Nudný report MUC-PMI-MUC

Lukáš87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 102
Registrován: 21. 08. 2011, 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od Lukáš87 »

Na začátek bych se rád představil-jmenuji se Lukáš,je mi 14 let,každý rok létám s rodiči na dovolenou,byl jsem v Řecku,na Kypru,V Egyptě,na Djerbě,několikrát v Tunisku,na Kanárských ostrovech,letos na Mallorce.Bohužel jsem ještě neletěl žádný long-haul,ale mám seznam destinací,na které bych se chtěl jednou podívat...

3.7.2011,Mnichov-Dopoledne vyjíždíme z Prahy na 3,5 hodinovou cestu do Erdingu (tam leží letiště,Mnichov je 30 km) i když odlétáme až druhý den. Jedeme se ubytovat do penzionu ( je vidět na přistávající letadla-paráda),návštěva aquaparku...Jelikož společnost Condor nabízí odbavení již den předem,využíváme toho a jedeme na letiště. Vystupuji z auta a nevím,kam se mám podívat dříve-za cca. 8 mint vzlétá mimo obyčejné aerolinky i Air Canada,United,Etihad,Qatar,US,Emirates...(na letišti samožřejmě jednozančně převažuje Lufthansa). Udiví mne větší fronta ( ale pravda,je to na 5 letů),kterou zaseká arabská rodina. Líbí se mi cedule s teroristy :-D. Po odbavení jedeme do penzionu,ovšem říkám tátovi,ať zastaví,vedle nás rolluje na odlet 747-Thai airways-nádhera!!
rollující Thai
rollující Thai


4.7.2011Mnichov-Palma Mallorca Vstáváme v půl 3 ráno,jelikož odlet je v 6 ráno,tudíž ve 4 na letišti. Jedeme po silnici k letišti,nikde nikdo,pouze krásně osvětlená dráha,na kterou 1. letadlo dosedne až ve 4 ráno a 30 minut. Strašně se těším na letadlo- Boeing 757-300 winglets,krása. Nastupujeme do letadla, (pokud jsem si všiml,business byla prázdná) mám sedadlo 46F,cca. 5 řad od konce. Před námi odlétá Tui do Dalamanu a na Mallorcu,Air Berin taktéž na Mallorcu (nakonec letěl až po nás) Poměrně dlouho rollujeme na dráhu,mezitím se pouští poměrně vtipně udělané safety video. Před námi nakonec letí ještě americké cargo. Rozjíždíme se,motory burácejí,asi nejvíce,co jsem kdy zažil,jedeme dost dlouho,odlepujeme se od země a nabíráme směr Baleárské ostrovy. Během letu se pouští německá verze Dva a půl chlapa a animovaný MR. Bean ( i když se učím německy,moc jsem to nevnímal,protože pochytit každé 15 slovo...nic moc),raději volím sluchátka,poslouchám hitparádu-na výběr ješt byly dětské písničky,jazz,dechovky,vážná hudba a pomalé písničky. Jako jídlo je bageta plněná buď sýrem nebo šunkou-nebylo to špatné,ale třeba v Tunisairu jsem jedl lepší svačinu,tortillu plněnou indickou směsí,rozvoz pití,duty free-klasicky si nikdo nic nekupuje. Prohlížím si mapu destinací Condoru,a moc se mi líbí-Santo Domingo,Punta Cana,Zanzibar,Mombassa,Las Vegas,Anchorage,Calgary atd. Během letu byly slušně turbulence,docela to házelo.Přistáváme na Mallorce,dotýkáme se země,znovu vzlétáme,nahýbáme se na levý bok a tvrdě přistáváme a brzdíme,nějaká ženská začala řvát...napadlo mě,jestli to nebyl crosswind,protože docela foukal vítr.Jo,piloti byli španělé,kapitán se jmenoval Juan Carlos a toho druhého jsem zapomněl,ale bylo to jméno Pyrenejské.Gaty jsou pomalované v barvách Air Berlin-konkurence. Stavíme u gatu,vedle nás vykládají kufry Luxairu. Když vidím styl vyndavání našeho kufru a i těch ostatních,usmívám se-jeden z chlapů hází !vzduchem! kufr,ten mladší ho basketbalovým doskokem "předává" na vozík

