Cestování v Maroku

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Atlas »

Hi and welcome home:-)
Koukam, ze jsi toho za tech par desitek hodin stihl furu. A jsem rad, ze se Ti to cele vyvedlo podle ocekavani.
Ja zatim stale nemam reakci od Jet4You na moji reklamaci dvou jejich zrusenych letu MXP-CMN-MXP :-( Takze jim tam asi do Casablancy nejprve zavolam a pak budu podnikat nasledne kroky.
Skoda, ze uz mi to asi casove nevyjde se do Maroka letos dostat a vyuzit Tve "pobidky". Zato si stridave uzivam polosluzebne predvanocni Parize, Prahy a pripadne dalsich EUropskych mest. A propos: na ctyri dny jsem si odkocil ted soukrome na prodlouzeny vikend na Podkarpatskou Rus (Ukrajinu) a take mne nikdo neotravoval, netahal ze mne penize apod. Nasel jsem skvostny hotel na samem vrcholku Karpat, pobyl v Cetnicke stanici (co z nahaneli Nikolaye Suhaye Loupeznika) - dnes je to ceskojazycna prijemna hospudka v Kolocave.
Napis vic i o Tvem letu do/z Maroka apod.

Krupier2 píše:No, všude... měl jsem na to tři a půl dne... takže převážně Marakéš plus Palmérie a k tomu na skok Ourika Valley, Sidi Fadma a Cascades. Na velbloudovi jsem si procvičil pánev jak nikdy a pak jsem si dal dokonalou masáž v jednom hammámu kousek od Jama el Fna. I na džusík došlo, srágora nebyla, tak ještě čekám na něco, co by se mohlo projevit později... :D Jo, jinak mi zbylo z druhého NÁKUPU asi 1,5g, tak jsem to v celofánu zapíchl na terase Riádu do květníku k palmě, takže kdyby se tam někdo chystal, dejte vědět... 8)

Kousek napravo od tohohle pohledu je ten květník... :o)
Přílohy
Ukr2008014s.jpg
Ukr2008014s.jpg (296.7 KiB) Zobrazeno 3625 x


Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Krupier2 píše:No, všude... měl jsem na to tři a půl dne... takže převážně Marakéš plus Palmérie a k tomu na skok Ourika Valley, Sidi Fadma a Cascades. Na velbloudovi jsem si procvičil pánev jak nikdy a pak jsem si dal dokonalou masáž v jednom hammámu kousek od Jama el Fna. I na džusík došlo, srágora nebyla, tak ještě čekám na něco, co by se mohlo projevit později... :D Jo, jinak mi zbylo z druhého NÁKUPU asi 1,5g, tak jsem to v celofánu zapíchl na terase Riádu do květníku k palmě, takže kdyby se tam někdo chystal, dejte vědět... 8)

Obrázek
Kousek napravo od tohohle pohledu je ten květník... :o)


Tyvado to byla rychlovka 3,5 dne :D Marrakesh a okolí je celkem jeste v klidu :wink: Heleď, nechci ti kazit radost, ale za kolik jsi nakoupil ty gramy? Protože prodávači haše byli největší podělávači - nám prodali trochu haše smíchanýho s nescafé a lepidlem(což sme se dozvěděli až později v horách) a každej komu jsme pak řikali že jsme dělali první nákup na Jama El Fna se smál od ucha k uchu, že to je známý po celym Maroku jaký jsou tam poděly :lol:

Jo a ještě povídej jak jsi dopad s taxikářema u letiště :)

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Atlas: Díky... Ta věcička je zatavená v celofánu a je asi dva cm pod povrchem hlíny, takže by se tomu nemělo nic stát. :D Let tam jsem téměř celý prospal, protože jsem jel už v pátek večer ke známým do vedlejšího města, přes noc jsme kalili a oni mě v půl čtvrté ráno odvezli do BRS. Zpátky jsme měli mírné zpoždění, takže let trval asi 4hod. Cestou tam měli z nějakého důvodu záměrně neobsazené první čtyři řady A - C, ale zpátky jsem se pěkně vetřel hned do první, takže jsem neměl svůj obvyklý problém s nemožností protažení nohou. Při přistání v BRS to pěkně házelo, takže se pan pilot dočkal potlesku od skupinky polských cestujících. To už jsem dlouho neslyšel.

