Cessnami za vulkány

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cessnami za vulkány

Příspěvek od Night fly »

Globik píše:
Night fly píše:
Globik píše:


Při čtení tohoto mě zamrazilo. Ve kterém roce jsi tam bydlel?


Koncem listopadu 2015.

Aha. A bydlel jsi v tom malém zbytku Kalapany na jejím východě nebo v novém domě na čerstvé lávě?


Na vychode, ve "stare zastavbe".


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cessnami za vulkány

Příspěvek od persona »

Díky za zajímavé a detailní postřehy. Havaj je asi někdy ve vzdálenější budoucnosti v plánu, ale je to daleko a rád bych to spojil ještě s něčím jiným. Zatím nejblíž jsem byl v Seattlu.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cessnami za vulkány

Příspěvek od Fabo »

Diky za krasny tripreport. Hned bych se zbalil a vyrazil...

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cessnami za vulkány

Příspěvek od Alexx »

My jsme měli nějaké střední SUV (Hyunda Santa Fé myslím) a tak nějak jsme se nikoho neptali a jeli na ten vrchol. Cesta k Visitor Centru i od něj prašná ale kvalitní. Na samém vrcholu je asfaltka (aby se neprášilo na teleskopy). I přes cca 30minutovou aklimatizační zastávku (já vím, je to málo) u VC se 3/4 posádky točila nahoře hlava a dlouho jsme tam nevydrželi.

Lítali jsme taky Cessnama, rozhodně zážitek (i s vážením). Air Pacific se to myslím jmenovalo, už skrachovali nebo je někdo převzal (Mokulele?).

U odbočky ze Saddle Road je (byl) kemp, dost v havarijním stavu, v chatce kterou jsme tam asi za 100 dolarů pronajali kromě elektřiny a studené vody nic nefungovalo :-), v noci kosa tak kolem nuly...

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Cessnami za vulkány

Příspěvek od Airbus380 »

No aktuální situace (z před 14 dny) je taková, že cesta až k Visitor Center je běžná asfaltka, centrum otevírá až ve 12 (dřív v 9), ale stejně tam kromě malého obchodu se suvenýry nic není. Od centra vede 5 mil prašná cesta, ale žádná tragédie, občas trochu roleta, ale značená je dobře (včetně patníků i odrazek - dovedu si představit i cestu v noci), široká je dostatečně (jezdí tam i kamiony)... Po 5 mílích až na vrchol pak krásná nová silnice.

30 minutová pauza je asi základ, já nahoře tedy nepociťoval žádnou změnu, tak nevím :D Jinak paní v informačním centru říkala, že silně doporučují 4WD auta, ale že to nikomu přikazovat (navzdory zakazujícím cedulím) nemůžou a že spousta lidí nahoru jede i s konvenčními auty. Za mě výjezd na horu absolutně bezproblémový.


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cessnami za vulkány

Příspěvek od micaello »

Super TR a hodí se mi perfektně do krámu, protože letíme v lednu (a já už začínám chystat..hlavně kvůli tomu ubytku, kterého tam není zrovna na zbyt..).
Myslíš, Globiku, že bych tě pak třeba mohl otravovat s nějakými dotazy? :geek:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cessnami za vulkány

Příspěvek od Globik »

Airbus380 píše:No aktuální situace (z před 14 dny) je taková, že cesta až k Visitor Center je běžná asfaltka, centrum otevírá až ve 12 (dřív v 9), ale stejně tam kromě malého obchodu se suvenýry nic není. Od centra vede 5 mil prašná cesta, ale žádná tragédie, občas trochu roleta, ale značená je dobře (včetně patníků i odrazek - dovedu si představit i cestu v noci), široká je dostatečně (jezdí tam i kamiony)... Po 5 mílích až na vrchol pak krásná nová silnice.

30 minutová pauza je asi základ, já nahoře tedy nepociťoval žádnou změnu, tak nevím :D Jinak paní v informačním centru říkala, že silně doporučují 4WD auta, ale že to nikomu přikazovat (navzdory zakazujícím cedulím) nemůžou a že spousta lidí nahoru jede i s konvenčními auty. Za mě výjezd na horu absolutně bezproblémový.

