Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Odpovědět
gemil1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 02. 2015, 14:04
Stav: Offline

Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od gemil1 »

Dnes je to prvykrat co sa pozdravujem citatelom airways.cz. Nie ze by to bolo prvy krat co som na tento web zavital, cital som uz vela cestopisov, ale nikdy ma nenapadlo, ze aj ja by som mohol nieco napisat. Az pred dvoma tyzdnami ked som prvy krat letel s Turkish Airlines a bol som uplne nadseny ma napadlo, ze by som mohol par dojmov zachytit. Ale ako to uz chodi, som si zas povedal, ze kto by asi tak tie moje kecy cital, tak som to nechal tak, potom prislo nutkanie ze predsa len napisem, nenapisem atd., az som sa na to vykaslal. Ale dnes mam novu situaciu, nudim sa v lietadle a nemozem zaspat a citat sa mi tiez nechce, tak idem na to.
Zacnem asi ako kazdy iny, pri planovani cesty. Trasa je Shanghai Pudong PVG do Johannesburg JNB v Juhoafrickej republike. Sluzobka, takze sa to planuje jednoduchsie, ako keby som mal siahat na vlastne krvavo zarobene peniaze. Jedno je iste, firemne peniaze tolko nebolia. Pri planovanie letov to velka dilema nebolo, som zberacom mil v Star Alliance takze spoj Shanghai - Singapore so Singapore Airlines a s A380 a dalej do JNB s SQ s B772 mi prisiel ako logicka volba, uz som tak jeden krat letel a keby som blog pisal vtedy, tak by to bolo len v superlativoch. Ale po navrate zo zimnej dovolenky ma cakal v praci neprijemny sok - nastal cierny piatok v nasej firme, firma odsuhlasila novu smernicu, na zaklade ktorej si mozme brat uz len najlacnejsie letenky. Takze sok, dalo by sa to nazvat takym polovicnym koncom sveta. Nastastie na medzikontinentalne lety zostal aspon Business Class, tato uspora pride asi az v dalsom kole. Prebehol som rychlo skyscanner a po dlhych veceroch na nete som zistil ze SQ asi budem musiet vypustit. Cenovo to bolo asi o 2000 EUR inde ako ostatne spoje. Najlacnejsie vychadzali Ethiopian, lietaju to do konca Dreamlinerom, myslel som ze to skusim, ale predsa len Ebola je Ebola, tak som nechcel nic riskovat, ved Dreamlinery este budu. Dalsia moznost bola cez Hong Kong so South African, to je docela gooda, tiez som uz tak raz letel, ale naposledy ma dost sklamali, vzdy som dostal nieco ine ako som si objednal. Tak som si tak povedal ze skusim oprasit svoju OneWorld kartu bez statusu a vyskusal by som Cathay Pacific, podla Skytraxu aerolinka roku 2014. Spravit si na to vlastny nazor nie je nikdy na skodu. Sice uz som s nimi raz letel, ale to bol iba kratky let a dialkove su vzdy o nieco lepsie. Let z PVG do HKG bol prevadzkovany derskou spolocnostou Dragonair, s tym uz som tiez raz letel, pamatam si ako som sa vtedy tomu branil, ved kto z europy by chcel letiet dracou spolocnostou, ale po tej skusenosti som sa uz tomu nebranil, skor naopak. Azijske spolocnosti su proste co sa servisu a pohostenia tyka niekde inde nez tie nase staroeuropske klasiky alebo novoeuropske lowcosty. takze zadanie bolo jasne, prvy let Dragonair z PVG do HKG a A333, to mam rad ze aj na taku kratku linku sa veziem poriadnym lietadlom. 