Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Zima ve Vnitřním Mongolsku)

Odpovědět
beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Velké Rakousko v malé Číně)

Příspěvek od beardie »

bezne maju cestovatelia relativne malo casu kvoli pracovnej vytazenosti, takze si len zvysuju standard pri rovnakom pocte dni mimo

cocik: len pre info, ako je to z hladiska poctu dovolenkovych dni v Cine? riesi to tam nejaky zakonnik prace alebo to urcuje firma?


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Velké Rakousko v malé Číně)

Příspěvek od michal4 »

Fabo píše:
michal4 píše:Z mé strany ani ne tak závist, ale zvědavost jak na to, abych za pár let mohl jezdit po světě s podobným rozpočtem jako cocik... :-D
...i když, jak se znám, stejně bych nebyl v Hiltonu, ale za jeden cocíkův rozpočet projezdil půlku světa :))


To bys hodne rychle narazil na nedostatek casu... a pak, kdyz si zvyknes na nejaky standard, a muzes si dovolit ho udrzet, tak proste proc bys do toho HIltonu nesel.
Jo, to chápu. Na vyšší standard se lehce zvyká. Na druhou stranu, táhnout se přes celé město jen kvůli tomu, abych byl v Hiltonu, to by mě asi nebralo.

Jinak to bylo spíš myšleno, že bych si vzal volno na čtvrt půl roku a udělal si malou cestu kolem světa.

@beardie: V Asii to je s dovolenou divoké. Ze zákona není prakticky nic, zbytek určuje firma (pokud chce). Kamarádka z Thajska mi loni vyprávěla, jak při změně práce v bance chtěla aspoň 10 dní dovolené ročně.

O Číně jsem našel článek z roku 2016, že podle zákona mají zaměstnanci nárok:
- na 0 dní dovolené do 1 roku praxe (myšlena obdoba trvání našeho sociálního pojištění)
- na 5 dní dovolené ročně při 1 až 10 let praxe
- na 10 dní dovolené ročně při 10 až 20 let praxe
- na 15 dní dovolené ročně při více než 20 let praxe
http://www.chinalawblog.com/2016/02/chi ... n-law.html

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Velké Rakousko v malé Číně)

Příspěvek od cocik »

beardie píše:bezne maju cestovatelia relativne malo casu kvoli pracovnej vytazenosti, takze si len zvysuju standard pri rovnakom pocte dni mimo

cocik: len pre info, ako je to z hladiska poctu dovolenkovych dni v Cine? riesi to tam nejaky zakonnik prace alebo to urcuje firma?


S tou dovolenou je to pomerne jednoduche - podle zakona je tam urcita odstupnovana norma (viz prispevek vyse), ale v realu nastavaji nasledujici situace:
- krome "radne dovolene" dostava kazdy zamestnanec ze zakona volno i o cinskych svatcich, kde jsou krome jednoho dne tu a tam taky dve obdobi, kdy je volno cely tyden (cinsky novy rok v lednu/unoru a pak prvni tyden v rijnu pri oslavach vyroci zalozeni CLR), ty svatky jsou takhle dlouhe umyslne, aby se mohli delnici z pobrezi dostat domu na vesnici do vnitrozemi a zase zpatky
- firmy, ktere hledaji kvalifikovane zamestnance nebo firmy v oborech, kde "dosli lidi" (tj. vetsina tovaren na pobrezi) davaji te dovolene mnohem vic nez urcuje zakon (bezne je 10-15 dni pro vsechny plus par dni navic pro lidi, co pracuji ve firme delsi dobu)
- priplatky za praci o svatcich jsou tako vysoke (dvoj- az trojnasobek denni mzdy), ze dost delniku na pobrezi radsi ozeli dovolenou a svatky, aby meli driv vydelanou cilovou castku a mohli se driv vratit domu zalozit rodinu

Samozrejme pak je tu dalsi alternativa, a sice ze je clovek ve vedeni velky IT firmy a muze si o nejaky delsi dovoleny nechat jenom zdat...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Velké Rakousko v malé Číně)

