Z Dallasu do LA

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Z Dallasu do LA

Příspěvek od firefly »

V září nás čeká cesta do Dallasu, tam si půjčíme auto, chceme se zdržet tak 2 noci a pak přes Nové Mexiko do Las Vegas a dále do LA, odkud odlétáme domů. Na cestování máme 14 dnů.
Hledala jsem zde nějaké reporty na podobné téma, ale nenašla, tak prosím, zda by někdo měla nějaké tipy :
ubytování v Dallasu, co tam vidět
co nevynechat cestou do Vegas - zatím máme v plánu Los Alamos, Roswell, Santa Fé, uvítám i další tipy
ubytování v LA, asi na 2 noci
Ohledně ubytování prosím ne Hilton nebo něco podobného, mám na mysli něco v nižší cenové hladině :D .
Předem děkuji za jakékoliv poznatky.


s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Z Dallasu do LA

Příspěvek od s543 »

Dovolil bych si jednu radu a pár doporučení.
1. Libovolný motel u cesty - jsou jich tisíce, nic řešit dopředu netřeba. Pro přespání na noc jistě vyhoví a ceny budou skoro jako v Česku. Čím větší "díra" tím nižší. Pro první noc doporučuju udělat nějakou rezervaci přes nějaký portál, aby bylo možno to sdělit imigračním úředníkům - pokud se napíše adresa tak jsou vždy HAPPY.

a- Dallas je "USA někde" nic zajímavého tam není. Ale třeba je zajímavý právě tím ? Ale třeba jsem ovlivněný tím, že jsem tam strávil řadu týdnů.
b- nelze opominout Grand Canyon - něco spektakulárního. Skoro zajímavější je Northern Rim. Všichni jezdí na Southern Rim, ale mě se víc libil ten Northern. Je třeba se ale rozhodnout, z jednoho na druhý je to po silnici mnoho set "mileček".
c- velmi zajímavé je toto:
http://www.titanmissilemuseum.org/
(překvapivě i moji netechnickou manželku - právničku to bavilo)
d- Hoover Dam stojí za vidění - to je skoro po cestě.
e- Las Vegas - je to koneckonců po cestě - je to sice "cirkus" ale za vidění to taky snad stojí.
f- petrified forest - nikde jinde nic takového není.
g- Death Valley - zajímavost skoro po cestě - ve zmíněném termínu se alespoň trochu ohřejte.
h- určitě se vyhnout obloukem Bakersfieldu a okolí - stačí si zajet do Třince, Litvínova nebo Lovosic - je to to samé.
i- jsme na webu leteckých nadšenců - "skládky" letadel v poušti.... ???

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Z Dallasu do LA

Příspěvek od firefly »

Asi jsem položila dotaz špatně. Chtěla jsem poradit hotel nebo motel jen v Dallasu a LA. Po trase samozřejmě počítáme s přespáním v motelech u cesty. Las Vegas, Grand Canyon, Death Valley, Hoover Dam atd.. známe, jen v Texasu a Novém Mexiku jsem nikdy nebyla.
V LA jsme sice už také byli, ale jen 1x a rádi bychom si ho prošli znovu, proto počítám s 2 noclehy, jinak bychom z Vegas cestu na letiště LAX zvládli v jednom dni.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Z Dallasu do LA

Příspěvek od jane »

firefly píše:Asi jsem položila dotaz špatně. Chtěla jsem poradit hotel nebo motel jen v Dallasu a LA. Po trase samozřejmě počítáme s přespáním v motelech u cesty. Las Vegas, Grand Canyon, Death Valley, Hoover Dam atd.. známe, jen v Texasu a Novém Mexiku jsem nikdy nebyla.
V LA jsme sice už také byli, ale jen 1x a rádi bychom si ho prošli znovu, proto počítám s 2 noclehy, jinak bychom z Vegas cestu na letiště LAX zvládli v jednom dni.


Na ceste po zapadnim pobrezi jsme vyuzivali M6, v LA jsme byli v jednom hned u Hollywood Boulevardu http://motel6hollywood.com/, noc za 70 dolaru - nevim, jak moc kvalitni ubytko chcete, ale tohle bylo ok. Jinak v LA bych urcite zasla na Queen Mary a ponorku, jestli jste jeste na nicem podobnem nebyli, doporucuju.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Z Dallasu do LA

Příspěvek od flyingblue »

jane píše:
firefly píše:Asi jsem položila dotaz špatně. Chtěla jsem poradit hotel nebo motel jen v Dallasu a LA. Po trase samozřejmě počítáme s přespáním v motelech u cesty. Las Vegas, Grand Canyon, Death Valley, Hoover Dam atd.. známe, jen v Texasu a Novém Mexiku jsem nikdy nebyla.
V LA jsme sice už také byli, ale jen 1x a rádi bychom si ho prošli znovu, proto počítám s 2 noclehy, jinak bychom z Vegas cestu na letiště LAX zvládli v jednom dni.


