Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od romul »

Avathar píše:No jestli jsi rucil kreditkou, tak se s tebou mazat nebudou a časem ti ty peníze strhnou. Já bych tu kartu okamžitě zrušil. Známý takhle po roce naskakaly pokuty a poplatky půjčovny z Austrálie.


Kreditce, kterou jsem ručil, samozřejmě čistě náhodou skončila platnost hned poté kdy mi Hertz strhnul očekávanou částku za celý pronájem. Dodatečný poplatek či pokutu mi tedy nemají momentálně z čeho strhnout, v tom problém není. Mně spíše zajímá jestli mně z důvodu neuhrazení poplatku Hertz přidá na svůj black list a příště mi buďto pronájem úplně odmítne, a nebo mi částku strhne z jiné karty při příštím pronájmu. Další pronájem auta plánuju na březen v USA...


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od hafi »

Avathar píše:Jo, znamená to, že tě okradou na palivu - naúčtují ti chybějící palivo za neadekvátní cenu a prihodej si k tomu neznámý poplatek třeba 15 ale taky 50 euro...

Tedy tak, jak jsem tušil. Překvapilo mě to především proto, že to (myslím) není přímo půjčovna, ale jen agregátor nabídek. A bylo mi divný, že když přes jiný agregátor maj všechny půjčovny v oblasti kalsicky full-full, tak taky je takovýto bazmek (pravda, cena je o nějakých 20% nižší než jinde). Asi na to kašlu a zůstanu u vyzkoušeného.

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Avathar »

romul píše: Mně spíše zajímá jestli mně z důvodu neuhrazení poplatku Hertz přidá na svůj black list a příště mi buďto pronájem úplně odmítne, a nebo mi částku strhne z jiné karty při příštím pronájmu. Další pronájem auta plánuju na březen v USA...

To netuším, ale mě prošel refund na kartu, která byla vydána po kartě, kterou se původně platilo (stejná smlouva s bankou, jiné číslo karty, původní expirovala). Zhruba po 8 měsících.

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Avathar »

hafi píše: A bylo mi divný, že když přes jiný agregátor maj všechny půjčovny v oblasti kalsicky full-full, tak taky je takovýto bazmek (pravda, cena je o nějakých 20% nižší než jinde). Asi na to kašlu a zůstanu u vyzkoušeného.

Když si pečlivě prostudujes podmínky, nakonec zjistíš, že přímo na místě se podmínky půjčovny můžou lišit od těch deklarovanych na agregatoru, čili stejně kupuješ zajíce v pytli. Pokud máš už něco vyzkouseneho a cena je podobná, zbytečně bych neriskoval.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od s543 »

Avathar píše:
hafi píše: A bylo mi divný, že když přes jiný agregátor maj všechny půjčovny v oblasti kalsicky full-full, tak taky je takovýto bazmek (pravda, cena je o nějakých 20% nižší než jinde). Asi na to kašlu a zůstanu u vyzkoušeného.

Když si pečlivě prostudujes podmínky, nakonec zjistíš, že přímo na místě se podmínky půjčovny můžou lišit od těch deklarovanych na agregatoru, čili stejně kupuješ zajíce v pytli. Pokud máš už něco vyzkouseneho a cena je podobná, zbytečně bych neriskoval.


To že ti dají plné auto a musíš ho vrátit suché jsem již potkal (v Maroku Europkcars) a není to věc "agregátora" nebo-li překupníka ale lotrovské půjčovny. Na triky s palivem jsou kadeti Europcars například v Portugalsku zase aplikují prázdná prázdná - to je o kousek lepší ale jenom trochu - jak lze klienta okrást tak oni to vymyslí a aplikují první - ostatní to budou šikovně kopírovat. Tetnto trik je obzvlášť hnusný protože suché auto realisticky vrátit nejde.


Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Avathar »

Samozřejmě že to není politika agregátorů, ale půjčoven. Ovšem agregátory maj ve svých podmínkách klauzule, že de facto za nic neručí a pokud se chce někdo vyhnout pujcovnam ala Goldcar (full - empty) tak ani pečlivé prostudování mnohdy nepomůže. Občas se dá autopůjčovna odhadnout podle ceny na různých webech. A pokud je třeba první půjčovna levnější o významnou částku (např 100 e) tak už to je signál.

