Létáme s Álou

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Létáme s Álou

Příspěvek od gr09 »

Jestli to normalne funguje, tak super, asi jsem mel smulu. Z rucniho ovladace jsem kvetl, to je hrozny krap :)


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Létáme s Álou

Příspěvek od happyna »

Super cteni a fotky, muzu vedet cim to je foceny? Jestli te bavi tahat nejaka zrcadlovka?
Jinak ke vstricnosti posadky, tedy spis Qataru. Oni prej maji i palubni pruvodci zakazano se fotit s cestujicimi, tak jestli jim nezatrhli i fotky z cocpitu :roll:

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Létáme s Álou

Příspěvek od gr09 »

happyna píše:Super cteni a fotky, muzu vedet cim to je foceny? Jestli te bavi tahat nejaka zrcadlovka?
Jinak ke vstricnosti posadky, tedy spis Qataru. Oni prej maji i palubni pruvodci zakazano se fotit s cestujicimi, tak jestli jim nezatrhli i fotky z cocpitu :roll:

Jo, predpokladam, ze maji zakazano poustet lidi do kokpitu, urcite bych z toho nevinil samotne piloty. Ale skoda to je, zrovna A350 bych si byval rad cvaknul. AF me pustili do kokpitu A380, KLM me pustili (77W) atd atd. V kazdem pripade jsem se ptal po pristani, kdy maji sice piloti praci, ale ja vzdycky jen pozdravim, podekuju, vyfotim a jdu... :)

Jinak muj fotak je na dnesni dobu kvalitou snimaciho prvku opravdu spatny, je to Lumix GF-2, nejcasteji pouzivam 14mm a jeste radeji 20mm sklo (pro prepocet na kinofilmova skla vynasob dvema), zachod je pak foceny 8mm sklem. Zrcadlovku jsem pred lety odlozil, tohle se vejde do vetsi kapsy, coz mi vyhovuje. Par fotek je pak foceno mobilem.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Létáme s Álou

Příspěvek od bepo »

Mňa minulý rok pustili v Cope do cockpitu pri nástupe čím ma prekvapili, vyfotil som aj pilotov, pokecal a išiel si sadnúť. Ten ručný ovládač je trochu nešťastne umiestnený, párkrát som nechtiac niečo stlačil ale inak podľa mňa dotykový je lepší ako staršie nedotykové, prečo si myslíš že to je křáp?

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Létáme s Álou

Příspěvek od sever2 »

Hezky jsem si pocetl. Diky. :!:

Zrovna vcera jsem koupil podobny routing s QR na PRG-FRA-DOH-KUL-DOH-ARN-PRG tak v zari doplnim o economy. :)


jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Létáme s Álou

Příspěvek od jay80 »

Pěkný report. Mě čeká 350 v únoru s AY do HKG (doufejme, že to poletí, má to tam být od 1/2, letím tuším 3 nebo 4/2), tak jsem zvědav na Finnairi lentomatka

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Létáme s Álou

Příspěvek od gr09 »

bepo píše:Ten ručný ovládač je trochu nešťastne umiestnený, párkrát som nechtiac niečo stlačil ale inak podľa mňa dotykový je lepší ako staršie nedotykové, prečo si myslíš že to je křáp?

Umisteni mi vadilo mene, nez ve stare business Etihadu, ale to dotykove ovladani mi prijde silne nedodelane. Reaguje to pomalu, kdyz jsem v netrpelivosti neco zmacknul 2x, tak se mi to hodilo na hlavni obrazovku, kdyz jsem si delsi dobu cetl (miniaturni) popisku u filmu a pak se chtel vratit, hodilo me to zpatky na zacatek seznamu filmu (vubec listovani v delsim seznamu filmu je trosku namahave. Atd atd, proste, kdyz to porovnam oproti ovladani Emirates, ktere maji na sedacce, to jina liga (ted jsem se mrknul, ale fotku ve svem archivu nedohledal, nicmene Emirates maji ovladani u sedacky velike jako tablet a velmi intuitivni).
sever2 píše:Zrovna vcera jsem koupil podobny routing s QR na PRG-FRA-DOH-KUL-DOH-ARN-PRG tak v zari doplnim o economy. :)

Super, tesim se na report. Co jsem prochazel economy, tak vypadala dobre.
jay80 píše:Mě čeká 350 v únoru s AY do HKG (doufejme, že to poletí, má to tam být od 1/2, letím tuším 3 nebo 4/2), tak jsem zvědav na Finnairi lentomatka

Uf, tak to drzim palce, at to opravdu leti!

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Létáme s Álou

Příspěvek od mattsun »

gr09 píše:Umisteni mi vadilo mene, nez ve stare business Etihadu, ale to dotykove ovladani mi prijde silne nedodelane. Reaguje to pomalu, kdyz jsem v netrpelivosti neco zmacknul 2x, tak se mi to hodilo na hlavni obrazovku, kdyz jsem si delsi dobu cetl (miniaturni) popisku u filmu a pak se chtel vratit, hodilo me to zpatky na zacatek seznamu filmu (vubec listovani v delsim seznamu filmu je trosku namahave. Atd atd, proste, kdyz to porovnam oproti ovladani Emirates, ktere maji na sedacce, to jina liga (ted jsem se mrknul, ale fotku ve svem archivu nedohledal, nicmene Emirates maji ovladani u sedacky velike jako tablet a velmi intuitivni).


s IFE v Emirates biznis suhlasim, hlavne ked clovek leti v novsom lietadle ( foto zo 777-300 z PRG ). ale musim uznat ze to jedlo u katarcov vyzera o dve triedy lepsie ako v Emirates :P
Přílohy
xemirates.jpg

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Létáme s Álou

Příspěvek od bepo »

S Emirates som neletel tak neviem posúdiť, nejako som sa špeciálne nevenoval ovládaniu ale prišlo mi to plus mínus rovnaké ako v A330 Iberii alebo A380 v Air France, v septembri pozriem v A380 British ako to tam majú, hlavne že majú veľké obrazovky a nie rôzne vysúvateľné otočiteľné pidi-monitory alebo tablety.

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: Létáme s Álou

Příspěvek od Burito »

Krásný report, krásná A350, krásné fotky, moc inspirativní, díky. Ze SIN jsem nedávno letěl do Doha v B787 v economy a byl to asi nejhorší let s QR. Sedačky natěsnané jak pro cestu čínské armády na bojiště, catering nepřesvědčivý, IFE žhavé jak norská parašutistka za polární noci. Nic za "pětihvězdičkové" zapamatování... Dcera mi dříve utíkala na starém letišti v Doha ve dvě v noci ze salónku na dětké průlezky, na novém bych ji už s relativním poklidem nepustil.


Odpovědět