Florida trip 2016 - (video) trip report - DOKONČENO

P.Reichl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 18. 11. 2012, 10:15
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Florida trip 2016 - (video) trip report - DOKONČENO

Příspěvek od P.Reichl »

Na klasický psaný trip report nemám "básnické střevo", ale jelikož tu na foru Čočík začal s video trip reportama, a já shodou okolností právě pracuji na trip reportu ze svatební cesty po Floridě, hodím odkaz pro sledování i sem, třeba to někoho bude zajímat :)

Video není natočené "youtuber" stylem - skoro vůbec tam nemluvíme, zato se jej snažím udělat akčnější, s rychlým střihem. Díky použité hudbě videa nemohu nahrát na YouTube, musíte se tedy spokojit s online přehráváním na úložišti OneDrive.

Trip proběhl v červenci 2016 a trval 16 dní po trase: (Praha - Istanbul - ) Miami - Key West - Everglades - Fort Myers - St. Petersburg - Orlando - Daytona Beach - Cocoa Beach - Fort Lauderdale (a zpět z Miami přes Istanbul do Prahy).

Videa budou rozdělená na části o délce zhruba 10min a budou postupně přidávány - poslední část bych rád dokončil nejpozději do konce srpna. Celá cesta bude rozdělená na 7 dílů.

Pro letecké nadšence je určitě nejzajímavější hned první část, která začíná na Pražském letišti a končí přistáním v Miami. Letenku jsem zakoupil s půlročním předstihem za 14.000,- u Turkish Airlines s tím, že odlet z PRG byl odpoledne a odlet z IST až další den po obědě. Přenocování jsme tedy měli zařízené od Turkish zdarma! Na hotel který jsme dostali se podívejte ve videu 8) Let z IST do MIA byl na B777-300ER, konkrétně na pět let staré konfiguraci TC-JJG.

První část "cesta do USA" (délka 6:51):
https://1drv.ms/v/s!Agx0n7X9baDrl5UsvupHNaAubMuBlA
Začínáme na Letišti Václava Havla; start s Airbusem A321; zdarma poskytnutý hotel; výhled z pokoje na startující letadla (timelapse záběry); záběry z Ataturkova letiště; Boeing 777 na stojánce; start se záběry na Istanbul a nad Tureckem; výborný economy servis (Chicken / Sea Food Special Meal); Alpy; Bahamy; pobřeží Floridy; přistání v Miami.

Druhá část "Miami" (11:45):
https://1drv.ms/v/s!Agx0n7X9baDrl6Bi6-OJ2K20szspbw
Cesta z letiště na motel; motelový bazén; cesta na Key Biscayne; pláž; přejezd přes Miami na Miami Beach; pláž; Ocean Drive v noci; Miami down town.

Třetí část "Key West" (11:46):
https://1drv.ms/v/s!Agx0n7X9baDrl8kgFGz-UI1IvZualg
Jízda z Miami přes Florida Keys; oběd na ostrůvku Marathon; pláž na Bahia Honda State Park; výlet lodí na Dry Tortugas - pevnost Fort Jefferson; procházka po Key West; západ slunce a večeře v beach baru; noční Duval St.

Čtvrtá část "Everglades" (10:32):
https://1drv.ms/v/s!Agx0n7X9baDrl-F7vrcOwNrAyU55YA
Alligator Farm - zvířata; krmení aligátorů; jízda na vznášedle; show s hady a aligátory.
Národní Park Everglades - Visitors Center; Gumbo Limbo Trail; jízda na nejjižnější bod parku Flamingo Center; kapustňáci v přístavu; výhled na mokřady.
Homestead City - Robertův obchod; Joeovy hot dogy; večeře; bazén u motelu; přejezd přes vnitrozemí po Tamiami rd.

Pátá část "Gulf Coast & Orlando" (7:39):
https://1drv.ms/v/s!Agx0n7X9baDrmJVzQHXiZw7qlO9Igw
cesta po pobřeží mexického zálivu; pláže (Sanibel Island, Siesta Key, Clearwater Beach); přejezd do Orlanda; Aquatica; v noci menší americký lunapark; SeaWorld - horské dráhy, delfíni, lachtani a kosatky.

