Koupácký PRG-MIR-PRG

Odpovědět
Lukáš87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 102
Registrován: 21. 08. 2011, 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Koupácký PRG-MIR-PRG

Příspěvek od Lukáš87 »

Tentokrát se pokusím napsat o letu Praha-Monastir-Praha, který jsem letěl v létě 2010. Prosím, nehledejte v tom žádnou vědu, fotky nemám, nic zvláštního se taky nestalo... jen mě prostě minulý report bavil a chtěl jsem si napsat další.

[/b]PRG-MIR B737-600 "Kairouan" 27.6. 20:00[/b]

2 dny po příjezdu ze ŠVP, jsme letěli z Ruzyně do Tuniského Monastiru. Let TU7231 byl naplánován na 20:00 z T1, gate B4. Když vcházím do terminálu k odbavení, vzpomínám si, jak ještě nedávno bylo vpravo od vstupu vidět na plochu, teď tam je "mléčné" sklo. Jelikož jsou otevřené pouze 2 přepážky, je velká fronta, ale naštěstí jsme jako 3. na řadě. Poté jdeme do McDonalda ( i když preferuji KFC ) a zkouším na svém PSP wifinu. Píšou že po každých 5-ti minutách spadne na úvodní stránku, spadá po každých 2-3 min :? Platit si jí nechci, i když jsem byl v tu dobu jaksi "závislej" na Facebooku. Na bezpečnostní kontrole klasicky pípám, jsem prohledán, musím vysypat i kapsy u kalhot, ( protože občas chodím s tátou, nebo kámošema a kamarádkama na fotbal a na hokej, jsem zvyklý...) samozřejmě nic nebezpečného u sebe nemám. Poté se jdu podívat zvenku k jedné hospodě/restauraci, kde se fandí a sleduje zápas probíhajícího MS ve fotbale mezi Argentinou a Mexikem (3:1). Poté se nastupuje do letadla typu Boeing 737-600, kterých má společnost Tunisair ve flotile 7, nazvaným Kairouan. Zdá se mi, že z těch 126 míst je jich zaplněno tak 115, takže skoro plno. Usedám na své místo 2A a čekám na pushback. Bezpečnostní instrukce nejsou pouštěna z videa, ale zjevně otrávené letušky a jeden stevard jí dělají samy. Pushback končí, ale letadlo se rozjíždí zpět ke stojánce, kde se znovu otevírají dveře, pokud jsem dobře postřehl, bylo doplněno jídlo. Boeing se rozjíždí po pojížděčce k prahu dráhy a už v zatáce nabírá plnou rychlost a startuje. Nad krásně zasněženými vrcholky Alp je podáváno jídlo- tortilla,vetší než twister nebo MC wrap, plněná indickou směsí, mírně pálivé. Asi to nejlepší, co jsem v letadle zatím jedl, ale popravdě, na veeři trošku málo. Minulý rok v podobný čas bylo na této lince podáváno teplé jídlo+hruškový kompot. Tunisko je cenově dostupnou destinací pro čtyř člennou rodinu, byli jsme v Port El Kantaoui, Monastiru, na ostrově Djerba a letos bylo cílem Sousse, hotel, kde jsme také už byli, má 5 tobogánů, ideální jak pro mne, tak pro sestru. Celou dobu jsem intenzivně masírován do zad kopáním malého dítěte. Po přibližně 2,5 hodinách přistáváme na místním letišti, po celém letu byla silně puštěna klimatizace, ze stěn se vanul bílý kouř. Vystupuje se do autobusů, v

