Tax Free

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Tax Free

Příspěvek od micaello »

Funguje nějaká obdoba Tax Free také v Kanadě/USA? (tak jako je to u nás a celé EU)

Vím, že v Kanadě se platí GST a PST, v BC to dělá pak celkem 12%. Chtěl bych si dovézt dvoje Apple Watch (pro sebe a polovičku) a jeden MacBook Pro (mému MBP z roku 2010 už dochází dech..). Když to člověk celkově sečte, plus že si může ještě bez obstrukcí dokoupit 3 year Apple Care, tak to pak udělá téměř 500 CAD.. :-?

Díky za postřehy/zkušenosti.


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Tax Free

Příspěvek od dejavu »

Pokud je mi známo, tak v USA DPH nemají a sales tax nevracejí. Sales tax se liší podle státu, průměr bude někde okolo osmi procent. Ale jsou i státy s nulou, nebo se nulová daň aplikuje na nějaké typy zboží. Pak se výsledné ceny mohou lišit, standardně uváděné ceny bez daně jsou pak obvykle stejné.
Kanadu si nepamatuju.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Tax Free

Příspěvek od whiskey »

nakup na internete v state, do ktoreho necestujes, a nechaj si to poslat na hotel. Ked posielaju z jedneho statu do druheho, tak ti automaticky sales tax neuctuju.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tax Free

Příspěvek od micaello »

whiskey píše:nakup na internete v state, do ktoreho necestujes, a nechaj si to poslat na hotel. Ked posielaju z jedneho statu do druheho, tak ti automaticky sales tax neuctuju.


Posilalo by se to na apartman, takze to je ok. Nicmene to ale asi neprovedu na apple.ca, kdyz jsem u check-outu, estimated tax to ukazuje 440 CAD :(

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Tax Free

Příspěvek od whiskey »

O Kanade netusim, v zivote som tam nebol.


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Tax Free

Příspěvek od dejavu »

Tuším, že i v USA to funguje tak, že ten prodejce nesmí působit ve státě, kam se to posílá. Což je u Applu nemožné. Ale v praxi jsem to nikdy neřešil.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Tax Free

Příspěvek od xmenadis »

U Applu to nejde a stejně tak třeba ani u Amazonu, u kterého, i když mi šel balíček z Kalifornie do Marylandu, tak jsem stejně tu sales tax platil. Neplatil jsem ji v momentě, kdy jsem si z B&H (asi zná každý, kdo se jen trochu věnuje focení), které je jen v New Yorku, objednával MBP do Marylandu, potom se mi to neúčtovalo.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tax Free

Příspěvek od micaello »

OK, nicméně něco takového, co funguje u nás (asi každý si všiml plastových cedulek a letáčků TAX Free u většiny pokladen v ČR), kdy vyplníte při nákupu papír a pak si ho necháte potvrdit buď na celním na letišti, případně na letišti je přímo kiosek této společnosti a ti vám buď hotově nebo zpátky na kartu vrátí zaplacené DPH.. Platí v případě, pokud nejste rezidenti EU (využívají toho hodně Rusové, Blízký východ a Asie..)

one x
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 23. 05. 2011, 23:07
Stav: Offline

Re: Tax Free

Příspěvek od one x »

dejavu píše:Tuším, že i v USA to funguje tak, že ten prodejce nesmí působit ve státě, kam se to posílá. Což je u Applu nemožné. Ale v praxi jsem to nikdy neřešil.


Je to tak jak píše dejavu, pokud nakoupíš přes net u obchodníka, který nepůsobí ve státu ze kterého ty kupuješ (tj. do kterého si zboží necháváš zaslat) neúčtuje se ti sales tax. U applu asi nereálné.
Nicméně ještě existuje varianta (aspoň před lety fungovala a měla by i teď), a to nakoupit osobně ve státě, kde je prostě sales tax 0. Nevím jak třeba východní pobřeží, ale např. Oregon měl sales tax 0. Takže teoreticky by to mělo fungovat tak, že to pošleš na oregonskou adresu nebo nakoupíš přímo ve storu v Oregonu. Min. v Portlandu by měl Apple store být. Možná najdeš i nějaký jiný state s nulovou sales tax.
PS. dle googlu jsou v US 3 states s 0% sales tax - Oregon, Montana a New Hampshire, snad si vybereš :)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tax Free

Příspěvek od micaello »

No, jenže v důsledku se na území USA budu pohybovat celkem 4 hodiny a to na letišti v SEA :problem:
No nic, nechám to na Kanadu, nevadí..stále to tam vyjde s tříletou AppleCare levněji než u nás se standardní českou dvouletkou.. :thumbup:
Díky za informace :-bd


Odpovědět