Navsteva v trestanecke kolonii a zacatek cesty kolem sveta

Odpovědět
honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Navsteva v trestanecke kolonii a zacatek cesty kolem sveta

Příspěvek od honzeek1 »

V lednu jsem se zacal zabyvat myslenkou spalit mile u CSA drive nez nedejboze CSA a s tim i OK Plus pujdou do kopru. V idealnim pripade to jeste nejak rozumne rozdelit na 2 casti, preci jen 6-7 tydnu dovolene neni prilis myslitelne. No a kdyz pak AF prisla s "akcni" nabidkou na NOU, bylo rozhodnuto. Cestuji pomerne hodne, soukromne (coz me bavi) i sluzebne (to zas moc ne). Tyden dva mimo CR vetsinou dobije moje baterky na alespon dalsi 3 mesice :-). Pro RTW jsem se chtel, byt na kratsi dobu, podivat na vzdalenejsi mista , ktere jsem v Y absolvovat nechtel (SYD,AKL a PPT). Naplanovani k memu prekvapeni probehlo uplne v pohode (timto dekuji pani z kancelare CSA za ochotu a pomoc pri planovani), dokonce ani s datumy nebyl vice mene problem. Nasledny 1. TR je tak kombinaci letenky AF PRG-NOU, RTW za mile (PEK-DEL-PRG//PRG-LIM-PPT-AKL-SYD-PEK).

Prvni cast je tedy PRG-CDG-NRT-NOU-ICN-PVG-PEK-CAN-DEL-SVO-PRG

Obrázek


28.9. PRG-CDG, AF2483 20:35-22:20, Premium Economy

A320 – Loadfactor C/Y+ 10% a Y 25%

Cesta v poloprazdnem letadle skoncila pomalu drive nez zacala - po vytazeni od stojanky kapitan zahlasil, ze nemuze nastartovat motory, nicmene ze nas dotahnou na jinou stojanku a tam to zkusi opet. V tu chvili jsem zacal pocitat drahohcene minuty, které nam budou na prestup na CDG chybet. Pozitivum na zmeskanem pripoji by bylo to, ze bychom pak asi leteli A380, na které me kvuli absenci Y+ nechteli prehodit rezervaci, ac jsme ji meli v C. Po asi asi 10 minutach se je nahodit podarilo, ale i tak jsme odleteli s cca 45 min sekerou. Nastesti se CDG tentokrate nepromenilo v prestupni peklo a letuska sama prisla s tim, ze vi ze letime do NRT a ze na nas bude cekat pozemni pikolik, který nas k navaznem letu protahne rychleji. Ten na nas skutecne hned u gatu cekal. Nalozil nas do dodavky a ... a asi o 200m dal zase zaparkova. Vetsinu cesty jsme absolvovali pesky (neco podobneho jsem uz jednou zazil při letu do BOS, tam nas odvezli az k letadlu, ale to bylo ještě před vstupem do Schengenu) skrze baggage claim, vnitrkem CDG a skrz bezpecnostni a pasovou kontrolu do 2E. Nakonec jsme měli ještě cca 15 min do boardingu, tak jsme se v rychlosti obcerstvili v salonku a nasledne boardovali. Znamka 1-

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

28.9. AF0278 23:35-18:00, Business (upgrade z Premium Economy za mile)
777-300 – Loadfactor F 20%, C 100%, Y+ 100% a Y 90-95% (par sedacek byl volnych).

Trosku me prekvapilo, ze i když CDG-NRT ma několik spoju dene, C byla uplne plna. Krom 4 lidi byli vsichni cestujici v C asijskeho puvodu, coz me prekvapilo ještě vice :-). Na let v C s AF jsem se docela tesil, nekolikrat jsem s nimi letel v Y a uroven jidla i zabavy me prisla dobra, nicmene tentokrate jsem byl dost zklaman. Letadlo celkove dost opotrebovane, IFE bylo velmi prumerne s maly vyberem filmu, ale chtel jsem primarne spat, tak me to tolik nevadilo. Bohuzel sedacky byly dost nepohodlne, subjektivne horsi nez stejny typ sedacek (zde se domnivam ale neoveroval jsem si to) u KE ci LH. Stejne nepohodlne byli u OS, kde jsem se také kazdou chvili budil kvuli mravenceni v ruce ci noze. Kratce po startu servirovali veceri. Bohuzel nastala situace (jako pozdeji u snidane), ze uz nemeli mou volbu jidla, takze jsem musel vzit zavdek raviolly se zeleninou. Detail masla prilozen. Tohle si myslim je pomerne velke negativum na servisu AF. Vino bylo prumerne, zadny zazrak. Po veceri jsem usnul, ale jak uz jsem psal, dost často jsem se budil. Jinak let probehl v klidu a skoro na minutu jsem prijeli ke gate na NRT. Vcelku rychle jsme se přes imigracni dostali ven a vydali se vstric zazitkum ala Ztraceno v prekladu. Znamka 3-


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Omlouvam se za snizenou kvalitu snimku, ale fotil jsem to vse telefonem v pomerne spatnych svetelnych podminkach :-(


honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Navsteva v trestanecke kolonii a zacatek cesty kolem sve

Příspěvek od honzeek1 »

rez NRT-NOU-ICN-PVG

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Navsteva v trestanecke kolonii a zacatek cesty kolem sve

Příspěvek od honzeek1 »

rez SHA-PEK-CAN-DEL-SVO-PRG

jankre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 25. 03. 2010, 14:10
Stav: Offline

Re: Navsteva v trestanecke kolonii a zacatek cesty kolem sve

Příspěvek od jankre »

Omlouvam se za snizenou kvalitu snimku

Na fotky z mobilu používám tohle: http://www.imagenomic.com/nwsa.aspx, jednoduchá zdarma utilitka pro ty, co nepracují s většími balíky a přísl. pluginy :idea:
Jinak RTW určitě skvělý zážitek :thumbup:


Odpovědět