4 motory mam radsej ako 2, a ked uz su motory len 2, tak nech je to aspon WB s 2 ulickami. na check-in mi ponukali moznost letiet o 25 minut skor, ale to bolo A320, takze to nehrozilo, radsej si pockam. Sledovat prevadzku na Pudongu mi problem nerobi, kazdu chvilu tam je nejaka poriadna masina. Na Check-in bol sympaticky cinan, dal sa so mnou do reci, ze vraj som prvy slovak co leti na linke HKG-JNB s CX. Neviem kde na to prisiel, ale oslavny upgrade do Firstu zatial neprebehol. Pyta sa na batozinu, tak hovorim sebavedomo ze 4 kusy, z toho 2 nadrozmerne a tvarim sa, ze ocakavam ze to je v cene, aj ked to je o 2 kusy a o 20 kg viac ako sa pise na letenke. A on hovori ze OK. Sakra ten Cathay je asi fakt v pohode, Emirates ma za to raz zkasirovali asi o 700 EUR, ale ako som uz pisal, sluzobna faktura znesie viac. Tak sme s typkom este pokecali, pytal sa ma preco som zvolil Cathay, tak som mu povedal, ze chciem skusit cislo 1 podla Skytrax. A on ze to nechape, preco vyhral Cathay a nie Lufthansa. Tak som sa zasmial, pytal som sa ho ze ci uz LH letel a on samozrejme ze nie, jasne, inak by take nieco nemohol povedat. Tak som mu kamaratsky poradil, ze nech teda ani tym neleti. To je ale typicky cinske, je to nemecke, tak to je najlepsie. U aut to sice plati, ale u leteckych spolocnosti a u zien rozhodne nie. No tak spat k letu, po odbaveni kontrola, kratka zastavka v loungi synchronizovat telefon na wifi, v tom ma napada ze na Pudongu je free wifi vsade, tak idem radsej pozorovat lietadla, okolo prave roluje na start A320 Dragonairu, no este ze som si to nebral, to by bolo ako ist do chorvatska Karosou. Po chvili hlasia meskanie 10 minut, to je na cinu v pohode, v HKG mam na prestup 1h35m, takze to v pohode stiham. Nastupim do lietadla, sedacky pekne, ale taky business na kratky let. Entertainment Ok, este ani nesedim uz tu mam welcome drink, letuska mi ponuka deku, pravidlo zakaznik nas pan tu maju zmaknete uz na prvy pohlad. Chvilu sedim, zrazu hlasenie pilota ze nas let bude mat meskanie 1h30m, sakra, mozna ta A320 nebola az taka spatna. Ale co uz, ocakavam ze sa o mna postaraju. Tak si kratim cakanie mailami a telefonovanim, konecne prisiel start, nakoniec sledujem cas a bolo to len 1h20 minut, takze nadej na stihnutie pripoja sa zvysuje. Start OK, po chvili to piplo, a uz som mal na stoliku obrus, hned za tym predjedlo, pitie a vodu, divam sa na hodinky, 17 minut po starte. Tak to je hodne dobre, zatial najrychlejsi servis co som zazil. O 3 minuty rychlejsi nez Qatar Airways, a asi o 2 hodiny rychlejsi nez napriklad v Lufthanse. No a po chvili je tu hned aj hlavny chod, to je fakt rychlost. Maju proste iny system nez vsetci ostatni. Jedna pani rozdava jedlo a dalsi jej doplnuje to co prave podala. No a uplne najlepsie na tom je, to som si vsimol uz ako som letel prvykrat s Dragonairom, ze ukazuju kompletnu ponuku jedla a vysvetlia co tam je. Sice to mam napisane v listku, ale kto sa v tom ma vyznat. Je to nieco ako keby napisali bravcova krkovicka z jarneho prasata naklepana, ochutena korenim, obalena vo vajicku z domacich sliepok, hladkej muky a starych rozkov smazena v slnecnicovom oleji a ako priloha jarne zemiaky varene, ochutene zeleninou a majonezou hellmanns. Takto nejako to popisuju vsetky aerolinky, pritom by stacilo napisat rezen so salatom. Takze si vyberam nie len podla nezmyselneho textu, ale aj podla vzhladu. Jahnacie so zemiakovou kasou je na pohlad najlepsie a aj chutovo sa to da. Dojedol som a uz bola pri mne mlada pekna asiatka so zmrzlinou haegen dazs ci ako sa to vola. No zrovna vcera som sa tak pozrel do zrkadla a vsimol som si, ze 6 mesiacov bez aktivneho sportu a len jedlo a praca sa odzrkadluju na mojom bruchu, vcera si hovorim ze asi zacnem behat a menej jest, sakra ale haegen dazs zadarmo? Tak jej hovorim ze daj sem jednu, nech nezerem, ten sport odlozim az na zajtra, pripdne na pozajtra. Pit v lietadle uz nechcem, pletie sa mi z toho