Příspěvek od Fabo »

michal4 píše:
Fabo píše:
michal4 píše:Z mé strany ani ne tak závist, ale zvědavost jak na to, abych za pár let mohl jezdit po světě s podobným rozpočtem jako cocik... :-D
...i když, jak se znám, stejně bych nebyl v Hiltonu, ale za jeden cocíkův rozpočet projezdil půlku světa :))


To bys hodne rychle narazil na nedostatek casu... a pak, kdyz si zvyknes na nejaky standard, a muzes si dovolit ho udrzet, tak proste proc bys do toho HIltonu nesel.
Jo, to chápu. Na vyšší standard se lehce zvyká. Na druhou stranu, táhnout se přes celé město jen kvůli tomu, abych byl v Hiltonu, to by mě asi nebralo.


No, jestli to je jediny schopny hotel v okoli, tak tu jizdu spis clovek prezije. Jo, koukam na tve tripy, nebo LKPRakovy, a rikam si, hmm, hostel, zajimave, to bych zkusil... ale pak kdyz prijde na lamani chleba, tak si radeji vemu alespon neco z bookingu s vlastni koupelnou a kde budu sam na pokoji, kdyz uz nevyjde nejaky Holiday Inn Expres nebo Hyatt Place alespon za body. Konec koncu mam rad svuj komfort, a jednou dvakrat ten hostel nebo spani na letisti byl prima zazitek, ale vickrat to uz nepude.

michal4 píše:Jinak to bylo spíš myšleno, že bych si vzal volno na čtvrt půl roku a udělal si malou cestu kolem světa.


Tam ti vznika docela hodne velke riziko, ze ti na to zamestnavatel rekne "klidne, ale pak uz se vracet nemusis". Proste od nejake urovne uz tam ta zastupitelnost neni tak jednoducha.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Velké Rakousko v malé Číně)

Příspěvek od michal4 »

@fabo: Jasně, rozumím. Osobně taky raději hotel, ale naše cenová skupina každého bude někde jinde. Hostely typicky využívám v městech, kde jsem jen na skok a jinak je ubytování hrozně drahé (psychologická hranice 40 €/noc) v souladu s heslem "lepší výborný hostel než podprůměrný uplivaný hotel za dvojnásobnou cenu". Tak vezmu něco v centru s hodnocením nad 8,5* a ještě pečlivě koukám na fotky. Nejlepší zkušenost jsem měl v japonské Mijadžimě. Typicky japonská lůžka oddělená zástěnou a k tomu free nealko bar.

V Thajsku jsem párkrát spal ve 4 hvězdičkovém hotelu. Co z toho? Zjistil jsem, že jsem stejně furt pryč a do hotelu se vracím akorát přespat, případně převléct...

Od mnohem kariérně starších známých vím, že na těchto pozicích obvykle bývá vysoká fluktuace, tak bych si jednu takovou změnu pořádně užil.


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Velké Rakousko v malé Číně)

Příspěvek od cocik »

michal4 píše:V Thajsku jsem párkrát spal ve 4 hvězdičkovém hotelu.


To jsem v Thajsku taky zkusil a taky jsem z toho byl celkem dost rozladenej.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Velké Rakousko v malé Číně)

Příspěvek od jencik »

V HK funguju hosteli tak, ze vzdy ked im klesne hodnotenie na booking pod nejaku hranicu, tak sa premenuju a za lacnejsie ubytko nechaju par ludi napisat pozitivne recenzie, casom ludia popisu realny stav a tak sa premenuju opat. Klasicky ide o ubytko v Chungking Mansions a v okoli. S tym Thajskom suhlasim, mna teda rozladil aj ich poplatok za vyber z bankomatu a celkovo moznost platit kartou, tam panuje tvrda doba kešu jak u slovenskych politikov. :twisted:

johnnybeverley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 04. 01. 2014, 19:04
Bydliště: Glasgow
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Velké Rakousko v malé Číně)

