VIE-ZRH-BRU s LX

Odpovědět
context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

VIE-ZRH-BRU s LX

Příspěvek od context »

VIE-ZRH-BRU s LX

Bol som na výlete v Belgicku. Nebudem z toho robiť trip report, lebo by to asi nikto nečítal. Tak len zopár postrehov. Letenku som kupoval cca týždeň pred odletom takže cenu už neboli najnižšie a ešte som bol dosť obmedzený časmi. Takže zvíťazil SWISS za 230€. VIE-ZRH-BRU. Robil som online check a nedalo sa mi zmeniť sedadlo na segment ZRH-VIE. Auto som nechal na parkovisku Mazur. Rozdiel 29€ oproti 59€ za parking C stojí za cca 2km dlhšiu cestu ale zasa nemusí človek peši z terminálu na parkovisko lebo shuttle ho zadarmo dovezie. Vo VIE samozrejme zase nebolo treba žiaden pas/ID. V gate behala tetula a pozdvihom rukou „vážila“ väčšie príručné batožiny, ktoré následne otagovala. Segment ZRH-BRU operovaný Avro100. SWISS má všade recaro sedačky ale na tomto kuse HB-IYR sa pri štarte otrasmi povolili záklapky, čo držia výklopný stolík a tie po celom lietadle padali... Na tomto segmente po vystúpaní ani nezaťahovali závesy medzi C a Y. Na ostatných áno. V Belgicku som pozrel Brugge, Gent a Antwerpy. Cestou naspať som mal v Zurichu relatívne dosť času tak som si spravil výlet do mesta. Cestou naspať som si dával zbytočne veľkú časovú rezervu lebo od vstupu ma letisko po gate to trvalo max 10 minút. Lietadlo bolo pristavené načas, upratané a už stála rada na boarding do VIE, keď oznámili, že let je odložený o 40min vraj kvôli počasiu vo VIE. Potom zmenili odlet na 17:40. Pri vytláčaní zo stojánky som počul, že niekoľko ráz otáčky motora nestúpajú ale klesajú. Po niekoľkých pokusoch nás dotlačili naspať na stojánku s tým, že sa pokúsia opraviť poruchu na elektronike motora. Po ďalšom čakaní to vzdali, vyložili nás a hodinku hľadali po hangároch inú mašinu :-) Nakoniec sa s 2 hodinovým meškaním podarilo úspešne odletieť a aj priletieť do VIE. Bez toho meškania v ZRH, odtrhnutého držadla z kufra a rozbitého trapistu v kufri dokonalý výlet...

1 raňajky LX.JPG

raňajky LX

2 svačina LX.JPG

svačina LX

3 Brugge.JPG

Brugge

4 Brugge.JPG

Brugge

5 Obligátny Kwak.JPG

Obligátny Kwak

6 Gent.JPG

Gent

7 Antwerpen.JPG

Antwerpen

8 Avro v ZRH.JPG

Avro v ZRH

9 Podvečerná nálada v ZRH.JPG

podvečerná nálada v ZRH


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: VIE-ZRH-BRU s LX

Příspěvek od whiskey »

rozbity trapista v kufri? Tak to nepotesi.... :eh:

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: VIE-ZRH-BRU s LX

Příspěvek od context »

ešte jeden vtipný moment: informácie VK na BRU-ZRH:
okrem klasického zákazu používania mobilných telefónov aj špeciálna prosba pre majiteľov blackberry, blueberry a všetkých ostatných farieb bobuľového ovocia.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: VIE-ZRH-BRU s LX

Příspěvek od alesesl »

Vlado,

moc hezky napsane a taky super fotecky, Gent a Brugge jsou na mem seznamu mist se chci povidat. Skoda toho piva, ale jinak v PRG mam pro tebe vychalzeny Le Chouffe - moje oblibene...


Odpovědět