jazyk a zle sa mi spi. Ale sakra ved je to zadaco, ved som nejaky spravny sedlak, mama vzdy hovorila, ked davaju treba brat, ked biju treba utekat. Jedno portske mi snad neuskodi. Uff, fakt bolo iba jedno. Sam tomu nechapem. Prisiel nejaky letusak - asi praktikant, a pyta sa ze ci si este dam, tak ja ze nie. Keby sa nepyta a rovno naleje, tak ktovie kolko by ich bolo. Prave kukam na hodinky, po rovinke pilot asi pridal, tak zmazal par minut z tej straty, pristaneme 23:10, druhy let ma boarding 23:10, ale ved nemusim byt prvy. Tak pristavujem tetu letusku, sakra tie asijske letusky maju nieco do seba (a isto aj nieco za sebou), ze nech to skusi nejako posefovat, hovori ze uz to je posefovane. Asi to patri k standardnemu procesu. Pristatie hladke, 4 minuty co sa dotkli kolesa zeme uz nam pristavuju gate, to je proste parada, ostava mi 12 minut do oficialneho gate closed. Vybehnem z lietadla, stoji tam pani s oznamom CX to JNB, tak ma hned odchytava a vedia ma cez kontrolu, prichadzame k lietadlu a este mi ostavaju asi 2 minuty. Vsimol som si ze tam staly aj s oznamami na let SA do JNB, tak sa pytam ze ci stihaju aj ty v pohode, myslim ze to startuje v rovnakom case, ale vraj nie, ti nedostali v Shanghaii letenky a musia ist na transfer desk a budu prebukovany na emirates let. Ziadna slava, ja budem rano pred 7. v JNB, cez DXB sa prilieta az okolo 13:50. Takze uz teraz mozem povedat, ze vybrat si CX bola spravna volba. Este sa spytam ze ako realne vidia moje 4 batoziny, pani hovori ze to neni problem, vraj keby som letel klasickym dobytcakom, tak sa na mna vy..., ale kedze som pan businessman (v skutocnosti lopata) tak sa o mna postaraju - ktovie co tym myslela??? mozno len tie kufre. V lietadle B777-300ER je to take zvlastne, rozlozenie sedaciek je 1-2-1, ale tak divne do sikma. Vecer som rychlo spravil este online check in aby som dostal tu jednotku a samozrejme musim mat okno, ale tu sa do okna neda moc divat a cele je to take divne, mam v tom zvlastny pocit. hodne mi to pripomina emirates a380, akurat emirati to nedali do toho vecka a domontovali tam este bar. Snazim sa spravit aj nejaku fotku sedacky, to skoro nejde odfotit, fakt je to divne. ale to neznamena ze by to bolo spatne, urcite fajn, totalne sukromie, ale sediet zosikma...lufthansa ma novy business tiez do v, ale na tom mieste co sedim ja teraz by sme v LH sedeli dvaja, takze spokojnost. Medzitym rozdali vodu na pitie - Evian. Pride mi sice ako u nas z vodovodu, piju to ale same celebrity a je to drahe. 20 minut po starte, ani jedlo ani drink. Co sa robi? pozriet sa neda, mam take sukromie ze ak vpredu vznikne bitka, ani si to nevsimnem. Vrecusko je take slabsie, vsetci sa predbiehaju, ze kto da aku znacku, ale tu je to z takeho materialu ako vrece na zemiaky. To snad ani nebudem domov brat. Inak letusky su tu take skusenejsie, resp.uz maju dost rokov praxe.Ddoniesli jedlo, uz je polnoc tak ani nemam hlad ale bola by skoda nevyskusat nieco, tak tam maju jednu polozku ze light meal - nejaka soup a opat popis ako s kucharskej knihy - slowly hot smoked salmon with roasted potato with asparagus a neviem co vsetko, nakoniec doniesli polievku v pohari na kavu. No raz ked som bol na jednej dedinskej diskoteke a uz nemali taniere na gulas, tak tiez som pil gulas s pohara na pivo, takze to nebolo prvykrat co som pil polievku z pohara, len som necakal ze druhy krat to bude v lietadle. No a ten losos bol losos, fakt iba kusok, ak to bolo hot smoked tak asi davno lebo to bolo studene a k tomu asi tak pol zemiaka a 