Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

r209vltava píše:Díky za super report a inspiraci. Mám Španělsko moc rád Kanáry jsou poslední nenavštívenou autonomní oblastí. Stále se nemohu rozhodnout zda tam někdy letět nebo neletět. Na jednu stranu krásné fotky na druhou mám obavy z míry "turističnosti" a absence španělské autentičnosti. Každopádně videa potěšila :-)


Není vůbec zač a rádo se stalo. Doporučoval bych letět, rozhodně to stojí za to. Té "turističnosti" bych se nebál, myslím že (i na základě mých zkušeností) je +- stejná, jako na pevninském Španělsku a to se týká i oné autentičnosti.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

Tonda 2 píše:Pěkné, moc dobře se mi to četlo, díky za report.

Jinak Kanáry jsou má srdcovka, kromě pobytů na jednotlivých ostrovech , jsem i já před pár lety s přítelkyní podnikl výlet, který byl takovým hoppingem po Kanárech, trasování bylo následující:

30.6 Magdeburg Cochstedt 12.35 – 16.35 Gran Canaria -Ryan
2.7. Gran Canaria 13.30-14.00 Tenerife Norte -Islas
4.7. Tenerife Norte 13.30-14.30 La Palma -Islas
6.7 La Palma-Gran Canaria 15.20-16.10 -Binter
7.7. Gran Canaria 6.15-12.10 Magdeburg Cochsted –Ryan

tehdy to vyšlo asi na 150Eur


To vlastně (alespoň co se týče pobytu na ostrovech) dost podobné tomu mému výletu. Jen v tom červenci tam bylo asi trochu tepleji.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

Tony Smoke píše:
Lkprak píše:
Tony Smoke píše:Opät skvely TR, dakujem! :clap:
Ocenil by som o troska väcsie fotky a nabuduce, ked pojdes cez Vieden, daj vediet, mozeme skocit na kafe :)


Co se týče fotek, komplet album je zde: https://www.facebook.com/media/set/?set ... c1d15bf70a

Ta Vídeň byla spíše spontánní rozhodnutí na poslední chvíli. Původně jsem počítal, že se naopak zdržím dýl v Linci a ve Vídni jen přestoupím z vlaku na vlak. Ale nakoec, částečně i díky nejistotě, jak kvůli uprchlické krizi budou jezdit vlaky, jsem se rozhodl vyrazit z Lince prvním vlakem, který tím směrem byl, abych měl jistotu, že ve Vídni stihnu ten správný vlak na Prahu.


Dakujem za link na foto, ten cierny piesok je fascinujuci :)


Není zač. Ten černý písek je opravdu naprosto fascinující a dodává tomu všemu až takový mystický nádech. Jen v tom Puerto Naos, když byl opravdu rozpálený, tak chůze po něm na boso byla poněkud bolestivá.

r2d2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 07. 10. 2013, 23:15
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od r2d2 »

Peknej report, uz se z toho tesim zase na kanary. :)

Nezkusil tu nekdo vylezt na Teide pesky? Me by lakalo vyjet busem na spodni stanici lanovky a dal nahoru pesky, zpatky pak lanovkou. Ale nevim jestli je to vubec mozny (je tam nejaka stezka?).

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od pavelpmi »

Díky za pěkný a podrobný report, četl jsem ho už v neděli, jak postupně "vycházel". Hezky sis to užil. :wink:

Kanáry a speciálně Tenerife mám taky moc rád, vždycky se tam budu rád vracet. Pravda mám to o něco blíž a výhodněji. :D

r2d2 píše:Nezkusil tu nekdo vylezt na Teide pesky? Me by lakalo vyjet busem na spodni stanici lanovky a dal nahoru pesky, zpatky pak lanovkou. Ale nevim jestli je to vubec mozny (je tam nejaka stezka?).

Co vím, je tam cesta přes Montaña Blanca, stezka č. 7, která začíná necelé tři kilometry před dolní stanicí lanovky, dá se tam zaparkovat a zastavuje tam i autobus (28.259419, -16.603413). Dá se přenocovat v Refugio de Altavista del Teide v nadmořské výšce 3 270 m, užít si západ a východ slunce, a ráno vyběhnout na vrchol.

Asi někteří čekají, že mně to nedá, tak tedy: "slyšeje" a "těšeje" je proboha co za tvary? 8)


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

r2d2 píše:Peknej report, uz se z toho tesim zase na kanary. :)

Nezkusil tu nekdo vylezt na Teide pesky? Me by lakalo vyjet busem na spodni stanici lanovky a dal nahoru pesky, zpatky pak lanovkou. Ale nevim jestli je to vubec mozny (je tam nejaka stezka?).


Díky za pochvalu, možné to samozřejmě je, Pavelpmi to napsal velmi dobře. Jen u té lanovky varují, že se může velmi rychle změnit počasí a lanovka může být dočasně mimo provoz. Proto se doporučuje nechat si dostatečnou časovou rezervu.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

pavelpmi píše:Díky za pěkný a podrobný report, četl jsem ho už v neděli, jak postupně "vycházel". Hezky sis to užil. :wink:

Kanáry a speciálně Tenerife mám taky moc rád, vždycky se tam budu rád vracet. Pravda mám to o něco blíž a výhodněji. :D

r2d2 píše:Nezkusil tu nekdo vylezt na Teide pesky? Me by lakalo vyjet busem na spodni stanici lanovky a dal nahoru pesky, zpatky pak lanovkou. Ale nevim jestli je to vubec mozny (je tam nejaka stezka?).

