Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Odpovědět
lu2nn
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 16. 12. 2011, 16:07
Stav: Offline

Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od lu2nn »

Nedávno se mě po krátké, ale o to intenzívnější návštěvě NYC naskytla možnost proletět se s Emirates z New Yorku do Dubaje v business třídě a jelikož jsem zde zatím podobný trip report nenašel, rád se s vámi podělím o zážitek.


26.11.2011
JFK - DXB
EK 202
23:00 - 20:30 +1 (doba letu 12:30 hodin)
Airbus A380 A6 - EDO
load factor: Y 100%, C cca 70%, F ?

Emirates odlétá z terminálu číslo 4, který určitě patří mezi ty civilizovanější na letišti JFK (kdo zažil Delta chaos© ve vedlejším terminálu určitě přikývne). K odletu jsem se jako vzorný cestující dostavil 3 hodiny před odletem, ale i tak už byla u přepážek docela tlačenice. Zaměstnanci Emirates však srdnatě bránili přepážky Business a First před nájezdy cestujících ekonomické třídy, takže odbavení bylo záležitostí chvilky.

Obrázek
JFK T4

Jestliže u přepážek odbavení byla drobná tlačenice, u bezpečnostní kontroly do sekce východů A to vypadalo jak při předávání potravinové pomoci. Naštěstí i zde se mě podařilo nalézt spásnou cedulku s nápisem Fast Track. Bez milosti mě poté bylo zabaveno sněžítko, suvenýr z cest pro kamarádku. Sice jsem se trochu podivoval nad tím, jak by bylo možné unést letadlo pomocí plastové kuličky o průměru 7 cm a nápisem New York, ale což, bezpečnost nade vše :)

Neznalý cestující by po příchodu do východu A6, určený pro odbavení letadel A380, zcela jistě propadl nejistotě neletí-li náhodou místo do Dubaje někam směrem na subindický kontinent. Už dávno je Emirates mimo jiné také něco jako indicko/pákistánsko/bangladéšský národní dopravce a zejména tato linka je v těchto končinách nesmírně populární. Nástup začal na čas a poněkud překvapující bylo, že ač byl k letadlu přicucnut i horní nástupní most, evidentně nebyl určen k nástupu cestujících. Opět jsme se všichni vyvolení shromáždili u cedule Fast Track for Business/First Class, náležitě natěšení ( alespoň co se mě týče), ale zbytečně jsme se plašili, boarding nám byl povolen až po nástupu všech cestujících s dětmi. A že jich bylo, jenom miminek jsem napočítal dvanáct ( z toho jedno se zrejmě narodilo v průběhu nástupu nebo to alespoň tak vypadalo :D )

Obrázek
A6-EDO, sn 57, dodaný EK 30/11/2010



No nic, vrchem se nenastupovalo, tak se šlo spodem. U vstupu mě přivítala tůze milá slečna letuška, roztomile se snažila vyslovit moje jméno a významně pokynula směrem ke schodišti :wink:

Obrázek


Na horní palubě mě přivítaly dvě Filipínečky-uklízečky. Emirates na svých A380 zaměstnává krom standartních členů posádky také dvě pracovnice, které mají trochu odlišné uniformy a jejich hlavním úkolem je starat se o čistotu sprch v první třídě. To aby se nedej bože stalo, že taková Paris Hilton šlápne na genitální chloupek cestujícího, který se mydlil před ní :lol:

Po krátké exkurzi první třídou jsem byl opět přivítán, tentokrát mužským členem posádky, v první, delší sekci business třídy. Slyšel jsem názor, že EK business třída v A380 je vlastně nic moc, že je moc velká a dlouhá a že je to takový lepší autobus. No nevím, já znát takový autobus, tak dám Jančurovi ihned košem :)

Obrázek


Moje sedadlo 21J bylo poslední v této sekci, za mnou byl už jen jumpseat a nouzový východ. V další menší sekci je pak jestě 18 sedaček.

Další pověra. Sedačky jsou prý nepohodlné a ještě k tomu úzké, takže se tam člověk vlastně ani nevejde a celou cestu trpí.
Sedadlo jako takové je velice pohodlné a pro normálně rostlého člověka i dostatečně široké. Uznávám, že prostorově významější jedinci se mohou cítit poněkud stísněně, ale to se cítí asi všude. Každý cestující má přístup k uličce a seating je uzpůsoben jak pro single cestujicící, tak pro ty, kdož se chtěji za letu družit.

Obrázek
12 a půl hodiny utrpení :wink:


In-Flight Entertainment. Jedním slovem super. Obrazovka obrovská, výběr takřka nekonečný. Pověra č. 3 - je tam toho sice hodně, ale je to strašně složité a komplikované a než člověk něco najde, to si radši celý let luští sudoku. Ano je to krapánek složitější než Tesla co vypadne po vzletu ze stropu, ale stačí si trochu prolistovat k tomu určenou brožurku a zjistíte, že každá položka má své číslo, které stačí nacvakat na obrazovku a zvolený program se ihned spustí. Úkon, který zvládne každý průměrně retardovaný žák první třídy :) USB port už má dneska skoro každý toustovač tak to ani snad nebudu zmiňovat.

