Ubytování v NewYorku + městská doprava

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvekod xmenadis » 13. 09. 2016, 21:11

Tak jak pro koho... já měl za sebou dvanáct hodin cestování s tím, že jsem se téměř nevyspal a stejně se mi Air Train a LIRR zdálo jako ok volba a taky celkem bylo :D 35 minut je reálných se štěstím na přestup, jinak spíš 45 minut. Ale 60-90 je fakt už přehnaných... tam ti ani nemá tolik času co zabrat. Jel jsem to čtyřikrát a vždy jsem se pohyboval okolo těch 45 minut. To je tak cesta metrem přes hodinu, ale ne LIRRem.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Pohlaví: žena

Příspěvekod firefly » 27. 10. 2016, 22:17

Dnes jsem se vrátila z NY, tak mohu doporučit hotel, kde jsem byla tentokráte ubytovaná. Původně jsem samozřejmě zamýšlela opět spát v Pennsylvanii, ale při projíždění vyhledávačů jsem narazila na Riverside Tower Hotel na západní 80.ulici. Cena byla velice příznivá - 884 dolarů za 5 nocí. Bylo to něco jako apartmá, velice zvláštně a šikovně řešený pokoj. Byly jsme dvě a každá jsme měla svou ložnici se samostatným vchodem, mezi pokoji byla místnůstka, kde bylo WC a sprchový kout, do té jsme měla každá svůj vstup. V každé ložnici bylo umyvadlo, skříň a postel. Já měla dvojpostel, vedle byla jen postel pro 1 osobu, k tomu ještě stůl + 2 židle, lednice a mikrovlnka. V každé ložnici byla TV. Samozřejmě žádný luxus, pro náročné to rozhodně není, ale pro lidi, kterým jde jen o to se v NY levně vyspat a mít své WC a sprchu, je to jistě dostačující. Takže při mém 11.pobytu v NY jsem opět měla kliku na ubytování.
Příznivý dojem z hotelu byl završen i tím, že po odhlášení nám samozřejmě ochotně uschovali kufry a zcela zdarma.
Hotel je na pěkném místě, u řeky Hudson. Před hotelem je stanice busu M5, který jede po 5.avenue až dolů na South Ferry Terminál. Asi 4 minuty chůze od hotelu, na Broadwayi je stanice busu M104, který jede po 7.avenue a končí u Port Authority. Též je tam stanice metra č.1.
Ovšem musím varovat ty z vás, kdo jste zvyklí na Hilton a podobné, radši ani tento můj text nečtěte, tohle by pro vás fakt nebylo. Hotel vypadá poněkud omšele.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod firefly » 28. 10. 2016, 17:21

Ještě k New Yorku. Minulou neděli 23.10. jsem v dolní části Manhattanu viděla určitě víc než 10 mužů, oblečených jako ortodoxní Židé, čili pejzy, černý oblek, klobouk atd... a v ruce měl každý z nich takovou tu dlouhou kytku, možná kosatec, nevím, kytky moc neznám a ve druhé ruce asi citron nebo něco podobného a zastavovali chodce a něco jim vnucovali, mě nezastavili, takže nevím, o co šlo.
Tak se ptám, neví-li někdo z vás, co to mělo znamenat? Nebyli spolu pohromadě, vždy byl jen jeden, ale kroužili v ulicích a jeden dokonce stál v metru nahoře u eskalátorů a oslovoval cestující a vždy měli v ruce tu kytku a ten asi citron.
Toto jsem viděla jen v tu neděli, pak další dny už ne.

persona
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod persona » 30. 10. 2016, 18:25

Hotel je trochu spartánský (rozhodně nemusím mít Hilton; Ramada nebo Quality Inn či LaQuinta mě plně uspokojí), ale čekal jsem to horší. :-) Ad ortodoxní: a nebyli to zaměstnanci B&H Photo Video na vycházce? :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod whiskey » 30. 10. 2016, 18:47

persona píše:Ad ortodoxní: a nebyli to zaměstnanci B&H Photo Video na vycházce? :-)

=))

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Pohlaví: muž

Příspěvekod pavelpmi » 10. 11. 2016, 20:57

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod firefly » 11. 11. 2016, 05:07

To je zajímavé, možná by to mohlo být ono. Bylo to v neděli 23.10.2016.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod micaello » 24. 11. 2016, 10:17

Taková zajímavost k oblíbenému hotelu Pennsylvania od firefly :wink:

http://mobil.idnes.cz/nejstarsi-pouziva ... b_tech_oma

nilacha
Nováček
Nováček

Příspěvekod nilacha » 12. 10. 2017, 13:47

Ubytování: možnou alternativou je Airbnb a podobné služby. Ušetřit se dá dost. Ale rezervace hotelu je jistě jednodušší varianta.
Dobrá dostupnost do centra je i z Jersey - Hobokenu a okolí. Jezdí metro a busy, obvykle budeš za 15 minut v centru NY. Ale neplatí na to ta jízdenka pro NY, jedna jízda je tuším za 2,5 USD. Hotely jsou přes řeku o něco levnější. Tip: Super 8 North Bergen, před hotelem stojí hned bus.

Projet se autem přes NY přes mosty je super zážitek, ale úplně v centru stojí parking, jak psal Globík, raketu.

Zpět na “Ubytování, půjčovny aut...”