SE a administrativní poplatek

mucco
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 04. 06. 2005, 09:30
Stav: Offline

Příspěvek od mucco »

ja vas jenom zkousim. :twisted: Domu jedu vlakem a uz jsem to tady jednou psal: NEJSEM ZAMESTNANCEM TVS,SW, SKY (nastesti) sedima na daleko lepsim mistecku. Uz jsem si starej na veci typu SKY , to CSA je uz lepsi. Ja na netu nebudu tak tyden, proto hezkej tyden a mnoho kecu ... preju :twisted:


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

dider píše: Je to to same jako tyden v Tunisu za 5990czk...az v cestovce clovek zisti ze je to v breznu a bez jidla :( to je jen priklad. Nekomu to je jasne hned, nekdo se rozcili v cestovce a nekdo poleti...

Souhlas! Jeste bych dodal: v breznu, bez jidla a bez dalsich 2000 Kc za letistni a bezpecnostni taxy a palivove priplatky, atd. V tomhle se mi libi nemecke cestovky. Vlezu na jejich stranky, podivam se na cenu zajezdu a vim, ze to je cena KONCOVA!!! Ze mi k tomu neprilepi dalsich 150 poplatku.

Skyfan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 289
Registrován: 04. 05. 2006, 19:57
Stav: Offline

Skyfan

Příspěvek od Skyfan »

Kamil: Naprosto presne, tohle rikam porad. Cena zajezdu od 8990,- a buch, ono je to 13 litru, protoze priplacime za palivo, bezpecnost, pouziti letiste, viza, baksise - na egyptsky hasise :-D :D

Tohle je u nemeckejch cestovek super :-) Koncova cena

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od dejavu »

Zrovna vcera jsem jen tak zkusebne porovnaval libovolny Turecko od Eximu s nabidkou nemeckych cestovek. Na prvni pohled levnejsi Exim nakonec vysel o 1 800 draz s horsim hotelem. U nemeckych cestovek se pak musi pripocist cesta, ale do Drazdan to neni zadna hruza... Pri rozpocitani na ctyri lidi par stovek navic.

Nevim proc se u nas hraje tahle divna hra. Kdo uz nekdy na dovoleny s ceskou cestovkou byl, vi ze to tak stejne je a uplnejch novacku zase tolik nebude.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

dejavu píše:Zrovna vcera jsem jen tak zkusebne porovnaval libovolny Turecko od Eximu s nabidkou nemeckych cestovek. Na prvni pohled levnejsi Exim nakonec vysel o 1 800 draz s horsim hotelem. U nemeckych cestovek se pak musi pripocist cesta, ale do Drazdan to neni zadna hruza... Pri rozpocitani na ctyri lidi par stovek navic.

Nevim proc se u nas hraje tahle divna hra. Kdo uz nekdy na dovoleny s ceskou cestovkou byl, vi ze to tak stejne je a uplnejch novacku zase tolik nebude.

A to ses dival "jen" na Turecko, tzn. blizka destinace. Ja byl koncem unora v Dominikanske republice (pres nemeckou cestovku). Ja dal za osobu 21000,- (ted to jde i levneji, ja byl v plne sezone). Ve stejne dobe, na stejne dlouhou dobu a stejny hotel jsem na last.cz nasel za 46000,-/os.!!! Levnejsi jsem pres nase cestovky nenasel. Jeste jsem jen tak nakouknul ted a vzhledem k tomu, ze je po sezone, tak to na last.cz je uz "jen" za 43500,-/os. (se vsemi poplatky):
http://www.last.cz/dominikanskarepublik ... dd=1321077
Leteli jsme z LEJ a vzhledem k tomu, ze z Ostravy to mam do PRG 400 km, tak tech 600 km do LEJ uz mi vyjde skoro nastejno. No a kdyz vezmu v uvahu, ze parking na Ruzyni by me vysel na 2500,- a v Lipsku jsem dal 50€, tak me to vyslo jeste levneji. A hlavne, "svezli" jsme se aspon trosku vetsim erem - A330-300 :-)


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Kamyl: docela zajimavy, to je fakt rozdil. No ono nemecky trh je krape vetsi a ty ceny tomu odpovidaji.Myslim ze tady uz je taky docela velky trh pro dalkove chartery ale bohuzel nikdo nema odpovidajici letadlo a tim padem je dost omezena nabidka a vysoke ceny. Za 20k mas z PRG kanary se vsema poplatkama a to bych si sakra rozmyslel jestli radsi nepoletim za 21k do Dominiky z LEJ. Uvidime jak se bude darit Condoru tech lidi co lita z Prg pres MUC dal je pry docela hodně. A maji taky docela dobry ceny.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Hoďte někdo link na nějakou slušnou německou cestovku když je to tak zajímavý. Docela bych si dal nějakou A330 směr Punta Cana nebo St. Marteen 8)

Dík

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od dejavu »

Muzu maximalne doporucit www.transorient.de, kterej se specializuje na Asii. Litam s nima minimalne jednou rocne a je to moje absolutni jednicka.

