VIE-ACE-FUE-VIE

Odpovědět
treisinger
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 09. 2010, 23:01
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

VIE-ACE-FUE-VIE

Příspěvek od treisinger »

Už dlouho čtu Vaše trip reporty a po každé cestě jsem odkládal napsání reportu, až jsem to zrušil úplně. Tak teď to zkusím aspoň kratším výletem než normálně a aspoň zjistím, zda je to vůbec čitelné nebo ne.

Už mě z práce hrabe, a proto se rozhodujeme s přítelkyní a ještě s kamarádem a jeho manželkou, že někam odletíme na skok. Nakonec volíme last moment od německé cestovní kanceláře na Lanzarote, byť s odletem z Vídně.

Společnost: Fly Niki

05.11.2011 – VIE - ACE
Letadlo: A321, Registrace: OE-LES, Let: HK2166, doba letu 04:09, load factor: 100 %, vzdálenost: 2 116 mil, faktor másla: roztíratelné

12.11.2011 – ACE - FUE
Letadlo: A321, Registrace: OE-LES, Let: HK2166, doba letu 00:13, load factor: 95 %, vzdálenost 37 mil, faktor másla: nebylo

12.11.2011 – FUE - VIE
Letadlo: A321, Registrace: OE-LES, Let: HK2166, doba letu 04:28, load factor: 90 %, vzdálenost 2 080 mil, faktor másla: roztíratelné

Vyrážíme ve 3 h ráno a s malým zastavením ve Fishahmendu 9 km za vídeňským letištěm, kde necháváme za cenu 50 euro auto a odváží nás hotelový shuttle. Řídí paní, ale 9 km na letiště zvládá bez problémů (dámy snad prominou narážku na řízení žen).

Odbavení pro lety Air Berlin a Fly Niki probíhají v terminálu 1A , vyzvedneme letenky u přepážky a jdeme na check in. Fronta postupuje rychle a během 20 min jsme na řadě. Aspoň po dlouhé době zkouším stát pěknou frontu. Rakušanka nás začne odbavovat a ženské mají strach o váhu svých kufrů. Vše je v pořádku a do limitu se vejdeme (u HG 20 kg na osobu). A právě nyní začíná 2 denní starost a zábava v jednom. První jde můj kufr na pás. Pás je přeplněný, a tak ho slečna z check-inu bere a dává na jiný pás úplně vzadu. V tu chvíli začínám tušit zradu a ptám se, proč nemám můj kufr označení, když už ho někam posílá. S uklidněním a ujišťováním, že se nemám bát, že to zadala do počítače, a že pán támhle někde v rohu (tím směrem ukazuje, ale nikoho nevidím) to vidí a hned můj kufr označí. Na můj dotaz, když nemám označený kufr a ještě tím pádem nedostanu žádný kontrolní útržek k zavazadlu, jak pak můžu své zavazadlo reklamovat, mi s klidem oznámí, že se nemusím bát, že reklamace nebude potřeba a zavazadlo určitě dorazí. Nechci se nechat odbýt a 6 x se jí znovu ptám a vyžaduji kontrolní útržek k zavazadlu. Ona opakuje stále totéž. Vzdávám to a říkám si, že tam jsou mé FF ID od LH a OK, tak je při nejhorším najdou podle toho, když nedorazí. Aspoň ostatní kufry jsou odbaveny dle mých představ. Ještě dotaz na možnost využití FF od BA, když Fly Niki je spojeno s Air Berlin,ale bohužel to nejde.

Odcházíme a já jsem zralý na panáka či pivko. Vstup do tranzitu probíhá rychle a už usedáme v restauraci s výhledem na letištní plochu. Nikdo nic nechce, ale já si jdu pro wursta a pivo. Sázím na pivo Gosser,které jsem už několikrát pil a nebylo špatné, ale jak jsem asi utahaný, tak kupuju nějaké citronové, které nakonec vypije přítelkyně. Druhý pokus už dopadá dobře a já se můžu normálně napít.

Malá procházka letištěm ke gatu B34, což znamená, že pojedeme busem. Boarding začíná na čas v 8.30 a jedeme k letadlu. Ještě jsme s Fly Niki neletěli, tak jsem na zvědavý, jak to s nimi bude.

nastup-do-niki.jpg


Přijíždíme k našemu A321 a po rychlém nástupu usedáme na 35 E a 35 F. Z důvodů, že náš let pokračuje z Lanzarote ještě na Fuenteventuru nám ještě ukáže pár dalších komplikací. Počínaje 35 min zpožděním, kdy nakladači zavazadel stále přesouvají zavadla z předního nákladového prostoru do zadního a zpět z důvodů 2 zastávek až po čekání na slot. Nakonec vzlétáme.

kratce-po-vzletu.jpg


Let probíhá v pohodě s menšími turbulencemi při opouštění španělských břehů. Servis na palubě mě příjemně překvapuje a teplá snídaně či oběd (za co to vydávají nevím) je překvapivě chutný. Stálé chození letušek s pitím mě příjemně překvapuje. Pro znalce kvality másla, máslo dobře roztíratelné.

