Když už to má být, tak ať to stojí za to (LGW-KBP-PRG)

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Když už to má být, tak ať to stojí za to (LGW-KBP-PRG)

Příspěvek od rpet »

no a zapomněl jsem se dostat k tomu nejdůležitějšímu:

prostě v UK platí, že je zákazníkům jedno, jakej je tvůj momentální stav a rozpoložení - nikoho, ale fakt nikoho to nezajímá a tečka. a já to za těch 8 let prostě převzal, zalezlo mi to pod kůži. i proto mám u svých zákazníků, který vozím na/z letišť 100% feedback, žádnou stížnost a věsměs komenty vyzdvihující professional mind / behavior. a že už jsem měl hodněkrát dost ostrou náladu, to mi věř...


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Když už to má být, tak ať to stojí za to (LGW-KBP-PRG)

Příspěvek od prodejce »

rpet píše:
Marty-t píše:v zásadě lze souhlasit. ovšem pokud pouze nežiješ někde, kde je zákazník (cestující, kdokoliv...) pánem vždy a všude. a i když je to občas napikaču, jde to.no a pak si na to zvykneš, a je malér - protože v UK jsou zákazníci vlastně skoro vychováváni k tomu, aby si svoje zájmy a práva vymáhali kdekoliv a kdykoliv a jakkoliv...


.. onehdá jsem na Stanstedu před security viděl ceduli, kde bylo květnaně a vlastně dost agresivně vysvětleno, že jakkoliv slovně, třeba byť jen pasivně komentovat průběh bezpečnostní kontroly na tomto letišti je automaticky považováno za útok na personál a policií bude postihováno stejně jako by se jednalo útok fyzický dle zákona bla bla bla. Jen takové malé přátelské varování před vstupem k rámům... takže ono to s tou "dokonalostí" na západě zase nebude tak horké. A na letištích tedy určitě cestující není "pán"... Obecně platí, že tady doma si v mnoha případech můžeš jako člověk pořád dovolit o dost víc, než venku..

A teď politická vsuvka:

a) jako letenkář mám jistý přehled o tom, co za lidi se odsud stěhovalo "do Anglie" a v jakém množství. A pokud bych si mohl dovolit nějakou generalizaci, de facto se jednalo o lidi, kteří tady v Česku neměli žádnou perspektivu... a z toho plynou dnes známé důsledky. A s tím také souvisí bod bé:

b) možná si ještě vzpomenete, že na přelomu milénia úřadovali přímo na letišti v Ruzyni - se souhlasem české vlády - britští imigrační úředníci, kteří udělovali cestujícícím povolení/nepovolení přejít k odbavení na lety do Londýna. Jen si dovolím připomenout, že se jednalo z britské strany o čistě rasistickou selekci - i když tedy se souhlasem české vlády. Dělat si proto nějaké iluze o tom, že "Anglie" je nějaká lepší, než jsme my, tak to bylo možné snad před dvaceti lety, ale dnes už těžko..

Na co si stěžuje rpet bych tedy spíše formuloval tak, že Češi nemají na "hospitality services" příliš vyvinuté buňky... asi společně se Slováky a s Rusy. I když zlepšení i v tomto směru je v posledních letech docela hmatatelné.

Odpovědět