Šestá část "Daytona & Cocoa Beach" (8:41):
https://1drv.ms/v/s!Agx0n7X9baDrmLlKjUPu1aqVbzpLAQ
Slavná autopláž na Daytona Beach; promenáda; start rakety Falcon (a přístání!); Playalinda Beach na Cape Canaveral; cesta na Cocoa Beach; vodní skůtr; pláž; Ron Jon Surf Shop; lekce surfování.

Sedmá část "Fort Lauderdale & Cesto domů" (7:39):
https://1drv.ms/v/s!Agx0n7X9baDrmOAQvg0dus74L47PMA
Vero Beach; cesta do Fort Lauderdale; pláž Lauderdale-by-the-Sea; autokino; Las Olas pláž; na pokoji před odletem; divočina před fast foodem; poslední burger - BurgerFi; cesta na letiště; západ slunce nad runway; noční Miami z letadla; přestup v Turecku; let domů.

Závěrem jen dodám, že vše (kromě pár podvodních záběrů) je točeno na mobilní telefon Lumia 830, přesto si troufám tvrdit, že kvalita je velmi dobrá :thumbup:

Za komentáře a připomínky budu rád. Díky za shlédnutí :ymapplause:
Naposledy upravil(a) P.Reichl dne 30. 08. 2016, 11:00, celkem upraveno 11 x.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od pepa007 »

Chválím záběry ze sprchy i Mustanga! Já měl v Miami Camaro :D

Ten hotel v Istanbulu byl na letišti nebo se dalo zajet do města?

P.Reichl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 18. 11. 2012, 10:15
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od P.Reichl »

pepa007 píše:Chválím záběry ze sprchy i Mustanga! Já měl v Miami Camaro :D

Ten hotel v Istanbulu byl na letišti nebo se dalo zajet do města?


Díky, Miami je opravdu rájem Mustangů a Camarů :)

Hotel byl asi 5min jízdy od letiště, do centra to bylo daleko, ale díky úžasnému výhledu z okna přímo z postele na startující letadla to nevadilo a rád jsem natočil pár timelapse videí :D A ta sprcha byla taky pěkná...

Co jsem ale pochopil, tak Turkish rozestrkává lidi do různých hotelů po městě, takže na kvalitu hotelu (5*) jsme měli prostě kliku :thumbup:
Naposledy upravil(a) P.Reichl dne 07. 08. 2016, 00:17, celkem upraveno 1 x.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od MarcosFT »

Já spal s TK v Ramadě asi 20 minut jízdy od letiště. Report pěkný a manželka taky :clap:

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od bepo »

Ak ti nevadí že je to dosť privátne tak je OK


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od firefly »

Tak jsem si prohlédla všechny 3 klipy. Asi budu za šťourala, ale mám nějaké připomínky. Natočeno pěkně, o tom žádná, ale asi bych místo hudby uvítala více komentářů, kde zrovna jste, co vidíte atd.. Já znám Miami i Key West velice dobře, takže mi to většinou bylo jasné, ale lidé, co tam ještě nebyli, by mohli tápat.
No a ta hudba, to bylo pro mě naprosté peklo, hlavně při tom 1.klipu. Ale to je samozřejmě jen můj problém, to neberte jako urážku. Pro mě, jako absolutního a pravověrného bíťáka se prostě ta hudba nedala vydržet. :sad: :sad: :sad: . Nechtěla jsem ale vypnout úplně zvuk, protože jsem nechtěla přijít o případný komentář.
Ale jak říkám, natočeno velice pěkně, záběry krásné.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od firefly »

Ještě musím dodat, že bych asi dala kladnější hodnocení, pokud by v té sprše v tureckém hotelu byl i sám pan autor. :mrgreen: :mrgreen:

P.Reichl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 18. 11. 2012, 10:15
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od P.Reichl »

firefly píše:Tak jsem si prohlédla všechny 3 klipy. Asi budu za šťourala, ale mám nějaké připomínky. Natočeno pěkně, o tom žádná, ale asi bych místo hudby uvítala více komentářů, kde zrovna jste, co vidíte atd.. Já znám Miami i Key West velice dobře, takže mi to většinou bylo jasné, ale lidé, co tam ještě nebyli, by mohli tápat.
No a ta hudba, to bylo pro mě naprosté peklo, hlavně při tom 1.klipu. Ale to je samozřejmě jen můj problém, to neberte jako urážku. Pro mě, jako absolutního a pravověrného bíťáka se prostě ta hudba nedala vydržet. :sad: :sad: :sad: . Nechtěla jsem ale vypnout úplně zvuk, protože jsem nechtěla přijít o případný komentář.
Ale jak říkám, natočeno velice pěkně, záběry krásné.

