Wizzair - poradíte?

Odpovědět
tyna87
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 11. 05. 2011, 17:26
Stav: Offline

Wizzair - poradíte?

Příspěvek od tyna87 »

Zdravím,

byla bych ráda, kdyby se tu našla nějaká dobrá duše, co by mi poradila ohledně koupě a odbavení od spol. Wizzair. Letenky nakupuji takto poprvé, jelikož dříve jsem vše měla zařízené přes CK.

Koupila jsem 2 letenky z Prahy do Barcelony na červenec, zaplatila pomocí BÚ a teď čekám na potvrzení o tom, že platba byla doručena, na mail mi totiž prozatím přišlo jen, kam mám peníze zaslat + kód 6ti místný a na webu mám stále napsáno, že se na platbu čeká.
Vyplnila jsem si, že se chci odbavit přes internet, tzn., že si tedy 7 dní předem vytisknu ty letenky? Zkusila jsem se na svém účtě podívat na "odbavení" - odbavení na internetu a jediné, co tam píšou je, že:
"Pro změnu vaší rezervace zvolte níže nové datum(data), čas(y) nebo destinaci a klikněte na „Najít rezervaci“. Na další straně se zobrazí dostupné lety pro váš nový výběr." + tam je ještě info o rezervaci...
Když si pak tedy budu chtít vytisknout ty letenky, kde to tam najdu? + budu mít zavazadlo do úschovného prostoru... je to tedy tak, že na letišti dám kufr na check-in a se svou vytisknutou letenkou už pak půjdu rovnou k bráně? Nebo co potřebuji k tomu, aby mi to zavazadlo na check-inu vzali? V ceně mám zavazadlo, tak stačí jméno nebo ten kód?

Děkuji za rady :)


cbsanjose
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 06. 06. 2010, 22:41
Stav: Offline

Re: Wizzair - poradíte?

Příspěvek od cbsanjose »

- zpracování platby pár dní trvá, v profilu se ti změní status z čeká na platbu na potvrzeno + ti přijde e-mail s fakturou
- on-line odbavení je možné 7 dní před odletem, pokud máš let s Wizzem i zpátky, tak na letišti v Barceloně on-line odbavení není možné, odbavíš se na přepážce (bez příplatku)
- při letu TAM zadáš v online odbavení své osobní údaje + si vytiskneš dle instrukcí palubní vstupenku, zavazadlo budeš mít vyznačené na palubním lístku, zavazadlo odevzdáš na přepážce

tyna87
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 11. 05. 2011, 17:26
Stav: Offline

Re: Wizzair - poradíte?

Příspěvek od tyna87 »

Děkuji. Já, když se teď podívám na ten tisk resp. na odbavení přes net, tak mi to tam píše: "Omlouváme se. Zadané informace neodpovídají údajům v požadované rezervaci. Vraťte se zpět a ověřte si, zda jste v jedné sekci úplně a správně vyplnili všechny požadované údaje.".. a nevím, co nebo kde by mělo být špatně, nebo je to díky tomu, že wizzairu platba ještě nedošla? Děkuji.

cbsanjose
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 06. 06. 2010, 22:41
Stav: Offline

Re: Wizzair - poradíte?

Příspěvek od cbsanjose »

Zkoušet odbavení na netu měsíc a půl před odletem a bez došlé platby opravdu nemá smysl.

tyna87
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 11. 05. 2011, 17:26
Stav: Offline

Re: Wizzair - poradíte?

Příspěvek od tyna87 »

Ahojky,

po delší době mám ještě jeden dotaz... jak tu bylo uvedeno někde výše, že v Barceloně se nejde odbavit online, co potřebuji k tomu, abych se odbavila na přepážce? Protože z Prahy do Barcelony mám normálně vytisknutou letenku, ale nazpátek nic nemám k dispozici...

Děkuji


szkandi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 60
Registrován: 07. 08. 2008, 09:56
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizzair - poradíte?

Příspěvek od szkandi »

Prijdes na prepazku a oni Ti zdarma udelaji check-in, tj. vytisknout Ti to, co jsi si vytiskla sama na cestu tam.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizzair - poradíte?

Příspěvek od Fabo »

no to by jeste ale chtelo vedet co myslis tou "letenkou". Jestli je na ni napis Boarding Pass, plati to, co napsal szkandi. Jestli neco ve smyslu "Itinerary" "E-TKT" "Voucher" a podobne, tak si jeste musis udelat OLCI na let z Prahy, a v Barcelone plati opet to, co pise szkandi.

Ve vseobecnosti, jestli nemas online checkin, na letisti ti staci prukaz totoznosti (OP, pas), ale je dobry mit ssebou i vytisteny rezervacni kod (neco v smyslu "XFSURA")

tyna87
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 11. 05. 2011, 17:26
Stav: Offline

Re: Wizzair - poradíte?

Příspěvek od tyna87 »

Z Prahy do Barcelony mám normálně check in online... normálně jsem si vytiskla palubní lístek... jenže na cestu zpět nemám nic, protože Barcelona nemá možnost check in online... tak proto mě zajímalo, co je potřeba... pas a číslo rezervace mám, tak to snad postačí :)

tyna87
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 11. 05. 2011, 17:26
Stav: Offline

Re: Wizzair - poradíte?

Příspěvek od tyna87 »

Díky moc... tak já letííím :)


Odpovědět