Příspěvek od johnnybeverley »

Chunking Mansions sú fakt podivné, raz som sa tam stratil nejako a mal som pocit že som v tom bratislavskom neslávnom Pentagone.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Velké Rakousko v malé Číně)

Příspěvek od cocik »

Dalsi trip report, tentokrat takovy letecko-zeleznicni, ale lokalita je hodne neobvykla...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=apESHny924E[/youtube]

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Výlet na Ussuri)

Příspěvek od prodejce »

Díky za další tripreport. Ono je toho vždycky tolik, co chci na čočíkových videotripreportech okomentovat, až sezdám, že se mi to všechno sepsat nepodaří, takže nakonec pro jistotu nenapíšu vůbec nic :D

Tak snad jen telegraficky:

1) hodně se zlepšil zvuk, až jako zázračně. Mám podezření, že ta prapůvodní go-pro kamera šla do koše a teď čočík natáčí s něčím o dost lepším, protože ten zvuk je fakt super a klopák jsem zatím ještě na videích neodhalil :)

2) s brejlema vypadá čočík fakt krutopřísně :ugeek: Pořád jsem se divil, jak od tohodle pankáče může někdo něco kupovat, a teď je tedy tajemství odhaleno: pankáč si vezme brýle a voilà - vypadá tak krutě seriozně, že bych si od něj něco koupil klidně i já. :D

3) s výrobou úvodních titulků to musí bejt pěknej oser, divím se, že na to vůbec máš nervy. Kolik to dá práce a přitom taková blbost...

4) v Praze bydlíš v kontíku? Prosimtě ... tak příště až dorazíš dej vědět, pučim ti na noc klíče od prodejny. Jestli vypadneš ráno před šestou, tak mi za to ani nemusíš nic dávat. Klíče pak hodíš do schránky.

5) Ten režijní fór "čočík spí ve vlaku/busu/letadle" je fakt dobrej. Pokaždé rozesměje a to spolehlivě i několikrát za sebou... :D

6) Kdy už si konečně otočíš letenky? KLM má z Prahy do CTU business class trvale cenu cca 29 tis.

To je tak v kostce ode mně vše.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Výlet na Ussuri)

Příspěvek od cocik »

prodejce píše:Díky za další tripreport. Ono je toho vždycky tolik, co chci na čočíkových videotripreportech okomentovat, až sezdám, že se mi to všechno sepsat nepodaří, takže nakonec pro jistotu nenapíšu vůbec nic :D

Tak snad jen telegraficky:

1) hodně se zlepšil zvuk, až jako zázračně. Mám podezření, že ta prapůvodní go-pro kamera šla do koše a teď čočík natáčí s něčím o dost lepším, protože ten zvuk je fakt super a klopák jsem zatím ještě na videích neodhalil :)

2) s brejlema vypadá čočík fakt krutopřísně :ugeek: Pořád jsem se divil, jak od tohodle pankáče může někdo něco kupovat, a teď je tedy tajemství odhaleno: pankáč si vezme brýle a voilà - vypadá tak krutě seriozně, že bych si od něj něco koupil klidně i já. :D

3) s výrobou úvodních titulků to musí bejt pěknej oser, divím se, že na to vůbec máš nervy. Kolik to dá práce a přitom taková blbost...

4) v Praze bydlíš v kontíku? Prosimtě ... tak příště až dorazíš dej vědět, pučim ti na noc klíče od prodejny. Jestli vypadneš ráno před šestou, tak mi za to ani nemusíš nic dávat. Klíče pak hodíš do schránky.

5) Ten režijní fór "čočík spí ve vlaku/busu/letadle" je fakt dobrej. Pokaždé rozesměje a to spolehlivě i několikrát za sebou... :D

6) Kdy už si konečně otočíš letenky? KLM má z Prahy do CTU business class trvale cenu cca 29 tis.