2 kusky toho asparagus, je to zelene ale neviem co to je a kde to rastie. K tomu samozrejme bolo maslo, tepla zemlicka, 2 natierky, zelenina a ovocie. Ovocie bolo zatial najlepsie ake som v lietadle mal - jahody, maliny, cucoriedky, ananas, ale perfektne sladke, to bolo fakt uzasne. Vypil som polievku, dal toho lososa a cinkol som na tetu sprievodkynu, aby mi zobrala to co z toho zostalo. Nemam moc rad ked niekto vola letusky cez tlacitko, ale asi 10 minut nikto nechodil a vsetci naokolo spali - som sa musel trochu vystrcit z tej sikmej sedacky aby som videl ze co sa deje. No tak som sa rozhodol zazvonit, aj ked ma to celkom mrzelo, chudaci s cathay vozia casto cinanov tak su asi zvyknuty. Cinan jak ma tlacitko tak macka ako blazon a otravuje s kazdou blbostou. A ked sedim vedla cinana a on mi chce nieco povedat, ze napr.mam otvorit okno, sklopit sedacku, nesklopit sedacku, tak cinan zavola letusku, povie to jej a ta to povie mne. Tak sklapam konecne sedacku do polohy 180 stupnov, totalna rovina, dlzka asi 2 metre, postaci asi pre kazdeho, teda pre kazdeho do 120 kg, potom by mal problem tam zmestit brucho, musel by ho napolohovat do ulicky. Prikryvka bola taka poctiva, taky skoro paplon, lepsie nez nejaka tenka deka pod ktorou by bola zima. Teplota v intriery bola prijemna, takze sa dalo prijemne spat, par krat ma zobudili turbulencie, par ran bolo takych ze som si hovoril, ze uz asi letime bez kridel, ale rano som sa dival a kridla boli cele. Jeden z dovodov, preco sa v azijskych aerolinkach spi lepsie je aj ten, ze ked prejde v noci cez ulicku 40 kg asiatka v batuskach, tak si nikto nevsimne. Pri podobnom ukone u Lufthansy mam pocit, ze presiel okolo mna prave slon, pocitovo je to podobne tym turbulenciam. Tento jav som skumal dlhsie, nakoniec som aj pocas jednoho rozhovoru s LH letuskou vysvetloval, ze tie batusky by boli lepsie, tvarila sa ze nad tym aj uvazuje, ale asi to nedopadlo. Zobudil som sa rano, mrkol som na ovladaci kolko je to do pristatia a bolo 1h30 a servirovali prave ranajky, to mi prislo celkom fajn a casovo OK, neznasam ked ma zobudia 2h30 pred pristatim, ranajky stejne moc nemusim a mozem sa natlacit potom este na letisku v loungi. No teraz bohuzial ziadny mozno nebude, spal som uz 8 hodin, takze to skusam, da sa to zjest, ale slava to neni. Asi klasicke ranajky, praskove vajicka od firmy tajomstva majstra chemika, suche prihrievane zemiaky a jedna mala klobaska. Neprekvapilo to ani pozitivne ani negativne. Potom si davam este kavu, je v stejnej salke ako som mal vecer tu polievku. Rozmyslam ci tu salku po mne umyli alebo maju dostatok salok pre viacerych. Potom si to este na chvilu sklapam nech si trochu podriemem, otvorim okno, vychadza slnko, ale pri tom sikmom sedeni proste vyhlad z okna mozte zabudnut. Potom uz hlasi kapitan ze budeme pristavat a nasledne cabin crew, ze si mame posklapat sedacky. Co tu hodnotim negativne, ze maju na kazdej sedacke na boku take zelene svetielko kde vidia, ci ta sedacka je v 100% stave alebo nie. Rozumiem nejakym predpisom, ale zatial mi nikto nevysvetlil aky bezpecnostny prinos ma v lietadle ci mam operu 90 alebo 85 stupnov. V economy to este chapem, aby som neohrozil toho za mnou, v businesse za mnou ale nikto nie je. Ten rozdiel 5 stupnov je sice minimalny, ale z pohladu sediaceho cloveka je to rozdiel medzi sediet ako blbec alebo sediet normalne. Pristatie OK, inak pilot hlasi iba anglicky a po cinsky potom niekto iny, asi to bude brit alebo nieco podobne. Vystupim z lietadla, prejdem cez kontroly, zoberiem