Carlos_Plzeň: Na Jama el Fna jsem si koupil akorát tak ten džus a několik obědů/večeří. Co se haše týká, nakupoval jsem dvakrát a vždy od lidí, kterých jsem se na to zeptal já, aniž by mi to oni nabízeli. První nákup bylo podělávka ve smyslu ceny, ale to jsem věděl už ve chvíli, kdy jsem to kupoval. Cena byla 400 Dirhamů za cca 5g. Koupil jsem to proto, že mi předtím ten člověk z toho ubalil jen pro mě špeka, dalšího pro sebe a zakouřil si se mnou. Ikdyž to bylo dost peněz, bylo to pořád lepší než, jak například říkáš, koupit nescafe, nebo ještě hůř zajít za roh a mít na rukou klepeta. Napodruhé jsem prostě seděl v místní "restauraci/bufetu", který je šikmo doleva proti terase Café Glacier přes ulici, která vybíhá z Jama el Fna. Byli tam příjemný mladý číšníci, tak jsem se prostě jednoho z nich po večeři a několika sklenkách čaje zeptal, jestli by nevěděl o bezpečném způsobu a on že bez problému. Dal jsem mu peníze, bylo mi řečeno, že do hodiny to budu mít. Samozřejmě jsem si za tu dobu, co jsem čekal, přehrával různé scénáře. Po necelé hodině jsem se znovu zeptal a reakce byla, že pro to šel šéf. :D Za dalších pět minut přede mnou na stole za stejných 400Dirhamů přistál kvádřík o velikosti školní gumy, jinými slovy asi 15g, možná víc. V každém případě jsem ještě poslední noc musel zústat dýl vzhůru, abych stihl co nejvíc spotřebovat, kus jsem nechal přes pikolíka v Riádu poslat na kamarádovu adresu v UK a ještě zbylo asi těch 1,5 v tom květníku. :wink:

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

krupier: My jsme nakoupili nejdřív na Jama El Fna a podělávači na nás zkoušeli těch tvých 400dh... tak jsme se jim vysmáli,že víme cenu(kamarádka tam byla měsíc zpátky tak jsme měli o cenách dost přehled) postupně za náma přišlo asi tak 10 různejch lidí jak si to hned mezi sebou rozkřikli, buď se nás snažili zatáhnout někam do postranní uličky, nebo na nás zkoušeli šílený ceny a přesvědčit nás že to je tam normální, nebo styl že tě táhli přes celý Jama El Fna za někym kdo ti řek za 250dh a že si kámoš ... až pak povolili na 70dh za kousek o velikosti cca třetiny balení žvejkaček Orbit(těch klasickejch 10ks dražé). Na hotelu sme vyhulili ve dvou a dávalo to cca polovinu co normální ganja v ČR...takže šmejd. No a pak v horách sme dostali za 50dh cca jako polovina Orbitek a to byl echt matroš, dali jsme ve čtyřech dvě brka a sotva sem chodil :lol: A s timhle jsme vydrželi až do konce čtyři lidi jak to bylo výživný :) Ve Fesu nám to dokonce místňáci pochválili, že to sice neni best quality, ale že to je ta druhá nejlepší co se dá sehnat :)
Gramy se neodvažuju odhadovat...nemam na to dobrý ruce :D oni to tam beztak taky tak neřeší.

Myslim si že tě imho pěkně podělali a to je to o čem mluvim :) Kdo nemá přehled, myslí si že je to všechno ok a nakoupí hašiš za dva litry... Kdo má přehled, ten je z tohohle podělávání jenom nasrán

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Při tom prvním určitě, ale věděl jsem to už v tu chvíli a šel jsem do toho s tím vědomím, protože jsem si chtěl zahulit a byl jsem ochotný to za to dát. Při tom druhém nákupu jsem pořád asi nedostal standardní cenu, ale nejspíš se jí to hodně blížilo. A znovu - já jsem si ty lidi vybral sám, a kdybych za to ty peníze nechtěl nebo nemohl dát, prostě bych odešel a nikdo z nás by s tím neměl problém. Prostě, jak říkám od začátku, lidi se k tobě chovají jen tak, jak jim to sám dovolíš.


Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Krupier2 píše:Při tom prvním určitě, ale věděl jsem to už v tu chvíli a šel jsem do toho s tím vědomím, protože jsem si chtěl zahulit a byl jsem ochotný to za to dát. Při tom druhém nákupu jsem pořád asi nedostal standardní cenu, ale nejspíš se jí to hodně blížilo. A znovu - já jsem si ty lidi vybral sám, a kdybych za to ty peníze nechtěl nebo nemohl dát, prostě bych odešel a nikdo z nás by s tím neměl problém. Prostě, jak říkám od začátku, lidi se k tobě chovají jen tak, jak jim to sám dovolíš.

