BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Odpovědět
fero3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 23. 06. 2011, 04:00
Stav: Offline

BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od fero3 »

Naozaj sa mi tu velmi lubia vsetky trip reporty. Musim autorov pochvalit. Moj favorit je COCIK to je proste Majster. Neviem vobec ci ma zmysel moj trip report vobec uverejnovat kedze pisanie mi nikdy velmi neslo. Ale aspon to skusim.

Takze nastup z Bratislavy bez problemov, auto som nechal na predrazenom Bratislavskom letisku, ratam ze parkovne bude aspon 100 eur ked sa vratim. Novy terminal je v BTS fantasticky a ten Duty free shop co tam maju tak ten vas posunie do reality mimo slovenska, zrazu sa clovek citi "ako na zapada" Obsluha super, aj bar, dokonca boli ochotny nechat mi pouzit ich el.zasuvku aj ked museli na chvilu vypnut chladnicku.

Co sa tyka nastupovania do lietadla tak to uz vesele nebolo, 20 minut nas nechali v uzavretom priestore, ziadna klima, ziadny vzduch, normalne skoro vakuum, nastastie potom prisiel autobus a odviezol nas k lietadlu.

Lietadlo bolo vrtulove, asi take jak v Indiana Jones filmoch. Prve co letusky rozdali boli noviny, a potom akoze ranajky - caj a napolitanky. Vrtulak sa triasol vsetkymi moznymi smermi, ale nastastie sme uspesne pristali v PRG.

PRG letisko nuda. Tak som bol rad ked uz som bol v CSA letadle. Co bolo uplne super ze nebol limit na alkohol, proste stacilo zavolat letusku a ta uz vinko a neskor aj whisky vzdy doliala do poharika. Proste catering CSA vynikajuci.

Po pristati na NYC som bol nahodne vyselektovany na special kontrolu. Teda skoro uplne do naha, jedine slipy mi ostali. Hovorim chlapcovi ze jak to je COOL ze taketo volaco som videl len v american movies. On zatial nejakou citackou zacal skumat moj laptop. Tak mu hovorim, ze daj mi srobovak ja ti tu laptop rozoberiem na kusky. Vazne mam v tom prax. Kukol na mna. Citacku zahodil a ze "sir ju ken gov"
Tak som isiel dalej teda akoze gov.

Ked som sa dostal k pasu s batozinou tak ta moja sa tam tocila otvorena, asi hladali atomovku, tu som zial zabudol doma a v kufri bolo len oblecenie a ponozky...

No nic, zatial ich zalovat nebudem. A isiel som ku gate na odlet do LAS. Medzitym ale nastala taka burka ze bolo jasne ze nic neodleleti.... az po 5 hodinach ked sice stale prsalo ale uz to nebolo take strasne tak nas vyzvali na boarding. Odlet v dazdi je strasna sranda. Lebo tazko povedat podla vyhladu z okienka ci uz letime alebo este nie.

Tak sme konecne vzlietli z NYC a hadajte co --- americke airlinky vam nedaju ani vodu. Hovorim toto chalanovi mlademu vedla mna ze jak to tu v USA cele na <>. Vedla neho sedela celkom pekna babika. Nieco sa s nou pozhovaral a potom hovori mne ze sleduj jak to my v USA riesime. Chalan si dal zavolat letusku a hovori jej ze on a ta baba vedla neho idu do LAS VEGAS sa zobrat. Letuska hned ale ved to vam dame sampanske a vino.
Kapitan to posle. A naozaj vino aj sampus doniesla tak sme sa fajn ozrali, na ucet kapitana... a za 6 hodin som bol vo vegas.

V Las Vegas sa clovek citi ako boh, hlavne ked je VIP. Ale o tom by som tu dlho pisal. Spomenut vsak musim taxikara co ma bral naspat na letisko... Ze on je tu prvy den a vobec netusi kde letisko je. Takze ja co som bo vo Vegas iba 4 dni som ho musel navigovat na letisko, no parada.

Let z Vegas do Toronta bol nudny a taktiez aj dalsi let z Toronta do NYC. Nastastie na zaciatku letu z YYZ do NYC letusky spomenuli ze v lietadle testuju free wi-fi. A to musim pochvalit. Wifi fungovalo perfektne pocas celeho letu. Velka skoda ze zatial to nikde nenasadili. A to spolocnost co som s nimi letel bola WestJet kanadska firma co lieta iba Kanada a USA.

V New Yorku som na letisku stravil 12 hodin kvoli meskaniu CSA. Nastastie som si obsadil miesto vedla el.zastrcky a wifi na airporte fungovalo bezchybne. Potom uz len cesta nad atlantikom do PRG. Zase free whisky, parada. Dakujem. A z PRG mi hned za hodinu letel vrtulak do BTS.

A to parkovne v BTS? 140 eur za necely tyzden.


zukin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 31. 05. 2009, 12:33
Oblíbené typy letadel: B737, DC8, B707, T154
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od zukin »

Report fajn, svižný. Akorát mi tam chybí typy letadel, registrace apod.
Mimochodem, lajnu PRG JFK operuje Delta, nikoliv CSA.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 124
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od neuromancer »

Tedy, ne že bych chtěl hned kverulovat, ale něco mně trochu nesedí.