To je tak v kostce ode mně vše.


Dekuju za slova uznani i konstruktivni pozitivni kritiku (tm). Jenom telegraficky...

1) Mam furt tu stejnou kameru, akorat u toho vic rvu, vic se vosiram s filtrama a vyvazenim zvuku a kdyz uz to fakt nejde, tak delam post-synchrony. Kolik to da prace a pritom takova blbost...

2) Ja bych ty brejle nenosil, ale dost casto nejsem na zadnym cistym miste, kde by se daly rano bez rizika nandat cocky...

3) Ve srovnani s voserem se zvukem jsou ty titulky nejmensi problem, da se u toho relaxovat...

4) Bydleni v prodejne neni spatny, dostanu za to taky body do IHG rewards?

5) Hele, to je docela problem, protoze kdyz delas scenu, ze nekam v reportu jedes, tak resis nasledujici problemy:
- vyber doprovodny muziky nebo komentare (a nedejboze kdyz se muzika strida s komentarem, to je voser strihat)
- jak nabrat dost zaberu exterieru
- s cim ty extreriery prostrihat (a tady se da pouzit jenom spim/jim/koukam na veci, coz se casem omrzi)
- jestli udelat nebo neudelat grafiku s mapou (jasne, ze bych ji mel delat, ale opet je to voser, do kteryho se mi nechce)

6) KLM? Co to je? :D

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Výlet na Ussuri)

Příspěvek od persona »

Moc se mi to líbilo, možná i nejvíc z Tvých dosavadních videocestopisů. Velmi pečlivé, určitě velmi pracné, ocenil jsem sociokulturní vsuvky (včetně objasnění ikonografie krásných zlatých reliéfů) i určitou míru utrpení a snahu zachytit i méně nablýskané turistické lokality. Kdybych mohl mít do budoucna přání, určitě by mě zajímala návštěva velkého knihkupectví a tamní sekce věnovaná Maovi a stranickým spisům (včetně vědeckých edic Rudé knížky, jsou-li?). Jako mají například v Německu velké oddělení věnované jejich filosofům. Jinak Východ je rudý je klasická propagandistická píseň/film i opera (vydržel jsem ale jen 30 min., je to hrůza). Je k mání na YouTube.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Výlet na Ussuri)

Příspěvek od prodejce »

cocik píše:6) KLM? Co to je? :D


Rádi bychom Vás informovali o umístění KLM World Business Class mock-upu na Letišti Václava Havla Praha v odletové hale Terminálu 2 od 31.10. do 12.11. Po celou tuto dobu si můžete Vy a Vaši blízcí vyzkoušet komfort sedadel v business třídě včetně zábavního systému a pro Vaše případné dotazy bude na místě mezi 8 a 16 hodinou přítomna hosteska.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Výlet na Ussuri)

Příspěvek od Fabo »

cocik píše:6) KLM? Co to je? :D


Takova hodne stara aerolinka. Prodejce to taky mohl domyslet, ze v ty Cine na stary veci zas tak moc nejste.

prodejce píše:Rádi bychom Vás informovali o umístění KLM World Business Class mock-upu na Letišti Václava Havla Praha v odletové hale Terminálu 2 od 31.10. do 12.11. Po celou tuto dobu si můžete Vy a Vaši blízcí vyzkoušet komfort sedadel v business třídě včetně zábavního systému a pro Vaše případné dotazy bude na místě mezi 8 a 16 hodinou přítomna hosteska.


Hmm, ze bych se zajel podivat? Odletova hala znamena verejnou cast? Pac sice budu touhle dobou Prahou projizdet, ale letet tentokrat nebudu.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Asijské víkendové (ú)lety (novinka - Výlet na Ussuri)

Příspěvek od prodejce »

Fabo píše:Hmm, ze bych se zajel podivat? Odletova hala znamena verejnou cast?


Ha, to je dobrá otázka, ale odpověď neznámá - tohle tam fakt nikde uvedeno není.


Odpovědět