Já bych si to dovolil poupravit- lidé se k tobě chovají tak, jak sypeš... :? Dyť jsi za hašiš na 3,5dne utratil 7x víc než my za haš pro 4 lidi na týden. A že bylo veselo každej večer :D Co ty taxíky na letišti? Měl jsi s nima taky dohady nebo jsi se tomu nějak vyhnul?

Edit: Jinak s těma klepetama klídek, měli jsme to potvrzený i od místních a i jsme to zažili na vlastní kůži-na turisty jsou hodný a nedělaj jim problémy... Kamarád ten první hašiš kupoval a nevšim si že dvacet metrů od něj stojí tourist police a čumí na něj :lol: A na check pointech jsme taky vždycky jenom projížděli a nikdy nás nestavěli...

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Ale prdlajs, když jsem od nikoho nic nechtěl a nechtěl jsem mu ani za nic dávat peníze, prostě jsem se mile usmál, řekl "ne, děkuji" v některém z jazyku a pevným krokem odcházel pryč. Nikdy se za mnou nikdo nehonil, netahal mě za rukáv, nic... Co se té spotřeby týká, ono to hlavně bude tím, že když chci, tak mám spotřebu jako autobus a ne auto plné turistů. Dál bych to radši nerozváděl. :wink:

Za taxíka jsem dal 150 a kdybych nechtěl, mohl jsem jet za 3 busem. Za tu cenu mě do toho ale nikdo netlačil. Řekli mi, že to je fixní cena a já jsem mohl nastoupit nebo nemusel. A co se těch scamů týká, četl jsem x průvodců, včetně LP, které jsem měl sebou a upřímně budu radši apriori počítat s tím, že se může něco takového stát, než bych se nechal ukonejšit tím, že si tvůj kamarád někde před zraky policajtů něco koupil a že vás nestavěli hlídky. Nás naopak policejní hlídka stavěla, sotva jsme vyjeli z Marakéše.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Krupier2 píše:Ale prdlajs, když jsem od nikoho nic nechtěl a nechtěl jsem mu ani za nic dávat peníze, prostě jsem se mile usmál, řekl "ne, děkuji" v některém z jazyku a pevným krokem odcházel pryč. Nikdy se za mnou nikdo nehonil, netahal mě za rukáv, nic... Co se té spotřeby týká, ono to hlavně bude tím, že když chci, tak mám spotřebu jako autobus a ne auto plné turistů. Dál bych to radši nerozváděl. :wink:

Za taxíka jsem dal 150 a kdybych nechtěl, mohl jsem jet za 3 busem. Za tu cenu mě do toho ale nikdo netlačil. Řekli mi, že to je fixní cena a já jsem mohl nastoupit nebo nemusel. A co se těch scamů týká, četl jsem x průvodců, včetně LP, které jsem měl sebou a upřímně budu radši apriori počítat s tím, že se může něco takového stát, než bych se nechal ukonejšit tím, že si tvůj kamarád někde před zraky policajtů něco koupil a že vás nestavěli hlídky. Nás naopak policejní hlídka stavěla, sotva jsme vyjeli z Marakéše.


No vypadá to, že tobě to nevysvětlim, ty zaplatíš za tágo 150dh když normální cena je 60(a že jsi to věděl když jsem tady o tom mluvil-nechápu proč jsi se nechal obrat-a ještě řekni že to bylo za petit taxi-to by bylo na facku :shock: ), za haš utratíš dva litry když nás vyšel na 250de na 2x tak dlouho, sorry ale přesně takový jako ty jenom podporujou tohle podělávání turistů a ještě si neumíš připustit jak tam s tebou vyjebali, protože jak říkáś- mohl jsi se otočit a jít za jinou nabídkou (mimochodem my sme taky nekupovali ten hašiš od někoho kdo by se nám sám cpal-zeptali jsme se jednoho s kterym jsme se dali do řeči na konci rozhovoru jestli neví kde sehnat a pak už za náma chodili prodejci sami :-D ) Jinak máš pravdu že v Marrakeshi tohle: "ne, děkuji" +/- fungovalo.... V Essaouire taky, ale na poušti a ve Fesu ani náhodou...

K policajtům-jestli myslíš zastavení to že tě zastaví a popřejou ti dobrej den, tak možná, jinak jsme s nima za 1600km neměli sebemenší problém- stačí dodržovat rychlost a jsi v klidu. Po vás chtěli jen tak pro nic za nic doklady?

