Premium economy LH vs. AF

Odpovědět
Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Premium economy LH vs. AF

Příspěvek od Night fly »

Tak jsem vcera vyzkousel Y+ u LH a musim rict, ze ve srovnani s AF (vyzkouseno loni v rijnu na trase PTP-ORY/CDG-PRG) jsem byl dost zklaman. Zatimco u AF mi prislo Y+ jako trochu ochuzeny business a subjektivne jsem mel pocit dobre hodnoty za penize (vc.napriklad odlisneho servisu na segmentu CDG-PRG), pocit z LH byl spise v duchu lehce vylepsene economy, jidlo bylo stejne, jen trochu kulturneji podavane; a navic umisteni Y+ mezi dvema sekcemi Y bez jakehokoliv dalsiho oddeleni z ni dela pruchodak pro lidi jdouci na zachod. Navic prvni rada Y+, prestoze ma mraky mista na nohy (je to exit row), schytava svetlo ze zachodu, ktere neni nicim stinene. Takze kdykoliv se otevrou dvere zachodu, jednak jsou pax oblazeni vyhledem na misu, jednak i rusivym svetlem. Nevim nevim, zda to za ty penize stoji.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Premium economy LH vs. AF

Příspěvek od whiskey »

mne sa ten produkt celkom pozdaval. Rozporuplne je to v pripade exit row v 346, kde je hned pri dverach exitu stena, oddelujuca C sekciu. To znamena, ze si nemozem uplne vystriet nohy, hoci sedim pri exite. Na druhej strane, ten recline je hooodne velky, takze benefit toho, ze mi nikto do tvare nesklopi sedacku, to ciastocne vyvazi. Na nocnom lete MUC-DXB som na moje velke prekvapenie v tej sedacke spal 4 hodiny v kuse napriek tomu, ze som si nemohol vystriet nohy uplne (to sa mi nepodarilo nikdy ani v starom LH C).

Pokial ide o tu toaletu, to by si mal aj v klasickom Y pri exite vo vacsine typov lietadiel, s tym sa neda nic robit. K tomu svetlu, aspon, ze dostanes amenity kit, takze si mozes dat masku na oci, ked chces spat.
Este k tej cene, je to podla mna prilis drahe u LH. zaplatit napr. ~1300-1400 vs ~700-800€ je celkom zasadny rozdiel, napriek tomu, ze Y+ je bezpochyby zlepsenie, pokial ide o komfort, ale nie za (niekedy) dvojnasobnu cenu.

K tomu umiestneniu medzi dvoma Y sekciami. Niekto pisal na FT, ze to je kvoli tomu, ze ta predna Y sekcia sa da rychlo vymenit za C a naopak podla potreby, takze v pripade, ze tam je Y, tak skoncis uprostred.

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Premium economy LH vs. AF

Příspěvek od pavelkja »

dobrej trip report!


Odpovědět