Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od alesesl »

Dobry patecni vecer vsem.
Toto je muj posledni TR tohoto roku, vsechny segmenty proleteny. Poslednim vyletem tohoto roku bylo Kutaisi v Gruzii spolu s dalsim clenem tohoto fora "Contextem".
Proc vlastne do KUT. Jednou pri brouzdani stranek Wizzair me padly do oka ruzna mista, o kterych jsem nikdy neslysel, nebo jen velmi malo. Prvni co me zaujalo byla Tuzla v Bosne a Hercegovine, ale pak mne padlo do oka Kutaisi v Gruzii (je druhé největší gruzínské město s přibližně 200 000 obyvateli, ležící v západní provincii Imeretii asi 221 km západně od Tbilisi na řece Rioni).

Ceny na konec listopadu byly vice nez prijemne tak jsme se rozhodli koupit letenku KTW-KUT za 119 PLN. Ale jak zpatky z KUT, nebot lety KTW-KUT-KTW letaji jen dva x tydne a my jsme chteli max na vikend 1-2 noci. Premysleli jsi o ceste vlakem/ busem do TBS a odtud s Pegasus Airlines pres SAW do VIE. Ale nakonec jsme si rekli ze to bude moc hekticke a taky nas nelakala 4 hodinova cesta busem do TBS a prote jsme zustali v KUT. Pote jsme zjistil, ze v nedeli leta vecer Wizz do WAW. Celou skladanku doplnil let LOT Polish Airlines z WAW do KTW za 770 CZK za jedno smernou letenku.

Jelikoz let z KTW do KUT mel odlet v 6:15 rano, tak jsem se vydal vecer pred tim z UAN Florenc autobusem Student Agency do Ziliny, kde jsem se v 01:45 hod rano setkal s contextem a pokracovali jsme autem pres Cadcu, Cesky Tesin do KTW, kam jsme dorazili neco malo pred 4 hodinou ranni. Po zaparkovani vozu na hledanem parkovisti u cerpaci stanice BP jsme byli v terminalu ve 4:04, tedy vice jak 2 hodiny pred odletem.

30.11.2013
Katowice (KTW) - Kutaisi (KUT)
06:15 - 12:25 (Casovy posun +3 hodiny)
Wizzair let W6 1281
Airbus 320 HA-LWE
13A (exit row)

Ranni snih s destem pred Terminalem v KTW
Ranni snih s destem pred Terminalem v KTW


FIDS
FIDS


Let do KUT byl celkem klidny, vetsinu casu jsme prospali, po probdene noci. Obsazenost letu byla tak 30-35% max.

Ospaly let
Ospaly let


Prilet do KUT byl za deste a dosti to hazelo. Po vystupu z letadla a kratkem cekani na pasovce jsme zakoupili jizdenky za 5GEL do mesta. Jde platit i kartou, pokud clovek nema Gruzinske Lari. Jinak letiste KUT je velmi male. V dobe naseho priletu nebylo na plose zadne jine letadlo. O neco pozdeji mel priletet Ural Airlines z Mosky a Wizzair s Kharkova. Jinak KUT ma novy moderni terminal a ridici vez.

Vystup za silneho deste v KUT
Vystup za silneho deste v KUT


Jizdenka na Maršrutku do centra KUT
Jizdenka na Maršrutku do centra KUT


Terminal KUT
Terminal KUT


Moderni ridici vez
Moderni ridici vez


Cesta do mesta trvala cca 30 min. Maršrutka mela konecnou v centru mesta pobliz Lado Meskhishvili divadla. Po ubytovani v hotelu Edemi jsme vyrazili na prvni prohlidku mesta, vymenu penez a taky okouknout mistni trziste a eventualne najit neco dobreho k snedku. Nakonec jsme skoncili v pivovaru Mirzaani, ktery vari vlastni gruzinske pivo.

