Michalovy tripy: Polské trojměstí

Odpovědět
Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Za Brouky do Liverpoolu

Příspěvek od Lkprak »

Tak pokud jsi v autobuse, kterej jede nějaký čtyři a půl hodiny, prospal tři, tak jsi dobrej (opravdu). Dělával jsem šílenější věci, ale to mi bylo tak šestnáct. Dnes už bych to fakt nezkoušel.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Za Brouky do Liverpoolu

Příspěvek od michal4 »

Tak mě je skoro dvakrát tolik a občas mě chytne podobný střelený nápad jako tento. A to jsem si dal letos předsevzetí méně dlouhých cest autobusem. Při vzpomínce na předloňských 12 hodin do Amsterdamu nebo Paříže mě ještě teď bolí nohy a záda :-D Jinak máš pravdu, možná to byly 2,5 hodiny, ale každopádně lehkého spánku.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Šílená cesta do Varšavy

Příspěvek od michal4 »

Šílená cesta do Varšavy

Před 2 týdny jsem absolvoval možná víc než trošku střelenou cestu do Varšavy a opravdu na punkáče. Během 30 hodin jsem se přesunul PolskiBusem do Vratislavi, z ní jsem letěl do Varšavy a ještě tentýž den zpátky. Jak nerad jezdím s taxíky, tak nerad spím v ho(s)telech, pokud vyloženě nemusím. Bylo to dost vyčerpávající, ale stálo to za to. Jinak Varšava mě vážně překvapila svou krásou. Večer při čekání na přestup jsem si ještě trochu nočního života Rynku ve Vratislavi a viděl tam spoustu pouličních umělců, či begpackerů. To záleží na vašem úhlu pohledu. Mně se zdají jako umělci, podle kritických článků z Východu jsou to žebráci. Na závěr jsem i řešil záhadu v duchu Ztráta třídní knihy.

Opravdu podrobný tripreport se 40 fotkami https://michal-na-cestach.blogspot.cz/2 ... rsavy.html

Jinak zdejší náročné obecenstvo opět zklamu. Jak u PolskiBusu, tak ani u Ryanairu se nepodávalo žádné občerstvení, tak index roztíratelnosti másla se opět odstěhoval do Humpolce a zanechal za sebe náhradu se jménem n/a.

Plac zamkowy
Plac zamkowy

Katedrála sv. Jana Křtitele ve Varšavě
Katedrála sv. Jana Křtitele ve Varšavě
Naposledy upravil(a) michal4 dne 26. 05. 2017, 21:02, celkem upraveno 1 x.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Šílená cesta do Varšavy

Příspěvek od Tony Smoke »

*backpacker

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Šílená cesta do Varšavy

Příspěvek od michal4 »

Tony Smoke: Ne, begpacker. Narážím na tento článek. Už se to u nás stačilo proprat i na iDnes. Ti si taky neodpustili bombastický titulek. Přitom pointa původního článku od singapurské muslimky (to je pro pochopení souvislostí dost podstatné) je, že se ji nelíbí bílí buskeři a pouliční umělci v tamějších ulicích. Není to tam zvykem a údajně tím porušují nějaké předpisy a nazývá to žebráním. A to tam není vhodné, protože Singapur je chudá země (prům. čistá mzda 75.000 Kč, aspoň podle noobeo.com).

//A jen tak naokraj - pouliční umělec fakt nejsem a ani nežebrám. Jen se mi nelíbí tamější generalizace a podle mě i použitý obrácený rasismus. A koneckonců ani ty země JV Asie nejsou tak chudé. Mnohé části z nich jsou na tom líp než naše část Evropy...


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Šílená cesta do Varšavy

Příspěvek od Lkprak »

Díky za zajímavou exkurzi do zbytků historického centra Varšavy, ze které jsem doposud znal a navštívil pouze ulici Nowy Swiat (a to jen proto, že o ní byl článek v jedné učebnici Angličtiny).
Celkem chápu, že při cenách jízdenek Polskibusu a letenek Ryanu to člověka láká udělat něco takového, ale platné, když je člověk nevyspalej, stojí to za houby. Proto bych pro takový výlet spíš volil noční spací vlak, večer vyjedeš z Prahy, ráno jsem ve Varšavě, máš celý den na courání městem a večer se vydáš tím samým způsobem zpátky.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Šílená cesta do Varšavy

