Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od misob »

Tvoje TR ma vždy bavia a som schopný ich prečítať na 1 záťah. Oceňujem hlavne podarené fotky z destinácií :) Ale musím sa priznať, že tento low-cost spôsob cestovania nie je úplne môj šálok čaju a osobne by som ho asi nepodnikol. Už som na staré kolená akosi spohodlnel a stal sa strašne rozhýčkaným :D


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Airbus380 »

Moc pěkný výlet, osobně mě nejvíc zaujala ta La Palma, vypadá to jako docela exotické místo. No a samozřejmě Teide, jen škoda, že to je už trochu masová záležitost, i když asi ne tolik jako třeba Vesuv. Nicméně Pico na Azorech, to by bylo jiné kafe.

Jinak plně souhlasím s hodnocením portského letiště, ve své kategorii ho řadím mezi nejlepší minimálně v Evropě.

Jenom je škoda té Afriky, koukal jsem, že třeba na Západní Saharu se dají z LPA pořídit letenky za 69€, to by byla exotika.

Každopádně jen tak dál, díky za report.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Zdenek »

Na nocleh v refugio Altavista a cestu z teide na Pico Vejo nikdy nezapomenu. Nádhera která oživí vzpomínky. Máš můj obdiv že to dáváš sám.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od hafi »

Už jsem to měl na jazyku (nebo spíš pod prstem) při textu z Gruzie...ale jaká tam je role Aleše? Nějak jsem nepochopil pointu v tom, že mi někdo koupí letenky, ubytování, najde spojení. Tak nějak mi i tato plánovací/zajišťovací fáze k tomu patří, tedy to působí jak neumělá reklama na CK Alesesl (což vím, že je nesmysl). Samozřejmě to nejspíš má nějaké logické zdůvodnění, jen mi to zatím uniká a zvědavost mi nedá :-)

Jinak pěkná cesta :-bd

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

hafi píše:Už jsem to měl na jazyku (nebo spíš pod prstem) při textu z Gruzie...ale jaká tam je role Aleše? Nějak jsem nepochopil pointu v tom, že mi někdo koupí letenky, ubytování, najde spojení. Tak nějak mi i tato plánovací/zajišťovací fáze k tomu patří, tedy to působí jak neumělá reklama na CK Alesesl (což vím, že je nesmysl). Samozřejmě to nejspíš má nějaké logické zdůvodnění, jen mi to zatím uniká a zvědavost mi nedá :-)

Jinak pěkná cesta :-bd


Úloha Aleše je v tom, že mi pomáhá to plánovat, ono je to o tom, že víc hlav víc ví, nebo víc vidí, víc vygoogluje, pomáháme si vzájemně, každou chvíli si píšeme a radíme, on má nějaké zkušenosti, já mám nějaké zkušenosti, výsledný itinerář je společná práce nás obou. Není to tedy o tom, že já bych nadhodil kam bych chtěl jet a on to celý naplánuje. Spíš bych to přirovnal k tomu, že dostanete v práci nějaký úkol a jdete se poradit za kolegou a společně nad tím dumáte. A příště přijde kolega zase za Vámi. Doufám, že jsem to napsal dostatečně srozumitelně.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

Zdenek píše:Na nocleh v refugio Altavista a cestu z teide na Pico Vejo nikdy nezapomenu. Nádhera která oživí vzpomínky. Máš můj obdiv že to dáváš sám.


Děkuji za obdiv, myslím, že na tom není nic obdivuhodného. Spíš šlo o to strávit čas nad netem a vše potřebné najít. A zrovna národní park Teide má hodně podařené webové stránky. Viz.: https://www.telefericoteide.com/en

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

Airbus380 píše:Moc pěkný výlet, osobně mě nejvíc zaujala ta La Palma, vypadá to jako docela exotické místo. No a samozřejmě Teide, jen škoda, že to je už trochu masová záležitost, i když asi ne tolik jako třeba Vesuv. Nicméně Pico na Azorech, to by bylo jiné kafe.

Jinak plně souhlasím s hodnocením portského letiště, ve své kategorii ho řadím mezi nejlepší minimálně v Evropě.