vozik na pozbieranie mojich 4 kufrov a cakam ci mala ta pani pravdu, ze tie kufre stihaju. Prvy kufor vybehne a je to taky cierny obycajny kufor na ktorom je velky oznam Cathay Pacific s mojim menom a ze nech sa dostavim na prepazku. Je mi jasne, ze svoje kufre si neodnesiem. Na druhej strane to beriem ale pozitivne, pretoze jednak nemusim cakat az do konca aby som zistil ze tam nemam kufre, teda budem prvy vo fronte na reklamaciu a dalsi pozitivny dovod je, ze mi to dorucia priamo na moj hotel a nemusim ist cez colnu kontrolu. Asi by tam mohol nastat problem, doklady som mal asi len tak na polovicu dielov a uvadzal som tam cenu asi 50 euro, to by ale asi nepreslo. ale ako vzdy, nejako by som to ukecal. Jo a napada ma este jeden dovod, este pokracujem dalej nejakou nizkonakladovkou a tam by mi asi 4 kufre zadaco nezobrali a vlastne mam aj 2 prirucaky takze by tych kufrov bolo 5. A v prirucaku mam nejake zakladne veci a nastastie som zobral aj tu kapsicku tak si budem moct vycistit aspon zuby. Zostava uz len cely let s Cathay Pacific zhodnotit. Je to celkom tazke ho zaradit, urcite to bolo suprovo a kludne by som s nimi letel znova. Servis bol perfektny i ked niekedy to trochu viazlo, starostlivost perfektna, na letisku v HKG na mna cakali, v lietadle ma vzdy oslovovali menom a robili to profi, jedlo sa dalo, ale ziadna slava, spanie bolo velmi prijemne a vyhovovalo mi tam to sukromie, ze som sa mohol sparat aj v nose a nemusel som sa hanbit pred cudzimi ludmi. V mojom vlastnom pomyselnom rebricku najlepsich aerolinii ostavaju nadalej s odstupom na prvej priecke Singapore Airlines. Na druhom mieste bolo doteraz Qatar Airways. tretia je u mna Asiana Airlines. Cathay ma urcite lepsiu sedacku ako Asiana, servis asi zrovnatelny, mozno o nieco slabsi. Odhliadnut od toho, ze Asiana je v Star Alliance, tak Cathay je lepsi. Ale ci je aj lepsi ako Qatar? Hmmm...nad tym dlho premyslam, tu to bode o detailoch, sedacka lepsia Cathay, jedlo Qatar, servis stejny, v Qatare som dostal pyzamo, letisko je lepsie HKG, oba vo One World, stale remiza. S Qatarom som mal ale aj negativne skusenosti - nezapisali mi mile, raz mi neudelili viza do qataru, naviac si pamatam ze raz som mal 10 kg nadvahy a pripomenuli mi to, sice som nic neplatil ale pocitovo by som teraz platit musel. Ja osobne som si uz povedal, ze s Qatarom uz viac letiet nebudem, ale aerolinka je to urcite suprova. Tym padom ale u mna Cathay Pacific odsuva Qatar Airways na 3. miesto. Chuderka Asiana je az 4. Tak tolko asi vsetko k mojmu poslednemu letu, idem sa venovat pracovnym aktivitam. Jo a vidim ze ta budova v JNB na letisku, co minuly rok zburalo British Airways Jumbo je stale zburana, pridavam aj fotky toho Jumba z minuleho roka...sakra ale ako sa to pridava...to mi teda akosi nejde
Přílohy
South African maju aj par 4-motorakov, ako hovorim, 4 motory su lepsie ako 2, minimalne na pohlad...
South African maju aj par 4-motorakov, ako hovorim, 4 motory su lepsie ako 2, minimalne na pohlad...
takto nejako vypadal ten layout, mal som pocit ze letim sam, nikoho som nevidel
takto nejako vypadal ten layout, mal som pocit ze letim sam, nikoho som nevidel
fotka na celu sedacku, lepsie to neslo
fotka na celu sedacku, lepsie to neslo
to je ten zlozito popisany losos
to je ten zlozito popisany losos
uplna rovina, asi 2 metre dlzky
uplna rovina, asi 2 metre dlzky
to je vysledok co to ten typek poslal kridlom do baraku...
to je vysledok co to ten typek poslal kridlom do baraku...
v lietadle dragonairu
v lietadle dragonairu


