Minireport z přískoku SPU-MUC

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Minireport z přískoku SPU-MUC

Příspěvek od Globik »

Byť jsem byl na letišti SPU mnohokrát, vždy jen ve veřejné části - vyzvednout nebo odvézt návštěvu apod. Konečně se mi poštěstilo využít letiště i pro sebe. Letím s OU do MUC přískok na TATL let.
Dávám si rezervu, další si přidává kolegyně, která mě jede vyzvednout v místě mé poslední červencové noci v Dalmácii a veze mě na letiště. Výsledkem je, že jsem na letišti už po šesté ranní, skoro 2 hodiny před odletem. Jdu na checkin a poté na první ranní kávy. Než tam dojdu, jsou přesně 90 minut před odletem cesťáci rozhlasem prošeni, aby se dostavili na pasovku a security. Je mi to sice divné, ale nevím, kde je bázováno letadlo a zda už náhodou nejsou všichni začekováni a naivně si myslím, že by se mohlo odletět dříve a tak si rychle objednávám espresso a capuccino a stejně rychle je vypiju (netušíc, že u gatů je shodný caffe bar za shodné ceny) a poslušně jdu. U gatů díky tomu nudně trávím zbytečně hodinu.
Sedím na 4A (kupoval jsem hodně dopředu a na OU lze udělat seating již po nákupu), tedy mám krásný výhled nejen na zem, ale i na vrtuli. Stranu jsem volil s ohledem na slunce, ale i jinak jsem udělal velmi dobře, neboť letíme nad pevninou podél pobřeží. Vedle mě sedí slečna ze Sinje, ale žijicí v Melbourne. Obecně je v letadle hodně chorvatoameričanů (a jejich smíšených rodin) apod.
Vzlétáme jižním směrem a hned se prudce stáčíme. Proti sluničku je vidět celý Split a poté ostrovy Brač a Šolta a dále Trogir. Letíme kolmo na pobřeží a poté se stáčíme a letíme na SSZ. Byť trochu v dálce, jsou nádherně vidět Rogoznica, Primošten, Šibeník s průlivem Sv.Antonína, pevnost Sv.Mikuláše, Vodice, Murter a jižní část Kornatů. Nad pevninou jsou stále mraky, ale nad pobřežím ne, právě až do poloviny Kornatů. Zbytek a zadarské ostrovy jsou schovány pod mraky. Poté se mraky rozestupují nad Velebitem, je krásně vidět dálnice od tunelu Sv.Rok dolů k Zadaru a oba Maslenické mosty. Letíme nad Velebitem. Nad jižní částí Kvarneru se mraky opět rozestupují a je vidět pobřeží Rábu a jako na dlani ostrovy Goli, Sv.Řehoře, Prvić a jižní část Krku od Bašky po Vrbnik. Poté opět zbytek skrývají mraky. Letíme nad Likou, zhruba v trase dálnice a dále nad Lublaní. V ne příliš veliké dálce je vidět Triglav. Pokračujeme nad Karavankami. Zbytek trasy halí mraky, pod které poté sestupujeme do "podzimního" počasí Mnichova.
Během cesty je v Y podáván malý sendvič se sýrem a hlávkovým salátem a nealko (na nic jiného jsem stejně neměl chuť, tak jsem se neptal, zda jsou k dispozici i nelihuprosté nápoje). Sendvič nic moc, ale ve srovnání s müsli tyčinkou na přískoku LH z PRG je to alespoň něco.


jankre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 25. 03. 2010, 14:10
Stav: Offline

Re: Minireport z přískoku SPU-MUC

Příspěvek od jankre »

Díky, moc pěkné připomenutí míst, která známe většinou z neleteckých letních pobytů... :thumbup:

Odpovědět