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Tak v první řadě netuším, proč bych se ti měl ospravedlňovat, za kteroukoliv výlohu, která šla z mé, ne z tvé kapsy. Za druhé, fackami se oháněj někde jinde, na tohle tu fakt není nikdo zvědav. A za třetí, když už vůbec reaguješ, tak aspoň čti, na co reaguješ. Psal jsem, že když na to přijde, tak dokážu vyhulit neuvěřitelné množství hulení a dovolené jsou jedněmi z těch příležitostí. A konečně za poslední, daleko větší cenu, než mě celá ta věc stála dohromady, má můj čas, takže jestli mám zaplatit 150 Dirhamů a odjet během minuty, nebo běhat po letišti, shánět člověka, který bude ochotný vůbec smlouvat a pak ho ještě dostat na těch tvých 60, mi za ten ztracený čas z těch celkových 3,5dne opravdu nestálo. A když už jsme u celkových nákladů, ten výlet pro mě nepředstavoval větší částku, než platím měsíčně za holý nájem a zároveň to byla o něco méně než šestina měsíčního platu... s tímhle vědomím a při pohledu na to, jak tam někteří lidé žijí, mi nedělalo problém dát číšníkovi v restauraci spropitné ve výši třeba padesáti procent útraty, protože to pro mě prostě nic nebylo a věděl jsem, že pro toho člověka to znamená daleko víc...

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Krupier2 píše:Tak v první řadě netuším, proč bych se ti měl ospravedlňovat, za kteroukoliv výlohu, která šla z mé, ne z tvé kapsy. Za druhé, fackami se oháněj někde jinde, na tohle tu fakt není nikdo zvědav. A za třetí, když už vůbec reaguješ, tak aspoň čti, na co reaguješ. Psal jsem, že když na to přijde, tak dokážu vyhulit neuvěřitelné množství hulení a dovolené jsou jedněmi z těch příležitostí. A konečně za poslední, daleko větší cenu, než mě celá ta věc stála dohromady, má můj čas, takže jestli mám zaplatit 150 Dirhamů a odjet během minuty, nebo běhat po letišti, shánět člověka, který bude ochotný vůbec smlouvat a pak ho ještě dostat na těch tvých 60, mi za ten ztracený čas z těch celkových 3,5dne opravdu nestálo. A když už jsme u celkových nákladů, ten výlet pro mě nepředstavoval větší částku, než platím měsíčně za holý nájem a zároveň to byla o něco méně než šestina měsíčního platu... s tímhle vědomím a při pohledu na to, jak tam někteří lidé žijí, mi nedělalo problém dát číšníkovi v restauraci spropitné ve výši třeba padesáti procent útraty, protože to pro mě prostě nic nebylo a věděl jsem, že pro toho člověka to znamená daleko víc...


Takže to bylo petit taxi :lol:

Je to jak říkam od začátku, rozhazoval jsi kde jsi moh, užil sis "pravý maroko", protože jsi kašlal na peníze, oni tě měli za to rádi, protože kdo by neměl rád někoho kdo dává 50% spropitný navíc... :( Abych ti řek pravdu... imho jsi z pravýho Maroka viděl kulový :oops: A nezapomeň až někde o tom budeš povídat připomenout źe jsi rozhazoval jak král a oni se díky tomu tak k tobě chovali...
aneb všichni byli happy a všichni co pojedou po tobě ti můžou poděkovat, že jsi přispěl k tomu, že to na ně tyhle "vychcánci" budou zkoušet dál...protože vidí že to jde a že jim to někdo klidně bez keců dá.

Docela jsi mě naštval-píšeš jak bylo Maroko ok a v pohodě a přitom tě podělali na každym kroku a ty ses navíc ještě bez řečí nechal i když jsi to věděl... jenom další tupá ovce,který se za rohem budou smát jak jsou ty cizinci blbý :evil:

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Tak teď už je můj čas drahý i na tohle. Mysli si, co chceš, v tu chvíli jsem tam byl já, ne ty, takže to kulový víš ty, co jsem já z Maroka viděl, nebo neviděl. Už se neobtěžuj s odpověďmi, protože další demagogie číst nebudu. Do Maroka už prostě nejezdi, protože je to tam nejspíš pod tvojí přehnanou středoevropskou úroveň, ale taky to neznechucuj nikomu dalšímu. A ještě něco, narazil jsem tu na dvě diskuze a v obou se do někoho navážíš a v téhle konkrétně jsem já už druhý v pořadí. Proto thready nevznikly, řekl bych. Máš svoje názory, klidně je projev, ale nesnaž se je někomu vtlačit a už vůbec se nestavěj do pozice, ze které bys mohl hodnotit, jestli někdo dělá správně, nebo ne, když něco dělá jinak než ty. Nemůžu mít jistotu, ale pochybuju, že na to vůbec máš.



