Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

mmmatesss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 31. 08. 2011, 21:20
Stav: Offline

Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od mmmatesss »

Když jsme se rozhodovali, kam pojedeme na dovolenou, řekli jsme si, že bychom chtěli jet někam opravdu daleko. No jo, ale KAM? Hledání nám ulehčila Lufthansa (podle mě nejlepší letecká společnost, která mě nikdy nezklamala za posledních pár let), která na otázku: „Který LH let je nejdelší?“ odpověděla jasně: „FRA-EZE“.

Ani jsme se nenadáli a už jsme se odbavovali na Ruzyni do FRA. Po krátkém letu v A321 jsme se ocitli ve Frankfurtu, kde jsme měli jen velmi málo času na transfer. Po proběhnutí spojovacím tunelem mezi terminály A a B, jsme se ocitli u B747-400 ,který to měl namířeno do Buenos Aires. Přišli jsme opravdu poslední a tak nám nezbývalo nic jiného, než se zařadit na konec fronty. Počítali jsme s nejhorším a to s poslední řadou uprostřed!

Když jsme se dostali k přepážce, bylo jasné, že nastal nějaký problém, protože nás nechali stát, s jedním argentinským dědečkem, před odbavením. Pět lidí někam telefonovalo a jediné, co jsme slyšeli, bylo: „Two, Three, Two, Three,…“ Dostal jsem strach, že dnes nikam nepoletíme. A strach se ještě umocnil pohledem na odjíždějící stojánku od letadla. Po několika minutách došli zaměstnanci k řešení a pokyny zněly jasně: „Hurry up! We need to go! ...“ V tom zmatku se mezi nás postavil, již zmiňovaný argentiňan. Palubní lístky nám byly vydány, stojánka byla znovu přistavena k letadlu a my se nalodili na palubu. Bohužel, při pohledu na palubenky, jsme seděli každý někde jinde. No co se dá dělat. Letuška mi hbitě ukázala cestu k mému sedadlu 25A. Po dostavení se k mému „křeslu“ jsem velmi znejistěl a ptal jsem se znova letušky, jestli je to opravdu moje místo. Po kladné odpovědi a nabídce, zda-li si dám welcome drink, jsem pochopil, že jsem byl upgradován do BUSINESS CLASS! 

Celý roztřesený a docela v šoku, z toho stresu a toho upgradu, jsem si vychutnal skleničku šampaňského, zatím co naše Jumbo směřovalo ke startovní dráze. Čekalo nás celkem 14 hodin letu, na což je Business jako dělaný. Nejběžnější činností na tak dlouhých letech je spánek. Já jsem však nehodlal luxus poskytovaný Businessem prospat. Užil jsem si skvělé jídlo (předkrm = uzený tuňák obalený v sezamu se skleněnými nudlemi, hlavní chod = tygří krevety v curry omáčce, dezert = jogurtová pěna s borůvkovou redukcí), excelentní výběr vín (u mě vyhrálo 14 hands Chardonnay z USA, rok 2008) a celkový servis na vysoké úrovni. Let byl bez turbulencí a příjemným začátkem dovolené.

Na cestě zpět jsem už takové štěstí neměl a 14 hodin jsem si odseděl v ekonomické třídě. Let byl opět velmi poklidný. Mohlo by se ovšem zdát, že zpáteční let v eco byl oproti business šílený, což není pravda. Jídlo a servis samozřejmě není tak luxusní, ale pořád je z čeho si vybírat (šampaňské, několik druhů vín, 2 různé hlavní chody,…) Jestli někdo eco třídu bere jako trest nebo utrpení, tak to není rozhodě náš případ. Na LH 510 jsme si business udělali i „vzadu“, posádce bylo totiž úplně jedno, kolik jsme toho snědli a vypili u open baru v galley.