14.7.2011 Palma Mallorca-Mnichov Odlet je naplánován na 9:20,tudíž v 7:20 na letišti,odjezd od hotelu v cca. 6:10. Místní odletová hala mne velmi příjemně překvapila,hodně velká. Na odbavení našeho letu bylo otevřeno přibližně 20 přepážek,nevšímaví lidi se sprintem hrnou k přepážkám,tvoří se fronta,na zbylých 10-ti na protější straně není nikdo :D Využíváme toho,jdeme hned na řadu,vedle nás je přepážka pro členy Gold card Air Berlin. Při čekání na pokyn na nástup je vidět na dráhu,odkud startují Iberia,Vueling,další Condor,Tui,Air Berlin...kousek vedle nás nastupují němci do jiného-menšího (A320) Condora do Dusseldorfu. Ono byly vlastně skoro všechny odlety do Německa ;-).Za námi stojí ve frontě asi 8 mladých arabů. Nakonec nejdeme gatem,nasedáme do 3 busů,které nás vezou přes skoro celé letiště (nevím,proč jsme nenastoupili rovnou tam) vyhýbáme se jedoucímu Air Berlinu (k*rva,těch tady je...) a dorážíme k našemu krasavcovi. Odlétáme na čas,během letu stejné jídlo,stejné seriály...Bohužel se mi nepodařilo nenápadně si sednout k okýnku :-( (Slíbené to měla moje 7-mi letá sestra) sedadlo je 31B,3 řady za nouzákem. Při přistání málem spadla obrazovka :-D Pojíždíme kolem Etihadu a South african,vidím jeden volný gate,ale zase míříme pouze do středu vedle Karpatair a jedeme autobusem. Za chvíli jsem pochopil-k prázdnému gatu doráží Emirates. Kufry přijíždí rychle (kromě našich,ty až jako poslední),jednomu chlapovi vypadla z kufru nějaká láhev alkohol z free shopu a rozlila se,celkem ho lituju,ale nemůžu se nesmát...Před odjezdem domů se ještě zastavuji na Besucher parku-vyhlídka na dráhu a gaty :-) Chápu,že je to nudný,nezáživný report,ale chtěl jsem si jedno něco napsat,tak mě prosím omluvte,DÍKY. :-)
Mnichovské letiště
Mnichovské letiště
rollující Thai
rollující Thai
winglets vedle Luxairu
winglets vedle Luxairu
04072011385.jpg
04072011389.jpg
Nástup
Nástup
winglet
winglet
14072011665.jpg
Křídlo
Křídlo
14072011674.jpg
Etihad
Etihad
Sedadlo
Sedadlo
14072011692.jpg
Motor
Motor
Teroristi
Teroristi
Besucher park
Besucher park
Besucher park 2
Besucher park 2


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od pavelpmi »

Ahoj Luky, vítej a dík za report.

4.7. po osmé ráno byl jižní vítr, ale jen do 10 uzlů, tak možná? Máme dráhy 06/24 a v naprosté většině je vítr buď 240, anebo 060 (+- 10-20 stupňů). Letos, na rozdíl od předcházejících let, skoro ani nebyl pořádný boční vítr, chtěl jsem se podívat k dráze a dívat se na chudáky přistávající letadla, ale pořád byl ve směru dráhy.

Jinak Palma je jedním ze čtyř hlavních letišť v síti Air Berlinu.

A ku**a se neříká... :lolno:

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od Prngr »

Dobrý, Lukáši.
Po čárce se dělá mezera, ale jinak nic do očí nebilo. Stylistiku časem vylepšíš. Marně přemýšlím, jak by to zvládnul můj čtrnáctiletý syn. :oops:

Lukáš87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 102
Registrován: 21. 08. 2011, 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od Lukáš87 »

Děkuji moc,já o té mezeře vím,ale když se rozepíšu,tak na ní občas zapomenu :(

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od cocik »

Dobra prace, mel bych akorat jednu pripominku - nepodcenuj se a nepis vety ve stylu "chapu, ze je to nudny a nezazivny report" :D Napsany je to v pohode, takze ty omluvy tam nejsou potreba. Litej a pis dal :D


Lukáš87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 102
Registrován: 21. 08. 2011, 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od Lukáš87 »

pro Cocika: Tak oproti vám...jste můj vzor,jednou bych chtěl procestovaat to,co vy

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od Prngr »

Lukáš87 píše:pro Cocika: Tak oproti vám...jste můj vzor,jednou bych chtěl procestovaat to,co vy

Ale to je velmi špatná formulace!
Chtěj být tak schopný a pracovitý jako on - to cestování pak už přijde třeba i samo.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od pavelpmi »

Hihi, to je legracni, jak to vypada, ze ctrnactiletymu se dvaatricetiletej jevi skoro jako starej paprda. :mrgreen:

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od persona »

Prngr píše:
Lukáš87 píše:pro Cocika: Tak oproti vám...jste můj vzor,jednou bych chtěl procestovaat to,co vy

Ale to je velmi špatná formulace!
Chtěj být tak schopný a pracovitý jako on - to cestování pak už přijde třeba i samo.