Na ceste po zapadnim pobrezi jsme vyuzivali M6, v LA jsme byli v jednom hned u Hollywood Boulevardu http://motel6hollywood.com/, noc za 70 dolaru - nevim, jak moc kvalitni ubytko chcete, ale tohle bylo ok. Jinak v LA bych urcite zasla na Queen Mary a ponorku, jestli jste jeste na nicem podobnem nebyli, doporucuju.


A kdyz uz budete u long beach, tak se stavte v san pedru, kotvi tam USS Iowa


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Z Dallasu do LA

Příspěvek od firefly »

Díky za tipy, ty lodě jsou pro mě moc lákavé, lodě, ty já mám ráda :D , USS Missouri v Pearl Harboru jsem loni v říjnu prolézala asi 3 hodiny a byla jsem nadšená!
Na ten motel v LA kouknu, díky! Ta cena by byla fajn.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Z Dallasu do LA

Příspěvek od flyingblue »

firefly píše:Díky za tipy, ty lodě jsou pro mě moc lákavé, lodě, ty já mám ráda :D , USS Missouri v Pearl Harboru jsem loni v říjnu prolézala asi 3 hodiny a byla jsem nadšená!
Na ten motel v LA kouknu, díky! Ta cena by byla fajn.


iowa je sestricka mighty mo :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Z Dallasu do LA

Příspěvek od whiskey »

Radsej ako Iowu odproucam Midway v San Diegu alebo Hornet v Alamede. I ked uznavam, ze je to kusok mimo centra Hollywoodu :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Z Dallasu do LA

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:Radsej ako Iowu odproucam Midway v San Diegu alebo Hornet v Alamede. I ked uznavam, ze je to kusok mimo centra Hollywoodu :-)


Nebo Wisconsin v Norfolku nebo USS Texas v Houstonu, kdyz uz jsme se rozmachli :-)

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Z Dallasu do LA

Příspěvek od firefly »

Ano!! USS Midway mě láká strašně moc, takže velice vážně uvažuji o návštěvě San Diega, i kdyby to mělo být jen kvůli Midway a Maritime muzea. Lodí a zvláště vojenských není nikdy dost :D :D !
Když jsem byla před 7 lety v SanDiegu, měla jsem tam bohužel jen strašně málo času :sick: .
Každopádně díky všem za vaše tipy, ještě ten Dallas, kdyby někdo nějaké měl. Zatím vím jen, že tam chci vidět místo, ke byl zabit JFK a hokejovou arénu :D .

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Z Dallasu do LA

Příspěvek od firefly »

Jsem zpět. Cesta byla moc fajn. Nevím, jestli má cenu psát TR, protože jsem bohužel nestihla vyfotit nic na letišti DFW, přiletěli jsme tam pozdě večer a odlétali jsme z LAX, tam jsem také nefotila, protože vím, že toto letiště je zde všeobecně známé.
Samozřejmě mám strašně moc normálních ( neleteckých ) fotek, ale nerada bych zde byla pokárána za převážně neletecký TR.
Naše trasa ( 14 dnů ) byla z Dallasu do LA přes Santa Fé, Roswell, El Paso, Tombstone, Calico Ghost Town, částečne po Route 66, Tucumcari, Los Alamos, Show Low,Las Vegas, jezero Havasu a London Bridge, Barstow a poslední noc byla na Long Beach.
Tak jak chcete. Kdyžtak mohu pak poslat odkaz, kam fotky uložím.
Auto jsme měli přes ALAMO a bohužel dost draho, protože jsem si neuvědomila, že když se vrací v jiném státě, platí se poplatek nejméně 500 USD. My půjčili v Dallasu a vrátili v LA. No ale stálo to za to, viděli jsme toho opravdu hodně.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Z Dallasu do LA

Příspěvek od firefly »

Sem jsem dala 100 fotek, pokud byste se někdo chtěl podívat....

http://123exotika.cz/galerie.php?view=detail&id=109


Odpovědět