1.Nový terminál v Bratislavě byl otevřen v červnu 2010 a linka ČSA PRG-JFK zrušena na podzim 2009 :wink:

2.Pokud to byl let s Deltou, tak rozhodně neplatilo toto "Co bolo uplne super ze nebol limit na alkohol, proste stacilo zavolat letusku a ta uz vinko a neskor aj whisky vzdy doliala do poharika" :mrgreen:

3.Co to bylo za společnost na vnitro letu NYC-LAS, když nedávali ani vodu? Jako teď už jídlo nikdy, ale nealko jsem vždycky na všech intraUS letech dostal...tohle je navíc skoro transcon. let

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od honzeek1 »

neuromancer píše:Tedy, ne že bych chtěl hned kverulovat, ale něco mně trochu nesedí.

1.Nový terminál v Bratislavě byl otevřen v červnu 2010 a linka ČSA PRG-JFK zrušena na podzim 2009 :wink:

2.Pokud to byl let s Deltou, tak rozhodně neplatilo toto "Co bolo uplne super ze nebol limit na alkohol, proste stacilo zavolat letusku a ta uz vinko a neskor aj whisky vzdy doliala do poharika" :mrgreen:

3.Co to bylo za společnost na vnitro letu NYC-LAS, když nedávali ani vodu? Jako teď už jídlo nikdy, ale nealko jsem vždycky na všech intraUS letech dostal...tohle je navíc skoro transcon. let


ad 2 - pokud sedis v Economy Comfort, tak to je bez limitu...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od flyingblue »

neuromancer píše:Tedy, ne že bych chtěl hned kverulovat, ale něco mně trochu nesedí.

1.Nový terminál v Bratislavě byl otevřen v červnu 2010 a linka ČSA PRG-JFK zrušena na podzim 2009 :wink:

2.Pokud to byl let s Deltou, tak rozhodně neplatilo toto "Co bolo uplne super ze nebol limit na alkohol, proste stacilo zavolat letusku a ta uz vinko a neskor aj whisky vzdy doliala do poharika" :mrgreen:

3.Co to bylo za společnost na vnitro letu NYC-LAS, když nedávali ani vodu? Jako teď už jídlo nikdy, ale nealko jsem vždycky na všech intraUS letech dostal...tohle je navíc skoro transcon. let


No ja sem byl dycky diplomat, takze paklize to dotycny nepodepre nejakejma faktama, tak se mi to cele jevi jako vycucany z prstu.


fero3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 23. 06. 2011, 04:00
Stav: Offline

Re: BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od fero3 »

Dotycny, teda JA som bol furt nardbany uz od letu z Bratislavy tak sorry ak tam je nejaka chybicka. Triezvy som nebol ani minutku, to zarucujem. A hlavne ak ste VIP v Las Vegas tak vas vytriezviet nenechaju. Akoze niekto tu chce nejake dokazy? Tak mozem postovat fotky... ale koho to naozaj zaujima?

zukin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 31. 05. 2009, 12:33
Oblíbené typy letadel: B737, DC8, B707, T154
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od zukin »

fero3 píše:Dotycny, teda JA som bol furt nardbany uz od letu z Bratislavy tak sorry ak tam je nejaka chybicka. Triezvy som nebol ani minutku, to zarucujem. A hlavne ak ste VIP v Las Vegas tak vas vytriezviet nenechaju. Akoze niekto tu chce nejake dokazy? Tak mozem postovat fotky... ale koho to naozaj zaujima?

Nevím jak ostatní, ale mě to zajímá :!: :lol:

jfk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 04. 05. 2011, 15:40
Stav: Offline

Re: BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od jfk »

fero3 píše:Obsluha super, aj bar, dokonca boli ochotny nechat mi pouzit ich el.zasuvku aj ked museli na chvilu vypnut chladnicku.

Spis ses nadrbanej este ted...

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od cocik »

Dali ti taky nejakou peknou high-roller penthouse suite? Nektery jsou opravdu super, vcetne velkyho bazenu s vyhledem na nocni Vegas....

arak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 20. 04. 2010, 17:33
Stav: Offline

Re: BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od arak »

"Neviem vobec ci ma zmysel moj trip report vobec uverejnovat"...

mas uplnu pravdu - nema to zmysel v podobe aku si tu prezentoval. je na skodu, ze si vopred dosledne nezvazil vypovednu hodnotu tvojich zvastov a ze si citil nutkanie sa s nimi aj podelit na tomto fore...trapas!

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od cocik »

arak píše:"Neviem vobec ci ma zmysel moj trip report vobec uverejnovat"...

mas uplnu pravdu - nema to zmysel v podobe aku si tu prezentoval. je na skodu, ze si vopred dosledne nezvazil vypovednu hodnotu tvojich zvastov a ze si citil nutkanie sa s nimi aj podelit na tomto fore...trapas!


Ale no tak, to jsou mozna trochu silny slova. Ja jsem zvedavej na fotky a dalsi zazitky...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: BTS-PRG-NYC-LAS-YYZ-NYC-PRG-BTS

Příspěvek od Fabo »

No, pripomina mi to trochu styl "bul mi na poľuvke v namibiji", ale co sa da robit. Fotky by tomu pomohli urcite, aj popis hotela.


Odpovědět