Celkové hodnocení cesty:
___________________________________________

Na Lufthansu nedám dopustit, postarala se o nás znamenitě na cestě tam i zpět. Posádka vyzařuje pozitivní energií a jídlo je vždy chutné. Samozřejmě, že téměř všichni v poslední době upřednostňují nové, „moderní“ aerolinky, jako třeba Emirates (prý lepší jídlo, servis,…) U mě má Lufthansa i v tomto případě navrch, protože se vám nikdy nestane, že zůstanete při přestupu čekat 6 hodin, jako se to stává běžně v Dubaji. LH spojuje kvalitu, rychlost a spolehlivost, a proto jí také zůstávám věrný.


morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od morph »

mmmatesss píše:... Mohlo by se ovšem zdát, že zpáteční let v eco byl oproti business šílený, což není pravda. Jídlo a servis samozřejmě není tak luxusní, ale pořád je z čeho si vybírat (šampaňské, několik druhů vín, 2 různé hlavní chody,…) Jestli někdo eco třídu bere jako trest nebo utrpení, tak to není rozhodě náš případ.


Nikdy jsem nemel moznost letet jinak nez v economy, ale ver tomu, ze na longhaulech pro me neni trest nebo utrpeni jidlo, piti, servis... ale misto na nohy :yawn:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od pavelpmi »

mmmatesss píše:Bohužel, při pohledu na palubenky, jsme seděli každý někde jinde.

Tak mě napadlo, jestlipak to nebyla manželka a neseděla v economy... :D

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od Smurfx »

"Lufthansa (podle mě nejlepší letecká společnost)"

Nerad ti kazím radost, ale co se týče servisu a celkové úrovně, tak Lufhansa je opravdu nejlepší společnost asi jen podle tebe :) obzvlášť servis a jídlo v economy i business dlouhodobě špatné. asi proto se místo "there is no better way to fly" vžilo označení "there is no better way to die" :)

Kdo má možnost porovnat tak určitě ví, že Lufthansa opravdu nejlepší společnost není :)

BTW, díky za svižný tripreport

Junglista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 30. 08. 2011, 19:51
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od Junglista »

Smurfx píše: asi proto se místo "there is no better way to fly" vžilo označení "there is no better way to die" :)

:D :D :D

Ale takhle příjemnej šok bych si taky nechal líbit...


mmmatesss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 31. 08. 2011, 21:20
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od mmmatesss »

Smurfx píše:"Lufthansa (podle mě nejlepší letecká společnost)"

Nerad ti kazím radost, ale co se týče servisu a celkové úrovně, tak Lufhansa je opravdu nejlepší společnost asi jen podle tebe :) obzvlášť servis a jídlo v economy i business dlouhodobě špatné. asi proto se místo "there is no better way to fly" vžilo označení "there is no better way to die" :)

Kdo má možnost porovnat tak určitě ví, že Lufthansa opravdu nejlepší společnost není :)

BTW, díky za svižný tripreport


Dekuju.
Jidlo je jedna vec, ale co u LH uprednostnuju je Timetable = opravdu si clovek uz muze vybrat, jestli z PRG poleti rano, odpoledne, vecer. (neni se taky divit, kdyz LH slape CSA na paty takovym zpusobem, aby je z ty Ruzyne nakonec nevytlacili :D )

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od pavelpmi »

Jinak dík za dost nadšený report ze 744 LH a vítej. Co jste dělali/viděli v Argentině?

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od Smurfx »

Junglista píše:
Smurfx píše: asi proto se místo "there is no better way to fly" vžilo označení "there is no better way to die" :)

:D :D :D

Ale takhle příjemnej šok bych si taky nechal líbit...


Ono to není zas tak vzácné, jeste pokud má clovek status. Za posledních několik let se mi to u *A i ST párkrát stalo, ze me proste upgradovali, protoze bylo overbooked a samozrejme lide se statusem byli do businessu vybrani jako prvni

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od Smurfx »

mmmatesss píše:
Smurfx píše:"Lufthansa (podle mě nejlepší letecká společnost)"

Nerad ti kazím radost, ale co se týče servisu a celkové úrovně, tak Lufhansa je opravdu nejlepší společnost asi jen podle tebe :) obzvlášť servis a jídlo v economy i business dlouhodobě špatné. asi proto se místo "there is no better way to fly" vžilo označení "there is no better way to die" :)