Co vím, je tam cesta přes Montaña Blanca, stezka č. 7, která začíná necelé tři kilometry před dolní stanicí lanovky, dá se tam zaparkovat a zastavuje tam i autobus (28.259419, -16.603413). Dá se přenocovat v Refugio de Altavista del Teide v nadmořské výšce 3 270 m, užít si západ a východ slunce, a ráno vyběhnout na vrchol.

Asi někteří čekají, že mně to nedá, tak tedy: "slyšeje" a "těšeje" je proboha co za tvary? 8)


"Slyšeje a těšeje" jsou tak zvané "nechaljsemsepřipsanítrochuunést" tvary :D

Jinak velmi děkuji Pavlupmi za inspiraci, nebýt jeho trip reportů, nejspíš celou dobu strávím jen na Gran Canarii (a to by byla fakt škoda).

r2d2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 07. 10. 2013, 23:15
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od r2d2 »

pavelpmi + Lkprak: moc diky za rady, urcite vyzkousim; snad nebude zase celej tejden v mracich jako minule-ikdyz ty by asi byly celou dobu pode mnou, jen by clovek prisel o vyhled na ostrov.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od marthym »

Nase toulky po Tenerife v roce 2011 zahrnuly take vyslap na Teide a sestup. K prespani v Altaviste: puvodne byla v planu, ale byli jsme tam brzy (otvira jen vecer na noc). Tudiz jsme zmenili plan, vylezli na vrchol jeste ten den a meli to se zapadem slunce. Hlidac uz nad lanovkou nebyl (meli jsme potvrzeni na dalsi den rano). No a k autu jsme se vratili za tmy, nastesti jsme meli baterku, ale stejne... O rok pozdeji jsme se to dali lanovkou, sli pesky jen dolu jinou cestou (pres Viejo, asi pusobivejsi) a hlidac byl :)

PS: Kdo se chysta. Doporucil bych vyslap, protoze lanovkou nam to tolik nesedlo (rychleji prekonate metry).

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Zdenek »

r2d2 píše:Nezkusil tu nekdo vylezt na Teide pesky?

Zkusil, nahoru z Montana blanca noc na Altaviste a přes Vejo dolů. Jeden z mých tripů na které nezapomenu, v noci jsem nevěděl zda se udusím nebo pozvracím. A dolů šotolinou kdy se sypou šutry a hledáš stálej o kterej se zastavíš.
Jinak nahoru a dolu se to dá v pohodě zvládnout. Výhoda noci na chatě je jen v tom že vidíš západ a východ slunce a nenarazíš na hlídače.

gigy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 64
Registrován: 12. 04. 2014, 16:33
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od gigy »

Super TR, kanáry mě od teď opravdu lákají, snad tam taky někdy zavítám, možná i okopíruju něco z tvého TR :biggrin: :biggrin:

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

gigy píše:Super TR, kanáry mě od teď opravdu lákají, snad tam taky někdy zavítám, možná i okopíruju něco z tvého TR :biggrin: :biggrin:


Děkuji za pochvalu, jsem rád, že jsem mohl někoho dalšího inspirovat, tak jako trip reporty Pavlapmi inspirovaly mně.

r2d2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 07. 10. 2013, 23:15
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od r2d2 »

Tak konecne, sice o rok pozdejc nez jsem chtel, ale pred tejdnem to vyslo. Akorat ze uz nebyly volny povolenky az do konce roku, v noci sem nemohl, takze uplne na vrchol musim az priste.
Ale i tak pekny, vyuzil jsem rady a sel od parkoviste pod lanovkou zpatky k Montana Blanca a stezkou 7 nahoru. Zezacatku cesta ze by to zvladlo batole, az sem si rikal ze se tim oznacenim stezky "difficult" kecaj. Po asi 2-3 km ale zacly prirodni schody :p, takze ok.
Ted uz vim co tam je, takze pro priste planuju vyrazit tak 4h pred vychodem slunce a sledovat ho z vrcholu. Pokud se tam nekdo nahodou chysta a citi se fit, neni treba spat v Altaviste ale vzit to rovnou.
Ja bych o sobe ani nerekl ze sem v nejaky velky kondici, ale rychlou chuzi bez vetsich prestavek sem byl od zacatku stezky7 u horni stanice lanovky za 2 hod 20 minut. zpatky ani nevim, to uz sem nespechal (protoze uz sem vedel ze dohodnutej cas na kdy sem mel zajistenej odvoz s velkou rezervou stihnu). Spotreba vody >4l z 5 co sem tahl.
Nahore byly +2 stupne, dole 2km podemnou mraky takze na ostrov videt nebylo. ale i tak tam byly krasny vyhledy a urcite stoji zato projit i dalsi stezky v narodnim parku (dalsi plan na priste)

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

Díky za popis, musel to být skvělý zážitek. Když si tak probírám svoje cesty za posledních cca dvacet let a uvažuju, kam bych se chtěl ještě někdy podívat, tak Kanárské ostrovy jsou v těchle úvahách jednoznačně nejvýš.


Odpovědět