Jenom je škoda té Afriky, koukal jsem, že třeba na Západní Saharu se dají z LPA pořídit letenky za 69€, to by byla exotika.

Každopádně jen tak dál, díky za report.
b

Díky za pochvalu. Teide mi jako nějak extra masová záležitost, naopak mně překvapilo, jak špatně se tam dá dostat a že i ty dva linkové autobusy nebyly zdaleka plné.

Tu Afriku jsem prověřoval, ale v době plánu to bylo nad mé možnosti, navíc zrovna Západní Sahara mi přijde už jako moc velká exotika, alespoň, co jsem slyšel.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

misob píše:Tvoje TR ma vždy bavia a som schopný ich prečítať na 1 záťah. Oceňujem hlavne podarené fotky z destinácií :) Ale musím sa priznať, že tento low-cost spôsob cestovania nie je úplne môj šálok čaju a osobne by som ho asi nepodnikol. Už som na staré kolená akosi spohodlnel a stal sa strašne rozhýčkaným :D


Nevím, mně to jako něco extra low-cost nepřijde, spíš jsem se snažil za dané peníze pořídit maximum. Samozřejmě se dalo na Kanáry i zpátky letět přímo (a nebylo by to ani o moc dražší), ubytování jsem většinou nevybíral to nejlevnější a když už, tak třeba ten Big Fish Hostel na Las Palmas byl docela zajímavý zážitek (i když uznávám, že ve svých jednatřiceti jsem mezi hosty byl asi nejstarší). Celé jsem to pak plánoval tak, aby se střídaly dny náročné s dny odpočinku.
Ale ano, bylo to náročné i na mně, ale zase jsem toho viděl, vyzkoušel a zcestoval opravdu mnoho a mám zase na co vzpomínat.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Tony Smoke »

Opät skvely TR, dakujem! :clap:
Ocenil by som o troska väcsie fotky a nabuduce, ked pojdes cez Vieden, daj vediet, mozeme skocit na kafe :)

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Zdenek »

Lkprak píše:Díky za pochvalu. Teide mi jako nějak extra masová záležitost, naopak mně překvapilo, jak špatně se tam dá dostat a že i ty dva linkové autobusy nebyly zdaleka plné.

Mě spíš překvapilo, že se do kufru autobusu naskládalo asi 15 MTB. Ono na větší jednodenní trek je autobus nepoužitelnej (za risk že ujede to nestojí) a koupáci si raději pořídí combo bus od hotelu a lanovku v jednom. Ta administrativní překážka tam byla i před 15 lety, akorát se o povolení žádalo v oficírně kdesi v hlavním městě a nocleh v refugio se platil předem. Krásná to doba dřevního internetu a zájezdů od Fischera za 20 na 14 dní.
Na let s Ryanem s rodinou nějak nemam koule, ale Tvůj cestopis mne dost láká (i když tam Eura taky lítaj)
Jinak co se týče příprav, někoho to baví, mne zas moc ne, protože na to není moc času a pak se vrátím a zjistím kde všude sem nebyl v důsledku nedostatečné přípravy. (ale zatím se nikdo aby mi připravil trip nenašel :()

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

Tony Smoke píše:Opät skvely TR, dakujem! :clap:
Ocenil by som o troska väcsie fotky a nabuduce, ked pojdes cez Vieden, daj vediet, mozeme skocit na kafe :)


Co se týče fotek, komplet album je zde: https://www.facebook.com/media/set/?set ... c1d15bf70a

Ta Vídeň byla spíše spontánní rozhodnutí na poslední chvíli. Původně jsem počítal, že se naopak zdržím dýl v Linci a ve Vídni jen přestoupím z vlaku na vlak. Ale nakoec, částečně i díky nejistotě, jak kvůli uprchlické krizi budou jezdit vlaky, jsem se rozhodl vyrazit z Lince prvním vlakem, který tím směrem byl, abych měl jistotu, že ve Vídni stihnu ten správný vlak na Prahu.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Lkprak »

Zdenek píše:
Lkprak píše:Díky za pochvalu. Teide mi jako nějak extra masová záležitost, naopak mně překvapilo, jak špatně se tam dá dostat a že i ty dva linkové autobusy nebyly zdaleka plné.