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od pivko »

Dovolím si jen svou trošku - v autopůjčovnách si VŽDY beru full damage waiver. Už se mi to párkrát vyplatilo. A bez výjimky bych na tom trval zejména v těch jižních prázdninových destinacích, kde si s nějakou tou odřeninou v provozu nikdo hlavu neláme. Výhodu to má taky v tom, že se pak při předání auta nemusím dohadovat, jestli tam ten konkrétní škrábanec už byl nebo nebyl.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od hafi »

dělám to stejně tak a zrovna včera jsem při vracení za to byl rád - při parkování mi kdosi odřel zrcátko, europcar to nakonec neřešil, ale měl jsem hned lepší pocit. Navíc to i dost urychlí mou kontrolu při převzetí - prostě nasednu a jedu, drobné detaily neřeším. Při ceně kolem 6-7 eur/den mi to přijde jako rozumná investice.

dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dast »

Aktuální zkušenost ze Španělska, půjčovna Centauro v BCN (rezervováno přes leisurecars.com). Jsem mírně řečeno rozladěn. Ve stručnosti:
- Plánoval jsem jezdit po Španělsku a Francii, většina "místních" španělských autopůjčoven (GoldCar, Centauro, SolMar apod.) ale bez příplatku umožňuje jenom Portugalsko a Andorru, další státy jsou za příplatek ("pojištění do zahraničí"). S tímto jsem ale počítal, cena půjčovného byla výrazně nižší, takže i po započítání dodatečného pojištění to vyšlo o něco levněji než "značkové" půjčovny (Hertz, Avis, Europcar, Sixt). V tomto bodě tedy OK.
- Dětská autosedačka byla bez jednorázového potahu (který je standard v půjčovnách např. ve Francii) a čistota nic moc.
- Fuel policy je full-empty, s čímž jsem počítal. ALE tu plnou nádrž při převzetí mi naúčtovali za nehorázně přepálenou cenu - za 60l nafty počítali 111 EUR! Nejspíš jsem toto přehlídl v podmínkách (zaměřoval jsem se hlavně na cesty přes hranice a cenu dětské sedačky), každopádně jsem se s tímto ještě nesetkal, a to jsem už auto s full-empty policy u jiných půjčoven měl.
- Při vrácení auto nikdo pořádně neprohlížel, jenom jsem ukázal, kde auto stojí, předal klíče a "it's OK sir". Věděl jsem, že žádný škrábanec ani poškození nikde není (kromě jednoho, který tam ale byl už při převzetí a byl i v papírech), takže jsem byl v klidu. Den po návratu mi ale přistála v e-mailu faktura na 30 EUR za "additional cleaning", peníze si okamžitě strhli. Podle mého názoru tam nebylo nic extra k vyčištění (maximálně trocha hrubého písku z pláže, nic co by nešlo vysát, stejně se to auto vždycky čistí). Vracel jsem už mnohem špinavější auta (např. totálně zablácený interiér po 2 deštivých týdnech v Pyrenejích) a nikdy nebyl problém.

Za mě tedy Centauro nebrat.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dejavu »

S cenou prepaid paliva je to klasika, mají extra vysokou cenu a tuším že je v tom schovaný i extra příplatek za natankování.
Bohužel, ve Španělsku je to teď v sezóně naprostý standard, mimo se dají najít stejně výhodné nabídky u velkých půjčoven.
Ten extra úklid bych reklamoval, v nejhorším u banky.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od romul »

Ačkoliv jsem si auto půjčoval v řadě zemí již hafokrát, tak přesto bych uvítal doporučení někoho z místních, jde o USA - Floridu. Našel jsem si Sixt. Nabízí příplatek Express Toll a Liability coverage/Supplemental Liability Insurance (SLI) což mně zaujalo. CDW a TP je v ceně. Máte někdo zkušenost zejména s tím Express Toll? Jde mi zejména o to jestli to je 1) skutečně předplacené využití zpoplatněných silnic, a nebo 2) služba která jen eviduje využití zpoplatněných silnic a potom mi strhnou skutečnou částku za mýtné z karty, přičemž výhoda by byla jen v tom, že se o tu platbu nemusím na místě starat. Věřím ve var. 1). Personal Accident Insurance (PAI) jsem při rezervaci vynechal. Nějaké argumenty pro/proti? Předem díky...

http://www.sixtblog.com/travel-advice/f ... oll-roads/

dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dast »

dejavu píše:S cenou prepaid paliva je to klasika, mají extra vysokou cenu a tuším že je v tom schovaný i extra příplatek za natankování.
Bohužel, ve Španělsku je to teď v sezóně naprostý standard, mimo se dají najít stejně výhodné nabídky u velkých půjčoven.
Ten extra úklid bych reklamoval, v nejhorším u banky.

Jo, už jsem jim psal mail. A zmínil jsem to i do customer satisfaction survey, který mi provokativně poslali 2 dny po té faktuře. Zatím dělají mrtvé brouky.

dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dast »

Poplatek za "additional cleaning" mi nakonec vrátili. Napřed psali něco v tom smyslu, že mi jenom přeúčtovali poplatek, který si strhla firma, co jim čistí auta, a že s tím nemůžou nic dělat. To jsem nechal už bez reakce a chtěl jsem to jít řešit do banky. Než jsem se tam ale dostal, tak po týdnu mi bez další komunikace naskočily peníze zpět na účtě. Stačilo se tedy jenom ozvat a dávám jim za to malé plus :-)

Sitaha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 09. 2015, 21:56
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Sitaha »

romul píše:Moje poslední zkušenost s pronájmem. půjčovna Hertz, destinace Itálie.