snidane-ci-obed.jpg


tesne-pred-lanzarote.jpg


ace-spanair.jpg


Přistáváme od moře, tak jak je na Lanzarote obvyklé. Z letadla vystupujeme po schůdkách a s námi i pár důchodců, kteří na letištní ploše zjišťují, že nejsou na svém ostrově, ale na jiném a snaží se domáhat vpuštění do letadla, kde už se dveře zavřely. Ale podaří se jim to. Již čekáme na kufry a kupodivu můj kufr nedorazil. To je ale náhoda. Ještě než se dostaneme na řadu u přepážky na reklamaci zavazadel se k nám řití důchodkyně,že jí také nepřišel kufr, a že neví, co si tady na té Fuenteventuře bez kufru počne. Tak ji oznamujeme, že je na jiném ostrově. Panika jí naštěstí nesložila a paní od zavazadel někam volá a stařenku odvádí. Tak další čekání než se naše paní vrátí a jdeme reklamovat zavazadlo. Dostávám vynadáno, jak to, že nemám kontrolní lísteček od zavazadla, že jsem blbý, že si za to můžu sám apod. Kupodivu nevybuchuji, jako obvykle, což udiví přítelkyni i další spolucestující a v klidu s paní vyplním protokol, identifikaci a jdeme na bus do našeho hotelu. Pro zvědavce byl kufr objeven bez identifikace ve Vídni a následující den se před Gran Canarii dostal až za námi na Lanzarote.

condor-do-hamburku.jpg


fue.jpg


Nutných pár nákupů z důvodů nedoražení kufru není nutno komentovat. Nemám rád nakupování, což si chudák přítelkyně užila. Myslím tu mou nelibost, ale bohužel to byla nutnost. V jeanách a svetru bych to nedal.

Pobyt na ostrově plném lávy proběhl výborně, byť byl krátký, ale můj cíl, kterým byl odpočinek a opětovný nákup pár láhví vína El Grifo byl naplněn, tak proč se nevrátit do mlhy a inverzí v ČR.

V hotelu nás nakládá opět žena, která je stejně velká jak kufr našich 2 holek, ale za naší pomoci ho zvedne a naloží. Řídí dobře i ten 21 místný bus. Dorážíme na letiště ACE a jdeme na check in. Jelikož odlétá spousta letů Air Berlinu a Fly Niky během následujících 3 hodin, tak je na odbavení rušno. Do kil se i s nákupem vín a spoustou kamínku, které naše dámy nutně potřebují domů, vejdeme a ještě nám půl kila zbývá. Už po odbavení víme, že náš let má 45 min zpoždění, ale nakonec to někde dohnal a přistává jen s 5ti minutovým zpožděním. Nakonec odlétáme jen s malým zpožděním ve směru od města do moře (pro ty, co to tam znají to není standardní směr vzletu) a po 13 minutách přistáváme na Fuerteventuře. To se mi líbí, protože se dostávám ve svých statistikách na nejkratší svůj let. Vyženou nás do transitu a po hodinovém zpoždění vyrážíme směr Vídeň. Je hodně mraků, a tak to s námi chvíli hází při přímém průletu. Let probíhá standardně a za zmínku již stojí pro zájemce jen roztíratelnost másla, která je opět dobrá a poté kupodivu dobré párky s hráškem a bramborovou kaší. Přílet do Vídně je se zpožděním, ale v pořádku. Na ploše je celkem klid. Ze zahraničních společností k vidění jen EK do Dubaje.

parek-s-hraskem-a-kasi.jpg


nebo-pasta.jpg


tesne-pred-vidni.jpg


Fly Niki mě příjemně překvapilo servisem a rád s nimi poletím, byť jsem je nemohl použít ani na načtení mil.
P.S. Díky Čočíkovy za rychlou odpověď a pomoc.
Naposledy upravil(a) treisinger dne 28. 11. 2011, 13:52, celkem upraveno 2 x.


The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: VIE-ACE-FUE-VIE

Příspěvek od The810 »

treisinger píše:Fly Niki mě příjemně překvapilo servisem a rád s nimi poletím, byť jsem je nemohl použít ani na načtení mil.


Pri letoch so spolocnostou Niki je nateraz nutne vyuzivat program topbonus. Uz buduci rok ale vstupuju do aliancie oneworld (ako affilate) spolu s AB, takze potom to samozrejme bude mozne (predpokladam ze autor je v BAEC).

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: VIE-ACE-FUE-VIE

Příspěvek od pavelpmi »

Díky za report!

Klidně pokračuj a těším se na fotky! :thumbup:

Whiskey sem dal návod, je to jednoduché. Záložka Příloha, vybrat název souboru (Procházet, Přiložit soubor) a pak Umístit do příspěvku. Jak prosté.

Jj, s Niki lítám rád, zvlášť když to mám rovnou do Vídně. :wink:

Akorát bych tu nezmiňoval turbulence, nebo se jedna osoba může poplašit.

Pokračuj, dík (až na poznámky o řízení žen, měl bys třeba vidět, kolik je tu taxikářek).

:wave:

treisinger
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 09. 2010, 23:01
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: VIE-ACE-FUE-VIE

Příspěvek od treisinger »

Právě tím návodem mi to nešlo:-) ale já jsem antitalent..Admin slíbil,že je tam vloží..mělo by jich být 10..
ohledně žen za volantem v tom nebylo nic špatného..říkám,že slečna při cestě na zpět řídila dobře a to i kufr přítelkyně byl větší než ona - a ona ještě řídila autobus:-)


Odpovědět