Obrázek


Obrázek
Ovladač sedadla a IFE



Obrázek


Obrázek
Tak tomu nerozumim :wink:



Obrázek
Jak na to


To, že A380 je mimořádně tichá už tady psalo několik lidí, já se k nim pouze připojím. To letadlo prostě není vůbec slyšet. Nevím, jak toho v Toulouse docílili, ale tleskám.

Ještě před vlastním servisem rozdala posádka každému kosmetickou tašticku, no co budu povídat, potěšila :wink:

Obrázek


Krátce po vzletu servis začal, jídlo i pití výborné, zejména hovězí steak neměl chybu.

Obrázek
Veuve Clicquot Gold Label 2002


Obrázek
Tataki z tuňáka se zázvovorým chutney


Obrázek
Hovězí steak s chřestem


Obrázek
Vanilková panna cotta

Po několika Veuve Clicquot na mě padla únava a rozhodl jsem se vyzkoušet vodorovnou polohu. Ve skříňce pod okýnkem jsem našel šikovně schovanou matraci, jedna z letušek sice přiběhla celá vyděšená, když mě zmerčila jak si postel připravuju sám, nicméně jsem ji ubezpečil, že tento úkon ještě zvládnu :D

Sedačka na spaní uplně ve vodorovné poloze není, má trochu sklon. Na rozdíl od C/Cl u Lufthansy je ale také trochu prohnutá, takže nemáte pocit, že z ní každnou chvilku sjedete dolů. Uznávám, že není přiliš relevatní fakt, že jsem spal cca 6 hodin bez jediného probuźení, protože já usnu vždycky a všude, nicméně se spalo opravdu dobře.

Obrázek

Obrázek
Pohádka na dobrou noc - Lord Voldemort právě zjistil, že je něco v nepořádku

Obrázek
Tak a spát!


Obrázek
Tak a vstávat!

Ještě před snídaní jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít nejlepší a nejoblíbenější část letadla. Bar nacházející se na na konci business třídy je opravdu úžasný nápad a slouží jako skvělá socializační zóna. Slečna letuška ráda vyrobí všelijaké alkoholové dobroty a mezitím si můžete uždibovat pochutiny válející se všude okolo.

Obrázek

Naproti baru je pak největší moving map, jakou jsem kdy viděl

Obrázek


Obrázek
Svítá, čas na snídani. Teda ono vlastně zapadá, ale to je asi jedno :crazy:

Snídaně

Obrázek

Obrázek


Obrázek
A jsme doma

Závěr - myslím, že je to z mého TR poznat, let s EK A380 jsem si opravdu užil a byl to pro mě skvělý zážitek. Posádka byla milá,ale nijak vtíravá a letadlo opravdu nemá chybu. Kdo máte možnost, vyzkoušejte :wink:
Naposledy upravil(a) lu2nn dne 27. 12. 2011, 01:51, celkem upraveno 1 x.


beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od beedat »

Moc pěkné!
Jen mě docela překvapila ta žiletka. Těžítko seberou, ale za chvíli rozdávají žiletky :D

lu2nn
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 16. 12. 2011, 16:07
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od lu2nn »

beedat píše:Moc pěkné!
Jen mě docela překvapila ta žiletka. Těžítko seberou, ale za chvíli rozdávají žiletky :D


Každého z nás asi napadne tucet jiných cest jak si na palubě vyrobit nebezpečnou zbraň, než kapitána umlátit sněžítkem nebo ho udepilovat k smrti :D

Myslim Usáma se dně zabalenej v pytli docela chechtá

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od MEA »

jej a na obalke brozury o ife fejrúz!!! joj, paradna spevacka... z cias, ked sa este spievalo hrdlom a nie kozami...

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od Yirina »

Velmi pěkné, koukám, že jsi se s tím úspěšně popral :clap:


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od pavelpmi »

Parádní vstup na fórum. :clap: Velmi hezké, zábavné... Díky! :thumbup:

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od rpet »

opravdu pekny report! :thumbup:

MarekT
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 98
Registrován: 13. 11. 2011, 09:45
Oblíbené typy letadel: B738, A380, A320, B744, A321
Pohlaví: muž
Bydliště: KLV
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od MarekT »

Pěkný report..:)

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od Smurfx »

Super. Čtivé, hodně vtipné, trefné a hezky ilustrováno :)

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od stevard »

moc pěkné pane kolego a hlavně funny, takže děkujeme! :))

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od prodejce »

Verdikt: GUT.

gut.jpg
gut.jpg (8.36 KiB) Zobrazeno 6045 x

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od whiskey »

MEA píše:jej a na obalke brozury o ife fejrúz!!! joj, paradna spevacka... z cias, ked sa este spievalo hrdlom a nie kozami...

Presne to oslovilo aj mna! :thumbup:

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates A380 JFK - DXB Upper Deck

Příspěvek od persona »

Moc pěkný první trip-report. Opravdu zdařilý vstup na fórum.


Odpovědět