Kdo má možnost porovnat tak určitě ví, že Lufthansa opravdu nejlepší společnost není :)

BTW, díky za svižný tripreport


Dekuju.
Jidlo je jedna vec, ale co u LH uprednostnuju je Timetable = opravdu si clovek uz muze vybrat, jestli z PRG poleti rano, odpoledne, vecer. (neni se taky divit, kdyz LH slape CSA na paty takovym zpusobem, aby je z ty Ruzyne nakonec nevytlacili :D )



Ano, stejne tak si muze clovek vybrat u řady jiných společností, co létají z Ruzyně na velká letiště - AF, KLM, CSA, Austrian, BA (i když tam to není žádná sláva, uznávám)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od whiskey »

Smurfx píše:
Ono to není zas tak vzácné, jeste pokud má clovek status. Za posledních několik let se mi to u *A i ST párkrát stalo, ze me proste upgradovali, protoze bylo overbooked a samozrejme lide se statusem byli do businessu vybrani jako prvni

4 roky LH SEN, 5 rokov LH FTL, 1 rok OK Silver, 2 roky OK Gold. Celkovy zoznam operational upgrades:
1. HAN-REP u VN (OK Gold) 24.6.2010
2. MUC-OSL na LH (LH FTL, ale skor ako status to vidim na fare bucket B) 25.7.2011
3. FRA-VIE na LH (LH FTL, ale skor ako status to vidim na fare bucket M) 24.8.2011

Cize aspon u mna to relativne vzacne je, kedze mi to vychadza na 0.8% z celkoveho doterajsieho poctu letov.

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od MadLi »

Ahojte,
ked tu uz mame temu upgrade, uz dhlsie ma zaujima jedna vec. Ak si spravim check in dopredu cez internet, vyber sedadla a podobne. Znizuje sa mi pravdepodobnost upgrade kedze "problemovi" cestujuci budu v pripade ze je overbooked lietadlo ty ktory pridu na letisko a robia si check in na prepazkach? Alebo sa to riesi aj ked uz ma niekto vytlacene palubovky z domu?
Samozrejme je pre mna na dlhych letoch lepsia moznost vybrat si sedadlo a podobne, a nespoliehat sa ze sa nieco pokazy :D

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od Night fly »

Riesilo sa to nedavno na FlyerTalku - OLCI nema na op-up vplyv, vacsi vplyv ma fare class. Proste si ta v systeme prehodia a pri nastupe ti len vymenia BP. Vlastna skusenost.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:Riesilo sa to nedavno na FlyerTalku - OLCI nema na op-up vplyv, vacsi vplyv ma fare class. Proste si ta v systeme prehodia a pri nastupe ti len vymenia BP. Vlastna skusenost.


posledne dva menovane upgrady mi po preskenovani barcode z doma vytlaceneho BP "automaticky vratnik" na gate priamo vytlacil novy "boarding pass" s upgradom.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od dejavu »

No, pokud ten let v LH 744 byl v rekonstruovanem letadle, tak mozna. Ale nerekonstruovana 744 Lufthansy je dle meho jedno z nejhorsich letadel na dalkovky. Malo mista, zadna zabava a smerem do Asie mizerne jidlo.

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Nečekaný LH UPGRADE do Buenos Aires

Příspěvek od jife »

Čeká nás stejná trasa při zpáteční cestě, tedy EZE-FRA-PRG na palubě B747 LH, kde jsem si zvolil řadu 55, což už by mělo být sezení na dvojce. Osobně se myslím, že cesta tam PRG-FRA-GIG na palubě A340 LH bude lepší než ta zpět, ale vzhledem k tomu, že ta zpáteční je přes noc, tak to moc neřeším. Jen si tak říkám, jaká vlastně platí pravidla pro přidělování míst? Když via checkmytrip vidím, že mám přidělená sedadla v řadě 55, může si někdo, kdo si bude dělat on-line checking před odletem, tato místa zabrat nebo ne?


Odpovědět