Díky, za připomínky jsem rád :thumbup: S komentářem to bylo těžký, jakmile natočím kameru sám na sebe a mám něco řikat, připadám si jak idiot :lol: A abych mluvil do záběru, tedy komentoval za kamerou to, co se děje před kamerou, mi zavání natáčením rodinných dovolených z devadesátých let :crazy: Zkusím u originálního příspěvku dopsat, co je v které části postupně vidět.

U hudby jsem zvažoval použití nějakých "nezávadných" podkresových songů z volně dostupných knihoven, ale dělám ty videa hlavně pro nás (publikování tady na fóru mě napadlo až po shlédnutí Čočíkovo reportu a to už byly první tři části hotové), použil jsem tedy to, co nám většinou hrálo v autě na Floridě. Pokud je hudba pro někoho nesnesitelná, může zvuk vypnout - komentář je většinou jen tehdy, když je mluvčí v záběru :)

P.Reichl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 18. 11. 2012, 10:15
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od P.Reichl »

bepo píše:Ak ti nevadí že je to dosť privátne tak je OK

Pokud narážíš na onu scénu se sprchou, tak podlě mě tam není - záměrně - nic vidět.

Jinak obecně to, že se tam před kamerou ukazujeme, je také záměr - videí v dokumentárním stylu je k dispozici spousta a v daleko lepší kvalitě, než je možné na dovolené natočit. :D

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od bepo »

Skôr som myslel že 8x10 min je dosť dlhé, vhodnejšie na pozeranie doma, pre verejnosť by som to viac skrátil

P.Reichl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 18. 11. 2012, 10:15
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od P.Reichl »

bepo píše:Skôr som myslel že 8x10 min je dosť dlhé, vhodnejšie na pozeranie doma, pre verejnosť by som to viac skrátil

Pro veřejnost určitě druhé, kratší, verze neplánuju stříhat :) Ono je s tím dost práce..
Celkově by to určitě nemělo přesáhnout hodinku, další díly už asi nebudou mít více jak 10 min.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od Lkprak »

Před pár minutami jsem pod Čocíkův videoTR psal, že by se toho mohl ujmout i někdo jiný a jak je vidět, už se dávno stalo. Shlédnuta zatím první část (k těm dalším se dostanu, až budu mít trochu času) a super!!! Komentáře opravdu netřeba, soukromé záběry (pokud s nimi souhlasí manželka) tomu dodávají šťávu a no a co se týče manželky samotné...tichá chlapská závist :thumbup:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report

Příspěvek od alesesl »

Vyborny TR, dobre natocene. Ikdyz nejsem zastance video TR, tak se mi to zacina libit, ale osobne preferuji klasicky psany TR. Ale clovek musi s dobou.

Kew West je fantasticky. Mam ho taky na seznamu destinaci. Snad pribudou dalsi TR.

P.Reichl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 18. 11. 2012, 10:15
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report - AKTUALIZACE: 4. část Everglades

Příspěvek od P.Reichl »

Díky za reakce, jsem rád že několikahodinová práce se stříháním každého dílu nepřijde vniveč a aspoň někdo se na to podívá :thumbup:

Do OP doplněna 4. část z Everglades.

V dalším díle uvidíte cestu po pobřeží mexického zálivu (Fort Myers, Sarasota, Clearwater Beach) a Orlando - vodní park Aquatica a SeaWorld.

patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: Florida trip 2016 - (video) trip report - AKTUALIZACE: 4. část Everglades

Příspěvek od patras »

Hele to je super...trochu to tam znám a musí bejt fajn si to dát s někým koho máš rád, beze spěchu a hlavně ve V8!

Za sebe bych rád dodal, že moc chválim hudební doprovod a to jak výběr tak střih. Na frustrovaný kotlíkáře se vykašli! Mě udělaly radost hlavně ty nový chainsmokers, to je tak ujetá písnička až je prostě úplně strašně dobrá!!!


Odpovědět