Fontana v centru mesta na konecne maršrutky z letiste
Fontana v centru mesta na konecne maršrutky z letiste


drava reka Rioni
drava reka Rioni


Akorat dovezli chleba
Akorat dovezli chleba


v teto budove je mistni trziste
v teto budove je mistni trziste


Volhy jsou stale velmi zadane v Gruzii
Volhy jsou stale velmi zadane v Gruzii


Vecerni pohled na fontanu, vlevo Lado Meskhishvili divadlo
Vecerni pohled na fontanu, vlevo Lado Meskhishvili divadlo


Povecereli jsme v restauraci Palaty, na kterou jsme narazili nahodne pri vecerni prochazce mestem. Chteli jsme neco gruzinskeho, a myslim, ze lepsi podnik (podle Tripadvisoru) jsme si vybrat nemohli. Jinak ceny velmi slusne, utrata na nekolik chodu a piti cca 10 eur na osobu.

Adjaruli Khachapuri
Adjaruli Khachapuri


Lobiani
Lobiani


Brambory s veprovym masem, mistni nazev jsem zapomel
Brambory s veprovym masem, mistni nazev jsem zapomel


Rano po snidani zacalo svitit hezky slunicko a teplota se vysplhala na krasnych 14 stupnu. Rozhodli jsme se pro kratky vyslap na kopec za mesto na Bagrati katedralu (Katedrála Bagrati je katedrála z 11. století, která se nachází v gruzínském městě Kutaisi. Na konci 17. století byla poničena osmanským vojskem a od té doby začala chátrat. V polovině 20. století započaly práce na její opravě, které pokračují dodnes. Jedná se o unikátní památku, která zachycuje gruzínský architektonický vývoj. Od roku 1994 je součástí světového dědictví).

Bagrati katedrala
Bagrati katedrala


Po shlednuti tohoto krasneho mista jsme si skocili na gruzinskou pizzu a vydali se kabinovou lanovkou do Besik Gabashvilli parku nad mestem, kde se nachazeji ruzne kolotoce, autodrom, ruske kolo, restaurace atd. Jelikoz bylo pozdni odpoledne a uz se nam nikam nechtelo chodit, tak jsme se uchylili do jedne cajovny, a popijeli vytecny gruzinsky konak. Okolo 19:30 jsme meli domluveneho taxika na letiste. Cena 20 lari a cesta trvala cca 15 min.

hezke kopce v okoli Kutaisi
hezke kopce v okoli Kutaisi


Mistni autobusy
Mistni autobusy


Gruzinska pizza
Gruzinska pizza


Zasnezene vrcholky nad Kutaisi
Zasnezene vrcholky nad Kutaisi


Ruske kolo v Besik Gabashvilli parku
Ruske kolo v Besik Gabashvilli parku


Gruzinska limonada
Gruzinska limonada


Grilovane veprove a teleci
Grilovane veprove a teleci


Pohled z vrchni stanice lanovky na mesto
Pohled z vrchni stanice lanovky na mesto


Vytecny gruzinsky konak
Vytecny gruzinsky konak


01.12. 2013
Kutaisi (KUT) - Varsava (WAW)
21:50 - 22:10
Wizzair let W6 1576
Airbus 320 HA-LPT
15C

Let do WAW byl opet poklidny. Obsazenost byla tento krat mnohem vyssi, odhad tak 80%. Jinak W6 nenabizi online check in na odlety z KUT, takze odbaveni na prepazce je samozrejme zdarma. Po priletu do WAW jsme chytli bus 175 na Warsawa Centralna a odtud to bylo co by kamenem dohodil do hotelu.
Jediny let toho vecera do WAW
Jediny let toho vecera do WAW


Pivko pred odletem
Pivko pred odletem


Nas stroj
Nas stroj


Ubytovani ve WAW jsme meli zajistene v hotelu InterContinental. Tento hotel je momentalni nejvyssi budovou ve Varsave, a na 43. patre je bazen se saunou. Podarilo se nam chytit velmi dobra cena i se snidani okolo 70eur/noc pro dva. Hotel muzu jenom doporucit, skvele wellness, sauna, velmi dobra snidane, luxusni vyber.

Palac Kultury po vystoupeni z busu z letiste
Palac Kultury po vystoupeni z busu z letiste


vyhled na Varsavu za svitani z bazenu ve 43. patre
vyhled na Varsavu za svitani z bazenu ve 43. patre


Palac kultury za sklem
Palac kultury za sklem


Slana cast snidane
Slana cast snidane


sladka cast snidane
sladka cast snidane


Let do KTW byl v 14:30. Po snidani jsme se vycheckovali okolo 12 hodiny a rovnou vyrazili busem 175 na letiste.

