S Wizzairem do Eindhovenu (PRG-EIN-PRG)

Odpovědět
gimus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23. 02. 2012, 19:18
Stav: Offline

S Wizzairem do Eindhovenu (PRG-EIN-PRG)

Příspěvek od gimus »

S Wizzairem do Eindhovenu (PRG-EIN-PRG)

Během letu do Eindhovenu jsem přemýšlel, jak asi začnu psát tento krátký euro-trip-report a napadlo mě, že bych mohl udělat reklamu často milovanému a často proklínanému fast foodu McDonald´s. :) Před cestou jsem se totiž byl posilnit a dal si na letišti v McCafé výborné kapučíno s čokoládou. Mohu vřele doporučit. :) A nyní již k samotnému trip reportu.

1.JPG

2.JPG


Chtěl jsem si letos udělat ještě nějaký výlet, a protože ceny u nízkonákladových leteckých společností jsou velmi lákavé, zvolil jsem destinaci Eindhoven s leteckou společností Wizzair. Cesta začala zajímavě, protože mě nechtěli pustit s vytisknutým boarding passem (odbavil jsem se online) přes security check, údajně mi tam chyběl nápis boarding pass, ale slečna od check-in přepážky šla se mnou a hned si sjednala nápravu slovy: „Tak co je tady za problém?!“, a ihned mě pustili (uznali můj boarding pass bez nápisu boarding pass jako platný – prý nová verze tisku pro online odbavení). Takže vše bylo OK, venku čekalo už letadlo a já se těšil na let. Prohlížel jsem si přes terminál v bezcelní zóně, jak krásně rolují kolem letadla, na neděli docela provoz.

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG


Zajímavá byla u Wizzairu zkušenost s pasažéry, kteří měli tzv. priority status, tedy využívali placených služeb Wizzairu navíc. Než jsme my ostatní mohli nastoupit do autobusu, dostali přednost tito „business mani“ a měli v autobusu (alespoň v Praze) dokonce možnost sedět odděleně od ostatních „all other passengers“. Jak říkám, fungovalo to docela dobře, služba je podle mě výhodná pro ty, kteří chtějí být v letadle první, a mít zajištěná místa vepředu, atd.

7a.JPG


Letěli jsme Airbusem A320 (celá flotila Wizzair se z ekonomicko-provozních důvodů skládá z těchto letadel) a musím říci, že se mi potvrdilo, jak málo místa pro člověka nad 190 cm výšky v letadle je, čili kolena jsem měl po letu bolavá a otlačená, nicméně dalo se to zvládnout. Obsazenost byla asi tak 80%, zpět díky zrušenému letu do Brna 100% (myslím že to byl původně Ryanair, kdo tam měl letětm), palubní personál se tvářil normálně a WC jsem nevyzkoušel :)

15.JPG


Wizzair nabízí na palubě za pár EURO malé občerstvení, jak alko, tak nealko nápoje, bagetky, tyčinky, čipsy, apod. Udělal jsem si tu práci a vyhotovil pro vás foto „palubního menu“ :) Jinak, občerstvení při cestě tam mě vyšlo na 6 EURO a při cestě zpět na 7 EURO (nápoj + bageta + tyčinka zdarma), takže zase tak dramatické to není. Jenom bych uvítal, jestli to je v možnostech Wizzair, nevím, na palubě větší výběr bagetek a nejlepší by úplně byla možnost připlatit si v letadle za teplé jídlo. Když už se musí platit za velká kabinová zavazadla, prioritní nástup, apod., tak proč nevyužít apetitu klientů a nedopřát jim i lepší gurmánský zážitek na palubě, samozřejmě za gurmánský poplatek :D

7aa.JPG

7aaa.JPG

8.JPG

17.JPG


No a na závěr už jenom v rychlosti. Terminál v Eindhovenu je ve výstavbě a celkové rekonstrukci, létá odsud jenom pár nízkonákladových leteckých společností, buduje se nový (zřejmě) terminál s obchodním centrem (viz foto) a jinak splňuje vše, co běžný cestovatel může od malého mezinárodního letiště očekávat. Nicméně Praha je Praha, a když už po ní jezdí i transportní autobusy s obrázkem letounu Travel Service B787-8, tak to nemá chybu. Myslíte, že Travel Service skutečně budou mít nový B787? Na Google jsem zatím ještě nekoukal…

9.JPG

10.JPG

13.JPG

14.JPG

18.JPG


Junglista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 30. 08. 2011, 19:51
Stav: Offline

Re: S Wizzairem do Eindhovenu (PRG-EIN-PRG)

Příspěvek od Junglista »

Stejnou trasu sem absolvoval předloni (se stejnym dopravcem), takže potvrzuju, že v rámci lowcostů u mě Wizzáci patří mezi mírnej nadprůměr. Co se týče místa na nohy, tak se svojí "vejškou" nemám problém nikde :D A EIN je pěkný letiště s výbornou návazností do centra. A pěkný fotky :)

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: S Wizzairem do Eindhovenu (PRG-EIN-PRG)

Příspěvek od pokofi »

Ano Travel Service má objednaný jedno letadlo B787. Dodání by mělo být v roce 2015

lukyto
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 03. 08. 2011, 19:03
Stav: Offline

Re: S Wizzairem do Eindhovenu (PRG-EIN-PRG)

Příspěvek od lukyto »

ahoj, to jsi absolvoval cestu tam i zpět v jeden den? :-)

gimus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23. 02. 2012, 19:18
Stav: Offline

Re: S Wizzairem do Eindhovenu (PRG-EIN-PRG)

Příspěvek od gimus »

lukyto píše:ahoj, to jsi absolvoval cestu tam i zpět v jeden den? :-)

Ano, strávil jsem v Eindhovenu 24 hodin (neděle-pondělí), takový "small euro trip" :) Nicméně někdy bych se tam rád vrátil, země je to pěkná a jsou odtamtud dobré spoje i do Amsterodamu, Bruselu, apod.


Odpovědět