Příspěvek od michal4 »

To máš pravdu. Pokušení při těch cenách je velké. Vlakem to může být určitě víc v pohodě. Sám jsem se díkybohu přepnul do cestovatelského módu a byl jsem v pohodě až do neděle 0:30, když jsem nemohl najít pouzdro na foťák... V tom momentě na mě padla šílená únava. Jet to ještě jednou, tak si to snad dám s noclehem ve Vroclavi a pojedu ranním busem. A samozřejmě si přivážu fotobrašnu :D

miropiro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 05. 2017, 11:49
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Šílená cesta do Varšavy

Příspěvek od miropiro »

Shodou okolností jsem se tento týden také vyskytoval ve Varšavě, tak si dovolím pár postřehů k tvému reportu:

1. Palác kultury jsem s kamarádem navštívil hned večer po příjezdu s tím, že je pěkné počasí, nevíme, jak bude zítra jasno. A nelitovali jsme. Fronta večer žádná, na vyhlídce lidí tak akorát a pohledy na město perfektní...

2. Vlak na letiště jezdí i z Centralnej, my jsme shodou okolností jeli spojem kategorie RL, ale lístek za 15 zlotých nám samozřejmě platil.

3. Taky jsme si s kamarádem na závěr dali odpolední let s Ryanairem do Wroclawi, hlavně kvůli kamarádovi, který nikdy v životě předtím neletěl. Sardinkování se nekonalo, do autobusu nahnali borci rozumné množství lidí a pak poslali ještě jeden autobus. Letadlo bylo téměř plné. Že se nepodávalo občerstvení zdarma, jsem vážně ani neočekával. Dle tvých zkušeností očekávám, že jsi neletěl poprvé s touto irskou nízkonákladovkou, tak proč takové překvapení?

4. Koblihy - zaujaly nás předtím v centru Katowic - objevili jsme jednu pekárnu, kde prodávali za 2,50 zlotých slušně velké koblihy s poctivou náplní, kam se na to hrabou koblihy od jistého českého velkovýrobce. Navíc bylo patrné, že jdou na dračku. V jednu chvíli více druhů k dispozici, o chvíli později některé druhy nebyly ke koupení.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Šílená cesta do Varšavy

Příspěvek od michal4 »

Ad 3) To byla ironie. Pár zdejších reportů jsem už četl ve většině se hodnotí index roztiratelnosti másla a podávané občerstvení. U Ryanairu a PolskiBusu samozřejmě ani ťuk.

Ad 4) Já jsem měl radši pletence za 2 zloté od stánkářů ve Varšavě.

pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Šílená cesta do Varšavy

Příspěvek od pachezz1 »

Na Centralnou jsem z letiště jel vlakem KM a jizdenkou z automatu za asi 8 pln...

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Šílená cesta do Varšavy

Příspěvek od michal4 »

To je možné. Před odjezdem jsem se snažil najít nějakou pro mě dostatečně srozumitelnou mapu vlaků a nejlíp mi vycházela tato. I tak v ní není linka RL a S3 prochází zároveň přes W-centralna a W-środmescie.
http://en.mapawarszawy360.pl/carte/image/en/warsaw-skm-map.png

miropiro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 05. 2017, 11:49
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Šílená cesta do Varšavy

Příspěvek od miropiro »

michal4 píše:To je možné. Před odjezdem jsem se snažil najít nějakou pro mě dostatečně srozumitelnou mapu vlaků a nejlíp mi vycházela tato. I tak v ní není linka RL a S3 prochází zároveň přes W-centralna a W-środmescie.
http://en.mapawarszawy360.pl/carte/image/en/warsaw-skm-map.png

Na oficiální stránce ZTM Warszawa je ale vše pěkně popsáno, viz http://www.ztm.waw.pl/?c=571&l=1 včetně mapy.