02.12. 2013
Varsava (WAW) - Katowice (KTW)
14:20 - 15:10
LOT Polish Airlines LO3881
Dash 8-400 SP-EQB (stejnym strojem jsem letel 10.2.2013 WRO-WAW)
01B
Obsazenost: 66,67%

Let byl velmi kratky (30 min). Prilet do KTW o 10 min driv. Ihned po pristani jsme si zavolali odvoz na parkoviste a v 15:30 jsme uz byli 10 km za letistem na dalnici. Context me vysadil v Ceskem Tesine odkud jsem pokracoval vlakem EX 142 Odra do Prahy a on jel domu na Slovensko.

FIDS ve Varsave
FIDS ve Varsave


Dreamliner pred odletem do New Yorku
Dreamliner pred odletem do New Yorku


Nastup do naseho Bombardieru
Nastup do naseho Bombardieru


10 min od KTW
10 min od KTW


Vystup z letadla v KTW
Vystup z letadla v KTW


Zapad slunce pred terminalem
Zapad slunce pred terminalem


Doufam, ze se Vam i tento TR libil. Pristi TR bude az v roce 2014. Hnedka v pulce ledna nas (s clenem mistniho fora "contextem") ceka nasledujici trasa. VIE-LJU-FRA s Adria Airways, LUX-LCY s Luxair, LTN-PRG s Wizzair.

Preji vsem hezke svatky vanocni. :D
Naposledy upravil(a) alesesl dne 09. 12. 2013, 13:38, celkem upraveno 2 x.


krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od krakra »

Ten hotel ve Waršavě, známej říkal, že běžně stojí třeba i 1000 EUR na noc, že prej maj ale akce, kdy stojí snad "skoro zadarmo", to by mohlo odpovídat těch 70 EURo. Vypadá to, že Waršava vypadá jako super město.
Co se týká té Gruzie, uvažuji že se tam také podivám, ty místní speciality vypadají dost dobře.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od alesesl »

krakra píše:Ten hotel ve Waršavě, známej říkal, že běžně stojí třeba i 1000 EUR na noc, že prej maj ale akce, kdy stojí snad "skoro zadarmo", to by mohlo odpovídat těch 70 EURo. Vypadá to, že Waršava vypadá jako super město.
Co se týká té Gruzie, uvažuji že se tam také podivám, ty místní speciality vypadají dost dobře.


To neni pravda s tim hotelem ve Varsave. Kdyz se podivate na booking.com tak je moznost si udelat rezervaci na jakykoliv 5 hvezdickovy hotel ve Varsave a to za ceny okolo 100 eur za noc. Napr. Radisson Blue, InterContinental, Hyatt Regency, Sofitel, Bristol, Rialto okolo 60-80 eur/noc, Marriott uz neco drazsi. Ve Varsave jsou velmi priznive ceny 5* hotelu dlouhodobe. Ono, kdyz muzu s pat v InterContinentalu za 70 eur/noc se snidani pro dva, proc bych spal za 30 eur v nejakem zaprdenem hostelu. V porovnani s PRG, jsou ve WAW 5* hotely velmi prijatelne cenove.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od whiskey »

stavim sa, ze hoci si zabukoval noc pre dvoch za 70e v tom IC, pokojne si si mohol vybrat aj noc za 1000e, len by si sa musel pytat na suite, a nie cheapest available...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od dejavu »

Hoteliéři ve WAW jistě musí mít z těch fajn cen radost :-)
Jinak moc pěkné, vypadá to tam zajímavě. Jen by mě zajímalo, jak se ty linky vyplatí, respektive, kdo je platí. Tam přeci nemůže být trvalý dostatečný počet pasažérů. Turisti ze "západu" si to vyzkouší, ale několikrát ročně tam asi pravidelně jezdit nebudou. Z druhé strany bych očekával větší zájem, ale tam asi zase bude limitem vízum do EU.


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od dider »

Paradni report! :clap: Context je nekde od ZA?

Gruzie mě láká taky (škoda, že to Wizz nelétá i z EIN) - nevíš, jsou tam v těch horách nějaká lyžařská střediska?