Kód: Vybrat vše

Monastir
snad ani nejsou gaty. Autobus jede asi 20 vteřin, mohlo se klidně jít pěšky. Vedro je klasicky k padnutí. Už v letadlech se museli vyplnit kartičky, jelikož Tunisko už je Afrika. Místní celníci si libují v důkladné kontrole, jsou otevřené 3 přepážky. Po opravdu dlouhé kontrole konečně dostáváme razítko do pasů a jdeme si pro kufry a pak ke stojánku naší CK. Mezitím mi bere jakýsi tuniský týpek vozíček s kufry že mi ho pomůže odvézt k autobusu. Snažím se mu anglicky vysvětlit, že jeho pomoc nepotřebuji, peníze mu fakt dávat nebudu. Anglicky mi očividně nerozumí a francouzsky neumím pro změnu já. Pak se mu snažím ukázat rukou jak "pro debila", že moji rodie jsou u naší CK, pochopil to, ale jde pořád se mnou. Tady nastává 1., jediný a velký problém- nemají pro nás hotel. A nejsme jediní, lidé i z jiných hotelů nemají pokoje. Společnost totiž nabízela klientům hotely, které byli několik měsíců na tyto termíny vyprodané. Arogantní slovenská blondýna a plnoštíhlá česká delegátka tomu moc nepřidávají. Nabízejí nám buď hotel naproti letišti nebo odlet ve 23:30 Travel servicem zpět do Prahy s tím, že si letenky uhradíme sami, což odmítáme. U vedlejšího stánečku vidíme rodilého tunisana-delegáta,který studoval v Praze, se kterým máme dobré zkušenosti, jdeme za ním, on nám říká, že to nechápe, že náš hotel je opravdu beznadějně plný, přesto volá na recepci, jestli by se něco nenašlo, prý možná za 3 dny. Do autobusu nastupujeme jako poslední, ostatní nejspíš žijou heslem "Hlavně,že jsme mámo v tom Tunisku"... Jsme tedy ubytováni v hotelu naproti letišti. V noci jsou slyšet nejen letadla, ale co hůř- starý, nákladní vlak, který troubí přímo pod hotelem. Na letišti je vidět akorát odstavné "parkoviště" pro letadla, která budou odlétat později. Po 3 dny tam stálo bílé letadlo, bohužel jsm nezjistil, co je zač. Hotel sám o sobě špatný nebyl, ale pláž byla malá a špinavá, vyžití pro nás, děti, žádné a pak již zminováný hluk. Po telefonátech do Prahy, které nebyli do teď proplaceny, se našel v našem hotelu pokoj. Mimochodem, majitel této CK byl jistý Turecký úředník, který zkrachoval se Sunny Days, založil si tak tuto cestovku na Slovensku a pak se přesunul i na Český trh. Toto jsem zjistil bohužel až doma. Ráno nám řekli, ať se sbalíme, že pro nás přijede transfer... hodina, dvě, dvě a půl a pořád nic. Prý až večer, to se však opakuje znovu... další večer se konečně dočkáme a nestačíme se divit. Pan majitel prý i přes upozornění nás nechal ubytovat ve 2 lůžkovém pokoji, který byl menší než naše hlavní koupelna, strašně to tam smrdělo kanalizací. Nakonec jsme se dozvěděli, že tam jinak bydlí zahradník :) :crazy: Přes upozornění, že jsme 4, ne 2, mým rodičům přinesli 2 polštáře :D Druhý den zašel táta za jedním z recepčních, který si nás pamatoval ( nechápu jak) a zkoušel, jestli by se něco neuvolnilo. Večer prý odlétá několik německých rodin, ale další přilétají, má pro nás maximálně bungalovy. Ale snažil se tak, že nakonec jednu z rodin přesunul do toho bungalovu a nás do hotelového pokoje, ve kterém jsme již byli, i s výhledem na moře. Jedeme tedy proskleným výtahem do pokoje. Po směně recepčního za ním jde táta, podává mu ruku a v ní několik srolovaných bankovek eur. Nejdříve se kroutí, že ne, ale nakonec si je bere. Tím to skončilo, nutno poznamenat, že tato pochybná cestovka nám jako kompenzaci po ostrém dopise věnovala 10% slevu na další dovolenou s nimi :D Kdo by s nimi po takové zkušenosti jel, žejo.

[/b]MIR-PRG TU 7230 B-737-600 "Carthage" 8.7.2010 16:00[/b]

Na letiště Habiba Bourguiby, bývalého prezidenta, který Tunisko osvobodil od Francie, jsme přijeli mikrobusem, kufry byli na střeše, někteří cestující z bližších hotelů zůstali v hotelech, protože se tam nevešli :D Prostě kvalitní CK. Po odbavení a průchodem bezpečnostní kontrolou, kde jsme se zeptali, jestli si můžeme vzít láhev vody do letadla, muž s cigaretou pusou odpověděl, že ano :D Mám hlad, dávám si tuňákovou bagetu a pozoruji letadla. Je to takové jednotvárné- Tunisair, Karthago airlines a Nouvelair. Nejvíce je však letadel s antilopou ve znaku. Jeden Karthago airlines pojížděl z dráhy a kýval se poměrně dost ze strany na stranu,nevíte, co to může být? Jeden Tunisair měl zkřivené křídlo na konci, nejspíše se ůotřel" o budovu nebo jiné letadlo :D Co mne udivilo, byl let do Ostravy, nevím jestli to byl TU nebo BJ, každopádně měl 6 hodin zpoždění!! Toto letiště je sice hezké, ale ty 2 hodiny stačí akorát, není tam ani wi-fi. Naše bylo naboardováno naštstí na čas. Během letu létaly asi 4 tuniské mouchy, zajímalo by mě, jestli také platili, nebo letěly načerno :wink: Měl jsem sedadlo 4F. Občerstvení bylo stejné, jako při 1. letu. Jediné, co je na těchto letech asi nevýhoda, že na sedačkách nejsou žádné zástrčky ani nic podobného, z čeho by se dala poslouchat muzika. Na obrazovkách celou dobu běží airshow a údaje o letu, žádné filmy nebo komiksy. Obrazovky se na vzlet a přistání zatahují. Nad Alpami nám kapitán sděluje, že budeme za pár minut přistávat, což je nesmysl. Poté se omluvil. Při přiblížení není nic vidět, nakonec silně prší a my dosedáme na mokrou dráhu. Zastavujeme u gatu vedle B777 Korean air-u. Jejich livery se mi hrozně líbí, co se dočítám, patří i mezi nejlepší aerolinky na světě, bohužel nemohu posoudit, třeba jednou, až budu dospělý. Omlouvám se, že nemám fotky, mám akorát letenky, katalogy a ubrousky z letadla :D Pokud jste to dočetli až sem, gratuluji a děkuji. Snad jsem vás moc nenudil.