Pěkný úvodní text Lukáši - jen dej pozor na jména národností a ty čárky - taková věc vždy sníží celkový dojem. Navíc Mr. Čočík má za sebou praxi v podobě stovek publikovaných textů. :-) A nikdy, nikdy se nepodceňovat - a i kdyby měl být text, školní práce apod. o ničem, vždy z toho musí vysvítat zdravá sebejistota a zdravá sebedůvěra autora (a dobře graficky zabalen - starší generace má pro to termín štábní kultura). A uč se anglicky. Pokud chceš jen trochu cestovat a mít zajímavou práci, bez toho si neškrtneš. Vždycky zuřím, jak mí studenti a cca 90% Čechů neumí angličtinu.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od persona »

pavelpmi píše:Hihi, to je legracni, jak to vypada, ze ctrnactiletymu se dvaatricetiletej jevi skoro jako starej paprda. :mrgreen:


Však to taky čočík je - v jeho trip-reportech se to hemží obraty "na stará kolena jsem byl rád" (ev. - a tady volně parafrázuji - "Útočiště jsem našel v místním srubu Shangri-la" a tak není divu, že mladší generace získá tento dojem :lol: :lol:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od Night fly »

Pěkný první počin :clap: Jen dál, houšť a větší kapky; a ony časem přijdou i ty longhauly nebo exotické destinace.

Vítej na fóru :thumbup:

Junglista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 30. 08. 2011, 19:51
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od Junglista »

Byla to tak strašná nuda, že jsem to bez problémů dočetl do konce :) A až na ty mezery vs čárky v pohodě, to se vytříbí.

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od mandrinka »

Prngr píše:
Lukáš87 píše:pro Cocika: Tak oproti vám...jste můj vzor,jednou bych chtěl procestovaat to,co vy

Ale to je velmi špatná formulace!
Chtěj být tak schopný a pracovitý jako on - to cestování pak už přijde třeba i samo.


Spíš ať se uč stejně dobře jako cocík, aby měl MBA. Nebo spíš kup si MBA. Jenom si musí dát pozor, aby koupil MBA, nikoliv ale MPA, LLM, MSc, MA nebo jiného mastra. Jedině MBA.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od cocik »

mandrinka píše:Spíš ať se uč stejně dobře jako cocík, aby měl MBA. Nebo spíš kup si MBA. Jenom si musí dát pozor, aby koupil MBA, nikoliv ale MPA, LLM, MSc, MA nebo jiného mastra. Jedině MBA.


Priznam se, ze kdyz si v patek v pul jedenacty v noci prectu po sestnacti hodinach v praci podobny prispevky, tak me napadaj ruzny nepublikovatelny vyrazy... ale radsi uz nic psat nebudu a jedu domu, rano v sedm musim zase makat.

Gerrard
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 05. 12. 2010, 23:28
Stav: Offline

Re: Nudný report MUC-PMI-MUC

Příspěvek od Gerrard »

Diky za trip report, tesim se na dalsi :thumbup:


mandrinka píše:Spíš ať se uč stejně dobře jako cocík, aby měl MBA. Nebo spíš kup si MBA. Jenom si musí dát pozor, aby koupil MBA, nikoliv ale MPA, LLM, MSc, MA nebo jiného mastra. Jedině MBA.

:thumbdown:
Smysl prispevku naprosto nechapu. Nechci zakladat flame, takze jen reknu, ze s tvrde vydrenym cerstvym MSc uz mam letos naletano okolo 40 000mil (prace+dovolena). Takze podpis pod prisvevek od uzivatele Prngr: Chtej byt tak schopny a pracovity - to cestovani pak uz prijde, pokud budes chtit.
A za cas tu tve reporty klidne mohou byt ocekavany stejne, jako cocikovi :mrgreen:


Odpovědět