Za oknem pokutový bloček za špatné parkování (ačkoliv jsem parkoval správně). Okolo spousta aut a žádné bloček nemělo. Cena 28 eur při platbě do 5 dnů, 40 eur při platbě později. Nezaplatil jsem, žádal jsem po policii vysvětlení té pokuty emailem (opakovaně), reakce žádná. Další postup? Policie získá od autopůjčovny kontakt na řidiče a začne vymáhat pokutu přímo. Promlčecí lhůta je 2 roky. Asi jim to nezaplatím, už z principu, a na příští dovolenou pojedu jinam. Herz si za předání kontaktů policii účtuje administrativní poplatek 30 eur...


Máme podobnou zkušenost ze Sardinie z minulého roku s tím rozdílem, že jsme žádný pokutový bloček za oknem neměli. Asi po měsíci si strhli z karty 40 euro- za další měsíc teprve přišel dopis od Herzu, ve kterém vysvětlili, že jsme dostali pokutu za špatné parkování v hlavním městě.
To by bylo docela v pořádku, ale teď, téměř po roce, nám přišel dopis přímo od místní policie, že máme zaplatit pokutu 140 euro za ten stejný přestupek.

Píšeme do Herzu, tamní policii a zatím žádná reakce!

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od context »

Osobná skúsenosť s požičaním auta na Malte.
Nie je to síce prvé auto z požičovne, skôr tak štyridsiate a možno aj oveľa viac...
Prvý raz /2012/ s klasickou spoločnosťou /Avis, Hertz/ všetko v poriadku, nejaký upsell ale v rámci slušnosti, dokonca ani predĺženie prenájmu o jeden deň priamo na pulte nestálo výrazne viac.
Druhý krát, /2015/ som bookoval cez brookera. Bol z toho spomínaný Goldcar. Asi je najlacnejšia na letisku lebo bola na kiosku celkom fronta. Po obligátnych papierovačkách som dostal ponuku na "free mind" poistenie za cca 200€ na týždeň. Samotné požičanie stálo nejakých 80€ na týždeň. Pretože dlhodobo používam svoje nezávislé poistenie som úžasnú ponuku odmietol. Potom nastalo intenzívne presviedčanie a argumentácie. Bol som neoblomný, tak si vypýtali depozit. Tým zlomili všetkých zákazníkov v rade predo mnou. Depozit bol cca 2000€. Neberú všetky kreditky, takže ak nemáte dostatočný kredit ste v pasci. Ja som mal, tak si pekne stiahli z karty uvedené peniaze. Potom nasledovala cesta na parkovisko. Dostal som Peugeota 1007, ktorý mal tak seknuté koleso, že v plechovom disku bolo 5 cm véčko a na pneumatike sa robila bublina lebo bola poškodená bočnica. Nechcel som riskovať defekt niekde na Goze tak som ho odmietol. Nasledovala cesta späť na terminál a znova papierovačky. Takže prvých pár hodín bolo tour de parkovisko a letisko na ostrom slnku. Aspoň sme sa opálili. Potom sme dostali Fabiu, takže aspoň to bolo lepšie, že sme zmestili bagáž do kufra. S autom neboli problémy žiadne. Vrátenie tiež prebehlo v pohode. Dokonca aj spomenutý depozit sa vrátil cca za týždeň po návrate z Malty. Na kiosku strašili zákazníkov s mesiacom.
Problémy začali cca 3 mesiace po vrátení. Jedného dňa som mal kreditku chargovanú cca 80€ platbou. Keď som zistil, že ma chargoval Goldcar, tak som ich kontaktoval telefonicky aj mailom viackrát a bez odozvy. Tak som na to šiel cez banku. Po dvoch mesiacoch po reklamácií cez banku a kartovú spoločnosť sme dostali odozvu, že to bolo za pokutu, za parkovanie. V tomto momente som nad tým mávol rukou aj keď som si nebol vedomý, že by som niekde nesprávne parkoval. Kašlal som na to. Našťastie som si ďalší deň opäť pozrel mail a policajný protokol od Goldcaru a ajhľa! Pokutu dostal Peugeot a nie škodovka. Keďže Goldcar nereagoval, znova som začal kolotoč reklamácie cez banku. To už som napísal aj mail brookerovi, cez ktorého som rezervoval auto. Po ďalších dvoch mesiacoch sme dostali nový policajný protokol, tentokrát, že som nesvietil v tuneli. ŠPZ už sedela, čo však nesedelo bol dátum spáchania priestupku - cca 3 mesiace po návrate z Malty. Čerešničkou na torte bolo, že Goldcar opäť chargoval moju kreditku ďalšími 70€. To už som bolo veľa asi aj na kartovú spoločnosť, takže po ďalších 2 mesiacoch /na konci roka/ mi boli obe sumy vrátené. Neviem, či Goldcarom alebo bankou. Každopádne Goldcar asi chce byť verný svojmu menu a je to dosť podivná zlatokopka.
Takže pokiaľ chcete šetriť svoje nervy, čas a kreditku, tak Goldcar radšej nie.


Odpovědět