PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od dider »

Parádní report! Dík! :thumbup: Osobně mě docela překvapil ten nízký počet pax - to fakt ať pošlou lidi radši taxíkem. Linku evidentně drží pri životě už jen ti poslanci popřípadě nějaká jiná politická vůle.


Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od Alexx »

Až se jim v tom začnou hrabat korejci, tak se nikam lítat nebude.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od tygrlive »

Alexx píše:Až se jim v tom začnou hrabat korejci, tak se nikam lítat nebude.


tak hlavne jestli diky "Nosovicim" tohle neni preferovana linka korejcu :)

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od salamio »

dider píše:Parádní report! Dík! :thumbup: Osobně mě docela překvapil ten nízký počet pax - to fakt ať pošlou lidi radši taxíkem. Linku evidentně drží pri životě už jen ti poslanci popřípadě nějaká jiná politická vůle.

Na LKMT jsem se kdysi párkrát vyskytoval (přesně 37x) a bral jsem to tak nějak normálně, jako část cesty s přestupem. Je ale pravda, že IB jsem několikrát taxíkem na účet ČSA jel :-)
Jednou teda i PRG-ZRH, ale to jsem si platil sám (resp. firma, abychom byli přesní).

Maximus
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 15. 07. 2009, 10:30
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od Maximus »

Ale, ale pánové, že se bude s vaničkou vylévat i dítě, to bych právě zde nečekal. Bez patřičných argumentů vyvozovat dalekosáhlé závěry o zbytečnosti letiště i vnitrostátních linek je hodně laciné. To, že tam nefungují služby a veřejná doprava lze snad změnit.
Trip report se mi líbil, protože jsem na tom letišti nikdy nebyl a teď aspoň vím co mne tam čeká.
To paradoxní časové srovnání s vlakem platí, pouze pro tu nejlevnější variantu dopravy. Při využití auta to vychází zcela jinak.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od Globik »

Originální a zábavný TR!
Prosím Tě, můžeš podrobněji popsat, co je k mání v MC salonku (jídlo + nealko)? Díky

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od Alexx »

Vypozorováno při vícero návštěvách, nedám hlavu na špalek, že tam bude všechno

Nealko: několik druhů džusů, coca-colový postmix jako v každém fast foodu, káva, čokoláda, čaj. Myslím, že jsem tam viděl pito.

Alko: whiskey, rum, gin, vodka, becherovka, dva druhy piva ve skle, bílé a červené ve skle (sedmičky, nebo karafa).

Jídlo: nějaké zrní a mlíko k snídani, jogurty, nějaké to pečivo, oříšky, chipsy, nějaké preclíky nebo jiné slané zobání k vínu. Občas nějaké sladké pečivo, ale poslední dobou spíše ne. Saláty typu vlašák a pod. a chlebíčky jsem v poslední době taky neviděl, ale bývaly. Jídlo jako takové se tedy zúžilo na malé obložené bagetky několika druhů. Polívka taky není vždycky, a není vždycky stejná. Jednou byl přesolený vývar, teď byla ta bílá fazolačka. Teď tam měli takové bílé a tmavé sušenky velikosti a tvaru cca padesátikoruny, velmi dobré, ideální ke kávě. K čaji nemáme kalkulaci :-).

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od Orus-x »

Alexx: nebudu Tě napínat, ten chlap z 10A, s bílým vínem, jsem já :D Známe se mj z akce airways v Cestovatelském klubu asi před dvěma lety. Taky jsi mi byl povědomý a dokonce jsem v půli cesty dospěl ke správnému ale nejistému názoru kdo jsi, ale vrtalo mi hlavou, co slavný cestovatel Alexx dělá na lince ČSA z OSR do PRG. Btw, já se na check-inu ptal, jestli otevřou to Café Janáček, protože před měsícem a půl, když jsem využíval linku OK 024 směrem z PRG do OSR, jsem si tam dal při čekání na bus ve 14:45 láhvové pivko. Na férovku mi slečna na check-inu řekla, že to kvůli 3 pasažérům neotevřou. Ten čtvrtý co s námi letěl tedy mohl spíš být zaměstnanec, co letěl na ID-čko? Jo a k vytížení..když jsem letěl OK 024 koncem března, tak letěl ATR72 a bylo nás 19..Indové (zřejmě; odhad, tepláky ale neměli), Turci, Rusové, jeden podnikatel a já

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od hafi »

...a já to dle popisu tipoval na Chucka Norrise :lol:

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od Alexx »

Orus-x píše:Alexx: nebudu Tě napínat, ten chlap z 10A, s bílým vínem, jsem já ...


A nejseš třeba bos Baníku nebo tak něco :-)?

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od kuba.biker »

Tak to je signifikantní rozuzlení. Prý: "tím lítají akorát poslanci!"
Houbelec, magoři z Airways tím lítají!!! :lol:
Ale report je moc pěkný, děkuji! :wink:

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od Orus-x »

Alexx píše:
Orus-x píše:Alexx: nebudu Tě napínat, ten chlap z 10A, s bílým vínem, jsem já ...


A nejseš třeba bos Baníku nebo tak něco :-)?


To tě zklamu...fotbal jde totálně mimo mě. Takže je jasno, většina letenek je koupená jako PRG-OSR-PRG a síťový a synergický efekt bude zanedbatelný 8)

Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od Zulu Charlie »

Zdravím, trip report je SUPER :clap: Gratuluji.

Přidám čerstvou zkušenost:

letěli jsme s manželkou 2.5. OSR - PRG (OK 025, odlet 15:55, skutečný 16:20 kvůlivá bouřce nad Prahou); letělo OK-KFO, LF byl kolem 50 %, v business salónku jsem viděl cca. 2 lidi; jinak to v OSR moc nezvládli, na tabulích v odletové hale neaktualizovali čas odletu, což u jednoho letu nemohl být problém; většina cestujících byla tranzitních (včetně nás) a byli (také včetně nás) na mrtvici, jestli stihnou návazné lety

vraceli jsme se 4.5. večer (OK 020, odlet 21:55, skutečný 22:10 kvůli čekání na paxy, kteří nakonec nedorazili); letělo opět OK- KFO, LF byl minimálně 90 %, většinou Němci, Angličané a další cizinci, ale i Češi přilétnuvší z různých koutů a pokračující do OSR

Jako feed do PRG je to super, cena byla ekvivalentní vlaku.

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od Burito »

Krásně svěží a vtipné. Je snad až příznačné, že asi překvapí v tomto tématu víc report letu přes ostravské letiště, než z odletové dráhy africké džungle. Z Ostravy jsem nikdy neletěl, tak díky za získání povědomí.
Alexx píše:Ó děkuji. Čekal jsem baštonádu [-X za ten ten trik s falešnou palubní vstupenkou... a zatím ticho po pěšině.

Proboha proč? Co je špatného na tom, že i věhlasný cestovatel a vítězný tripotvorce je jen opravdový Čech a podělí se navíc s ostatními jak obejít regule a investigativně si nacpat zdarma břich tam, kde neměl? Je to inspirující a snad si to tady někdo z letiště přečte, aby navrhl pozitivní změnu. Konečně se třeba brzy povede zavést čtečky ještě před pasovou kontrolu na T1, aby měl člověk možnost se důkladněji seznámit ve frontě s ostatními cestujícími a v klidu si s nimi pořádně popovídat... :clap: .

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: PRG-OSR-PRG aneb nic neřešící linka

Příspěvek od Lingus »

:clap:


Odpovědět