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od flyingblue »

Hezky, zajimavy.

Kdyz to rozhazis do odstavcu, bude to super!

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od kocour65 »

Tak to by me zajímalo co je to za matlaninu - tohle psal nejaky caryfuk - clovece prober se - k cemu to je dobre :shock: :shock: :shock: :confused: :roll: :roll: :confused:

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od Tony Smoke »

Vytknem dve veci:
1. Struktura - nadpisy, odstavce, medzery
2. Gramatika, syntax. Poprosim najprv po sebe precitat, potom uverejnovat!

Ak to opravis, tak to bude dobre :)

martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od martineek »

Mně se to líbilo, letěl jsem s CX párkrát a mám z nich taky dobrý pocit... Jen nějak si nemůžu zvyknout na to véčkové sezení... v jejich jumbu jsem si připadal v C jako sardinka... ale byl to jen krátký let do MNL :-)


tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od tygrlive »

kocour65 píše:Tak to by me zajímalo co je to za matlaninu - tohle psal nejaky caryfuk - clovece prober se - k cemu to je dobre :shock: :shock: :shock: :confused: :roll: :roll: :confused:


Tohle je komentar na dve veci a duvod, proc uz sem zadny TR psat nebudu. Je to k veci, je to osobity projev a ze tebe to nezaujalo je ciste tvoje vec. Kvuli tomu nemusis shazovat autora a demotivovat dalsi, aby sem neco psali. Jdu se podivat na prinosnot nejakeho TR od tebe.....

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 202
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od tramin »

Přesně tak,mě se to taky líbilo.Jestli si chceš počíst prózu,tak si zajdi do knihovny.Já letím za týden Vídeň-Doha-Muscat s Qatar(Dreamliner),taky jsem chtěl něčím přispět,ale aby mě tady někdo za to ještě zdrbal,tak to nemám zájem...