Jinak ve WAW jsem byl před týdnem a spal v Hiltnu (kvůli lokalitě). Měl jsem "corporate rate" za 133EUR a na booking.com stál stejný pokoj týden před odletem cca 200EUR. Koukal jsem i jiné hotely, ale nic extra jsem tam nenašel. Ten IC vypadá ale celkem dobře...přesněji ten bazén 8)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od hafi »

Pokud vím, tak v celé Gruzii jsou tři lyžařská střediska.

Gudauri - středně velké, asi 7 lanovek, na sjezdovky jakž takž, na freeride prý výborné
Bakuriani - 3 lanovky, mnohem menší, a roztahané po kopcích, níže položené. Ale nejblíž Kutaisi. Kandidovalo na ZOH myslím 2014 (kandidovalo Boržomi, sjezdové disciplíny měly být v Bakuriani)
Mestia - jedna lanovka a nejodlehlejší z pohledu dopravy, ale zas je to více vesnice, méně resort, tedy cenově dostupnější ubytko, jídlo...

Plus plánované Tetnuldi - mělo by být otevřeno 2014/15, možná později, plánované celkem velké středisko - samozřejmě záleží na financích, zatím nestojí nic.

Koncem února plánujem s kamarády na 4 dny Gudauri, pak 2 dny Bakuriani. Právě s Wizzem - s tím souvisí ta má otázka na dopravu v tématu o Kutaisi.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od alesesl »

dider píše:Paradni report! :clap: Context je nekde od ZA?

Gruzie mě láká taky (škoda, že to Wizz nelétá i z EIN) - nevíš, jsou tam v těch horách nějaká lyžařská střediska?

Jinak ve WAW jsem byl před týdnem a spal v Hiltnu (kvůli lokalitě). Měl jsem "corporate rate" za 133EUR a na booking.com stál stejný pokoj týden před odletem cca 200EUR. Koukal jsem i jiné hotely, ale nic extra jsem tam nenašel. Ten IC vypadá ale celkem dobře...přesněji ten bazén 8)


Context je z okoli Ziliny.

Na Hitlon jsem se taky divali, ale nakonec jsme vybrali InterContinenal z duvodu wellness na 43.patre.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od alesesl »

dejavu píše:Hoteliéři ve WAW jistě musí mít z těch fajn cen radost :-)
Jinak moc pěkné, vypadá to tam zajímavě. Jen by mě zajímalo, jak se ty linky vyplatí, respektive, kdo je platí. Tam přeci nemůže být trvalý dostatečný počet pasažérů. Turisti ze "západu" si to vyzkouší, ale několikrát ročně tam asi pravidelně jezdit nebudou. Z druhé strany bych očekával větší zájem, ale tam asi zase bude limitem vízum do EU.


Dekuji za komentar. Hotely ve Varsave jsou moc fajn. Na brezen mam zarezervovany pokoj v Radisson Blu na 3 noci pro dva se snidani v Business Class pokoji za 165 eur.

Jinak si myslim, ze linku urcite taky zivi gastarbeiteri z Gruzie co pracuji v Polsku a okolnich zemi.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od dejavu »

alesesl píše:
dejavu píše:Hoteliéři ve WAW jistě musí mít z těch fajn cen radost :-)
Jinak moc pěkné, vypadá to tam zajímavě. Jen by mě zajímalo, jak se ty linky vyplatí, respektive, kdo je platí. Tam přeci nemůže být trvalý dostatečný počet pasažérů. Turisti ze "západu" si to vyzkouší, ale několikrát ročně tam asi pravidelně jezdit nebudou. Z druhé strany bych očekával větší zájem, ale tam asi zase bude limitem vízum do EU.


Dekuji za komentar. Hotely ve Varsave jsou moc fajn. Na brezen mam zarezervovany pokoj v Radisson Blu na 3 noci pro dva se snidani v Business Class pokoji za 165 eur.

Jinak si myslim, ze linku urcite taky zivi gastarbeiteri z Gruzie co pracuji v Polsku a okolnich zemi.