Lukáš
Naposledy upravil(a) Lukáš87 dne 05. 12. 2011, 19:18, celkem upraveno 1 x.


charlie2025
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 168
Registrován: 08. 05. 2010, 21:04
Oblíbené typy letadel: A330, B777
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Koupácký PRG-MIR-PRG

Příspěvek od charlie2025 »

Pěkný, pro vas to asi az tak pekny nebylo, priletet a dozvedet se ze nemate ubytovani.. Ale tak dalsi bod pro cestovani na vlastni pest a ne s CK! :D

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Koupácký PRG-MIR-PRG

Příspěvek od Pavel »

doporučuji více se věnovat pravidlům českého pravopisu.....

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Koupácký PRG-MIR-PRG

Příspěvek od firefly »

Lukáši, fajn report, dobře se to četlo, piš dál! :clap: :clap:

Lukáš87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 102
Registrován: 21. 08. 2011, 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Koupácký PRG-MIR-PRG

Příspěvek od Lukáš87 »

Děkuji :-)


zukin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 31. 05. 2009, 12:33
Oblíbené typy letadel: B737, DC8, B707, T154
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Koupácký PRG-MIR-PRG

Příspěvek od zukin »

Jo, to mi připomíná docela komickou situaci na letu RHO - BRQ. Kapitán po dostoupání: Dobrý den, hovoří k Vám kapitán, bla bla bla, zanedlouho přeletíme řecký ostrov Rhodos, poté přeletíme Jugoslávii a v ten a ten čas přistaneme v Brně.
Tak to mě trochu pobavilo a zároveň dostalo.
Jinak otázka na autora, kolik je ti let? Pokud ti to nevadí...

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Koupácký PRG-MIR-PRG

Příspěvek od Prngr »

No, docela dobrá prča.
1) Asi jsem to četl úhlopříčkou, ale nějak jsem neobjevil, co za cestovku to bylo?
2) Hele, a co rodiče? Nehádali se trochu, kdo z nich tu dovolenou vybral? :mrgreen:
3) A ty jsi jim nesehnal předem nějaké reference na cestovku?

Lukáš87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 102
Registrován: 21. 08. 2011, 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Koupácký PRG-MIR-PRG

Příspěvek od Lukáš87 »

Zukin: Jasně, nevadí, psal jsem to v minulém reportu "Nudný MUC-PMI", je mi 14 :angel: :D
Prgnr: 1) Ne, vidíte dobře, zapomněl jsem jí tam napsat... CK Best Choice , po této zkušenosti jsme využili německou CK. 2) No, trošku jo, ale vybírali to společně, takže máma byla spíš hodně nervozní a vynervovaná, táta spíš nas*ranej :D
3) Jak jsem psal, rád bych, ale někdy 22.6. jsem odjížděl na tu Školu v přírodě a předtím jsem sháněl spíš informace o letadle :/ Nejlepší to bylo letos (minulý report), kdy nás rodiče vzali asi 6 dní před odletem do restaurace a tam nám to řekli, den na to jsem jel na další ŠVP, tentokrát na 3 dny, takže docela dobrý překvapení, protože nám od zimy pořád říkaly, že letos asi nikam nepoletíme (bylo by to po prvé, létáme každý rok, než se narodila sestra, teď je jí 7, jsme létali i 2x za léto)
Naposledy upravil(a) Lukáš87 dne 02. 07. 2012, 09:32, celkem upraveno 1 x.

Junglista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 30. 08. 2011, 19:51
Stav: Offline

Re: Koupácký PRG-MIR-PRG

Příspěvek od Junglista »

Na Tvůj věk slušně napsáno, určitě pokračuj. Jen bych se přimluvil, kdybys příště používal odstavce, aby se to líp četlo.

Jinak dík za vzpomínku, do MIR byl před šesti lety i můj vůbec první let a taky s šestikilem. A co se týče letiště, tak to tam tenkrát vypadalo stejně. 50 metrů na prázdný ploše se jelo busem, úředníci si vychutnávali pár jedinců velmi důkladně (mě naštěstí ne) a letiště je opravdu nuda.


Odpovědět