Mě spíš překvapilo, že se do kufru autobusu naskládalo asi 15 MTB. Ono na větší jednodenní trek je autobus nepoužitelnej (za risk že ujede to nestojí) a koupáci si raději pořídí combo bus od hotelu a lanovku v jednom. Ta administrativní překážka tam byla i před 15 lety, akorát se o povolení žádalo v oficírně kdesi v hlavním městě a nocleh v refugio se platil předem. Krásná to doba dřevního internetu a zájezdů od Fischera za 20 na 14 dní.
Na let s Ryanem s rodinou nějak nemam koule, ale Tvůj cestopis mne dost láká (i když tam Eura taky lítaj)
Jinak co se týče příprav, někoho to baví, mne zas moc ne, protože na to není moc času a pak se vrátím a zjistím kde všude sem nebyl v důsledku nedostatečné přípravy. (ale zatím se nikdo aby mi připravil trip nenašel :()


Nevím, snad celé Tenerife je oblepeno reklamami na Teide a přesto tam nějak extra narváno nebylo, možná jsem měl i štěstí na slabší sezónu.
Ty lety s Ryanem mi přišli dost v pohodě, hlavně na tom letu z TFS do Lince bylo rodin hodně s dětmi a v klidu, on už Ryan není co býval, v mnoha ohledech dost vyměkli (k velké radosti cestujících).
Ty přípravy mně taky baví, tolikrát snad víc než to cestování a ono, když se to plánuje s někým, kdo má trochu jiné zkušenosti, tak je to docela zábava a hlavně ve finále se tím občas ušetří dost peněz. Často jsem za Alešem přišel až ve chvíli, kdy jsem měl naplánováno a spíš mně zajímalo, jestli by se jemu nepodařilo najít ještě něco lepšího (levnějšího, časově výhodnějšího). A ono občas jo (a občas taky ne). Ale jak říkám, je to prostě o tom, že víc lidí víc vidí a víc najde.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Tony Smoke »

Lkprak píše:
Tony Smoke píše:Opät skvely TR, dakujem! :clap:
Ocenil by som o troska väcsie fotky a nabuduce, ked pojdes cez Vieden, daj vediet, mozeme skocit na kafe :)


Co se týče fotek, komplet album je zde: https://www.facebook.com/media/set/?set ... c1d15bf70a

Ta Vídeň byla spíše spontánní rozhodnutí na poslední chvíli. Původně jsem počítal, že se naopak zdržím dýl v Linci a ve Vídni jen přestoupím z vlaku na vlak. Ale nakoec, částečně i díky nejistotě, jak kvůli uprchlické krizi budou jezdit vlaky, jsem se rozhodl vyrazit z Lince prvním vlakem, který tím směrem byl, abych měl jistotu, že ve Vídni stihnu ten správný vlak na Prahu.


Dakujem za link na foto, ten cierny piesok je fascinujuci :)

r209vltava
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 19. 03. 2012, 09:14
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od r209vltava »

Díky za super report a inspiraci. Mám Španělsko moc rád Kanáry jsou poslední nenavštívenou autonomní oblastí. Stále se nemohu rozhodnout zda tam někdy letět nebo neletět. Na jednu stranu krásné fotky na druhou mám obavy z míry "turističnosti" a absence španělské autentičnosti. Každopádně videa potěšila :-)

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Koupákem i tulákem na Kanárských ostrovech

Příspěvek od Tonda 2 »

Pěkné, moc dobře se mi to četlo, díky za report.

Jinak Kanáry jsou má srdcovka, kromě pobytů na jednotlivých ostrovech , jsem i já před pár lety s přítelkyní podnikl výlet, který byl takovým hoppingem po Kanárech, trasování bylo následující:

30.6 Magdeburg Cochstedt 12.35 – 16.35 Gran Canaria -Ryan
2.7. Gran Canaria 13.30-14.00 Tenerife Norte -Islas
4.7. Tenerife Norte 13.30-14.30 La Palma -Islas
6.7 La Palma-Gran Canaria 15.20-16.10 -Binter
7.7. Gran Canaria 6.15-12.10 Magdeburg Cochsted –Ryan

tehdy to vyšlo asi na 150Eur


Odpovědět