Terminál Sever 2

Dobrá místa pro fotografování, co zajímavého přiletí...
Jirka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 740
Registrován: 18. 01. 2003, 23:05
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Stav: Offline

Terminál Sever 16

Příspěvek od Jirka »

U nás si toho taky lidi moc nevšímaj. Například mluví a najednou zvyšujou hlas, aniž by registrovali, že je to zrovna letadlo. Prostě je něco obtěžuje a je jim jedno co.

Ale mám dotaz: Kde je v Suchdole to místo, kam spadnul ten jugoslávskej Iljušin? Já jsem šel ulicí Na Rybářce až dozadu a došel jsem na nějakou velikou louku (za zahrádkama). Mám pocit, že je to místo, kde se točila Sanitka, ale jestli je to tam, kde spadnul, to nevím. Je tam nějakej pomník?


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Terminál Sever 17

Příspěvek od Pavel »

Mám pocit,že to byla jugoslávská DC-9 :)

Jirka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 740
Registrován: 18. 01. 2003, 23:05
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Stav: Offline

Terminál Sever 18

Příspěvek od Jirka »

To je ono. Ale kde?

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Terminál Sever 19

Příspěvek od Pavel »

To nevím,nikdy jsem na tom místě nebyl,ale musí to být už nejspíš přímo v ose 24

Jirka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 740
Registrován: 18. 01. 2003, 23:05
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Stav: Offline

Terminál Sever 20

Příspěvek od Jirka »

škoda, docela by mě to zajímalo


Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Terminál Sever 21

Příspěvek od Foxx »

Když se jede od Prahy na Suchdol ze Sedlce nahoru prudkým stoupáním, tak po pravý ruce máš truhlárnu a cvičák pro psy. Dřív tam byla velká skládka a ještě dřív rozbitý jugoslávský letadlo. Bylo ale o trošku dál od silnice tak cca 200 m. Není tam nic. Několik set tun odpadků zahrnutý hlínou :-(

Jirka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 740
Registrován: 18. 01. 2003, 23:05
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Stav: Offline

Terminál Sever 22

Příspěvek od Jirka »

díky

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Terminál Sever 16

Příspěvek od Tom Air »

Jirka píše:U nás si toho taky lidi moc nevšímaj. Například mluví a najednou zvyšujou hlas, aniž by registrovali, že je to zrovna letadlo. Prostě je něco obtěžuje a je jim jedno co.

Ale mám dotaz: Kde je v Suchdole to místo, kam spadnul ten jugoslávskej Iljušin? Já jsem šel ulicí Na Rybářce až dozadu a došel jsem na nějakou velikou louku (za zahrádkama). Mám pocit, že je to místo, kde se točila Sanitka, ale jestli je to tam, kde spadnul, to nevím. Je tam nějakej pomník?


Tohle je zrovna to téma, které mě teď dost zajímá. Podle výsledků mého pátrání s sebou to letadlo praštilo přímo mezi chatky v té zahrádkářské kolonii (dokonce jich několik shořelo) a hlavní část trupu zůstala nedaleko jakési vily. Z Google Earth mám vytipované místo, kde by to mohlo být (i když trosky toho letadla prý byly rozesety na veliké ploše) - škoda, že nikde na netu nemůžu najít autentické fotografie, usnadnilo by to identifikaci toho místa. Sanitka se točila na Barrandově, ne na tomhle místě. Kdybyste k tomuhle tématu kdokoliv měli jakékoliv svědectví/stopu, dejte mi prosím echo. Díky.

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Terminál Sever 2

Příspěvek od Tom Air »

Aha, tak další info z netu: letadlo dopadlo 8,7km od prahu dráhy a 1,4km vlevo od osy.


Odpovědět