Nemaji pevne dane zajezdy, leta se linkovejma letama, takze plus minus kdykoliv. Dovolena se da vcelku bez vetsich omezeni prodlouzit nebo zkratit dle potreby. Bezna cena za Thajsko nebo Bali je okolo 22 000 Kc vcetne vsech poplatku na 14 az 17 dnu. Vetsinou jeste se stopem v nejakym velkym asijskym hubu.

Zajezdy lze kupovat v Praze u Rudolfreisen, kdyz se plati v Eurech, tak je cena stejna jako na nemeckych strankach.

Rozdil oproti podobnym zajezdum s ceskou cestovkou je tak 10 000 Kc, pravda odlety jsou z Nemecka.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

pepa007 píše:Hoďte někdo link na nějakou slušnou německou cestovku když je to tak zajímavý. Docela bych si dal nějakou A330 směr Punta Cana nebo St. Marteen 8)

Dík

No ja brousil prevazne mezi www.ltur.de , www.5vorflug.de , www.rudolfreisen.cz a www.nacesty.cz - nakonec jsem vychytal slusnou nabidku pres posledne uvedeny web. Je to agentura, ktera zprostredkovava prave ruzne nemecke cestovky a hlavne je dobre, ze se domluvim cesky :-) Jinak do PUJ lita z Nemecka hlavne spol. LTU s A333, prip. s A332 (z LEJ lita A333), pripadne Condor s B763 tusim. U SXM nevim, ale spis bych rekl, ze tuhle destinaci nalitavaji asi jen s AF, KLM, prip. Corsair, mozna i LH (s B744, prip. A343). Do SXM jsem chtel hrozne se podivat, ale ceny cca dvojnasobne, nez PUJ (beru ceny celych zajezdu, ne jen letenek). Nebo jsem aspon chtel na jeden den zaletet z SDQ do SXM s American Airlines, ale taky to stalo balik, i kdyz je to jen cca 700 km. Takze to nevyslo, snad jindy :-)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

dider píše:Kamyl: docela zajimavy, to je fakt rozdil. No ono nemecky trh je krape vetsi a ty ceny tomu odpovidaji.Myslim ze tady uz je taky docela velky trh pro dalkove chartery ale bohuzel nikdo nema odpovidajici letadlo a tim padem je dost omezena nabidka a vysoke ceny. Za 20k mas z PRG kanary se vsema poplatkama a to bych si sakra rozmyslel jestli radsi nepoletim za 21k do Dominiky z LEJ. Uvidime jak se bude darit Condoru tech lidi co lita z Prg pres MUC dal je pry docela hodně. A maji taky docela dobry ceny.

Souhlas, Condor je taky dobrej. No ja chtel jeste neco vetsiho, nez B763 :-) Chtel jsem si svuj prvni let vychutnat s co nejvetsim ptakem :-) (puvodne jsem hledal destiaci, ktera by se nalitavala s B744, ale bohuzel jsem nenasel za rozumne penize zadnou charterovku, ktera by litala s Jumbem (aspon ne u tech nemeckych cestovek). Maximalne jeste byla moznost letet MUC - CMB se SriLankan s A343, no ale nakonec jsem dal prednost Karibiku a musel se spokojit aspon s tou A333:-)

Skyfan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 289
Registrován: 04. 05. 2006, 19:57
Stav: Offline

Skyfan

Příspěvek od Skyfan »

Kamyl: Ale ani tak to urcite nebylo spatne ze ne ? Jsou to divny hry, fakt nechypu, proc to u nemeckejch cestovek jde a tady ne. Ono teda asi cim vetsi kupni sila a potencial lidi, tim vetsi letadlo, tim mensi naklady atd., ale hlavne mi vadi ty priplatkovy ceny za levy sedadlo, pravy sedadlo, nastup dvermi, nastup okny :-D Proc to vedle jde a tady ne ?

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

...mnohem větší trh, konkurence, kupní sila v Německu je mnohem vyšší...atď

Skyfan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 289
Registrován: 04. 05. 2006, 19:57
Stav: Offline

Skyfan

Příspěvek od Skyfan »

Jo jo, to je presne o tom :-(

mucco
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 04. 06. 2005, 09:30
Stav: Offline

Re: Skyfan

Příspěvek od mucco »

Skyfan píše:Kamyl: Jsou to divny hry, fakt nechypu, proc to u nemeckejch cestovek jde a tady ne. Proc to vedle jde a tady ne ?


Ja jsem to uz tady jednou psal a vsich me za to ... ze nemam pravdu. Tak jeste jednou : Cech je blb a musis ho pekne osr.t kdyz chces na nem vydelat !!! Je to tak a proto v Nem. to jde a tady ne !!! chapes? To jo jako s letenkama za 190 , 290 a pod... Je to mentalitou naroda !! :twisted:


Odpovědět