný nápad, zavolá na KLIA ze svýho mobilu, dá mi ho a já budu česky hlásit v letištním rozhlase instrukce pro ní. Asi se vám to zdá být nemožné, ale z mých předchozích TR už víte, že Rádža je šéf bezpečnosti letiště LGK a dobrý kamarád, takže on to dokázal zařídit.

A stalo se, Rádža to vyjednal, oni nějak propojili jeho mobil s letištním rozhlasem a já hlásil odsud z Langkawi - Jitko, jdi k nebližšímu info pultu a čekej, přijdou si tam pro tebe policajti. Za půl hodiny zvoní Rádžovi mobil - blondýna nalezena.

Odvezli jí na hotel, jméno už nevím, ale vygooglil jsem si tam telefonní číslo a zavolal jí na pokoj. Byla opravdu šťastná. Strávila tam nakonec dva dny, než se dostala domů.

Happy end.

P.S. našli jí podle toho obřího růžového kufru, tak se za ně holky nestyďtě, můžou vás zachránit :D
Naposledy upravil(a) johnczech dne 22. 01. 2011, 16:17, celkem upraveno 1 x.


jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od jife »

Vtipné a myslím si, že blondýnek tam na KLIA také moc nebylo.... :clap:

johnczech
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 217
Registrován: 09. 04. 2010, 11:28
Oblíbené typy letadel: L 410 a vetsi
Pohlaví: muž
Bydliště: Malajsie - LGK
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od johnczech »

jife píše:Vtipné a myslím si, že blondýnek tam na KLIA také moc nebylo.... :clap:

Dnes už se tomu smějeme, ale tenkrát nám do smíchu moc nebylo.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od pavelpmi »

Dost dobrý! :thumbup:

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od ziletka »

Tak tohle nema chybu!!!! :clap:


johnczech
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 217
Registrován: 09. 04. 2010, 11:28
Oblíbené typy letadel: L 410 a vetsi
Pohlaví: muž
Bydliště: Malajsie - LGK
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od johnczech »

Škoda, že vám sem nemůžu psát i jiné veselé, ale neletecké příhody z našeho hotelu a života tady. Jsem rád, že se tu uchytilo i psaní netechnických TR, resp. že mě nikdo s tímto příběhem neposlal do ...
Naposledy upravil(a) johnczech dne 22. 01. 2011, 17:51, celkem upraveno 1 x.

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od Spenlik »

johnczech píše:Škoda, že vám sem nemůžu psát i jiné veselé, ale neletecké příhody z našeho hotelu a života tady. Jsem rád, že tu uchytilo i psaní netechnických TR, resp. že mě nikdo s tímto příběhem neposlal do ...


johnyczku kdyz to hodis do OT urcite se nikdo zlobit nebude :)

johnczech
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 217
Registrován: 09. 04. 2010, 11:28
Oblíbené typy letadel: L 410 a vetsi
Pohlaví: muž
Bydliště: Malajsie - LGK
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od johnczech »

Spenlik píše:
johnczech píše:Škoda, že vám sem nemůžu psát i jiné veselé, ale neletecké příhody z našeho hotelu a života tady. Jsem rád, že tu uchytilo i psaní netechnických TR, resp. že mě nikdo s tímto příběhem neposlal do ...


johnyczku kdyz to hodis do OT urcite se nikdo zlobit nebude :)

Máš pravdu, já myslel, že tam nikdo nechodí a ono je tam celkem živo. Tak se těšte, neco tam zitra, možná i dnes dodám.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od Fabo »

Bud do OT, nebo na blog... Me tahle prihoda uprimne rozesmala :)

johnczech
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 217
Registrován: 09. 04. 2010, 11:28
Oblíbené typy letadel: L 410 a vetsi
Pohlaví: muž
Bydliště: Malajsie - LGK
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od johnczech »

Fabo píše:Bud do OT, nebo na blog... Me tahle prihoda uprimne rozesmala :)

Dík, na blogu to bude taky, ale upravený pro neletecké čtenáře - čti koupáky :D

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od Cherokee »

Prijemne pocitanie. Suhlasom s autorom, ze vtedy to humorne nebolo. Velmi, ale naozaj velmi mi to pripomina nieco podobne, co som zazil. Detaily sa lisili, ale podstata ostava ta ista. Vsetko zacalo mojou vetou: "Nic sa neboj, vsetko bude OK, ale keby predsa len cosi, tak zavolaj". A uz to bolo. Pokazilo sa vsetko, aj to, co sa nestalo.
Vsetko sice dopadlo dobre, ale odvtedy ma zopar ludi sedive vlasky. :D Takze pri tomto citani som sa aj pobavil, aj vystrasil. :geek:

johnczech
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 217
Registrován: 09. 04. 2010, 11:28
Oblíbené typy letadel: L 410 a vetsi
Pohlaví: muž
Bydliště: Malajsie - LGK
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od johnczech »

Cherokee píše:Prijemne pocitanie. Suhlasom s autorom, ze vtedy to humorne nebolo. Velmi, ale naozaj velmi mi to pripomina nieco podobne, co som zazil. Detaily sa lisili, ale podstata ostava ta ista. Vsetko zacalo mojou vetou: "Nic sa neboj, vsetko bude OK, ale keby predsa len cosi, tak zavolaj". A uz to bolo. Pokazilo sa vsetko, aj to, co sa nestalo.
Vsetko sice dopadlo dobre, ale odvtedy ma zopar ludi sedive vlasky. :D Takze pri tomto citani som sa aj pobavil, aj vystrasil. :geek:

Tak to napiš a sem s tím.

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od Cherokee »

johnczech píše:Tak to napiš a sem s tím.

Napisat to nie je problem, len niektore udalosti, ktore som zazil by mohli byt nie uplne presne pochopene so strany ludi, ktori necestuju az tak casto a hlavne nie do oblasti, kde su hranice moznosti posunute mimo zonu ich chapania. Takych pribehov by som mal asi viac, len niektore zasli az prilis daleko. Ale nevravim nie.

johnczech
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 217
Registrován: 09. 04. 2010, 11:28
Oblíbené typy letadel: L 410 a vetsi
Pohlaví: muž
Bydliště: Malajsie - LGK
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od johnczech »

Cherokee píše:
johnczech píše:Tak to napiš a sem s tím.

Napisat to nie je problem, len niektore udalosti, ktore som zazil by mohli byt nie uplne presne pochopene so strany ludi, ktori necestuju az tak casto a hlavne nie do oblasti, kde su hranice moznosti posunute mimo zonu ich chapania. Takych pribehov by som mal asi viac, len niektore zasli az prilis daleko. Ale nevravim nie.

Tak o to mě a asi nejen mě to zajímá víc, takže prosím piš.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Blondýna v KUL s růžovým kufrem a hlášení v češtině

Příspěvek od cocik »

Cherokee píše: a hlavne nie do oblasti, kde su hranice moznosti posunute mimo zonu ich chapania


Tahle veta ve mne vyvolala vzpominky na to, jak me malem zatknuli v KSC, kdyz jsem cestoval s paintballovym vybavenim :D Kazdopadne taky bych byl rad, kdybys se rozepsal :D


Odpovědět