Jinak doprava na varšavské letiště vlakem je jiná liga ve srovnání s autobusem z letiště ve Wroclawi do centra. Ofiko na stránkách uvádějí, že cesta trvá asi 40 minut, nám to ve středu odpoledne trvalo 50 minut kvůli kolonám. Zpět do ČR jsme pak jeli vlakem na Lichkov a dále přes Ústí nad Orlicí do Brna.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Sedm transylvánských překvapení

Příspěvek od michal4 »

Sedm transylvánských překvapení

Ahoj, přináším sem zbrusu nový tripreport z mé z červnové výpravy do Transylvánie. Zalétl jsem si Wizzairem z Bratislavy do Cluj-Napocy za 27,18 €. Byl to můj první let z Bratislavy a vlastně i okolního letiště. Pojal jsem to hodně lowcostově. Tomu odpovídal i příjezd v 3 hodiny ráno v Bratislavě a čekání na sedačkách na ranní odlet.

Cesta trvala 4 dny a byla plná zvratů. Už den předem mi zazvonil telefon a na displeji rumunské číslo a po zvednutí "Hello, it is Mementobus, our bus will depart 4 1/2 earlier" (čili pouze 90 minut po přistání Wizzairu z Bratislavy). Tak pro mě měl autobus přijet až na letiště jako pro VIP (normálně tam nezajíždí), ale čul jsem v tom nějakou zradu. A taky že jo...

http://michal-na-cestach.blogspot.cz/2017/06/sedm-transylvanskych-prekvapeni-cast-1.html
http://michal-na-cestach.blogspot.com/2017/06/sedm-transylvanskych-prekvapeni-cast-2.html

Navštívil jsem Brašov, hrad Bran, Sighisoaru, Cluj-Napoca a Bratislavu (ano, ta není v Transylvánii).

Protože cestopis dost nabyl, rozdělil jsem ho na dvě části.

Náklady:
zpáteční jízdenka Praha-Bratislava ... 500 Kč
zpáteční letenka Bratislava - Cluj-Napoca ... 27,18 €
jízdné v Cluj-Napoca ... 4 RON
Mementobus Cluj-Napoca - Brašov ... 10,20 € / 47,34 RON
rumunská SIM s daty ... 27 RON
jízdné v Brašově ... 6 RON
jízdné Brašov - Bran ... 2x 7 RON
vstup do hradu Bran ... 35 RON
vlak Brašov - Sighisoara ... 19 RON
Mementobus Sighisoara - Cluj-Napoca ... 41,77 RON
jízdné v Cluj-Napoca ... 8 RON
ubytování ... 22,5 € + 20 € + 22,5 €
Přílohy
mini.jpg
mini.jpg (101.28 KiB) Zobrazeno 6108 x
Naposledy upravil(a) michal4 dne 20. 06. 2017, 21:50, celkem upraveno 2 x.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Sedm transylvánských překvapení

Příspěvek od michal4 »

Sedm transylvánských překvapení. 2. část

Druhá část cestopisu z Transylvánie pokrývající město Cluj-Napoca, letecký návrat do Bratislavy a její půldenní prohlídku od kamaráda.

http://michal-na-cestach.blogspot.com/2017/06/sedm-transylvanskych-prekvapeni-cast-2.html
Přílohy
Catedrala Adormirea Maicii Domnului v Cluj-Napoca
Catedrala Adormirea Maicii Domnului v Cluj-Napoca
mini2.jpg (93.28 KiB) Zobrazeno 6054 x

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Srdečné pozdravy z Moskvy

Příspěvek od michal4 »

Včera jsem se vrátil z Ruska. Byl to super trip a trochu surrealistický zážitek provázený neskutečnou byrokracií. Např. v hotelu si museli naskenovat všechny stránky pasu. Navštívil jsem Moskvu, Petrohrad, Sergjev Posad a Petergof. Zápisky se už píší a o šílené zážitky nebyla nouze (od jedné ženštiny jsem dostal i bonbošku se vzkazem děkuji za příjemné seznámení).

Jinak s ČSA fakt už znovu neletím. Jejich Airbus A319 a řada 24, kterou jsem dostal na oba dva lety je fakt nezapomenutelný zážitek. Místa jako u Wizzairu, cena 10x vyšší, pokaždé špinavé okénko a fakt, že řada před vámi na vás může klopit sedadlo a vy ne, nemá chybu.

A v kontrastu s tím na hodinovém přískoku s Aeroflotem z Moskvy do Petrohradu, místa o dost víc a stihli roznést i občerstvení a nápoje (jen vodu, kafe nebo čaj). Klišé v podobě alkoholu chybělo úplně.


Odpovědět