Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Odpovědět
DaveM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 24. 01. 2010, 21:51
Stav: Offline

Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od DaveM »

Ahoj,trip report jsem ještě nikdy nepsal,i když hodně jich už mám načteno,tak jsem se rozhodl,že něco takovýho taky zkusím,aspoň velice krátce.V podstatě není zas tolik o čem psát a mezi zdejšími reporty bude patřit určitě k těm nudnějším- klasická týdenní dovolená u moře,konkrétně na řeckém ostrově Rhodos.

09.08.2011,Praha – Rhodos ,A320

Krátce před odjezdem nám bylo oznámeno,že jsme přebookováni do jiného hotelu,což bylo nakonec velmi příjemé,protože ležel asi 4 km od letiště,přímo v ose dráhy  .Z domova jsme vyrazili raději o něco dřív než by stačilo,jelikož se zrovna v té době psalo o tom,jak si letadla lítaj,jak chtěj,ale našeho spoje se to naštěstí netýkalo a podle plánu v 18 10 odletěl.Podle flightstats.com nás měl přemístit B738,takže jsem byl malinko překvapenej,když jsem nastupovali do Airbusu A320.Detaily jako stáří,kod letadla sem snad psát nemusím (přijde mi to zbytečný a hlavně to nevím :D ),ale vim jistě dvě věci : byly tam v sedadlech zasunutý karty s bezbečnostníma pokynama od Nouvelair(pújčený,pronajatý?) a bylo tam hrozně málo místa  Opravdu jsem se tam nevešel,kolena jsem měl zaklíněný.Naštěstí u exitu bylo volno,tak jsem si přesedl a to už bylo jiný kafe.Palubní personál se skládal myslím ze 4 letušek,dvou pěkných Češek a dvou ne už tak pěkných cizinek.Ale všechny milé,usměvavé,ochotné.Byl jsem zvědav,jaký bude servis,moc jsem od TS na evropský let na dovolenou neočekával,ale byla teplá večeře (ucházející těstoviny),nějaká nízkonákladová sušenka,a kus pečiva.A chutnalo mi vcelku.I když nápoje se rozváželi jenom jednou,což mi přišlo celkem málo.Po třech hodinách letu (něco málo po 22h místního času) jsme dosedli na místní letiště.Příletová hala ničím nepřekvapila,spíš starší než novější.Problém byl akorát s čekáním na kufry,pás se rozjel asi po 30ti minutách,možná i pozdějš.No, pak už proběhlo jen setkání s delegátem,vyhledání a odjezd autobusem,check-in na hotelu a spánek…konečně.:)
Jak jsem psal,tak z hotelu byl parádní výhled na přistávající éra.Jednoho dopoledne jsem se však vydal na výlet k letišti,kde jsem po chvilce našel parádní místo ke koukání a focení .Bylo to v podstatě hned na hlavní,a vidět se daly letadla už z dálky rolující k ranveji a samozřejmě starty a přistání.Měl jsem velký štestí,protože jsem očekával max.767 Transaera (kterou jsem viděl několikrát z hotelu) a místo toho,pár chvil po mém příchodu příjížděla k odletu místo ní 747čka.Že ji tady uvidim,by mě nenapadlo ani ve snu… No a jinak to byly klasický menší letadla -737,757,320 atd…+myslím,že 2x A330…tradiční charteroví dopravci,největší zastoupení měl TUI Fly a Thomas Cook(Condor).No párkrát to někdo „pravidelnější“ narušil,byl tam např.Aeroflot,místní Olympic,Aegean a třeba Ryanair.

tady je odkaz na na fotky,tak pro představu :)
http://mdaved.rajce.idnes.cz/rajce_rhod


16.08.2011,Rhodos – Praha ,B738

No,týden utekl jako voda a už nás zase hnali do letadla.Pozdní odlet ( 22 50 ) nebyl vůbec příjemnej,ale tak co se dalo dělat.Autobus dorazil k odletové hale,dotáhli jsme se dovnitř k odbavení a zjišťujeme,že máme zpoždění .Pů lhodiny se dá přežít,jen aby to neprotáhli.Necháme se odbavit,procházíme kontrolou a dá se jenom čekat…Byly nějaký lehčí zmatky se správnym gatem,ale nakonec platí ten,co mám na palubní vstupence.Vidím přijíždět nějaký letadlo Travel Service,ale nedlouho po nás odlétají i spoje do Brna a Ostravy,takže můžu jenom doufat že se týká nás.Nakonec to tak skutečně je a po pár desítkách minut a splnění toho cca 30ti minutového „dýleje“ nás odváží k našemu Boeingu.Teď už nasedáme skutečně do plánované sedm-tři-sedmičky,která je mnohem pohodlnější a k mé radosti je zde relativně dost místa na nohy.Kompletně česká,mladá posádka opět rozdává slušné jídlo a nápoje.Bohužel ani na jednom letu nevysunuli obrazovky(jestli je maj  ).Aspoň pilot tak nějak hlásil kudy letíme,ale nebylo to uplně ono.Před 1h ranní,nakonec podle plánu,dosedáme na dráhu 24 na Ruzyňi,výstup i rozjezd pásu s kuframa je velmi rychlý a tak jsme z letiště brzy venku a autem frčíme domů.A to je asi tak všechno,dva dny tu pobudu a pak už mě zase čeká odlet,tentokrát za oceán ,do New Yorku.Na tuhle cestu jsem se teda těšil o něco víc :D No nic,tak komu se podařilo to celé dočíst – asi vás moc není- tak můžu jenom pogratulovat  Tečka.


morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od morph »

Docela me prekvapuje, ze pises, ze v Boeingu jsi mel vice mista na nohy. Mozna je to muj subjektivni dojem, ale vetsinou mam pocit presne opacny...

DaveM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 24. 01. 2010, 21:51
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od DaveM »

Hele já tam byl naprosto zablokovanej při tý první cestě,ty 3 hoďky bych vážně nevydržel :) Mam sice 2 metry,ale i kolegové vedle se na to moc netvářili,i když se tam nacpali mnohem líp.Nejspíš tam prostě ti Tunisani narvali sedaček,co to šlo a vznikl jim z toho takovej nechutnej dobytčák :D

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od jife »

Dave díky a tohle jsi při příletu viděl?
Přílohy
rhodos mesto.jpg

DaveM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 24. 01. 2010, 21:51
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od DaveM »

Bohužel,můj přílet i odlet byl pozdě večer,ve tmě,navíc u okna jsem byl jen při odletu.Ale tipuju to na hlavní město při přiblížení...?


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od Globik »

jife píše:Dave díky a tohle jsi při příletu viděl?

Staré město by nebylo? :)

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od jife »

Globík píše:
jife píše:Dave díky a tohle jsi při příletu viděl?

Staré město by nebylo? :)


Z letadla bohužel ne, trasa letu to neumožnila vidět z té sedačky na pravé straně, tak alespoň jedna z vody, ale už je to pár let zpátky...
Přílohy
roc.JPG

DaveM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 24. 01. 2010, 21:51
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od DaveM »

fota ze starého města můžu dodat (ze země pouze :D )

jankre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 25. 03. 2010, 14:10
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od jankre »

Gratuluji k prvnímu reportu :clap:
Není třeba se podceňovat, i ze zdánlivě banální cesty se dá napsat hezká zpráva. Já bych se třeba přimlouval za fotky hned v textu, trochu se to "naředí" a oživí. Tak nashle u TR z NYC, ano :?:
Naposledy upravil(a) jankre dne 13. 09. 2011, 23:41, celkem upraveno 1 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od Globik »

jife píše:Z letadla bohužel ne, trasa letu to neumožnila vidět z té sedačky na pravé straně, tak alespoň jedna z vody, ale už je to pár let zpátky...

Klasicky moje zbrklost. Kdybych se podíval pořádně, viděl bych v rohu fotky okraj okna a bylo by mi to jasné.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od romul »

DaveM píše:ale vim jistě dvě věci : byly tam v sedadlech zasunutý karty s bezbečnostníma pokynama od Nouvelair(pújčený,pronajatý?) a bylo tam hrozně málo místa  Opravdu jsem se tam nevešel,kolena jsem měl zaklíněný.Naštěstí u exitu bylo volno,tak jsem si přesedl a to už bylo jiný kafe


souhlas, psal jsem o tom místě na nohy před pár dny (na konci) v tomhle vlákně:

viewtopic.php?f=9&t=2651&start=0

Víc místa není jen u exitu. Příště si budu u TVS hodně hlídat jaké letí letadlo a do jaké řady mně usadí na check-inu (škoda že to nejde online)...

DaveM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 24. 01. 2010, 21:51
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od DaveM »

jankre píše:Gratuluji k prvnímu reportu :clap:
Není třeba se podceňovat, i ze zdánlivě banální cesty se dá napsat hezká zpráva. Já bych se třeba přimlouval za fotky hned v textu, trochu se to "naředí" a oživí. Tak nashle u TR z NYC, ano :?:


díky :) ...ehm,fotky tam být původně měly,ale nějak mi nešlo je tam umístit...můžeš mi rovnou dát radu jak ? (počítám že tady přes ty značky "Img",ale jakou adresu přesně).No a až překonám lenost tak se zkusím lehce rozepsat i o cestě za oceán :) Snad ještě dnes,nebo zítra začnu.

Junglista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 30. 08. 2011, 19:51
Stav: Offline

Re: Rhodos - klasická dovolená s Travel Servicem

Příspěvek od Junglista »

Dobrej report, je fajn si taky něco přečíst z letů pro nás smrtelníky, co nelítaj long hauly 3x do měsíce :) Jinak co se týče místa na nohy, tak pro mě je rozhodně schůdnější 738 než 320... a to jsem prcek.


Odpovědět