Punkrac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 11. 05. 2014, 20:11
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od Punkrac »

V září poletím s CX a tenhle trip report se mi líbil. Kvůli odstavcům sem opravdu nechodím.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 202
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od tramin »

Já jsem letěl s Cathay před 10 lety.Byly to 2 lety z 10 během 3 týdnů.Ostatní se Singapore.No a v té době( nevím,jak dnes) byl Singapore o třídu výš.Na stříbrné příbory v EC jsem čuměl...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od prodejce »

tygrlive píše:
kocour65 píše:Tak to by me zajímalo co je to za matlaninu - tohle psal nejaky caryfuk - clovece prober se - k cemu to je dobre :shock: :shock: :shock: :confused: :roll: :roll: :confused:


Tohle je komentar na dve veci a duvod, proc uz sem zadny TR psat nebudu. Je to k veci, je to osobity projev a ze tebe to nezaujalo je ciste tvoje vec. Kvuli tomu nemusis shazovat autora a demotivovat dalsi, aby sem neco psali. Jdu se podivat na prinosnot nejakeho TR od tebe.....

Jestli jste si všimli, tak kocourkovi se nelíbil zatím žádný tripreport. Ale přesto je poctivě všechny čte a komentuje :biggrin: Kocour je jen jedním ze členů místního klubu provokatérů. Reagovat na něj, stejně jako na pár dalších lokálních idiotů je asi i zbytečné.

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od mattsun »

podla mna fajn report, ozaj by to chcelo iba odstavce. kocurika asi serie ze on nemoze lietat v biznis triede za peniaze zamestnavatela :)

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od tygrlive »

prodejce píše:
tygrlive píše:
kocour65 píše:Tak to by me zajímalo co je to za matlaninu - tohle psal nejaky caryfuk - clovece prober se - k cemu to je dobre :shock: :shock: :shock: :confused: :roll: :roll: :confused:


Tohle je komentar na dve veci a duvod, proc uz sem zadny TR psat nebudu. Je to k veci, je to osobity projev a ze tebe to nezaujalo je ciste tvoje vec. Kvuli tomu nemusis shazovat autora a demotivovat dalsi, aby sem neco psali. Jdu se podivat na prinosnot nejakeho TR od tebe.....

Jestli jste si všimli, tak kocourkovi se nelíbil zatím žádný tripreport. Ale přesto je poctivě všechny čte a komentuje :biggrin: Kocour je jen jedním ze členů místního klubu provokatérů. Reagovat na něj, stejně jako na pár dalších lokálních idiotů je asi i zbytečné.


Toho si ale vsimne jen ten, kdo si da namahu se timto chudakem zaobyvat. Je skoda, ze takovehle vemeno narusuje komunitu a proto bych vzhldem jeho nulove prospesnosti pro toto forum zabranil jeho dalsim komentarum. At sve nazory hlasa jinde, takhle jen odrazuje a demotivuje lidi a masti si ego, ze na nej nekdo reaguje. Nebo at mu v ustavu vypnou internet.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od Tony Smoke »

Zial, jeden nick sa zrusi, dalsi sa objavi :/

gemil1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 02. 2015, 14:04
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od gemil1 »

diky za odpovede - at uz ty pozitivni i negativni typu co by slo zlepsit. jak jsem psal, byl to muj prvni clanek takze se musim ucit, odstavce by urcite pomohli, taky asi i fotky rozhodit k prislusnemu textu, navic mam nafocene jumbo BA a tim znicenym kridlem a dal jsem tam nespravnou fotku. Ted jsem prave priletel do Perthu se South African, ale z toho report nebude, jelikoz jsem celou cestu spal.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Cathay Pacific - cislo 1 podla Skytrax 2014, PVG-HKG-JNB

Příspěvek od pavelpmi »

Zajímavé, díky!
gemil1 píše:Ted jsem prave priletel do Perthu se South African, ale z toho report nebude, jelikoz jsem celou cestu spal.

Co to máš za cestu? :D


Odpovědět