Já vyzkouším nějaký WAW hotel v květnu, při výletu do NYC. Tak jsem zvědavý, jestli ty ceny vydrží. Naposled jsem tam bydlel v hotelu v Novotelu (jestli se tak ten hotel ještě jmenuje) tak v roce 1993 a tenkrát to teda nebyla levná sranda... A restaurace tam tenkrát byla děsivá, polská mléčná polévka k snídani, brrr.

Je možné, že zrovna Polsko je oblíbenou destinací pro gruzínské gastarbeitery, jinak mi totiž dvě linky právě do Polska nedávají moc smysl.

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od pokofi »

Diky za tento report, uvazuji nad timto tripem. Na kolik te to tak cele vyslo? Mas nejaky tip na co si vgruzii dat pozor?

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od alesesl »

pokofi píše:Diky za tento report, uvazuji nad timto tripem. Na kolik te to tak cele vyslo? Mas nejaky tip na co si vgruzii dat pozor?


Letenka KTW-KUT 119 PLN
KUT-WAW 50 eur
WAW-KTW 750 CZK na strankach Lot.com
Nevim odkud jsi, ale je potreba zapocitat cestu z/do KTW a pak nejake ubytovani.
MY jsme v KUT bydleli v Hotelu Edemi za 80 GEL/noc se snidani pro dva. Hotel nic moc, byla tam strasna zima, snidane nestala za rec.
Hotel ve Varsave jsme uvadel vyse, ale da se koupit i levnejsi, napr. ibis budget stal 19 eur/noc pro dva.
Me to vyslo cele cca 6000 tisic i s dopravou do KTW a zpatky, letenky, hotel, utrata. Coz neni spatny na 2 noci a to ze jsem byl v Gruzii.

A na co si dat pozor? My jsme se citili velmi prijemne v Gruzii, lide jsou pratelsti a velmi otevreni k cizincum. Ikdyz mnoho lidi nemluvi anglicky, vzdycky se da nejak domluvit. My jsme nemeli s timto vubec problem. Vetsina mladych lidi anglicke zaklady ma.

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od pokofi »

alesesl píše:
pokofi píše:Diky za tento report, uvazuji nad timto tripem. Na kolik te to tak cele vyslo? Mas nejaky tip na co si vgruzii dat pozor?


Letenka KTW-KUT 119 PLN
KUT-WAW 50 eur
WAW-KTW 750 CZK na strankach Lot.com
Nevim odkud jsi, ale je potreba zapocitat cestu z/do KTW a pak nejake ubytovani.
MY jsme v KUT bydleli v Hotelu Edemi za 80 GEL/noc se snidani pro dva. Hotel nic moc, byla tam strasna zima, snidane nestala za rec.
Hotel ve Varsave jsme uvadel vyse, ale da se koupit i levnejsi, napr. ibis budget stal 19 eur/noc pro dva.
Me to vyslo cele cca 6000 tisic i s dopravou do KTW a zpatky, letenky, hotel, utrata. Coz neni spatny na 2 noci a to ze jsem byl v Gruzii.



Dikes no ja jsem z Ostravy takz Katowice mam za barakem :-) a docela nad tim premyslim :-)
A na co si dat pozor? My jsme se citili velmi prijemne v Gruzii, lide jsou pratelsti a velmi otevreni k cizincum. Ikdyz mnoho lidi nemluvi anglicky, vzdycky se da nejak domluvit. My jsme nemeli s timto vubec problem. Vetsina mladych lidi anglicke zaklady ma.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od Alexx »

pokofi píše:Diky za tento report, uvazuji nad timto tripem. Na kolik te to tak cele vyslo? Mas nejaky tip na co si vgruzii dat pozor?


Kdybys hledal parťáka... ale fakt na víkendovku, max tak den, dva volna. Ale spíš v létě, už se mi tam toho teď hromadí nějak víc (spíš pracovně než cestovně).

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Ochutnavka Kutaisi (ქუთაისი), Gruzie KTW-KUT-WAW-KTW

Příspěvek od dider »

hafi píše:Pokud vím, tak v celé Gruzii jsou tři lyžařská střediska.


Supr, díkec, snad se mi někdy povede zalyžovat si mimo Alpy nebo Slovensko. Jinak z té tvojí cesty by se hodil taky report!


Odpovědět