Mě se mladá paní (uprchlice z Německa) v návštěvnickém centru ptala, zda pojedu nahoru. Já jsem jí řekl, že mám kupé a zdálky jsem jí ho ukazoval a ona na to nic neřekla. Kdybych se zeptal, možná by mi řekla, že to zvládnu :)
Mimochodem, řešil jsi to ještě v půjčovně? Jaké jsi měl ve finále auto? A bylo ve smlouvě něco o nezpevněných cestách? Já měl Alamo a tam je to zákaz bez upřesnění druhu vozidla. A pokud si pamatuji dobře, měl jsi tu napsáno, že letíš na MUE, jak jsi se dostal do půjčovny? A bude TR? :D
Naposledy upravil(a) Globik dne 31. 05. 2017, 01:09, celkem upraveno 1 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cessnami za vulkány

Příspěvek od Globik »

micaello píše:Super TR a hodí se mi perfektně do krámu, protože letíme v lednu (a já už začínám chystat..hlavně kvůli tomu ubytku, kterého tam není zrovna na zbyt..).
Myslíš, Globiku, že bych tě pak třeba mohl otravovat s nějakými dotazy? :geek:

Jakou máš po ostrovech trasu?
Samozřejmě, že můžeš :)

kraken
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 07. 08. 2009, 11:36
Stav: Offline

Re: Cessnami za vulkány

Příspěvek od kraken »

Parádní trip report. Díky za něj. Letěli jsme s Mokulele MKK-OGG a seating byl teda úplně free a příručáky nijak nekontrolovali ani nevážili. Vzal jsem si na palubu ne zrovna malý 26L trekový batoh a foťák.

Jinak když už budete na jihovýchodě u Hila, tak doporučuji navštívit 2 lokace, kde jsou přírodní přílivové bazénky, kde vyvěrá teplá voda z vulkánu. Luxusní koupačka. Asi nejlepší na celé Hawaii.
První lokace je Kapoho Tidepools, zde je nejdříve nutno projít menší rezidentní oblastí a dostanete se ke krásné koupačce, perfektní šnorchlovačka, spousta malých rybek, minimum lidí.
Druhá lokace je Ahalanui County Beach Park, zde je jen jeden větší "bazén" oddělený od moře kamennou hrází. Je zde více lidí, čvachtání taky parádní.
Obě koupačky jsou kousek od sebe, lze to zvládnout na jeden zátah.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Cessnami za vulkány

Příspěvek od Airbus380 »

Globik píše:Mě se mladá paní (uprchlice z Německa) v návštěvnickém centru ptala, zda pojedu nahoru. Já jsem jí řekl, že mám kupé a zdálky jsem jí ho ukazoval a ona na to nic neřekla. Kdybych se zeptal, možná by mi řekla, že to zvládnu :)
Mimochodem, řešil jsi to ještě v půjčovně? Jaké jsi měl ve finále auto? A bylo ve smlouvě něco o nezpevněných cestách? Já měl Alamo a tam je to zákaz bez upřesnění druhu vozidla. A pokud si pamatuji dobře, měl jsi tu napsáno, že letíš na MUE, jak jsi se dostal do půjčovny? A bude TR? :D


Popravdě, v autopůjčovně jsem to nakonec neřešil. Psal jsem jim před tím mail, oni odpověděli, že pokud si půjčim Wranglera, tak bez problému. Nakonec mi půjčili Compass, ale už jsem se nikoho na nic neptal a ani nečetl, zda je ve smlouvě - byl jsem rozhodnutý tam prostě vyjet :D

Jojo, přesně tak, letěl jsem do MUE, z města jsem pak jel do Hila normálním autobusem, je to jedna z mála tras MHD na Big Islandu, která jezdí relativně často (cca 5-6x za den). V Hilu mě ujelo poslední MHD z autobusáku na letiště, tak jsem se žel zeptat na benzínku, jestli náhodou nemají číslo na taxi, tetka mi ho hned začala vytáčet, ale pán, který si kupoval svačinku a zrovna platil jí řekl, že na letiště stejně jede vyzvednout nějakou turistickou skupiny a že mě tam hodí. Takže cesta MUE-ITO pohoda :D

A TR bude, o víkendu dopíšu.


Odpovědět