VŠEM, kdo to tu bude číst, nenechte se odradit. Stojím si za vším, co jsem tu napsal a znovu pro jistotu zdůrazňuju, že jsem se ani v nejmenším nesetkal s žádnou agresivitou ani ničím takovým při žádném z x odmítnutí, kdy jsem naopak neměl pocit, že bych měl za něco platit obecně nebo víc, než jsem měl myslel, že bylo přiměřené.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Jak jsi se mohl setkat s agresí když jsi jim zaplatil o cokoliv si řekli i když jsi věděl jak tě berou na hůl?
Kdo by byl na takovýho člověka agresivní nebo nepřijemnej? :lol:
Víc zejtra, už taky nemam čas...

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

Ty jsi fakt magor, přečti si předchozí odpověď a i ty předtím, dojde ti to... ikdyž si tím nejsem tak úplně jist. A teď už opravdu končím.

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Pro VŠECHNY VŠECHNY ÚPLNĚ KAŽDÉHO!!! :lol: :lol:

Jestli chcete do Maroka tak tam klidně jeďte, když pár lidí odmítnete tak se nic neděje(až na pár hodně velkejch otrapů-viz moje příběhy dříve), ale pokaď budete chtít zaplatit za služby nebo věci tolik kolik opravdu stojí a ne být "ojebán" jako kolega na každém kroku(i vědomě a bez řečí, čím bych se já osobně nechlubil), tak se připravte na spoustu hádání, agresivitu, občas i nadávky atd. atd.... Aneb bez plný šrajtofle peněz, do Maroka jako běloch nelez :) Ty lidi vás totiž vidí jenom jako blbý bohatý evropský bankomaty... Přidám ještě jeden příběh z tripadvisoru, který vystihuje jak to tam chodí:

I have just returned from Marrakech, and it has to be the most annoying place that I have ever visited. I asked someone in the Medina where the museum was, and he wanted 50 Dirham before he would tell me. Having got lost, someone else wanted 50 Dirham to show me where to get a taxi. I got a taxi, which showed 12.50 on the meter - the driver wanted 50 Dirham. I booked a day trip for 200 Dirham - suprise, suprise, it cost 250 Dirham. I went into a shop and bought two packets of mint tea which were advertised as being 50 Dirham each. The total cost was 150 Dirham. The owner said that he'd made a mistake because it was Ramadan. I had a meal which cost 120 Dirham including service. The waiter started shouting at me that I should give him another 50 Dirham tip. I go for a camel ride, but the local children will not stop throwing stones at the poor animal's head unless I give them 50 Dirham. I give a beggar 8 Dirham in Jemaa-el-Fna Square. She screams that I should give her fifty. And on and on 'till we agree a price of 100 Dirham for the taxi to the airport. When we get there the driver says he will call the police if I don't give him 150. What exactly is the problem? It can't be a Muslim tradition because we've never had this problem in Tunisia or Egypt. Is it a local tradition to antagonise tourists, because this is the only time, in visiting over 60 countries, that I have come across such nasty behaviour ?

Krupier2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 07. 11. 2008, 12:05
Stav: Offline

Re: Levná letenka do Maroka

Příspěvek od Krupier2 »

PRO TY VŠECHNY A JEŠTĚ NĚKOHO NAVÍC.

Vůbec mu nevěřte, není to tak. Ikdyž, jestli vševědoucí aniž přítomný Carlos vystupoval při své cestě tak jako na tomhle fóru, tak se nedivím, že se setkával s agresivní odezvou. Mám spíš pocit, že jsi jeden z cestovatelů, kvůli kterým nás v některých zemích nemají rádi, protože občas zapomínáme, že když cestujeme, jsme vlastně na návštěvě a podle toho bysme se měli chovat.

ZNOVU ZDŮRAZŇUJI, ŽE KDYŽ NĚCO CHTÍT NEBUDETE A PROSTĚ SE OTOČÍTE A ODEJDETE, NIKDO SI NEDOVOLÍ VÁS NĚJAK AGRESIVNĚJI PŘESVĚDČOVAT, MAXIMÁLNĚ ZA VÁMI CHVILKU PŮJDOU, TOŤ VŠE.


Odpovědět